Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

• @semavi engellediniz mi, ben görüyorum

• Evet. Bende sadece engelli iken cevap yazabildiniz...

• @semavi o zaman engel bizim istediğimiz gibi çalışmıyor sayın @crazycells yokmudur bunun çaresi
    Yani tartışmalardan uzak durmak için engellediğimiz insanlar yazdıklarımızı görmese, otomatik olarak kötü kalpli insanlarla tartışmak zorunda kalınmaz diye düşünüyorum

Şu anda uygulanan engel durumuda biraz değişik, şöyle bir şey var

Mesela ben engelliyorum o kişiyi ama onun yazdığını biliyorum tamam içeriği görmüyorum ama kim yazmış diye bakıyorum boş çıkınca kim ki bu diye merak edip başka yerden kontrol edebiliyorum

Benim engel(blok) işleminden beklentim

A kişisinin ne yazısını göreyim, ne yazdığını farkedeyim(benim için forumda o kişi yok olsun),
    Engellediğim kişide ne benim yazımı görsün, nede benim yazdığımı bilsin

Bu mümkün olabilir mi? Yoksa bu işlemin bir sakıncası olur mu?

Engellenen kişi için empati yaparsak (eğer velev ki bir yanlış anlama yüzünden benim aklımda kötü kalpli insanlar listesine girmiş)

Bu durumda zaten değer veriyorsa engelleyen kişinim yazdıklarına, bu durumu farkettiği an başka hesapla takip edecektir

Eğer gerçekten kötü kalpliyse

O zaman bu kişi bir çok kullanıcıdan engel aldığında foruma değer katan, üreten, fikir beyan eden, bilgi veren üyelere karşı nasıl hareket etmesi gerektiğini belki düşünebilir

Kalben kötü olsada bilginin kendi çıkarına olduğunu düşünüp susabilir yada hiçbirini yapmaz her zamanki gibi fake hesaptan takip eder, dayanamaz gene yazar bizde gene engelleriz(bir aşamada sıkılıp, nasıl konuşması gerektiğini öğreneceğini düşünüyorum)

Bu sayede belki @semavi beyin dediği gibi forumda sürekli katkı sunan insanların hevesi kaçmaz, küsmez yada konuşmaktan fikrini söylemekten, tecrübesini aktarmaktan çekinmez

Çünkü ben hala forumda göçmenlikle ilgili konuların tam olarak aktarıldığını düşünmüyorum ,eğer daha rahat bir ortam oluşursa yeni bilgiler,yeni tecrübeler daha farklı üyeler tarafından birçok yeni/mevcut başlık altında oluşacaktır

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Yani tartışmalardan uzak durmak için engellediğimiz insanlar yazdıklarımızı görmese, otomatik olarak kötü kalpli insanlarla tartışmak zorunda kalınmaz diye düşünüyorum

Kotu kalpli insanin iyi kalpli insanlarin yardimlasma/bilgi paylasimi platformunda yer almaya devam etmesinin haklarla/ozgurluklerle aciklanabilecek bir durumu olmadigini dusunuyorum.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Bu sayede belki @semavi beyin dediği gibi forumda sürekli katkı sunan insanların hevesi kaçmaz, küsmez yada konuşmaktan fikrini söylemekten, tecrübesini aktarmaktan çekinmez

Heves kacirdiklari dogru. Son yasadigim anlamsiz dialogta uzun sure foruma girmemistim.

• Bu diyaloglar devam edecek... Çünkü buraya bir seyler yazan insanları sinirlendirmek çok kolay...

Bir üyelik açıp en az 2-3 kişiyi kendimi attirmadan, sinirleri alinmiscasina yazıp attirabilirin sanırım bir iki günde... Muhtemelen attirdigim kişilerde buraya katkı yapmak için uğraşıp duran kişiler olur... Çünkü tepki onlardan gelir... Bir çok kisi aman be der... Okur geçer... Zaten işi bitince bir daha foruma girmeyecektir...

Velhasıl...

Katkı sağlayan üyeleri kaçırmamak için bu engelleme olayını onemsiyorum... Daha önce de dile getirmiştim ama belki teknik olarak yapilamiyordur... Bilemiyorum...

• @gokcell, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

1-)Foruma uyeligi sms ile yaparsaniz. Yzsakladiginiz, engellediginiz,uzaklastirdiginiz uyenin tekrar kolayca mail adrese alarak gelmesini engellemis olursunuz.
    2-)Uyelerin hangi sehirden katildiklarini ya IP lerinden detect edip ya da iyelik formunda doldurmasini isteyip uyelerin dunya uzerinden nereden baglandiklarini Dunya Haritasinda gostermek oldukca guzel olurdu. Hatta uyeler diger uyelere ne kadar yakin mesafede vesaire gibi.
    3-)GIS datasi kullanilarak hangi ulkeden ne kadar kisi GC kazanmis seklinde Dunya Haritasi uzerinde gosterilecek bir gorsel de oldukca guzel olurdu. Hatta bununla ilgili bir ornek gondereyim ben olmadi.

1. maddeyi ben yapmaya calisabilirim, data analisti olma yolumda yaptigim bir proje olmus olur guzel olur 🙂

• Forumda çok olmasada münferit tartışmaları önleyebilecek bir fikrim var

Yorum silme
    Yani nedir ben bir konu ile ilgili bir şeyler yazdım altına istemediğim birisi yorum yaptı, benim yazıma yorum yapanın iletisini silme hakkım olabilir mi?
    Bu şekilde Facebook ta, YouTube da, instagramda mevcutta içeriklerimizin altındaki istemediğimiz yorumları silme hakkı formumuzda da olmuş olur

• İkinci tavsiyem küfür, hakaret önleyici filtre
    Belli kelimeleri forumda kullanınca otomatik filtrelesin
    Bu kelimelerim çoğu belli, artarak bu kelimeleri güncelleyebiliriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@crazycells 2. özellik anonimleştirilmiş bir şekilde veri göstermiyorsa, kullanıcıların lokasyon bilgisi paylaşımına onay verip/kaldırabileceği bir yer sunulması gerektiğini düşünüyorum.

IP'ye gore degil, sizin "location" kutucuguna yazdiginiz yere gore gosteriyor. Eger bos birakmissaniz o durumda haritada gorunmuyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@crazycells Daha once konusmustuk. Yaptiysaniz da teyit almak istedim....

Bir kullaniciyi engelledigimde ben onun yorumlarini gormuyordum. Lakin o kisininde benim yazdiklarimi gormemesini istiyorum. Daha onceki forumda ve bu forumda mumkun degildi... Suan ki hali ile bu mumkun mudur?

Acikcasi bazi provakatif kisiler yuzunden forum konularina yazamaz duruma geliyor bazen insan... Ben onu gormeyeyim ama oda bana cevap yazamasin, yada goremesin... Mumkun mudur?

Bence de sizin dediginiz sekilde calismali, bu istegi nodeBB'ye ilettim. Bunu ekledikleri zaman hemen uygulamaya sokacagiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Forumda çok olmasada münferit tartışmaları önleyebilecek bir fikrim var

Yorum silme
    Yani nedir ben bir konu ile ilgili bir şeyler yazdım altına istemediğim birisi yorum yaptı, benim yazıma yorum yapanın iletisini silme hakkım olabilir mi?
    Bu şekilde Facebook ta, YouTube da, instagramda mevcutta içeriklerimizin altındaki istemediğimiz yorumları silme hakkı formumuzda da olmuş olur

Baskasinin yorumunu silme ozelligi yok maalesef siz kendi iletinizi silseniz de diger kisilerin cevaplari kaliyor; ama yeni baslik acarsaniz ve 5'ten az cevap varsa o durumda basligi tamamen silebiliyorsunuz. Fakat daha fazla cevap varsa o durumda basligi silemiyorsunuz.

Dediginiz ozelligi uygulamak biraz zor, cunku herkese moderator yetkisi vermek gerekecek. Kotu niyetli kisiler tarafindan istismar edilebilecek bir yontem maalesef. Ama eger kisiyi engellerseniz o durumda verecegi cevabi da goremezsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

İkinci tavsiyem küfür, hakaret önleyici filtre
    Belli kelimeleri forumda kullanınca otomatik filtrelesin
    Bu kelimelerim çoğu belli, artarak bu kelimeleri güncelleyebiliriz

evet, buna benzer bir filtreleme sistemi bence de iyi olur. Bu oneriyi listeye ekliyorum, tesekkurler.

• @crazycells, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@semavi, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@crazycells Daha once konusmustuk. Yaptiysaniz da teyit almak istedim....

Bir kullaniciyi engelledigimde ben onun yorumlarini gormuyordum. Lakin o kisininde benim yazdiklarimi gormemesini istiyorum. Daha onceki forumda ve bu forumda mumkun degildi... Suan ki hali ile bu mumkun mudur?

Acikcasi bazi provakatif kisiler yuzunden forum konularina yazamaz duruma geliyor bazen insan... Ben onu gormeyeyim ama oda bana cevap yazamasin, yada goremesin... Mumkun mudur?

Bence de sizin dediginiz sekilde calismali, bu istegi nodeBB'ye ilettim. Bunu ekledikleri zaman hemen uygulamaya sokacagiz.

Harika..

Eger bu hallolur ise derdi sirf 'musluman mahallesinde salyangoz satmak' olan kisiler burada barinamaz. Bosluga konusur duruma duserler ve bizlerde sinirlenmeyiz...

TOGG ile konuyu cok sonra gordum. bir kere baktim, muhatap olmak istemedigim bir kisinin yorumunu gorunce konu benim icin bitmisti... Umarim bir an once bu guncelleme aktif olur... Cokta iyi olur...

• @crazycells anladım, mevcut sistem yorum silmeye izin vermiyor o zaman bu şekilde anlıyorum, eğer moderatör yetkisi vermeden bu yorum silebilme özelliği sistem izin vermiş olsaydı çok güzel olurdu, mümkün değilse bu tür troll insanları umursamamayı öğreneceğim

• ⭐⭐⭐⭐

Benim üzüldüğüm şey, burada dünya kadar yardımlaşma ve fikir alışverişi yapma imkanı varken insanların siyasi polemiklere girmesi ve ya burnu büyüklük taslaması, her şeyi ben bilirim havaları. Klasik Türk mantığı hiç bir zaman peşimizi bırakmıyor. Bu sabit fikirli kafayla, bu karşı fikirlere tahammülsüz düşünce yapısıyla amerikaya gidilse ne olur uzaya çıkılsa ne olur? Bazı paylaşımlarda birinin söyledikleri bana uygun gelmiyor. Ama o kişinin bu konuda bir fikri ve ya tecrübesi var. Bu fikir bu şekliyle benim ne işime yarar ben buna bakarım. Ama sırf tartışma çıksın diye başlık açanlar var. Sırf ortamı germek için yorum yapanlar var. Bunun kendilerine bir faydası varsa ne mutlu onlara...

• ........

• ........

• ........

• ⭐⭐

@gokcell Bence tatlı bi dokunuş olur bu 🙂

Benzer Başlıklar

• 3
  • 247
  • 275
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.3k

| | | |