Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ...

• ⭐⭐

@gkhanfeez Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ... içinde söyledi:

@sadriabi Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ... içinde söyledi:

@gkhanfeez lufthansa ile izmir-boston, adam basi ikiser bavulla geldik. ekstra ucret istenmiyor.

https://www.lufthansa.com/us/en/Free-baggage-rules
    tabi 23 kilo economy class tek valiz. offical sitelerinde 1 bavul 23kg yazıyorda 🙂 premium economy ve üstü iki valiz x 23kg 🙂 fakiriz ağam biz 🙂

Merhaba, izninizle bir not eklemek istedim; seyahat oncesi havayolundan telefonla kontrol etmekte fayda var. BAgaj kurallari farkli rotalar ve ulkeler icin degisebiliyor; gorebildigim kadariyla 2 bavul alinabiliyor:

Screen_Shot_2018-05-31_at_12.49.23_PM.jpg

• @Sharm
    ''special rules for individual countries nd routes''
    ''Please note: on open-jaw flights or multi-stop flights the special free baggage regulations cannot be granted or cannot be granted for all legs of the journey.''
    Burada aslında ''özel bedava bagaj düzenlemesi verilmez ya da her ayağında verilmez'' çok çözemedim 🙂 aslında ........ en doğrusunu bize söyleyebilir kullanmış çünkü.

• @gkhanfeez vallahi ben bir şey kullanmadım. O beş yapraklı bitki halamın şanslı yonca yaprağı. 🙂 Kullanmış deyince aklıma geldi birden. @gkhanfeez sanırsam ben yanlışlıkla karıştım senin klavyeye 🙂

• ⭐⭐

@gkhanfeez Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ... içinde söyledi:

@Sharm
    ''special rules for individual countries nd routes''
    ''Please note: on open-jaw flights or multi-stop flights the special free baggage regulations cannot be granted or cannot be granted for all legs of the journey.''
    Burada aslında ''özel bedava bagaj düzenlemesi verilmez ya da her ayağında verilmez'' çok çözemedim 🙂 aslında @asilcenk en doğrusunu bize söyleyebilir kullanmış çünkü.

Haklisiniz, farkli kosullar belirtiliyor.

Ozellikle US inip bagajinizi alip domestic ucusla devam etmek durumunda kalindiginda farkli bagaj kurallari uygulanabiliyor.

Turkiye’den donus ucuslarimda, Istanbul cikis Frankfurt aktarmali Lufthansa (one stop) MIA ve SFO ekonomi icin 2 bavul ucretsizdi. Ancak son iki yildir Lufthansa ile benzer ucus yapmadim. En dogru bilgi cagri merkezinden kontrol edilmeli.

@asilcenk 🍀 😊

• Lufthansa. 15 ay once 3 kisi olarak izmir-istanbul-munih aktarmali economy class ile boston'a indik. adam basi 2 olmak kuzere ile toplam 6 adet buyuk boy bavul ile. Biz de binmeden arastirip 78 defa teyit etmis idik. kalin saglicakla.

• Ben 10 gün önce Lufthansa ile Munih aktarmalı New york'a geldim. 2*23 kg ve 8 kg el bagajı ile geldim. Hatta bir kaç kilo geçmemi de görmemezlikten geldiler.

• @asilcenk yanlış olmuş :)) yeni fark ettim ama demekki sizede sıra gelecek 🙂 içime doğmuş

• ⭐⭐

Selam Arkadaslar bende bir tecrübemi eklemek isterim. THY ile ucuslarınızda eğer valiz hasar görürse, havaalanından cıkmadan tespit ederseniz ofislerine uğrayıp hasar formu olusturup inanılmaz kaliteli bagaj alabilirsiniz. Benim Avrupa uçuşum da bagaj teslim esnasında valizimin hasar aldığını tespit ettim ve direk ofislerine gittim. Valizim den cok daha kaliteli ve büyük boy valiz aldım 😊 5senedir sapasağlam kaldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Bavul Hazırlama - Yeni Hayat , Yeni Bir Başlangıç ... içinde söyledi:

Selam Arkadaslar bende bir tecrübemi eklemek isterim. THY ile ucuslarınızda eğer valiz hasar görürse, havaalanından cıkmadan tespit ederseniz ofislerine uğrayıp hasar formu olusturup inanılmaz kaliteli bagaj alabilirsiniz. Benim Avrupa uçuşum da bagaj teslim esnasında valizimin hasar aldığını tespit ettim ve direk ofislerine gittim. Valizim den cok daha kaliteli ve büyük boy valiz aldım 😊 5senedir sapasağlam kaldı.

Boyle bir olanak oldugunu bilseydim mahvettikleri valizlerimi degistirirdim 🙂 Simdiye kadar bir valizimin tekerini kirdilar, digerinin cekcekini yamulttular...

• Hasari firmanin olusturdugunu kanitlamanizi istiyorlar mi ? Bi fotograf cekmek faydali olabilir belki

• ⭐⭐

@crazycells evet ve msc markası gecen sordum benım Valizi 500tlymiş 😂

• ⭐⭐

@metert zaten Havaalanından cıkmadan subeye giderseniz onlar kontrol edip tutanak tutuyor 😊

• ⭐⭐

Merhaba Arkadaşlar ;
    Yurtdısına göçmeden önce neler götürmeliyim neler götürmemeliyim diye düşündüğünüz oldu mu?
    Size valiz hazırlama konusunda master yapmış biri olarak ince ayrıntılar vermek istedim. (master dan kasıt 26 yurtdısı seyahati yapmıs biri olarak yada benim uyguladığım taktikler hakkında bahsetmek istiyorum.)
    Öncelikle eğer biletinizi aldıysanız muhakkak bagaj haklarınızı öğrenmenizi tavsiye ederim. (ben kanada için yazıyorum. 1kişi 23×2 ucak altı 8 kilo ucaküstü hakkımız var. 3kişilik bir aileyiz.)
    Gitmeden aylar önce bütün eksik evraklarım, ingilizce transkriptlerim, ingilizce ders konularını içeren üniversiteden mühürlü ders içerikleri, aynı sekilde üniversite mühürlü zarflar aldım. Antrenörlük belgelerimi translate ettirdim. (apostil kanada 'da geceriz oldugu için yaptırmadım), kredi kartı sayımızı 1e düşürdük ve yurtdısına actırdık, telefonlarımızı kontürlü hatta cevirttik(İnternet bankacılığı kullanmak için), ev kredimiz devam ettiği için banka yetkilileriyle tanısı iletişim numaraları, e-mail bilgilerini aldık-verdik.
    Ası karnesini yanınıza almayı unutmayın ve biz cocugumuzu evlilik cuzdanımıza işlettik ayrıca cok dilli ingilizce doğum belgesini aldık.
    Aile hekimimizin iletişim numaralarını aldık ve cocuk için: ates düşürücü, antibiyotik, balgam sökücü, alerji kremi, agrı kesici surup, fitil, göz damlası, kulak damlası, pişik kremi, burun acıcı damla (yastıga veya üstüne damlatınca solunumu acıyor), d vitamini, umca bagısıklık güçlendirici, ocean omega 3 ve multivitamin aldık. (hepsini aile hekimi yazmadı tabiki, cocuk doktorumuzun önerisiyle uzun zamandır kullandığımız ve işe yarayan destekleyicileri biz aldık.) pişik kremi unutmayın😊 ayrıca özellikle uzun ucuslar için biberon, oyuncak küçük arabalar, burun acıcı sprey, resim kagıt ları koparıp canta ya koyunca hayat kurtarıyor, kalemlik içinde kuru kalem (aksi takdirde keçeli kalem ellerini cok kirletebiliyor), bir kaç çizgifilm indirebilirsiniz telefonunuza biz lolokids izliyoruz 😊ates düşürücü muhakkak yanınıza alın ve fitil. ✨ Kusma veya alt değiştirme için küçük posetleri unutmayın. Alta sermek için çarsaf, küçük yastık ve bir çocuk battaniyesi işinize yarayabilir ucus esnasında...ve meyveli küçğk tek kullanımlık sütler, çerezi(ceviz, badem, fındık, kaju (alerjik tarafını bilir anneler zaten), kraker, su, enerjisini cok yükseltmeyecek besinler, havuc, elma, hatta ben sarma yapıp alıcam acıkır diye hahaha, küçük ev poacaları(biraz feminist yazı oldu ama annelik 🤱 işte ne yaparsınız 😊)antibakteriyel sprey, küçük sıvı sabun, peçeteler acil durumlar için
    Evinizin yıl içinde zorunlu dask ve diğer ödemeler veya vergi için bankanızdan tarihleri öğrenip, ailenize veya İnternet bankacılığını la halledebilirsiniz.
    Eger gider gitmez telefon almayacaksa ız yanınıza ekstra bir telefon alabilirsınız.

Tabiki bunlar için priz dönüştürücü ye ihtiyacınız olacak..
    Vakumlu posetler hayat kurtarıyor. 6 valize perdeden, havlulara, carsaflardan, yorgana, nevresim takımları, fincanları, cezve, Türk kahvesi vazo ve cicek lerim, kahvaltı, corba, anayemektabağı, tenis toplarım ve raketim, ev terlikleri, küçğk yılbası agacım ve süslerim, cercevelerim ve resimlerim, aklınıza gelecek herseyi sıgdırdım... Şimdilik bu kadar sevgiyle kalın

(devamı yakında 😊)

• Tabi şuna dikkat etmek lazım sadece THY ve sanırım Lufthansa 2x23kg iki bavul seceneği sunuyor, cogu sadece 1x23kg.

• Farklı bir ülke, farklı insanlar, farklı dil, farklı kültür. Alışmak o kadar kolay değil 🙂

• ⭐⭐

@sash firmanıza göre bavul hakkınızı öğrenip öyle hazırlık yapmak lazım. Uyarım yazmıstım 😊

• ⭐⭐

@greentayfun valla cok zor da olmaması lazım isteyen, azim edenler için. Kesinlikle hiç kolay değil. Mental olarak hazır olmak en önemlisi

• Selamlar, “Kanada için yazıyorum “ demişsiniz. Amerika’ya greencard talihlisi olarak, Kanada üzerinden mi gireceksiniz, aklım karıştı ?

• ⭐⭐

@wwinter yok 😊 case number ıma göre agostos gibi sıra gelecek. Öncesinde eğitim amaçlı kanadaya tasınıyorum

• Tek üzecek şey elektrikli aletlerimi o bavullara koyamamak olacak😐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.1k

| | | |