Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ...

• ⭐⭐

@hgkd priz dönüştürücüler bir nebze iş görür ama sonrasında bozuluyormus 😊

• ⭐⭐

This post is deleted!

• @hockeyumpire2 sadece priz değil voltaj asıl sorun diye biliyorum.

• ⭐⭐ Banned

hockeyumpire canadanın hangi provinsine okumaya gidiyosunuz ve tuition fee ıstersenız ozeldende yazabılırmısınız tşk.(mahsuru yoksa)

• ⭐⭐

Part 2...

Yetişkinler için: bütün diploma, belgelerini, resmi evraklarınızı yanınıza almayı ve önemsiz gibi görünsede bir gün lazım olurmu diye aklınızı karıstıran ne varsa birer resmini cekip, yedeklemekte fayda var. Faturalı hattınızı kontürlüye çevirtmeyi unutmayın. Resmi işleriniz için Vekalet bırakmadan yarar var. Biz yaza olurda evi kiraya verebiliriz diye kira kontratı aldık 3tane ve ev sahibi bölümlerine imza atıp ailemize teslim ettik. (onlar kiraya verebilsin diye, birde tapu fotokopisi ekledik.), diş ve göz muayenesi olduk, soğuk algınlığı, agrı kesici, mide rahatlatıcı, alerji ilaçları, göz ve kulak damlaları yazdırdık ve bütün valizlerimize eşit sekilde yerleştirdik. (artık ilaçların üzerinde isim-soyisim, tarih ve ilaç bilgisi yazan etiket takıyorlar, dolayısıyla Havaalanında sorun olacağını düşünmüyorum.), Türk kahvesi stoğu yaptık ve fincan, cezvelerimizi aldık. Aile forograflarımızı çoğalttık, herkesle vedalastık.

Ucus için miles and smiles kartınızı işletmeyi unutmayın. (inanılmaz miller hesiye ediyorlar buara, ailenize sehiriçi ucus alabilirsiniz vergisini ödeyip.) valizleri teslim ederken fragile (kırılır etiketi) talep edebilirsiniz diyecektim ki bu etiket kaldırılmış artık. Valizlerinizin tek tek fotoğrafını cekmekte fayda var. Kaybolma veya hasar alma durumunda kanıtlamanız için. Bebek pusetini ucağın ön kapısına kadar götürebilirsiniz. (ön kapıda görevliler teslim alıyor) ucuş için küçük ecza cantası yapmanıza fayda var. (özellikle yanık kremi lazım olabiliyor.insallah olmaz hiç kimseye), yedek corap, diş macunu-fırçası belki işinize yarar.

Devamı gelecek 😊şimdilik hoşçakal ın.. 👋

• @hockeyumpire2 bilgiler için çok teşekkürler çok detaylı paylaşım olmuş GC çıkarsa mutlaka not alınıp bakılması lazım bu arada yeni yaşamınızda bol şanslar..

• Kullanmam gereken bir ilaç var kaç kutu götürebilirim ?

• Merhabalar. Benim de bir sorum olacak. Scooter için bagaja vermeden çocuğumuz uçağa kadar kullanabilir mi. Malum çocuklar sürmeyi seviyor ve ağır da olduğu için kilodan düşmüş oluruz. Bebek arabası gibi uçağın kapısına kadar kullanma ihtimalimiz var mı. Yoksa bavulun içine koyun der mi görevliler

• ⭐⭐

@kürşat ben 10 kutu ilacı cantada abd ye sokdum kimse bişey demedi bakmadılar bile cantaya
    siz yinede ne olur olmaz recetelerinizi yanınıza alın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kürşat Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ... içinde söyledi:

Kullanmam gereken bir ilaç var kaç kutu götürebilirim ?

ihtiyaciniz varsa recete ile beraber gerektigi kadar bulundurabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@opal111 Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ... içinde söyledi:

Merhabalar. Benim de bir sorum olacak. Scooter için bagaja vermeden çocuğumuz uçağa kadar kullanabilir mi. Malum çocuklar sürmeyi seviyor ve ağır da olduğu için kilodan düşmüş oluruz. Bebek arabası gibi uçağın kapısına kadar kullanma ihtimalimiz var mı. Yoksa bavulun içine koyun der mi görevliler

net bilemiyorum ama bence kabul etmeme ihtimalleri var, kullandiginiz havayolu sirketine ulasip bunu sorsaniz daha garanti olur, hepsinin farkli uygulamalari olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@opal111 Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ... içinde söyledi:

Merhabalar. Benim de bir sorum olacak. Scooter için bagaja vermeden çocuğumuz uçağa kadar kullanabilir mi. Malum çocuklar sürmeyi seviyor ve ağır da olduğu için kilodan düşmüş oluruz. Bebek arabası gibi uçağın kapısına kadar kullanma ihtimalimiz var mı. Yoksa bavulun içine koyun der mi görevliler

Bebek arabası ve bebek koltuğu gibi şeyler için havayolu firmalarının özel kuralları var, benim bildiğim ve gördüğüm kadarıyla uçağın kapısına kadar kullanabiliyorlar. Bagaj teslimi yaparken kabin bagajları gibi etiketlenmesi gerekiyor olabilir. Bunun için ayrıca bir ücret almıyorlar.

https://www.turkishairlines.com/tr-nl/bilgi-edin/bebek-arabasini-kabin-icinde-tasiyabilir-miyim/index.html

• @caglaror Size bir sorum daha olacak. Bana yıllardır hiç rastlamadı ama durum her an değişiyor. Girişte valizlerinizi kontrol etmişler miydi?
    Benim orada kullanmak üzere 50 tüp (2aylık) efervesan Phosphate Sandoz getirmem gerekiyor. Hatırlamışsınızdır 🙂
    Gerçi raporum olacak yanımda ama el konulma ihtimalinden korkuyorum.Öyle bir şey olursa geri dönmem gerekecek.

• @murat-taskin
    Kusura balmain. Yogunluk ve internet in henuz baglanmamasi nedeniyle duzenli bakamiyorum. Bavul Manuel kontrol edince icin bir brosur birakiyorlar. Border security kontrol etti vb... bizim 6 buyuk bavulda kontrol emaresi yoktu. Vize tipi, shutdown Veya sans olmali. Ama yeri gelmisken her ne kadar kalitesiz de olsa son aldigim 3 bavulun hicbiri saglam cikamadi. Tekerlek tutamak Zimba hepsi patlamis. Thy'e tesekkuru borc bilirim....
    Kocaman bir torba ilac bakilmadan gecilmis.
    Icinde yok yoktu.
    Rapor ve recede icinde bir kopya olsa sizin icin garantili olur. Seffaf posette ingilizce saglik raporudur ve recetedir yazabilirsiniz.
    Umarim sorunsuz getirirsiniz.

• @hockeyumpire2 Merhaba, uzun bir süre geçmiş üstünden ama uçakta çiçeklere izin verdiler mi? Çiçek konusunda prosedür nasıl işliyor acaba?

• ⭐⭐

@goncagül-zihni merhaba benim cicek lerim yapay gülleri. English home dan almıstım alt bagaj lara koydum. Vakumlayıp, hiç bir sorun olmadı.

• Bavullara ilaç (şurup, tablet, ampul vs) koymakta bir problem yaşanmıyor. Dileyen her ihtimale karşı ilaçların reçetelerini de yanında getirebilir.

• @hockeyumpire2 Anladım, çok teşekkür ederim.

• @opal111 Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ... içinde söyledi:

Scooter konusunda arkadaşımın tecrübesi var. Almamışlar(Thy). Ailelerine geri vermişler havalimanında. Bence gittiğinizde yeni bir tane almanız çok maliyetli olmayacaktır.

• Bebek arabası ve araba koltuğu için söylemem gerekirse (thy) biz kapıya kadar arabamızla gittik, kapıda bir poşete koyup görevliye teslim ettik sonra uçağa geçtik. Araba koltuğunu ise kontuarda bavullarla birlikte veriyorsunuz eğer uçak içinde kullanmayacaksanız.. Onu da poşetleyip hassas olan yüklerle ayrıca uçağa götürüyorlar. Uçak içinde hiç araba koltuğu kullanmadım, zaten çocuğu 13 saat boyunca aşırı rahatsız eder diye düşünüyorum. O konu hakkında thy arayıp bilgi almak gerekir tecrübem yok (:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.2k

| | | |