Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells 2020’ de basvurdum Parmak izini verdim ama Hala 12 ay var diyor neden acaba?

• @gul_bencee Basvurdugunuz eyalet ve sehir neresi?

• @Onboard San Francisco benimle Ayni zamanda basvuran arkadasim Aldi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gul_bencee, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells 2020’ de basvurdum Parmak izini verdim ama Hala 12 ay var diyor neden acaba?

Suradaki bekleme suresine gore hala size sira gelmesine zaman varsa o durumda telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok demektir.

• @crazycells ama benimle basvuran herkes aldi. Basvurudan iki yil sonra gelmesi tuhaf degil mi. Bilemedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ama benimle basvuran herkes aldi. Basvurudan iki yil sonra gelmesi tuhaf degil mi. Bilemedim

eger bekleme suresine gore tarih gecmediyse o durumda bir sikinti yok. Bazilarinin background search islemleri daha hizli tamamlanabilir.

• Merhaba ben 21017 yılında green kartımı aldım ve 2019 yılı mart ayına kadar altı ayda bir Amerikaya giriş yaparak yaklaşik 20 gün kaliyordum 6 aylik sureyi hiç aşmadim ama kalan surelerde Türkiye de yaşiyordum 2019 mart ayindan beri Amerikada yaşiyorum 2017 yilini 5 yillik süre için başlangıç olarak alabilirmiyim? Cevaplariniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

• @zafer34, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba ben 21017 yılında green kartımı aldım ve 2019 yılı mart ayına kadar altı ayda bir Amerikaya giriş yaparak yaklaşik 20 gün kaliyordum 6 aylik sureyi hiç aşmadim ama kalan surelerde Türkiye de yaşiyordum 2019 mart ayindan beri Amerikada yaşiyorum 2017 yilini 5 yillik süre için başlangıç olarak alabilirmiyim? Cevaplariniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Alabilirsiniz. Green Card’ın üzerindeki tarihten itibaren 5 yılın dolmasına 89 gün kala vatandaşlık başvurunuzu yapabilirsiniz. Vatandaşlık başvurusu yaptığınızda, 5 yıllık Green Card sahibi, 180 günden fazla ABD dışında kalmamış ve 5 yılın 30 ayını ABD’de geçirmiş olacaksınız. Koşulları sağlıyorsunuz bu şekilde.

• @Ryback teşekkür ederim.

• @Ryback hepsini bu sekilde yaptim parmak izini verdim. Ama hala 12 ay var diyor. Normalde parmak izinden 1 ay sonra Sinav oluyordu

• @gul_bencee, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Ryback hepsini bu sekilde yaptim parmak izini verdim. Ama hala 12 ay var diyor. Normalde parmak izinden 1 ay sonra Sinav oluyordu

O kadar surmez diye tahmin ediyorum. Bir anda mulakat verebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ryback hepsini bu sekilde yaptim parmak izini verdim. Ama hala 12 ay var diyor. Normalde parmak izinden 1 ay sonra Sinav oluyordu

sadece USCIS'ten haber beklemelisiniz, daha erken de gonderebilirler.

• Merhabalar @crazycells ,

Bugun itibariyle 5 yilimdan 90 gun almaktayim ve vatandasliga basvurabiliyorum. Formumu sorunsuzca doldurdum, yalniz travel history kismina geldigimde dogru doldurmak icin I-94 dokumanima bakayim dedim. Tabii ki CBP veritabanlari tam bir kesmekes oldugu icin benim verilerimi bulamadi. Ben de pasaport damgalarina gore tam tarihleri girdim. Bu tarihlerde hata oldugunu dusunmuyorum fakat I-94 belgesini mulakatta istediklerini duydum. Ayrica online N-400 basvurumda da ek kanitlar arasinda I-94 koymaniz oneriliyor. Bu durumda ne yapmaliyim?

FOIA kapsaminda I-94 formumu CBP'den istedim ama gelmesi aylar surebilir. Basvurumu bu sekilde gondersem herhangi bir problem olur mu?

Tesekkurler

• @ozengnr, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar @crazycells ,

Bugun itibariyle 5 yilimdan 90 gun almaktayim ve vatandasliga basvurabiliyorum. Formumu sorunsuzca doldurdum, yalniz travel history kismina geldigimde dogru doldurmak icin I-94 dokumanima bakayim dedim. Tabii ki CBP veritabanlari tam bir kesmekes oldugu icin benim verilerimi bulamadi. Ben de pasaport damgalarina gore tam tarihleri girdim. Bu tarihlerde hata oldugunu dusunmuyorum fakat I-94 belgesini mulakatta istediklerini duydum. Ayrica online N-400 basvurumda da ek kanitlar arasinda I-94 koymaniz oneriliyor. Bu durumda ne yapmaliyim?

FOIA kapsaminda I-94 formumu CBP'den istedim ama gelmesi aylar surebilir. Basvurumu bu sekilde gondersem herhangi bir problem olur mu?

Tesekkurler

Sorun olmaz. Tarihlerin dogru olduguna eminseniz basvuruyu yapabilirsiniz. Mulakatta o belgeyi istemezler diye dusunuyorum. Bizden istemediler. Yetisirse yaniniza alirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozengnr, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar @crazycells ,

Tesekkurler

I-94 formu, gocmen olmayan vize sahipleri icin bilgi veriyor, sizin durumunuzda ise yaramayacaktir. Pasaport damgalarina bakip bilgileri yazabilirsiniz.

• Merhabalar, ben bugun Oct 29 da Tampa'da Amerikan vatandasi oldum. Bilgi olsun diye tarihler ve surec hakkinda bahsetmek istedim.
    Interview de 6 sorunun hala 3 unu hatirlamiyorum ama hatirladigim sorular:

1. If both the President and the Vice President can no longer serve, who becomes President?
    2. What are two Cabinet-level positions?
    3. There were 13 original states. Name three.

N400 filed: 17 Ocak 2021
    Bio appointment: 15 Nisan 2021
    Interview: 26 Ekim 2021
    Oath Ceremony: 29 Ekim 2021

Surecte olan yada yeni baslayan herkese basarilar dilerim.

• Merhabalar askerlik ve Amerikan vatandasligi hakkinda bir sorum var. Yeni Amerikan vatandasi oldum, 30 yasindayim, Turkiye'de askerlik yapmadim ve askerligim erteli halde. Internette okuduguma gore baska bir ulke icin askerlik hizmeti yaparsak ABD vatandasligimizi kaybetme durumu varmis. Bedelli askerlik yapsam bile uzaktan eğitimi tamamlamam gerekiyor. Turkiye'de bedelli askerlik yaparsam Amerikan vatandasligini etkiler mi? Uzaktan egitim almak zorunda oldugumuz icin askerlik yapmis gibi olur muyuz? Acikcasi bu durum kafama takildi. 35 yasina kadar erteli askerligim ve bildigim kadariyla 35 ten sonra ertelemek mumkun degil. Peki bu durumda Turk pasaportumu birakmak zorunda miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrcarlisle, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar, ben bugun Oct 29 da Tampa'da Amerikan vatandasi oldum. Bilgi olsun diye tarihler ve surec hakkinda bahsetmek istedim.

1. If both the President and the Vice President can no longer serve, who becomes President?

tebrikler, elinize saglik...

congrats usa

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar askerlik ve Amerikan vatandasligi hakkinda bir sorum var. Yeni Amerikan vatandasi oldum, 30 yasindayim, Turkiye'de askerlik yapmadim ve askerligim erteli halde. Internette okuduguma gore baska bir ulke icin askerlik hizmeti yaparsak ABD vatandasligimizi kaybetme durumu varmis. Bedelli askerlik yapsam bile uzaktan eğitimi tamamlamam gerekiyor. Turkiye'de bedelli askerlik yaparsam Amerikan vatandasligini etkiler mi? Uzaktan egitim almak zorunda oldugumuz icin askerlik yapmis gibi olur muyuz? Acikcasi bu durum kafama takildi. 35 yasina kadar erteli askerligim ve bildigim kadariyla 35 ten sonra ertelemek mumkun degil. Peki bu durumda Turk pasaportumu birakmak zorunda miyim?

Askerlik hizmetini gerceklestirmeden TC vatandasligindan cikamiyorsunuz.

Siz, bedelli degil dovizli askerlik yapacaksiniz. Ikisi birbirinden farkli... Aktif gorev olmayacagi icin bir problem yasayacaginizi sanmiyorum. Su basliktaki bilgileri inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/729/dovizle-askerlik-basvurusu-basvuru-sureci-gun-saydirma-vs

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar, ben bugun Oct 29 da Tampa'da Amerikan vatandasi oldum. Bilgi olsun diye tarihler ve surec hakkinda bahsetmek istedim.

tebrikler, elinize saglik...

congrats usa

Cok tesekkur ederim. Uzun yillardir sizin yorumlariniz ve cevaplarinizi okuyorum. @crazycells Bir cok kisiye oldugu gibi banada cok faydaniz dokundu. Bu yolculugu tamamladigim icin cok mutluyum. Umarim herkes hayallerine ulasir.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 5
  • 15
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |