Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

• Merhaba,
    Epey zamandir forumlardan(!) uzaktaydim, burda oldugunuzu yeni kesfettim.
    Hayirli ugurlu ve bol paylasimli olsun 🙂

• hoşgeldiniz @Sharm sizi aramızda daha sık görmek isteriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sharm Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız içinde söyledi:

Merhaba,
    Epey zamandir forumlardan(!) uzaktaydim, burda oldugunuzu yeni kesfettim.
    Hayirli ugurlu ve bol paylasimli olsun 🙂

hosgeldiniz sayin Sharm, size ait konular da var forumda, sizi etiketleyeyim...

• ⭐⭐

hoşgeldiniz sayın @sharm

• hosgeldiniz @Sharm

• Bu forumla alakalı bir görüşümü paylaşmak isterim. Bu forumun en beğendiğim yanı geyik muhabbetinden mümkün olduğunca uzak olması ve içeriğin yalnızca hedefe yönelik olması. Forum üyeleri arasındaki saygının da yüksek olduğunu bahsetmeden geçemeyeceğim, maalesef bunu artık başka yerlerde bulmak çok çok zor. Umuyorum ki hep böyle gidecektir.

Belki bir öneri olarak şunu ifade etmek isterim. Burası bir yeşil kart forumu olmasının yanında aslında ABD' de yaşam forumu. Yani mesela, ABD vatandaşı olduğunuz zaman bu forumdaki içerikler artık size fayda sağlamaz hale gelmiyor. Ya da bu forum benim gibi eğitim için ABD' de bulunan insanlara hitap etmiyor değil. Belki bu konuda da çalışma yaparsak daha fazla sayıda insana fayda sağlamak mümkün. Tabii ki ilk paragrafta bahsettiğim öz nitelikleri kaybetmeden, eğer bu nitelikleri riske atacaksak geri adım atmalıyız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgatarkanolmez Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız içinde söyledi:

Bu forumla alakalı bir görüşümü paylaşmak isterim. Bu forumun en beğendiğim yanı geyik muhabbetinden mümkün olduğunca uzak olması ve içeriğin yalnızca hedefe yönelik olması. Forum üyeleri arasındaki saygının da yüksek olduğunu bahsetmeden geçemeyeceğim, maalesef bunu artık başka yerlerde bulmak çok çok zor. Umuyorum ki hep böyle gidecektir.

Belki bir öneri olarak şunu ifade etmek isterim. Burası bir yeşil kart forumu olmasının yanında aslında ABD' de yaşam forumu. Yani mesela, ABD vatandaşı olduğunuz zaman bu forumdaki içerikler artık size fayda sağlamaz hale gelmiyor. Ya da bu forum benim gibi eğitim için ABD' de bulunan insanlara hitap etmiyor değil. Belki bu konuda da çalışma yaparsak daha fazla sayıda insana fayda sağlamak mümkün. Tabii ki ilk paragrafta bahsettiğim öz nitelikleri kaybetmeden, eğer bu nitelikleri riske atacaksak geri adım atmalıyız.

size katiliyorum, misal baska arkadaslarin onerisiyle actigimiz "gocmen olmayan vize" kismi bence foruma cok faydali oldu. ABD'de yasadikca deneyimini aktaracak kisilerin katkisiyla ABD'de yasayanlara da daha cok fayda saglayacak.

Eyalet konularina deneyim ekleme ve bir de ABD'de yasayan kisilerin meslekleriyle ilgili bilgileri zamanla foruma aktarmasiyla o kisimlar da daha kullanisli hale gelecektir. Bu aralar foruma cok fazla vakit ayiramiyorum, fakat onumuzdeki aylarda bununla ilgili ayrica calismalar yapacagim.

Onerisi olan baska arkadaslar varsa, onlari da duymak isterim.

• Nazik mesajlariniz icin tesekkur ederim, hosbuldum. Elden geldigince burada olacagim.
    Bu arada forum arayuzune alismaya calisiyorum, deneyimimi sizlerle paylasacagim.
    Saygi ve selamlarimla.

• Merhaba. Forumda okuyup beğendiğimiz ve belki daha sonrasında ulaşmak istediğimiz yorumların profilimizin bir sekmesinde hazır olarak bulunması çok kullanışlı olabilir. WhatsApp'ın yıldızlı mesaj uygulaması gibi. Belki de Forumun böyle bir uygulaması vardır lakin ben kurcalarken fark etmemiş de olabilirim..

• @gül-ağar Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız içinde söyledi:

Merhaba. Forumda okuyup beğendiğimiz ve belki daha sonrasında ulaşmak istediğimiz yorumların profilimizin bir sekmesinde hazır olarak bulunması çok kullanışlı olabilir. WhatsApp'ın yıldızlı mesaj uygulaması gibi. Belki de Forumun böyle bir uygulaması vardır lakin ben kurcalarken fark etmemiş de olabilirim..

Sayin @Gül-Ağar yorumunuz icin tesekkurler.
    Isaretlemek ya da daha sonra ulasmak istediginiz yorumlari sag alt kosedeki seceneklerden kalp seklinde olan "bookmark" ya da "yer imi" ile isaretleyebilirsiniz, daha sonra profilinizde yine "yer imi" secenegine tiklayarak bu post'lara ulasmak mumkun.

Bu ozellik ihtiyacinizi karsiliyor mu?

not: yer imlerine ulasmak icin once kendi profilinize girmeniz gerekiyor, daha sonra sag taraftaki butonu tikladiginizda acilan "yer imi" secenegiyle bu yer imlerine ulasabilirsiniz.

• @admin Hızlı geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim, tam da tahmin ettiğim gibi gözümden kaçan "bir güzel uygulama " 🙂 Var olun!

• @admin Şifre sıfırlama çalışmıyor sanırım. Sıfırlama mail'i gelmiyor.

• @lonestar Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız içinde söyledi:

@admin Şifre sıfırlama çalışmıyor sanırım. Sıfırlama mail'i gelmiyor.

evet, su an icin gecici bir sikinti var. Hesabinizla iliskili olan email adresinizle [email protected]'a mesaj gonderip kullanici adinizi belirtin lutfen, yeni bir sifre gondereyim.

• Oncelikle her turlu yardiminiz icin tesekkur ederim ozellikle, @crazycells Bu foruma, degil dakikalarinizi saatlerinizi veriyorsunuz. Britsimon'in sitesinde donate diye bir secenek var. Bu secenegi buraya koyamaz miyiz? Eminim, bunca ugrasa karsilik vermek isteyecek insanlar olacaktir. Lutfen yanlis anlamayin, siz burada saatlerinizi harcarken belki bir faydasi olur sizin de hayatiniza diye soyluyorum. Onun haricinde, her dinden aldiginiz hayir dualarinin haddi hesabi yoktur zaten 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız içinde söyledi:

Oncelikle her turlu yardiminiz icin tesekkur ederim ozellikle, @crazycells Bu foruma, degil dakikalarinizi saatlerinizi veriyorsunuz. Britsimon'in sitesinde donate diye bir secenek var. Bu secenegi buraya koyamaz miyiz? Eminim, bunca ugrasa karsilik vermek isteyecek insanlar olacaktir. Lutfen yanlis anlamayin, siz burada saatlerinizi harcarken belki bir faydasi olur sizin de hayatiniza diye soyluyorum. Onun haricinde, her dinden aldiginiz hayir dualarinin haddi hesabi yoktur zaten 🙂

Diger konuda paylastigim cevabi buraya da aktariyorum:

Rica ederim sayin @jade 🙂 Forumdan yararlaniyor olmaniz ne mutlu 🙂

Nazik cumleleriniz ve iyi niyetli dusunceleriniz icin cok tesekkurler; lakin grubumuz kar amaci gutmeyen bir gruptur; o nedenle sitenin bagis almasi veya herhangi bir moderator ya da uyenin forumdan maddi gelir elde etmesi uygun degildir. Ben daha once facebook grubunda duyurusunu yapmistim ama herkesin bildigini dusundugumden forumda yapmadim; sizin araciliginizla foruma da planlari aktarmis olayim. Yesilkart Forum, ABD'de Yasam ve Gocmenlikle ilgilenen ve maddi cikar gutmeksizin birbirine yardimci olan uyelere sahip olan ve onumuzdeki yillarda diger bolumlerinin de kullanima acilmasiyla temel olarak;

• forum
    • facebook grubu
    • ilan ve duyuru sayfasi
    • youtube kanali

olarak 4 temel bolumden olusacak bir platformdur. Web sitemizin teknik masraflari su an sayin @devmach tarafindan karsilanmaktadir. Farkettiginiz uzere forumumuz su an reklam almiyor, fakat yakin zamanda reklam almaya baslariz diye dusunuyorum. Bu durumda elde edilen gelir once forumun teknik altyapisina harcanip, artan butun gelirler Turkiye'nin aydinlik gelecegine katkida bulunmak icin -corbada bizim de tuzumuz bulunsun diye- CYDD (Cagdas Yasami Destekleme Dernegi), TEV (Turk Egitim Vakfi), ALIKEV (Ali Ismail Korkmaz Vakfi) ve LOSEV (Losemili Cocuklar Vakfi) gibi cagdas ve bilimsel egitimi destekleyen yardim kurumlarina ve derneklere Yesilkart Forum uyeleri adina bagislanacaktir.

DV2019 surecinde forumumuz araciligiyla Green Card lotosuna basvuru yapmak isteyen kisilere LOSEV'e bagis karsiliginda hizmet verdik, her ne kadar su an YouTube kanali gelir uretmiyor olsa da uretmeye baslayinca yine bu gelirler CYDD'ye aktarilacaktir (Ben yakin zamanda musait olunca kanal icin video cekmeye baslayacagim, su an sadece teknik video'lar yer aliyor kanalda. Ayrica belirtmek isterim kanal butun uyelere aittir, dolayisiyla video cekip kanala yuklemek isteyen uyeler cekinmeden benimle iletisime gecebilirler).

Forumumuz her gecen gun buyuyor, konu yelpazesi genisliyor. Bu, zaman bulduklarinda gonullu olarak foruma girip bilgi ve deneyimlerini aktaran uyelerimiz sayesinde oluyor. Eger olusuma katki saglamak isteyen arkadaslar varsa tek yapmalari gereken forumun bir parcasi olmak, forumu sahiplenip ABD'de yasam konusunda bilgi ve deneyimlerini foruma aktarmak. Ayrica illaki maddi yardim yapmak isteyenler olursa, bize haber vermeye gerek duymadan direkt bu kurumlara tum forum uyelerimiz adina bagis da yapabilirler.

Tesekkurler,
    Iyi forumlar!

• This post is deleted!

• Merhaba. Gecmise dair post aramalarinda gonderilen postlarin tam tarihleri gorunmuyor. Yalnizca 3 ay, 7 ay once gibi bir ibare gorunuyor. Ya da ben goremiyorum 🙂 Eger hakikaten de dedigim sekilde ise gecmis postlari ararken yanlarinda tam gonderi tarihlerinin gorunmesi yararli olabilirdi. Bir ornek;

Diyelim ki kullanici aylarca once "2 hafta once konsolosluktan bir mesaj aldim" diye bir ileti gondermis. Bir sure sonra da "bu gun konsolosluktan onay mesajim geldi" yazmis. Bu iki aktivite arasinda gecen bu zamani etraflica kestirebilmek ay hesabiyla imkansiz hale geliyor 🙂 Ya da kestirmenin bir yolu varsa cevabinizi beklerim. Selamlar.

• @filth_grinder Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız içinde söyledi:

Merhaba. Gecmise dair post aramalarinda gonderilen postlarin tam tarihleri gorunmuyor. Yalnizca 3 ay, 7 ay once gibi bir ibare gorunuyor. Ya da ben goremiyorum 🙂 Eger hakikaten de dedigim sekilde ise gecmis postlari ararken yanlarinda tam gonderi tarihlerinin gorunmesi yararli olabilirdi. Bir ornek;

Diyelim ki kullanici aylarca once "2 hafta once konsolosluktan bir mesaj aldim" diye bir ileti gondermis. Bir sure sonra da "bu gun konsolosluktan onay mesajim geldi" yazmis. Bu iki aktivite arasinda gecen bu zamani etraflica kestirebilmek ay hesabiyla imkansiz hale geliyor 🙂 Ya da kestirmenin bir yolu varsa cevabinizi beklerim. Selamlar.

Mantikli bir fikir. Boylelikle yazilanlardan daha cok bilgi cikarilabilir ya da daha iyi yorumlanabilir.
    Sanirim su an dediginiz gibi oldu?

• bi öneriden benden olsun ekranın bi köşesine amerika ve türkiye saati konulabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız içinde söyledi:

bi öneriden benden olsun ekranın bi köşesine amerika ve türkiye saati konulabilir

ABD'de 3 farkli zaman dilimi var sayin @metert 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |