Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ustte konu olan duruma bir aciklama getirmem gerekiyor, cunku cogu arkadasimiz ozelden sordu. Uzatmadan anlatayim,
    Biz ilk 24 Ocak 2017 de green cardla giris yaptik. Daha sonra Amerika ici cok tasinmalarimiz oldu ( vatandaslikta butun tasinma tarihleri ve adresleri soruluyor, mutlaka kaydedin) Sonra Teksas'tan Turkiyeye donme karari aldik, Mayis basi 2018 de. Sonra 6. ayin dolmasina 10 gun kala Miami ye gir cik yaptik 6 aylik sureyi asmamak icin, 1 hafta Miami de kaldik orada islerimizi halletik ve Turkiyeye geri donduk ( Bu gir cik tarihleri ve otel rezervasyonlarini da sistem soruyor, herseyi cok iyi kaydedin).
    Sonrasinda Amerika icin bir sans daha vermek istedik ve yine 6 aylik sureyi asmadan Amerikaya Nisan 2019 geri tasindik. Hic bir sekilde sure asimimiz olmadi. Fakat burada soyle ince bir ayrinti var. Siz vatandaslik basvurusu yapacaginiz zaman 4 yil 9 ay sonunda basvurmak isterseniz sistem bulundugunuz gunun tarihinden itibaren 5 yil geri gidiyor. Bizde sistem ayni seyi yaptiginda malesef N-470 formu acildi. Cunku biz Turkiyede cok uzun kaldik verilen sureleri asmamis olsak bile toplamda 355 gun Amerika da yok sayilmisiz. Yani sistem bizim icin ilk giris tarihi olan 24 OCAK 2017 den 5 YIL geri gittiginde sisteme verecegimiz tarih 2016 yili yani yine Turkiye adresi olacak, dolayisiyla 355 gunu asmis oluyoruz. Yani sistem son 5 yil ne yaptin diye baktiginda ben 2016 da turkiyedeydim diyince N-470 formu cikiyor, biz de dolayisiyla basvurumuzu submit edebilmek icin tam 5 yilimizi doldurmayi bekliyoruz yani 24 ocak 2022.
    Demem o ki arkadaslar Turkiyeye tatile falan gittiginiz de guzel sayin, her yil 2 aydan fazla kalmamaya bakin yoksa yok sayildiginiz gun sayisi sebebiyle 4 yil 9 ay doldugu gun basvuru yapamiyorsunuz. Bizim durumumuz farkliydi, yine de bilgi olmasi acisindan buraya da yazmak istedim.
    Uzun oldu ama umarim karisik olmadi 🙂

• Merhaba
    Vatandaslik basvurularinda Fidelis saglik sigortasindan yararlanmis olmak herhangi bir olumsuzluk yaratiyor mu?

• Sayin @buay Fidelisten yararlanmak dosyanizi etkilemiyor. Yani bizde ayni durumdaydik sorun cikmadi. Bol sanslar

• @sedef Cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yemin töreni randevusu 29 Ocak 2022 saat sabah 7:00 olarak verildi. Houston'da.

• @knnrn, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Yemin töreni randevusu 29 Ocak 2022 saat sabah 7:00 olarak verildi. Houston'da.

Hayırlı olsun.

• @knnrn Hayirli olsun Kardesim . Bugun benimde 3 senem doldu. 30 ay kalista bu ay sonu tamamlaniyor. Umarim tez zamanda bizede sira gelir.

• @knnrn Hayirli olsun. 29 ocak Cumartesi gunune geliyor, sadece merakimdan soruyorum Haftasonlari da USCIS ofisleri calisiyorlar mi?

• Arkadaslar merhaba,

N400 formunda yeniyle eligible oldugumu gordum. Formu anladigim kadariyla en pratik online gonderebiliyoruz. Formda basvurunuzu destakleyici evrak yuklenmesini oneriyorlar ancak bu evrak(lar) nedir? Birde odeme icin ayri formu ( credit card in bilgilerinin girildigi) onu da mi N400 le beraber mi submit edecegiz? Ve hangi eyalete basvuruldugu gibi bir secenek yok dimi sonucta adresimizin bagli oldugu eyalet altinda isleme aliniyor direk?

Tesekkurler destekleriniz icin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onboard, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@knnrn Hayirli olsun. 29 ocak Cumartesi gunune geliyor, sadece merakimdan soruyorum Haftasonlari da USCIS ofisleri calisiyorlar mi?

Çalışmadıkları bir güne randevu vermezler diye düşünüyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn gözünüz aydın, tebrik ederim.
    vatandaşlığınız şimdiden hayırlı olsun, darısı bekleyen herkese inşallah.

• Arkadaslar merhaba,

Tekrardan yaziyorum ancak kisa bir sorum olacak burada ki yazismalardan gordugum irs den transcript gerekirse diye islem yapmaya basladim. Benim driver licence uzerinde oturdugum adres yillardir sadece apt numarasi degisti bende ehliyette duzeltme yapmadim. Illa yaptirmam gerekir mi yada yaptirmasam beni ugrastircak bir detay midir vatandaslik basvuru surecinde?

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayleen, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Arkadaslar merhaba,

Tekrardan yaziyorum ancak kisa bir sorum olacak burada ki yazismalardan gordugum irs den transcript gerekirse diye islem yapmaya basladim. Benim driver licence uzerinde oturdugum adres yillardir sadece apt numarasi degisti bende ehliyette duzeltme yapmadim. Illa yaptirmam gerekir mi yada yaptirmasam beni ugrastircak bir detay midir vatandaslik basvuru surecinde?

Tesekkurler

Normalde adres değişikliği durumunda ehliyeti değiştirmek gerekiyor. Çok kısa bir işlem, Texas için 11 dolar ücreti var. Biz her adres değişikliği için gidip yeni ehliyet aldık. Vatandaşlık başvurusunda ehliyet üzerinde güncel adresiniz yazması daha iyi olur.

• 1- 1,5 ay sonra civic testim var, inşallah sorunsuz geçer. Henüz belge elime ulaşmadı. Sistemden kontrol ettim.
    - Sisteme upload ettiğim bütün belgeleri götürmem gerekiyor sanırım?
    - Sistem 14 ay gösteriyor. Yemin töreni beklemek bu kadar uzun sürmez diye düşünüyorum ama emin de olamıyorum. California her zaman sorunlu genelde. 😣 Ca’da tecrübe edinen arkadaşlar var ise paylaşırsalar sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Mutlu son 🙂

IMG_20220129_074109_290.jpg

• ⭐⭐⭐

@knnrn tebrikler, gozunuz aydin 🤗

• ⭐⭐⭐

@knnrn Tebrikler! Darisi bizim basimiza 🙂

• @tugba tubiş çok sevindim 😍❤️ bize de Biometrik randevusu geldi😍 26 Ocak’ta başvurduk, 29 Ocak’ta randevu maili geldi🥸

• @Tugba @gizemyavuz92 hayirli olsun. Umarim bugunlere bizde ulasiriz. Daha 2 senemiz kaldi. @knnrn Kardes tekrar tebrikler. Sen isim degisikligi yaptin mi ? Eger isim degisikligi yaparsak ne kadar sure normal prosedure gore uzuyor ? Bir bilgin varmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 Hayır, yapmadım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |