Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yigiyigi Bio randevusunda çekilen kullanılıyor. Bio waive edilmişse gönderdiğiniz kullanılıyor. Çok nadir vakada bio waive ediliyor. Interview da aynı şekilde nadiren waive edilebiliyor. Sanırım size bio randevusu verilmiş. O kullanılacaktır.

• @AlmostDone Super, tesekkurler!

• Merhaba, AOS yaparken, lise diplomasi ve diğer Turkce dokümanların çevirisi konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz? Ben tum cevirilerimi kendim yaptım fakat onaylatmak gerekecek, onaylatma işlemini nasıl yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler.

• @erdpin, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, AOS yaparken, lise diplomasi ve diğer Turkce dokümanların çevirisi konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz? Ben tum cevirilerimi kendim yaptım fakat onaylatmak gerekecek, onaylatma işlemini nasıl yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler.

Uscis certified translate kabul ediyor, individual kabul edilmiyor. Ben rushtranslate kullandım, memnun kaldım. Türkiye’de portakal çeviri ile görüştüm, sayfa basına 450 TL dediler. Benim 4 sayfaydı.
    Orijinal ıslak imzalı belgeleri de talep edince extra 100 TL ptt gönderimi icin ( garantisi yok, kaybolursa sorumlu değiliz ve genelde kayboluyor dediler), fedex veya dhl icin 1500 TL istediler. Parası çok olunca bunda “kaybolmama” garantisi varmış 🫠
    Rush translate ile $150 hallettim ve kısa sürede yapıldı. Orijinal evraklar da express mail ile gönderildi. Ben memnun kaldım. Evrakları aynı orijinal görüntü nasılsa o şekilde istediğimi belirttim ve öyle de yapmışlardı, dipnotlara kadar.Universal translate inceledim öncesinde fakat Uscis’in buradan yapılan bir çok çeviride sorun çıkardığını okudum.

Tabi evrak ne kadar çok ise fiyat da artacaktır elbette. $150 içinde express shipping de var. Kendi basına evraklar $123 falandı.

• Tesekkurler. AOS icin hangi belgeleri çevirtip USCIS'e yolladınız? Tekrar teşekkürler.

• @erdpin, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Tesekkurler. AOS icin hangi belgeleri çevirtip USCIS'e yolladınız? Tekrar teşekkürler.

İlk gönderdiğim belgelerde çeviri yoktu. Benden rfe istediler ve mecburen certified translate yaptırdım.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhaba,

Adjustment of Status formu ile birlikte bugüne kadar bizim adimiza cikarilan tum pasaportların kimlik bilgileri olan kisminin ve vizelerin kopyasını göndermemiz isteniyor. Fakat benim 2009 yılındaki pasaportum kayıp ve icinde bir tane vizem bulunuyor, ABD'ye ilk giriş vizem ve I-94'de görünmüyor. Section 14'e bununla bununla ilgili bir aciklama yazmamı tavsiye eder misiniz? Yada baska ne yapılabilir? Teşekkürler.

• Referenced by  dytmelek dytmelek 

• Merhaba, arkadaşım bugün GC kazandı. 7 binlerde Case Number’ı. Şu an F1 vizesi ile Amerikada bulunmakta. DV Lottery’de 7 binlerde biri için Covid öncesi şartlarda Türkiyeden vize almak daha mantıklıydı. En geç Aralık başı alınırdı sanırım. Konsolosluklardaki belirsizlik dolayısıyla AOS düşünüyor anlık. AOS sürecinin uzun olacabileceğini duyduk. AOS’ta ortalama ne kadar zaman harcar?

• Merhaba arkadaşlar, DV23 için ailemin sırası 32xxx'lerde. Ankara DV22'de tam kapasite çalışamadı bu nedenle farklı yollar denemek istiyoruz. AOS'yi ilk görüşte buldum ama gerçekten hem zor hem pahalı duran bir vize türü. Buna ek olarak daha uygun fiyatlı veya kolay diyebileceğimiz bir yöntem var mıdır? Amerika'dan takip etmek için sizce? Daha önceden babamın 10 yıllık iş insanı ABD vizesi bulunuyordu. Bende DV22 kazananıyım daha mülakatı alamadım ama gidersem benimde onlara bir yararım olabilir mi almaları gereken vizeler için? Yaşları 55+ üzeri ABD Gazetecilik / basın tarzında bir vize türü gördüm babam basın mensubu bu vizeyi önerir misiniz? Son olarak 10 senelik yine turist/ iş insanı vizesi alırlarsa ABD'den süreci takip edip mülakata orada girebilirler mi? Turist vizesinin olayı oturum veya çalıma olmadan konsolosluk görüşmesine giremez mi? Şimdiden tüm önerileriniz için teşekkür ederim.

• Referenced by  N Not_Born_Yesterday 

• @mrblack Kesin bir sure yok ama 2.5-3 ay surebiliyor, dosyanin bakildigi ofise bagli olarak.

• Referenced by  gucarslan gucarslan 

• Merhabalar ben bu yaz work and travel için amerikaya gideceğim . şuan polonya da üniversite okuyorum

dv lottery 2023 ü kazandım
    numaram 7XXX ler de

yazın work and traveldan sonra greencard sürecini amerikada devam ettirebilir miyim ?

bu süreç nasıl sürer ve türkiyeden mi devam etmek yoksa amerikadan mı bu işlemi sürdürmek daha iyi olur ? @crazycells

Tesekkurler

• Merhaba
    EB2 ile devam eden bir green card surecim var. Birkac hafta icinde i-140 formu onaylandiktan sonra AOS icin i-485 gonderecegiz. Sirketimin avukati i-485 hazirligi icin birkac dokuman istedi. Takildigim birkac konuyu sizlere sormak istedim.

• Forumda birth certificate ile iligili yazismalari okudum. Sonuc olarak e-devlet uzerinden alinan vukuatli nufus kayit ornegini certified translate ile iletirsek kabul edilir gibi anladim. Avukatin bana gonderdigi notlarda ise birth certificate icin alinan dokuman mutlaka anne kizlik soyadini icermeli yaziyor. Tahminim cogunlukla hindistan vatandaslarina dokuman doldurduklari icin boyle bir not ekledikleri. Turk vatandaslarinda boyle bir durum var mi emin olamadim. Son zamanlarda AOS basvurusu yapan forumdaki diger arkadaslar birth certificate icin dokumani ne sekilde aliyorlar?

• i-485 formunda Part 8'de askerlik-atesli silah kullanimi vs ilgili sorular var. Turkiyede askerligimi yaptigim icin bu sorulara evet demek durumundayim. Bu durumu aciklayan nasil bir belge eklemem uygun olur? E-devletten alinan askerlik durum belgesinde sadece "asagida kimlik bilgileri olan kisi askerligini yapmistir" seklinde bir bilgi veriliyor. Hangi tarihlerde, nerede, hangi rutbeyle vs yapildi bilgisi yok. Ustelik belge sadece 1 gun gecerli gorunuyor. 4-5 yil once e-devletten askerlik durum belgesi aldigimda bahsettigim nerede, ne zaman askerlik yapildi bilgileri vardi. Sanirim son 1-2 yil icinde belgenin formati degistirildigi icin bu bilgiler cikartilmis. Son zamanlarda i-485 dolduranlar askerligini yapmis kisiler bu durumu nasil cozuyorlar?

Yanitlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

• @deniztemiz333

1. Ben hem e-devlet uzerinden alip ingilizceye cevirdim hem de konsolosluktan nufus kayit ornegini ingilizce olarak aldim. anne ile ilgili herhangi bir bilgi yoktu anne adi disinda.
    2. Askerlik ile ilgili 49 ve 55'e yes isaretleyip additional information kismina su tarihler arasinda, surada kisa donem er olarak zorunlu askerlik hizmetini tamamladim ve temel askerlik egitimi aldim yazdim. herhangi bir belge gondermedim.
      Yakin zamanda onaylandi i-485 gonderdikten yaklasik 4 ay sonra.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@justbasketbol, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar ben bu yaz work and travel için amerikaya gideceğim . şuan polonya da üniversite okuyorum

dv lottery 2023 ü kazandım
    numaram 7XXX ler de

yazın work and traveldan sonra greencard sürecini amerikada devam ettirebilir miyim ?

bu süreç nasıl sürer ve türkiyeden mi devam etmek yoksa amerikadan mı bu işlemi sürdürmek daha iyi olur ? @crazycells

Tesekkurler

AOS surecine baslayabilmek icin mulakat sirasi size geldiginde ABD'de yasal bir statuye sahip olmalisiniz, DV-2023 takvimine gore mulakatlar basladiginda buyuk ihtimal Turkiye'de olacaksiniz diye dusunuyorum.

alt metni

Mulakat yerine Turkiye olarak yazabilirsiniz, eger ABD'de uzun kalirsaniz ve numaraniz ilk ay aktif olursa o durumda bir ihtimal AOS ile surece devam etme ihtimaliniz olacak... AOS surecine basladiktan sonra DS-260 formunun pek bir onemi kalmiyor...

• Arkadaşlar merhaba geçen sene turist vizesiyle amerikaya geldim ve buradayken vizem bitmeden dil okulu aracılığıyla F1 vizesine başvurdum receipt number ve I 20 belgem geldi fakat henüz vizem çıkmadı. Bu süreçte gecen sene tr deyken yaptığım green card başvurum onaylandı ve şu an DS-260 formunu dolduruyorum. Tek bir konuda emin olamıyorum. Primary Occupation kısmına ne olarak işaretlemem lazım burda çalışmıyorum zaten ama Student mi yazmalıyım okul bilgilerimle birlikte çünkü herkes mülakat zamanı gelene kadar vizemin çıkacağını söylüyor yoksa Not Employed mı? Yada sonradan içeriği değiştirme sansım olur mu öğrenciye? Lütfen bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

• Mesela amerika da work and traveldan sonra f1 statüsü icin başvurup o pending sürecinde iken greencard dv lottery sürecini yürütebilir miyiz ? @crazycells

• @crazycells , @gucarslan selamlar case numberım 26700lerde dv2023 talihlisiyim ocak 1 gibi amerikaya gidip 90 günlük bekleme süresini geçirdikten sonra sürece amerikadan devam etmek sizce mantıklı mı?numara biraz yüksek haliyle mülakata davet alamamaktan korkuyorum hali hazırda turist vizem mevcut.Yalnız baya fazla aos yapmayı düşünen düşük case numberlı insanların da sürece amerikadan devam etmek istemesi süreci türkiyeden devam etmeyi kolaylaştırabilir bu konuda ki fikirlerinizi alabilir miyim? bu kadar olumsuz olaylara rağmen insanlara yardım etme anlayışınız için teşekkür ederim umarım sizler de amacınıza ulaşırsınız şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugo merhaba. ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

biliyorsunuz ki, bir abd vizesini amacı dışında kullanmak kurallara aykiridir. yani B1-B2 vizesi ile AOS yapma konusunda tavsiye vermemiz, size doğru olmayan bir konu hakkında tavsiye vermemiz demek. bu konuda hemfikir olmamız gerektiğine inanıyorum.

geçen yıllarda bu şekilde vize alan çokça arkadaşımız oldu, bunu da biliyoruz. hepsinin ortak noktası, ankara'nin düzgün çalışmaması ve mülakat alma ihtimallerinin azligiydi. bu riskleri kabul edip devam ederim diyorsanız 90 günlük süre sonrası, cn'niz de bültende current ise AOS'a başvuru yapabilirsiniz.

hangisinin daha avantajlı olduğunu bilmeniz şuan için çok mümkün değil. tek gerçek, büyük cn'ler için AOS'un her zaman daha avantajlı olduğu (ydu).

• @gucarslan @crazycells nasıl bir pozisyon almam gerektiğine dair fikirlerimin oluşması için hangi zaman aralıklarını takip etmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugo takip etmeniz gereken ilk şey elbette vize bülteni. son 8 yılın bültenlerinde cn'niz hangi aylarda cut-off olduğunu ve elbette DV2023 sürecinin nasıl ilerleyeceğini ilgili başlıklardan takip etmelisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.1k

| | | |