Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@1877ru, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba korana virusunden dolayi 5 ay gibi bir sure Turkiyede kalip ardindan ABD ye donme dusuncem var. 1 yildir ABD de yasamaktayim. Sorum su ki 5 ay uzun bir sure oldugundan dolayi vatandaslik basvuru zamanim geldiginde bu bir sıkıntı yaratir mi eylulde gidip Subatta donme durumum olacak, Bir de Subatta korana virusunden dolayı bir sıkıntı yasarmıyım diye cekınmıyorda degilim. Konu ilgili goruslerinizi bekliyorum.

6 ayi gecmedigi surece vatandaslik surecinde sorun olmaz...

• Bugün interview vardı .Ordu dolayısıyla amerikaya geleli 3seneden az olmasına rağmen bugün interview e gittim.Herşeyi doğru yapmama rağmen 2.5sene önce abd dışında 190 gun cıvarı kaldıgım için sorun cıktı.Onu görüşüp bana haber vereceklerini söylediler.Bakalım bekliyorum

• @Richmond sacmaligin dik alasi... zaten orduyla doldururken o sartlar gerekmiyor ki normalde. onaylayacaklardir ama iyice sacmaliyorlae. Benim de var hatta 190’dan fazla.

• @tfnsylmz tufan bende dedim aynısını. officer sert yaptı sıhıntı çıkmasın diye tamam abi dedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Richmond, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Bugün interview vardı .Ordu dolayısıyla amerikaya geleli 3seneden az olmasına rağmen bugün interview e gittim.Herşeyi doğru yapmama rağmen 2.5sene önce abd dışında 190 gun cıvarı kaldıgım için sorun cıktı.Onu görüşüp bana haber vereceklerini söylediler.Bakalım bekliyorum

Simdiden hayirli olsun sayin @Richmond , iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

• @Richmond Buyuk ihtimalle daha yetkili bir supervisor onayi gerekiyordur. Siz orduda oldugunuz icin daha oncesinden disarida gecirdiginiz 190 gunluk sureyi waive yapacaklardir.

• @MySea umarim bakalim bekliyorum.Daha onceden uscis accounttan hallediyordum bana gelen mailleri ama nerden hallettigimi unuttum onu bulmaya calisiyorum simdi

• @Richmond Bir gelisme oldumu surecinizde?

• @Ryback malesef hala beklemedeyim .3-4gün demişti oysaki görevli

• @Richmond, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Ryback malesef hala beklemedeyim .3-4gün demişti oysaki görevli

Umarim bir an once hallolur.

• Merhaba. ömrümüzün sonuna kadar greencardlı olabilir miyiz? Amerika'da yaşayıp, çalışıp, vergi verdikten sonra, vatandaşlığa geçmek sartmi? Greencarli kalmanın vatandaşlık almaya oranla artı yönleri varmıdır? Greencardin süresi bitince tekrardan uzatmak için ne yapmak gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-Görkey, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba. ömrümüzün sonuna kadar greencardlı olabilir miyiz? Amerika'da yaşayıp, çalışıp, vergi verdikten sonra, vatandaşlığa geçmek sartmi? Greencarli kalmanın vatandaşlık almaya oranla artı yönleri varmıdır? Greencardin süresi bitince tekrardan uzatmak için ne yapmak gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

Kalabilirsiniz, ama "taxation without representation" oluyor 🙂 Secme ve secilme hakki icin vatandas olmaniz gerekiyor. Ulke guvenligini ilgilendiren bazi islerde de calisma hakkiniz olmayabilir, ama bunlarin disinda bir farki olmayacak ABD vatandasi ile Green Cardli arasinda. Her 10 yilda basvuru yaparak yeni Green Card almaniz gerekiyor.

• @crazycells seçip, seçilmesekte olur. Teşekkürler 🙂

• Fakat usa pasaportunun gücünden de yararlanamıyoruz greencardli kalarak diye biliyorum 🙃 öyle a iki gün londrada takılayım, üç gün paris yapayım zor yani

• Arkadaşlar, pandemi başladıktan sonra başvuranlardan sınav tarihi veya yemin tarihi alan birileri var mı?

Ben şubat ayının başında başvurumu yaptım, şubat sonunda parmak izini verdim sonra ses seda çıkmadı. sisteme girince işlemlerinizin tamamlanma süresi şubat 2021 diye yazıyor ancak son 1 yılda vatandaşlık işlerinin çok hızlandığını hatta 5-6 ayda tüm işlemlerin tamamlanıp yemin edildiğini forumda arkadaşlardan anlatmıştı.

Benim gibi Ocak Şubat ayında başvuran, mülakat, yemin veya parmak izi bekleyen var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Malkoç-Ömer video çekmeyi bıraktığın için başvuruna bakan kişiler de sana küstüler ki işlemleri yürütmüyorlar.

• ⭐⭐

@Malkoç-Ömer, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Arkadaşlar, pandemi başladıktan sonra başvuranlardan sınav tarihi veya yemin tarihi alan birileri var mı?

Ben şubat ayının başında başvurumu yaptım, şubat sonunda parmak izini verdim sonra ses seda çıkmadı. sisteme girince işlemlerinizin tamamlanma süresi şubat 2021 diye yazıyor ancak son 1 yılda vatandaşlık işlerinin çok hızlandığını hatta 5-6 ayda tüm işlemlerin tamamlanıp yemin edildiğini forumda arkadaşlardan anlatmıştı.

Benim gibi Ocak Şubat ayında başvuran, mülakat, yemin veya parmak izi bekleyen var mı?

Pandemiden once basvurumu tamamladiktan sonra case tamamlanma suresi january 2021 gosteriyordu. Ama ben martta bsvurup nisana interview almistim cok daha erken bitecekti. Sonra pandemi basladi interview ertelendi derken case tamamlanma suresi olan january 2021 degismemisti. Birkac gun once kontrol ettim case tamamlanma suresi april 2021e atmis. Yeni interview den ses seda yok

• @ayvalik10 :))))

• @goodluck cevap icin tesekkur ederim, anlasilan beklemeye devam.

• @Richmond, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Bugün interview vardı .Ordu dolayısıyla amerikaya geleli 3seneden az olmasına rağmen bugün interview e gittim.Herşeyi doğru yapmama rağmen 2.5sene önce abd dışında 190 gun cıvarı kaldıgım için sorun cıktı.Onu görüşüp bana haber vereceklerini söylediler.Bakalım bekliyorum

Bugun uscis durumum güncellendi ve başvurumun onaylandıgı yazıyordu.Seremoni için yazılı mektubumun birkaç gün içinde geleceginide yazıyor

Benzer Başlıklar

• 10
  • 5
  • 81
  • 99
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |