Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba , Örneğin adb ye vize ile yasal geldim daha sonra statü ihlali yaptım ve illegal duruma düştüm daha sonra abd de yeni biriyle tanıştım ve evlenmek için karar aldık bu durumda ben yasal olmadığım için , amerikada evlilik yapmam mümkün müdür?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arel Abd' de illegal duruma düşüp Evlenmek içinde söyledi:

Merhaba , Örneğin adb ye vize ile yasal geldim daha sonra statü ihlali yaptım ve illegal duruma düştüm daha sonra abd de yeni biriyle tanıştım ve evlenmek için karar aldık bu durumda ben yasal olmadığım için , amerikada evlilik yapmam mümkün müdür?

Mumkundur.

Eger bir ABD vatandasi ile evlenirseniz CR1 surecine devam edebilirsiniz, bir sorun yasamazsiniz. ABD'ye yasal girmis biri, statusunu kaybetmis olsa dahi ABD vatandasi aile uyesi araciligiyla Green Card alabiliyor.

• @crazycells Abd' de illegal duruma düşüp Evlenmek içinde söyledi:

i ABD vatandas

teşekkür ederim ,

• Merhaba @crazycells kardeşim Amerika da illegal duruma düştü. Mahkeme sonrası ile son 2 ay ‘ı kaldı ülkeyi terketmesi için. Nasıl faydamız olabilir . Eşim Amerika vatandaşı , sponsor olabilir mi kardeşime , benim vizem yeni onaylandı 1 haftaya Amerika ya giriş yapacağım, benim bi faydam olur mu ? @crazycells şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elf, içinde söyledi: Abd' de illegal duruma düşüp Evlenmek

Merhaba @crazycells kardeşim Amerika da illegal duruma düştü. Mahkeme sonrası ile son 2 ay ‘ı kaldı ülkeyi terketmesi için. Nasıl faydamız olabilir . Eşim Amerika vatandaşı , sponsor olabilir mi kardeşime , benim vizem yeni onaylandı 1 haftaya Amerika ya giriş yapacağım, benim bi faydam olur mu ? @crazycells şimdiden teşekkür ederim

Maalesef sizin veya esinizin bir etkisi olmaz, en azindan benim bildigim bir yolu yok.

• Merhaba k1 vizesiyle evlilik yaptım. Adjusment of status başvurusnu yapmıştım. Eşimle tartışma sonucu tutuklandım küçük bir anlaşmazlık olduğunu avukatlar aracılıgıyla mahkemeye sunduk ilk duruşmada serbest bırakıldım. Daha önce herhangi bir kaydım yok. Bundan sonra ki süreçte bir mahkeme daha olacagını söyledi avukatım. Bundan sonra ki süreçte green card almam olumsuz sonuçlanabilirmi? Yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aloely, içinde söyledi: Abd' de illegal duruma düşüp Evlenmek

Merhaba k1 vizesiyle evlilik yaptım. Adjusment of status başvurusnu yapmıştım. Eşimle tartışma sonucu tutuklandım küçük bir anlaşmazlık olduğunu avukatlar aracılıgıyla mahkemeye sunduk ilk duruşmada serbest bırakıldım. Daha önce herhangi bir kaydım yok. Bundan sonra ki süreçte bir mahkeme daha olacagını söyledi avukatım. Bundan sonra ki süreçte green card almam olumsuz sonuçlanabilirmi? Yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

Evliligi bitirmeyi mi dusunuyorsunuz?

• @crazycells esimin vize statu suresi bitmeden evlendik yalniz suan sponsor bulamadigimiz icin dosyasini gonderemedik.suan overstay durumunda nasil bir yol izlememiz gerekir?
    Gc sahibiyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugo, içinde söyledi: ABD'de kaçak duruma düştükten sonra evlilik yapmak mümkün müdür?

@crazycells esimin vize statu suresi bitmeden evlendik yalniz suan sponsor bulamadigimiz icin dosyasini gonderemedik.suan overstay durumunda nasil bir yol izlememiz gerekir?
    Gc sahibiyim.

ABD'de Green Card alabilmek için AOS yapmanız gerekiyor ve maalesef statüsünü kaybetmiş biri AOS sürecine başlayamıyor. Sadece IR kategorilerinde Green Card sürecine başlayacaksanız bu konuda bir istisna tanınıyor. O nedenle GC sahibi biriyle evlendikten sonra eğer statünüz yoksa Green Card sürecinize ABD'de devam edemiyorsunuz.

Bu durumlarda evliliğin ne zaman gerçekleştiği değil, USCIS'in başvuruyu aldığı tarih önemli.

Benzer Başlıklar

• 116
  • 2
  • 2
  • 50
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |