Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Gezgin-Paksoy amerikan ordusuna katilmak basliginda yeni bir sey yazdim ona goz atabilirsiniz.

• ⭐⭐

Bugun parmak izini verdik. Kasinti eski bi devlet kurumu bekliyodum ama herkes cok iyi davrandi. Online uscis hesabimdan kontrol ettim bir sonraki asama icin biz haber verecegiz diyor. Beklemeye devam 🙂

• @goodluck Hayirli olsun. Insallah en kisa surede sureci tamamlarsiniz.

• Geçen cumartesi 18 yaş altı oğlum için n600 formunu doldurup gonderdık. İstenilen belgeler
    -kimlik fotokopılerımız tercümeleriyle bırlıkte (anne-baba-başvuran kişi)

• evlilik cüzdanı ve tercümesi
    • ehliyetlerimiz anne baba olarak bizim
      -vatandaşlık sertifikalarımız
    • başvuran oğlumuzun greencardı (ama bız pasaport çıkarttığımız için onu yolladık)
      -2 adet fotoğraf
    • eşimin son aldığı pay checki
    • işyerinden nezamandır ve hangı ışı yaptığına daır bır belge ( Employer Snapshot)
      Bunları yolladık ve ayrıca greencardı pasaport çıkartırken aldılar ve imirgration a gonderdiler bizdede kagit yolladilar ve greencardin birdaha gelmiyecegini soylediler. Allahtan bende fotografi vardida Allien Number I oyle Verdik. Ve bir not yazdik passport cikartirken greencardi aldiklarina dair suan Beklemedeyiz. Buarada 1170$ odedik forma. Çocuklarina sertifika cikartacak arkadaslara yardimi olabilir diye yazmak istedim.
      Sertifikadan once passport cikartacaksaniz mutlaka fotografini cekin greencardin.
  • ⭐⭐

@sedef

Biraz sabirsiz davraniyoruz ama uscis den interview scheduled seklinde uyari aldik. 16 subatta basvurmustuk. 1 ay sonra interview tarihinin belli olduguna dair online guncelleme geldi. Bekledigimden cok daha erken gelisiyor. Tarih parmak izinden hatirladigim kadariyla 2-3 gune sitede gozukur oluyor. Ama tabi sabredemedigimizden soruyorum 😀sizin surecte guncellemeyi aldiktan kac gun sonra interview yapmistiniz?

• ⭐⭐

Burda soruyu sordum Uscis daha hizli davrandi. Randevu tarihimiz 20 nisan 🙂

• ⭐⭐

Hemen araya bir soru da sikistirayim. Gereken belgelerde selective service ile ilgili tum kanitlari getir diyor. Ben giris yaptigimda 28 yasindaydim. Bu nedenle bugune kadar hicbir sey yapmadim. Herhangi bir belgem yok. Gene de selective service den bir belge almam gerekecek mi?

• @goodluck hayir selective service 18-26 yas arasi giris yapanlar icin. Siz muafsiniz.

• ⭐⭐

@tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@goodluck hayir selective service 18-26 yas arasi giris yapanlar icin. Siz muafsiniz.

Tahmin ediyorum oyle oldugunu ama selective service den gene de muaf olduguma dair kanit almam gerekir mi?

• @goodluck buna vatandaslik alan arkadaslar kesin cevap versin ama belge gerekmemeli diye dusunuyorum. Zaten green card girisinizden 28’de girdiginiz bellidir ve eminim immigration officer onun 18-26 yasi kapsadigini biliyordur.

• ⭐⭐ Banned

@Ege, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

nu bekleyen ya da bugunun hayalini kuran tum arkadaslarima bol sans diliyorum. Umarim hersey istediginiz gibi olur. Sormak istedikleriniz olursa her zaman yardim etmeye hazirim.️️️

muurica the beautiful. wee thaa peoplee .Tebrikler.girmiş 5 senede cıkmamıs tam benim kafa.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@goodluck hayir selective service 18-26 yas arasi giris yapanlar icin. Siz muafsiniz.

Tahmin ediyorum oyle oldugunu ama selective service den gene de muaf olduguma dair kanit almam gerekir mi?

Hayir, ilk giriste 26 yasindan buyuktum demek yeterli.

• @goodluck gözünüz Aydın inşallah ertelemezler

• ⭐⭐

Hayirlisi bakalim ben su donemde vermelerine bile sasirdim aslinda

• @goodluck bir sorun çıkmayacaktır yanı bızde cıkmadı zaten geldıgınız tarıh bellı 26 yaşında veya öncesinde burda degıldınız. 4 martta bır arkadaşım görüşmeye girdi. O erken gelmıs ama kaçak kalmış korkuyordu sorulardan bedellı askerlık yapmıştı. Ona bile sormamıslar hıcbıse. 26 yaşından küçükken burda bulunmasına rağmen. O yüzden çok sıkıntı yapacak bı durum olduğunu düşünmüyorum. Bol şanslar

• @goodluck şans peşinizi bırakmasın ne dıyelım😁

• ⭐⭐

Tesekkur ederim bakalim sans mi sansizlik mi gorcez 🙂 sokaga cikma yasaklari basliyor yavas yavas

• @goodluck benim esimin 9 nisan ona bir mesaj geldi USCIS ten randevularin 1 nisana kadar iptal olduguna dair. ama esimin hala iptal olmadi. sureci yasayip gorecegiz. size de bol sanslar.

• ⭐⭐

@Ege

Bana herhangi bir bildirim gelmedi. Bakalim ertelenen insanlari daha ileriye mi atacaklar aralara mi sikistiracaklar bizimki de ertelenecek mi bende merakla bekliyorum.

• arkadaslar 9 nisan'da usps'ten bildirim aldim delivered diye ama uscis'ten bi notice almadim. ofisler ceremony, interview gibi seylere kapali ama processleri yapiyorlar diye biliyorum. acaba ellerindekileri isleyip yeni case'leri almiyorlar mi corona dolayisiyla? bir fikri olan var mi?

Benzer Başlıklar

• 5
  • 81
  • 2
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |