Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@jackson2 AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar .
    I-485 formunda ''information about your parent '' bölümünün ''parents legal name'' sorunsuna annem ve babamın isimlerini yazdım. Annemin soyadı evlendikten sonra değiştiğinden (babamın soyadını aldığından) , ''parents name at birth'' kısımına annemin kızlık soyismi ve ismini yazdım ek olarak.

Ayrıca benzer bir soru I-765 formunun 17a ve 17b bölümünde '' provide your mother'S birth name '' diye geçiyor. Burayada annemin evlenmeden önceki soyismini ve ismini yazdım.Bu şekildemi olacak acaba?

Birde I-485 formunda '' information about your children '' bölümüne amerikalı eşimin daha önceki evliliğinden olan 3 çoçugu var bunlarımı yazacağım? Benim ilk evliliğim ve çoçuğum yok.
    Cevabınız ve ilginiz için şimdiden teşşekür ederim.

Evet, kizlik ismini yazarak iki forma da dogru yazmissiniz.

children kisminda, dediginiz gibi onceki cocuklari da bilgilere eklemeli.

• Cevabınız için çok teşekkür ederim.

• @crazycells Cevabınız için çok teşekkür ederim . Size bir konuda danışmak istiyorum.
    Ben turist vizesiyle geldikten 90 gün sonra evlilik yaptım amerika. Evlenmek için city hall'a gittiğimde eşimle bana doldurmam için bir form verdiler.

Bu formda '' mother name prior to first marriage '' diye bir soru vardı. Bende annemin evlenmeden önceki soyismini (kızlık soyadını yazdım) . Bana ''Marriage certificite '' de bu şekilde gözükücek dediler.

Benim ögrenmek istediğim evlilik sertifikasında annemin kızlık soyadı ve adı yazıcak. Ancak ben Boston konsolosluğundan nüfus kayıt örneği almıştım burda 'birth certificate ' olarak geçiyomuş. Nüfus kayıt örneğimde annemin evlendikten sonra babamın soyadını almış halinde gözüküyor.

Acaba bu konuda bir bilginiz varmı ?Burda bu şekildemi oluyor? Uzun bir süredir araştırdım ama bir cevap bulamadım. Cevabınız ve ilginiz için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jackson2 AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells Cevabınız için çok teşekkür ederim . Size bir konuda danışmak istiyorum.
    Ben turist vizesiyle geldikten 90 gün sonra evlilik yaptım amerika. Evlenmek için city hall'a gittiğimde eşimle bana doldurmam için bir form verdiler.

Bu formda '' mother name prior to first marriage '' diye bir soru vardı. Bende annemin evlenmeden önceki soyismini (kızlık soyadını yazdım) . Bana ''Marriage certificite '' de bu şekilde gözükücek dediler.

Benim ögrenmek istediğim evlilik sertifikasında annemin kızlık soyadı ve adı yazıcak. Ancak ben Boston konsolosluğundan nüfus kayıt örneği almıştım burda 'birth certificate ' olarak geçiyomuş. Nüfus kayıt örneğimde annemin evlendikten sonra babamın soyadını almış halinde gözüküyor.

Acaba bu konuda bir bilginiz varmı ?Burda bu şekildemi oluyor? Uzun bir süredir araştırdım ama bir cevap bulamadım. Cevabınız ve ilginiz için teşekkürler.

Nufus kayit orneginde annenizin onceki soyadinin gorunmesi lazim.

• Cevabınız için teşekkür ederim

• @crazycells
    Hayırlı günler sizi yine rahatsız ediyorum. Uscıs bize Notice of action mektubunu yollamış (485. Formu için) şimdi biyometrik randevu tarihi ne zaman belli olur 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@agasarli AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells
    Hayırlı günler sizi yine rahatsız ediyorum. Uscıs bize Notice of action mektubunu yollamış (485. Formu için) şimdi biyometrik randevu tarihi ne zaman belli olur 😊

Bir gecikme olmazsa 2-3 haftaya gelmesi lazim. Imzanizi uygun sekilde gunceller misiniz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @teşekkürler tabiki

• Merhaba arkadaşlar, ben DV2020 talihlisiyim ama sıralamam 41 binlerde. Şu an ABD'deyim ve F1 vizem var. Herkesin ortak kanısı AOS yapmak yerine CP'nin daha hızlı olacağı. Benim tahminim numaram çok gerilerde olduğu için bütün numaralar current olunca ancak sürece başlayabileceğim. Forumda bir arkadaşın bahsettiği gibi benim numaram current olunca hemen infopass appointment alıp durumu anlatıp kısa sürede interview ayarlayabilir miyim? Türkiye'de bu süreçleri yönetsem randevu tarihini ne zaman verecekleri meçhul. Burada en azından randevu için zorlayabilirim. Siz ne dersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enver AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar, ben DV2020 talihlisiyim ama sıralamam 41 binlerde. Şu an ABD'deyim ve F1 vizem var. Herkesin ortak kanısı AOS yapmak yerine CP'nin daha hızlı olacağı. Benim tahminim numaram çok gerilerde olduğu için bütün numaralar current olunca ancak sürece başlayabileceğim. Forumda bir arkadaşın bahsettiği gibi benim numaram current olunca hemen infopass appointment alıp durumu anlatıp kısa sürede interview ayarlayabilir miyim? Türkiye'de bu süreçleri yönetsem randevu tarihini ne zaman verecekleri meçhul. Burada en azından randevu için zorlayabilirim. Siz ne dersiniz?

Bunlar normalde sizin ayarlayabileceginiz seyler degil, o tarihlerin size verilmesini beklemeniz gerekir. Belki bazi kisimlarda kibar bir baskiyla sonuc alabilirsiniz ama tum sureci o sekilde yurutemezsiniz.

• Merhaba,

Merhaba arkadaslar,

Ben de DV2020 talihlisiyim. Su an Amerika'da ogreciyim ancak yaklasik bir aya F-1 vizem bitiyor. 2 aya OPT'm basliyor; EAD karti ile calisma iznim var 1 yil. Ben de ulkeden cikmamak icin AOS yapmayi dusunuyordum. Hata yapmamak icin bir avukatla calismaya karar verdim.

Avukatim AOS yapacagim icin DS-260 formunu doldurmamam gerektigini, formu doldurup yollarsam Amerika disindan islemleri yapmam gerektigini soyledi (formda "USCIS" secenegi olsa bile). Bu bilgi dogru mudur? Daha onceden ogrenci statusuyle AOS yapan arkadaslar DS-260'i doldurdunuz mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amerikavize AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba,

Merhaba arkadaslar,

Ben de DV2020 talihlisiyim. Su an Amerika'da ogreciyim ancak yaklasik bir aya F-1 vizem bitiyor. 2 aya OPT'm basliyor; EAD karti ile calisma iznim var 1 yil. Ben de ulkeden cikmamak icin AOS yapmayi dusunuyordum. Hata yapmamak icin bir avukatla calismaya karar verdim.

Avukatim AOS yapacagim icin DS-260 formunu doldurmamam gerektigini, formu doldurup yollarsam Amerika disindan islemleri yapmam gerektigini soyledi (formda "USCIS" secenegi olsa bile). Bu bilgi dogru mudur? Daha onceden ogrenci statusuyle AOS yapan arkadaslar DS-260'i doldurdunuz mu?

Avukatiniz hem dogru hem de yanlis bilgi vermis. Dogru kisim surasi AOS yapmak icin DS-260 formunu doldurmaya ihtiyac yok, yanlis kisim da surasi bu formu doldurdugunuzda ABD disina cikmak zorunda degilsiniz tabii ki 🙂

Yapmaniz gereken DS-260 formunu doldurup mulakat yerine USCIS yazmak. KCC, butun DV talihlilerinin DS-260 formunu doldurmasini istiyor. Sureci ABD'de devam ettiriyor olsaniz bile. Bu, sunun icin onemli... KCC elindeki vizeleri ona gore dagitacak, o nedenle bilgileri olmasi en iyisi.

Yerinizde olsaydim avukatsiz devam ederdim, DS-260 formunu doldurur USCIS yazardim ve vize bultenini takip ederdim. Zaten ihtiyaciniz olan butun bilgiler bu baslik altinda mevcut. Dosya numaranizi yazmamissiniz, o nedenle su anda verdiginiz bilgilerle yazacaklarim bu kadar.

• Merhaba,

DS-260 formunu doldurdugumda AOS yaparim diye dusunup Interview Location olarak USCIS secmistim fakat bu konuyu okuduktan sonra CP ile almaya karar verdim. KCC'ye mail atip lokasyonu Turkiyeye almalarini istemeliyim degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazo AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba,

DS-260 formunu doldurdugumda AOS yaparim diye dusunup Interview Location olarak USCIS secmistim fakat bu konuyu okuduktan sonra CP ile almaya karar verdim. KCC'ye mail atip lokasyonu Turkiyeye almalarini istemeliyim degil mi?

Evet, bunu en yakin zamanda yapmalisiniz.

• @crazycells Cok tesekkurler yonlendirmeniz icin. Vaktiniz var ise, basit bir sorum daha olacak:

DS-260 formunu doldurdugum zaman (su anda) ogrenci durumundayim. Ancak, Temmuz'da mezun oluyorum. Bu birkac soruda degisiklik yaratiyor:

• kalinan adres
    • su anki is durumu ("ogrenci")
    • tamamlanan en yuksek egitim durumu ("universite"den "yuksek lisans"a degisecek)

Size sorum ise, formu doldurup, daha sonradan (mezuniyet ile mulakat arasinda) KCC'yi bilgilendirmem gerekir mi? Formu simdi doldurup yollamali miyim, yoksa mezun olmayi mi beklemeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amerikavize AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells Cok tesekkurler yonlendirmeniz icin. Vaktiniz var ise, basit bir sorum daha olacak:

DS-260 formunu doldurdugum zaman (su anda) ogrenci durumundayim. Ancak, Temmuz'da mezun oluyorum. Bu birkac soruda degisiklik yaratiyor:

• kalinan adres
    • su anki is durumu ("ogrenci")
    • tamamlanan en yuksek egitim durumu ("universite"den "yuksek lisans"a degisecek)

Size sorum ise, formu doldurup, daha sonradan (mezuniyet ile mulakat arasinda) KCC'yi bilgilendirmem gerekir mi? Formu simdi doldurup yollamali miyim, yoksa mezun olmayi mi beklemeliyim?

Formu su anki bilgilerle doldurun ve gonderin, daha sonra bilgilerinizi guncellemenize gerek yok. Sizin icin daha sonra gonderdiginiz I-485 formu daha onemli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@andyaslanmtl DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Merhaba Ali Hocam. Bir süredir TX’ta yasıyorum. 1 sene önce U visasına başvurdum, geçtiğimiz günlerde DV2020 çekilişinde 29xxx case no ile secildim. An itibariyle ABD’de herhangi bir statum yok. ABD’ye B1/B2 Vizesiyle geldikten sonra 3,5 ay sureyi gecirip statusuz kaldim. Suan U visasi surecim devam ettigi icin ABD disina cikamiyorum. Sizce surecimi AOS yaparak burada devam ettirebilir miyim? Greencard alma olasiligim sizce yuzde kactir?

Cok gecmis olsun oncelikle. Umarim sagliginiz ve guvenliginiz yerindedir su an.

Bu konuyla daha cok ilgili oldugu icin sorunuzu buraya tasidim.

AOS icin statu listelerine bir daha bakmam lazim, B1/B2 vizesiyle hangi ay girdiniz? 6 ay I-94 surecini gecirdiniz, sonra 3.5 ay out-of-status'tunuz, sonra da U vizesi basvurusu yaptiniz, sirasi dogru mudur?

• Cok tesekkur ederim,su anda mahkeme hala devam ediyor,sagolun alakaniz icin, b2 extension var son legal document olarak
    Tarihi 6/15/2017 to 12/13/2017 en son gun 12 ayin 13 u 2017 ondan sonra 3,5 ay kadar out of Status oldum evet sırası doğrudur

• İnadmisible değilim ,inadmisible olmak icin 183 günü geçirmek gerekiyormuş, ben bu süreyi geçirmeden kagitlari USCIS a gonderdim,bir statüm yok ama hali hazırda seçilmiş olduğum DV Lottery üzerinden bu Green kartımı alırsam çok iyi olacak. aksi taktirde suanki U visa Application ile 5 sene sonra ancak belli statüm olmuş olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@andyaslanmtl AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Cok tesekkur ederim,su anda mahkeme hala devam ediyor,sagolun alakaniz icin, b2 extension var son legal document olarak
    Tarihi 6/15/2017 to 12/13/2017 en son gun 12 ayin 13 u 2017 ondan sonra 3,5 ay kadar out of Status oldum evet sırası doğrudur

Su durumda 2018'de resmi bir statunuz yoktu degil mi? Extention olan B2'nin suresi 2017 sonunda bitti, su an 2019'un ortasindayiz. 1 yildan fazla out-ouf-status gun birikmissinizdir diye dusunuyorum. U vizenize basvuru yaptiniz, ama basvuru kabul olana kadar bu size bir yasal statu saglamayacak sanirim.

INA 245 bizi, INA 212'ye yonlendiriyor...

Zaten bar'lar su sayfada da yaziyor:

Extention kabul oldugu icin ondan onceki sureci hesaba katmamiza gerek yok. Biraz karmasik bir durum, su an tek problem ABD'deki yasal statunuzu kestirememem.

Isterseniz bu soruyu biraz daha arastiralim, ben 3-4 gun icinde yine donus yaparim size, sonra ilgili bolumde Claudia Hanim ve Yusuf Bey'e de soralim ve fikirlerini alalim, cok fazla element var dosyanizda. Ozellikle U vizesi size pek cok waiver secenegi sunuyor, o nedenle AOS yapmaniz mumkun olacak diye dusunuyorum ama bir sonuca varmadan once kesin emin olmamiz lazim.

U vizesinin basvuru sonucu ne zaman belli olacak? Uzun bir suredir devam ediyor sanirim. Tek problem, eger U vizesi basvurusu "nonfrivolous application" degilse olur, vize sartlarini karsiliyorsunuz degil mi?

Cunku basvurunuz onaylanirsa, aslinda sizin tek yapmaniz gereken ABD'de yasamak olacak. Biraz daha kafa yormamiz lazim, ama su an icin bence riske atip ABD disina cikmamaniz lazim. Cunku DV kategorisinde AOS basvurusu onaylanmazsa ya da vizeler yetismezse bile, U vizeniz 3 yilin sonunda Green Card basvurusunun yolunu aciyor.

Tekrardan gecmis olsun, ben size biraz daha arastirdiktan sonra donus yapacagim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |