Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goodluck tesekkur ederim. Benim son isimi sordu digerlerini formda yazmama ragmen sormadi. Hic panik yapmayin ama Siz yine de soyle bi N400 e gozatin. Iyi sanslar.

• ⭐⭐

N-400 formunda evlilik cuzdaninin ingilizce tercumesi isteniyor. Turk konsolosluguna e-mail attim ve asagidaki cevabi gonderdiler. Dedikleri sekilde islemleri yaptim. Benim onlara postalamam onlarin geri gondermesi toplamda 1 haftada belgeler elime ulasti. Dogum sertifikasknin mulakatta istenip istenmedigini tam bilmiyorum ama ne olur ne olmaz onu da istedim. Money order i postaneden alabilirsiniz. Fiyatlarda cok makul geldi bana

1. NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ (BIRTH EXTRACT) / EVLİLİK CÜZDANI / ABD DOĞUM BELGESİ TERCÜMESİ BAŞVURUSU

Vatandaşlarımız ABD makamları tarafından Türk Vatandaşlarından talep edilen nüfus kayıt örneği, Uluslararası Aile Cüzdanı ya da ABD makamlarından alınmış Doğum Belgelerinin tercümelerini Başkonsolosluğumuzdan alabilmektedir.
    İşlem şahsen veya posta yoluyla yapılabilmektedir.​
    Başvuru İçin Gerekli Evraklar:

1. Başvuru dilekçesi (Bu belgenin ekinde sunulmaktadır.)

2. Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı veya pasaportu veya ehliyeti veya Uluslararası Aile Cüzdanı (Belgelerin üzerinde T.C. kimlik numarası bulunması zorunludur.) Asıllarının gönderilememesi halinde noter onaylı birer fotokopileri.
      • Posta yolu ile yapılan başvurularda nüfus cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı gibi belgelerin, bulunulan yere göre Türkiye Cumhuriyeti ya da ABD noteri onaylı örneklerinin gönderilmesi önem arzetmektedir.

3. Postayla yapılacak başvurularda belgelerinizin asıllarının tarafınıza geri gönderilmesi için pullu (pre-paid), takip numarası olan (tracking number) ve üzerinde ad, soyad ve adresinizin yer aldığı posta zarfını da evraklarınızla birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Harç Bedeli:

Birth Extract​​​1 kopya için​​10.25 $ (Tercüme harcı)
    ​​​​2 kopya için​​20.50 $ (Tercüme harcı)

Uluslararası Aile Cüzdanı​1 kopya için​​15.85 $ (Tercüme harcı)
    ​​​​2 kopya için​​31.70 $ (Tercüme harcı)

Başvuru Yöntemi:

Başvurularda Başkonsolosluğumuza gelmeden önce her bir başvuru sahibi için miami.bk.mfa.gov.tr ya da www.konsolosluk.gov.tr internet sitesinin sağ üst bölümündeki e-randevu bölümünden (Noter İşlemleri-Suret Tarzında Belge Başvurusu) randevu alınması, işlemlerin daha hızlı gerçekleştirilebilmesi açısından önem arzetmektedir

İlave Açıklamalar:

Şahsen başvurularda nakit ödeme, posta ile başvurularda “Money Order” kabul edilmektedir. Kredi kartı ya da şahsi çek kabul edilmemektedir.

“Money Order” yapılması halinde “Turkish Consulate General” adına gönderilmesi gerekmektedir.

Belgelerin Türkiye adresine postalanmasının talep edilmesi halinde nakit olmak şartı ile, normal posta ile gönderilmesi için 31,00 ABD Doları, ekspres posta ile gönderilmesi için ise 65,00 ABD Doları “Money Order” ın Başkonsolosluğumuza iletilmesi gerekmektedir.

Türkiye’de “Money Order” sistemi mevcut olmadığından, Türkiye’den Başkonsolosluğumuza posta ile müracaatta bulunacak vatandaşlarımız, ABD’deki bir yakınları aracılığıyla “Turkish Consulate General”a ödenmek üzere, işlem ücreti kadar “Money Order”ı talep ettiği işlemi açıklayan bir dilekçe ile birlikte Başkonsolosluğumuza iletebilir.
    Başvuru Dilekçesi
    T.C. MİAMİ BAŞKONSOLOSLUĞUNA
    Aşağıda işaretli belgenin adıma düzenlenmesi hususunda gereğini arzederim.

Beyan Tasdiki

İmza ve Mühür Onayı
    X
    …. Adet
    Birth Extract (Nüfus Kayıt Örneği/Aile Cüzdanı/Doğum Sertifikası Tercümesi)

Sürücü Belgesi Tercümesi

Hizmet Belgesi

İkamet Belgesi

Muvafakatname/Taahhütname/Feragatname

Türkçe Belgelerin Suret Tasdiki

İmza Sirküleri/Beyannamesi

Sağlık Raporu Onayı

Adli Sicil Kaydı

• ⭐⭐

Esimin N-400 formunu 3 gun once doldurduk. Hic olmayacak bi hata yaptigimi farkettim. Is gecmisini yazarken 2 ay usps de calistigini eklemeyi unuttum. Uscis’le iletisime gecip formda duzelttirmeli miyim? Yoksa interview da belirtsek yeterli olur mu?

• @goodluck Bence onemli bir hata degil. Yalan beyan ya da eksik bilgi idda edebilecekleri, "bunu neden belirtmediniz formda?" diye ustunuze gelebilecekleri birsey yok ortada . Mulakatta belirtebilir unutmusum onu heyecandan diye. muhtemelen onemsemezler.

• @goodluck Boyle seyler mulakatta duzeltilebilir, insanlik hali herkes hata yapabilir. Benim esiminde formunda yurtdisi giris-cikis tarihlerinde hata yapmistik. Mulakat sirasinda duzeltmistik.

• ⭐⭐

@sedef, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Malkoç-Ömer biz nisan ayında online başvuru yaptık. Ödemeyi enson sayfada debit kart ile ödedik..sayfa sayfa açılırken gerekli evrakları istiyor.bir sonraki sayfada hangi evrak isteneceğini bilmeden bız bütün evrakları hazır ettik..greencardların fotosunu attık. Türk kimliklerimizi ve evlilik cuzdanımızı tercüme ettirip yolladık ekledik gerekli sayfaya. Birde irs ten tax transcripts leri yolladik...zaten formu tamamlamak icin size 10 gun sure veriyorlar..10 gun icinde bitiremezseniz silbastan tekrar basa donuyor

Tax belgelerini bizden de istemedi. Sizin formunuzda direk tax belgelerini yukleyin diye bir bolum mu cikti? Bizim form da sadece evlilik cuzdani ve green card in resimlerini istedigi yerin altinda herhangi bir ekstra belge eklemek istiyo musunuz diye bir alan vardi ama direk tax ile ilgili degildi. Formdan bagimsiz ana sayfada ki aciklamalarda yaninizda getirin sadece diyor

• @goodluck evet bizde taxlari istediler ve hepsini yolladik. Biz zaten hazir etmistik sisteme yukledik hemen

• merhaba. orduda görev alırsanız vatandaşlık alma 1 yıl denmiş. öğrneğin ben orduda görev alsam ben 1 yıl sonra, eşim ve cocugum 5 yıl sonra mı vatandaşlık alacak yoksa onlar da mı 1 yıl sonra vatandaşlık alacak. teşekkürler

• ⭐⭐

@goodluck bizde Nisan 12 de basvurmustuk 25 agustosta interview yaptik 25 eylul ceremony oldu. New York tan basvurduk. Umarim sizinkide kisa surede olur. Buaralar sureyi uzattiklarini gozlemledim new York icin.bol sanslar

Basvuruya baslayinca bi merak sardi. Uscis’de ki hesabimizda case in ortalama tamamlanma suresi 11 ay gozukuyor. Sizin ki ne kadar gozukuyordu?

• @Gezgin-Paksoy Sadece sizin icin olur bu surec. Es ve cocuklar icin normal surec isler diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezgin-Paksoy, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

merhaba. orduda görev alırsanız vatandaşlık alma 1 yıl denmiş. öğrneğin ben orduda görev alsam ben 1 yıl sonra, eşim ve cocugum 5 yıl sonra mı vatandaşlık alacak yoksa onlar da mı 1 yıl sonra vatandaşlık alacak. teşekkürler

Esinizi bilemiyorum, ama genelde siz vatandas olurken 18 yas alti ve GC sahibi cocuklariniz da (vatandas oldugunuz gun ABD'delerse) otomatik olarak vatandas oluyorlar.

Ama sadece hizli vatandas olmak icin orduya katilamazsiniz, ordu oyle bir yer degil 🙂

• @goodluck bizimki 14 ay görünüyordu😀interview den sonra bile sadece 4 ay a inmisti

• ⭐⭐

@goodluck bizimki 14 ay görünüyordu😀interview den sonra bile sadece 4 ay a inmisti

Ben şu teste yavaştan bakayım korktum şimdi. Uscis office bile evime 15 dk mesafede 😀

• @goodluck bir ay oncesi evrak gelir evinize. Ama tabiki yavastan bakmanin faydasi var. Tesadufe bakin bizim evede 20 dk mesafedeydi USCIS

• Ordu üzerinden vatandaş olan varmıdır? Eşim orduya başlıyor 6 ay dediler vatandaşlık için.Bizim normalde 2.5 senemiz kalmıştı greencard üzerinden.Peki bu durumda benimde ordu üzerinden mi vatandaş olmam gerekiyor eşim yüzünden?

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Gezgin-Paksoy, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

merhaba. orduda görev alırsanız vatandaşlık alma 1 yıl denmiş. öğrneğin ben orduda görev alsam ben 1 yıl sonra, eşim ve cocugum 5 yıl sonra mı vatandaşlık alacak yoksa onlar da mı 1 yıl sonra vatandaşlık alacak. teşekkürler

Esinizi bilemiyorum, ama genelde siz vatandas olurken 18 yas alti ve GC sahibi cocuklariniz da (vatandas oldugunuz gun ABD'delerse) otomatik olarak vatandas oluyorlar.

Ama sadece hizli vatandas olmak icin orduya katilamazsiniz, ordu oyle bir yer degil 🙂

Okumadan soruyu sormuşum üstte 🙂 kusura bakmayın.
    Recruiter 6 ay dedi 1 sene değil army üzerinden naturalization için.

• ⭐⭐

@Betfair39 işte burada geçen bir yazı aklıma geldi gc statüsü ilk neyse sonra değişmiyor diye yani lottery ile 5 yıl iken evlenip 3 yıla düşmüyor ilk green cardlı statü esas diye yazılmıştı

• @haymatlos_, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Betfair39 işte burada geçen bir yazı aklıma geldi gc statüsü ilk neyse sonra değişmiyor diye yani lottery ile 5 yıl iken evlenip 3 yıla düşmüyor ilk green cardlı statü esas diye yazılmıştı

Kim için bu askere yazılan birey için mi yoksa ailesi için mi?
    Dediğiniz gibi olmasının imkanı yok o zaman askeriye neden 6-12 ay içinde vatandaşlığını biz hallediyoruz 1 cent bile ödemiyorsun desin ki öyle olursa?

• ⭐⭐

@Betfair39 askerlik için bilmiyorum o arkadaş lottery sonrası evlenirsek diye sormuştu 5 yıl 3 olmaz mı vatandaşlık için ama @crazycells daha net bilgi verebilir sanırım

• @haymatlos_, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Betfair39 askerlik için bilmiyorum o arkadaş lottery sonrası evlenirsek diye sormuştu 5 yıl 3 olmaz mı vatandaşlık için ama @crazycells daha net bilgi verebilir sanırım

he ok ben askerlik sandım yanlış anlaşılma olmuş.Askerlik için ilk 6 ay eğitim bittiği gibi tüm herşeyi hallediyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |