Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Foruma chat yapabilme ozelligi eklense olabilir mi? Anlik dedikodu icin falan 😃

zaten 2 veya daha fazla kisi arasinda chat yapabilmek mumkun ama anladigim kadariyla herkesin konusabilecegi bir chat box'tan bahsediyorsunuz, dogru mudur sayin @MySea ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fouray, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

En çok beğenilen cevaplar ilk mesajın altında örnek veriyorum 5 tanesi sıralanabilir. Fakat bunlar özet şeklinde olur, tıklandığında tamamı görünür. O bülümde çıkması için min. beğenme sayısı olur ve en yüksek beğeniden düşüğe göre sıralanabilir. Peki neden böyle bir eklenti gerekli? Aslında bunun cevabını site yöneticileri daha iyi bilir. Aynı sorular defalarca soruluyor, konu içlerinde yararlı mesajlar kaybolduğu için. Böylece doğru konu ve içindeki doğru cevaplara ulaşmak basit olur.

Sayin @Fouray , dediginiz gibi hem tarihe hem de oylamaya gore siralamayi ayni anda yapmak mumkun degil maalesef, ama kisiler her zaman o konuya yazilan cevaplari "en cok oylanan" secenegi ile gorebilirler. Bu secenegi sectiginizde forumdaki tum basliklardaki cevaplar aldigi puana gore siralaniyor, o nedenle eski haline cevirmek icin yine "en eskiden en yeniye" secenegini secmeniz lazim.

Screen Shot 2021-11-03 at 9.49.12 PM.png

Fakat daha once yukarida da bahsedildigi gibi tum onemli bilgilerin ve en yararli soru-cevaplarin ilk iletiye tasindigi bir sisteme gecis yapacagiz yavas yavas sayin @Fouray ... Bence de bu tarz basliklar forumu daha kullanisli ve yararli hale getirir, ben firsat buldukca eski basliklari arsivleyip, yenilerini o basliktaki bilgileri tekrar duzenleyerek olusturacagim... 👍

• ⭐⭐⭐

@saulgoodman, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

İki önerim olacak, takdirinize sunuyorum:

1. Eksi oy alan mesajların neredeyse okunamayacak kadar şeffaf hale getirilmesini doğru bulmuyorum. Bir yazı kurallara aykırı ise silinmeli, değilse olduğu gibi bırakılmalı. Yazıdaki görüşler popüler değil diye okunabilirliğini ortadan kaldırmak bence doğru değil.

2. Bir yazı eksi oy aldığında bu oyu verenler görünmüyor, ama artı oy verenler görünüyorlar. İki eksi oy almış bir içeriğe artı oy verirseniz sizin adınız görünüyor sadece ve yazının kenarında -1 yazıyor. Bu durumda -1 oyu siz vermiş gibi görünüyorsunuz. Bu durum düzeltilirse iyi olur.

Teşekkürler...

Eksi oy verenler de görünyor.
    Artı oy verenlerde mouse imlecini oyların üzerine getirince oylayan kişiler görünüyor ama eksi oy verenleri görmek için oy sayısının üzerine tıklamak gerekiyor. Görünme farkı bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@saulgoodman, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

1. Eksi oy alan mesajların neredeyse okunamayacak kadar şeffaf hale getirilmesini doğru bulmuyorum. Bir yazı kurallara aykırı ise silinmeli, değilse olduğu gibi bırakılmalı. Yazıdaki görüşler popüler değil diye okunabilirliğini ortadan kaldırmak bence doğru değil.

2. Bir yazı eksi oy aldığında bu oyu verenler görünmüyor, ama artı oy verenler görünüyorlar. İki eksi oy almış bir içeriğe artı oy verirseniz sizin adınız görünüyor sadece ve yazının kenarında -1 yazıyor. Bu durumda -1 oyu siz vermiş gibi görünüyorsunuz. Bu durum düzeltilirse iyi olur.

Teşekkürler...

Artı oy verenlerde mouse imlecini oyların üzerine getirince oylayan kişiler görünüyor ama eksi oy verenleri görmek için oy sayısının üzerine tıklamak gerekiyor. Görünme farkı bu.

evet sayin @smartcells , o dediginizi netlestirelim. Oy sayisinin ustune tiklayinca kimlerin arti, kimlerin eksi oy verdigini belirten bir pencerenin cikmasi lazim. Siz sanirim bunu gormekte hicbir sorun yasamiyorsunuz?

Eger sayin @saulgoodman bu konuda bir sorun yasiyorsaniz, lutfen hangi cihaz uzerinden, hangi OS ve web browser kullandiginizi belirtin lutfen.

• ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@smartcells, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Teşekkürler...

evet sayin @smartcells , o dediginizi netlestirelim. Oy sayisinin ustune tiklayinca kimlerin arti, kimlerin eksi oy verdigini belirten bir pencerenin cikmasi lazim. Siz sanirim bunu gormekte hicbir sorun yasamiyorsunuz?

Eger sayin @saulgoodman bu konuda bir sorun yasiyorsaniz, lutfen hangi cihaz uzerinden, hangi OS ve web browser kullandiginizi belirtin lutfen.

Safari 14 ile macOS uzerinde sadece artı oy verenlerin adini görebilmekteyim, ama sayin @smartcells 'in dediği sekilde yapınca eksi ve artı oy verenler gorulebiliyormus, ben boyle bir özellik oldugunu bilmiyordum. O bolumun tıklanabilir olduguna dair bir emare yok.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Teşekkürler...

Örneğini de vereyim ki söyledğimiz havada kalmasın.
    Bu arkadaş gereksiz bir başlık açmış ve eksilenmiş. Kimin eksilediğini görmek için -1 üzerine tıklıyoruz. Açılan pop-up pencerede eksileyeni görüyoruz. >> @crazycells tarafından

Aynı pencere Artı oy üzerine tıklandığında da açılıyor..
    Fark şurada. Mouse imleci sadece artı oylar üzerindeyken (tıklamadan) artı oy verenler görünüyorken imleci eksi oylanrın üzerine getirdiğimizde herhangi bir şey göstermiyor. Tıklamak lazım.

d182dd34-963f-4925-b58f-668f3d1923b8-image.png

• konuda ve konuya gonderilen iletilerde verilen linklere tiklayinca link mevcut sayfada aciliyor. yeni sekmede acilmasi gerekiyor. ornegin eski bir konunun 67. 68. sayfalarini okurken linke tiklayinca kaldigimiz yeri kaybediyoruz...

• ⭐⭐⭐

@greenHasanHuseyin Inceleme acisindan bana ornek bir konu ve ilgili linki verebilir misiniz?

• @FreeWoRLD out-linklerde sorun yok fakat in-linklerde bahsettigim sorun hala var. tum in-linkler icin gecerli.
    ornegin @crazycells imzasini ornek verebilirim. https://yesilkartforum.com/forum/post/723 " paketi buradan indirebilirler!"kisminda yeni sekmede aciliyor fakat "Vize surecinizi imzaniza tasiyin!" kismi bahsettigim soruna yol aciyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenHasanHuseyin, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

konuda ve konuya gonderilen iletilerde verilen linklere tiklayinca link mevcut sayfada aciliyor. yeni sekmede acilmasi gerekiyor. ornegin eski bir konunun 67. 68. sayfalarini okurken linke tiklayinca kaldigimiz yeri kaybediyoruz...

tamamdir, bunu not ediyorum.

Forumdaki baslik ve sayfa sayisi oldukca artti, bence de artik linklerin yeni sekmede acilmasi daha dogru olur. 👍

• ⭐⭐⭐

@greenHasanHuseyin

Bu talebinizi (--"HTML <a> target Attribute"--) yontemi ile test ettim ancak soyle bir engelimiz var ve aslinda tahmin ediyordum bu sonucu. Yine de istek yaptiginiz icin denedim;

Forum ici linklere konu basliklari, kullanici profilleri gibi tum hedefler de dahil oldugu icin, bu yontemi uygulama sonrasi her bir tiklama yeni sekme acmaya basliyor. Yani her bir konu basligina tikladiginiz anda yeni bir sekme aciliyor.

Forum icine yonlendirilen linkler ile, forumu gezmek icin kullandigimiz konu vs linkleri arasinda herhangi bir fark yok. Ornek olarak forumumuz acisindan asagidaki iki link arasinda hic bir fark bulunmuyor; iki hedef de forum ici link olarak sayiliyor...
    Screen Shot 2021-11-30 at 9.20.55 PM.png

Screen Shot 2021-11-30 at 9.21.13 PM.png

Bu nedenle "yeni sekmede ac" kuralini uyguladigimiz anda, ne yazik ki bu kural tum tiklamalar icin gecerli oluyor ve forum kullanimi esnasinda her bir tiklama yeni bir sekmede acilir hale geliyor. "....paketi buradan indirebilirler!" linki de sitemizin "wordpress" kismina yonlendirdigi icin zaten dis bir baglanti olarak sayiliyor, dolayisi ile otomatik olarak yeni bir sekmede aciliyor
    - Not - profil ayarlarinizda ilk secenek olarak "Dışarı giden bağlantıları yeni sekmede aç" secenegi mevcut ve aktif.

Bu durumda tek onerebilecegim klasik yontemler; sag tiklama ile yeni sekmede ac secenegi veya Windows icin "Ctrl+Enter" & Mac icin "Command+Enter" tus kombinasyonu...

• @FreeWoRLD anlasilmistir yine de zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim. dikkat ederek linklere gitmek artik bizim sorumlulugumuz 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenHasanHuseyin, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@FreeWoRLD anlasilmistir yine de zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim. dikkat ederek linklere gitmek artik bizim sorumlulugumuz 😃

sayin @greenHasanHuseyin , sayin @FreeWoRLD 'un dedigi gibiymis maalesef. Dediginiz gibi uygularsak sayfa degistirmek isteyen kisinin bile tiklamalari yeni sekmeye yonlendirecek. O nedenle o baslikta olmayan bir linke tiklarken direkt kendiniz yeni sekmede acarsaniz daha uygun olacaktir.

Ayrica forumun linkleri de harekete duyarli, yani bir sayfada gezerken bulundugunuz iletiye gore sayfanin linkinin degismesi lazim ve yeni bir sayfaya gitseniz bile geri dondugunuzde kaldiginiz yere sizi geri getirmesi lazim. Eger sizin deneyiminiz bu sekilde olmuyorsa lutfen nelere tikladiginizi (OS ve web browser bilgisi dahil) yazin, bu hatayi nodebb'ye bildirelim.

• @crazycells az once test ettim, sag altta bu sayfada kaldigim yere gotur tarzinda ibare cikiyor sanirim artik bu bir sorun degil. benim basima 3-4 kere geldigi icin boyle bir ileti yolladim demekki dikkat etmemisim.

• ne guzel foruma bile kar yagiyor, Istanbul'da olmama ragmen mahallemize yagmiyor...

• @celica Delaware de henuz bu kis kar gormedi. Forum management bir el atsin please bu ise. @crazycells @FreeWoRLD 😁😁

• ⭐⭐⭐

@celica, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

ne guzel foruma bile kar yagiyor, Istanbul'da olmama ragmen mahallemize yagmiyor...

Gerçekten çok güzel olmuş bu kar görüntüsü, sık kar görmeyen Mersinli olarak mutlu etti beni ☺

• ⭐⭐⭐

kar yagdirma efektini kapatabiliyor muyuz? bunu saglayan javascript ne yapiyorsa artik forumu acinca bilgisayarin fanlari son seviye calisiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

kar yagdirma efektini kapatabiliyor muyuz? bunu saglayan javascript ne yapiyorsa artik forumu acinca bilgisayarin fanlari son seviye calisiyor.

tam emin degilim sayin @keysnambır ; sayin @FreeWoRLD belki browser'dan kapatmanin yolunu biliyordur. Fakat sadece yilbasina kadar bu sekilde kalacak, bilginize... sonra eskiye donus yapacagiz...

Su custom header'i ekledik sadece:

• ⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

• 3
  • 9
  • 18
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |