Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar u visa bas vuralı hemen hemen 1 sene oldu forumlardan öğrendiğime göre ,2014 yılında bas vuranlarin dosyasına 2018 yılı içinde uscis tarafından bakılıyor yanı 4 sene de ancak sıra geliyor bir avukata sormuştum elinde bir u visa case’i var ve 5 sene kadar sürmüş demisti ,zaten durum da malum tv lerde yeteri kadar İmirgration hakimi olmadıgından yakınıyorlar ,u vize şartlarını karşılıyorum ,HPD den imzalı kagit aldim bir de ,Savcıdan imzalı kagit almaya çalışıyorum ,u visa case im bayağı saglam bir case su anda sentencing durumundayız 9 ,10 sene hapis yiyenler var ,u visa olayında tek sorun sıra gelmemesi first come first serve base olduğu icin önümde 218.000 kişi var ,haberlerinizi bekliyorum çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@andyaslanmtl AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Selamlar u visa bas vuralı hemen hemen 1 sene oldu forumlardan öğrendiğime göre ,2014 yılında bas vuranlarin dosyasına 2018 yılı içinde uscis tarafından bakılıyor yanı 4 sene de ancak sıra geliyor bir avukata sormuştum elinde bir u visa case’i var ve 5 sene kadar sürmüş demisti ,zaten durum da malum tv lerde yeteri kadar İmirgration hakimi olmadıgından yakınıyorlar ,u vize şartlarını karşılıyorum ,HPD den imzalı kagit aldim bir de ,Savcıdan imzalı kagit almaya çalışıyorum ,u visa case im bayağı saglam bir case su anda sentencing durumundayız 9 ,10 sene hapis yiyenler var ,u visa olayında tek sorun sıra gelmemesi first come first serve base olduğu icin önümde 218.000 kişi var ,haberlerinizi bekliyorum çok teşekkürler

Evet, gercekten de oldukca uzunmus. Surecin bu kadar uzun surdugunden haberdar degilgim, bunu ilgili forum konularina da ekleyeyim.

I-918 icin bekleme suresi iki center'da da 50 ay olarak gorunuyor:

• @crazycells Ben henuz DS260 formunu doldurmadim, sizden gelecek bilgiye gore hareket etmek istiyorum. En azindan telefonda bilgi alabilecegim yetkin birine beni yonlendirmeniz mumkun mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@andyaslanmtl AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells Ben henuz DS260 formunu doldurmadim, sizden gelecek bilgiye gore hareket etmek istiyorum. En azindan telefonda bilgi alabilecegim yetkin birine beni yonlendirmeniz mumkun mu?

Evet, Muslu Law Firm'e sorup yonlendirme alalim:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Sorunuzu tum sureci yazarak, yeni bir baslik altinda sorabilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar bugün itibariyle Aos başvurumuza bağlı olarak başvurduğumuz EAD (çalışma izni) combo kart olarak adresimize ulaştı. Combo kart olarak söylemimin nedeni gelen kart aynı zaman da size seyahat izni de sağlayan Advance Parole kartı oluyor.

Aos I -485 online statüm de 03 Haziran 2019 tarihinde Interview Was Scheduled olarak güncellendi bi kaç ay içinde Interview tarihini bildiren mailin gelmesini umuyoruz.

Güncel Tarihlere Gelecek Olursak

Amerikaya Giriş : 22 Eylül 2018

Evlilik Tarihi : 24 Eylül 2018

AOS Başvuru Formları Gönderim : 16 Ekim 2018

USCIS Received Date : 19 Ekim 2018

USCIS Notice Date : 24 Ekim 2018

USCIS den evraklarımızın ulaştığı ve işleme alınıp diğer aşamalar hakkın da bilgilendirme yapan I-797C Formunun bize posta yoluyla ulaştığı tarih : 30 Ekim 2018

Form I-797C Biometric Appointent Letter: 02 Kasım 2018

Biometric Appointment Tarihi:
    16 Kasım 2018

Ead ve Advance Parole Ulaşma :
    5 Haziran 2019

Aos I-485 Interview Was Scheduled :
    3 Haziran 2019

Aos başvurumuzun Uscis'e tarafından kabul edildiği tarih 30 Ekim 2018 den çalışma kartımın ulaştırıldığı 05 Haziran 2019 tarihine kadar ki toplam süreç
    7 AY 5 GÜN olarak sürdü.

Bu tarihler Alabama eyaleti için geçerli sizin bulunduğunuz eyalete göre bu süre değişebilir tabi ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar bugün itibariyle Aos başvurumuza bağlı olarak başvurduğumuz EAD (çalışma izni) combo kart olarak adresimize ulaştı. Combo kart olarak söylemimin nedeni gelen kart aynı zaman da size seyahat izni de sağlayan Advance Parole kartı oluyor.

Aos I -485 online statüm de 03 Haziran 2019 tarihinde Interview Was Scheduled olarak güncellendi bi kaç ay içinde Interview tarihini bildiren mailin gelmesini umuyoruz.

Güncel Tarihlere Gelecek Olursak

USCIS den evraklarımızın ulaştığı ve işleme alınıp diğer aşamalar hakkın da bilgilendirme yapan I-797C Formunun bize posta yoluyla ulaştığı tarih : 30 Ekim 2018

Form I-797C Biometric Appointent Letter: 02 Kasım 2018

16 Kasım 2018

5 Haziran 2019

3 Haziran 2019

Aos başvurumuzun Uscis'e tarafından kabul edildiği tarih 30 Ekim 2018 den çalışma kartımın ulaştırıldığı 05 Haziran 2019 tarihine kadar ki toplam süreç
    7 AY 5 GÜN olarak sürdü.

Bu tarihler Alabama eyaleti için geçerli sizin bulunduğunuz eyalete göre bu süre değişebilir tabi ki.

Harika haber sayin @Rookie , gozunuz aydin. Ileti icin de tesekkurler, daha sonra da tarihleri guncelleyin lutfen, ben ilerde lazim olur diye hemen "yer imlerine" ekledim bile. 🙂 Eyaletler farkli olsa da, surecin gidisati hakkinda insanlara bilgi verir yine de...

Bu saatten sonra artik Green Card'iniz varmis gibi calisabilirsiniz en azindan 🙂 hayirli ugurlu olsun...

• Merhaba herkese. Bu seneki talihlilerden biriyim ve numaram gerilerde. Amerika'da olduğum için AOS yapmayı planlıyordum. Formu o şekilde yolladım ama şu an GP ile AOS arasında gidip geliyorum. Büyük ihtimalle GP'ye çevireceğim. Fakat önce numaraların bu sene nasıl aktif olacağını görmek istiyorum. Çok yavaş olursa GP'ye geçeceğim. Değilse AOS yapacağım. Sizce bu süreci böyle yürütmek sağlıklı olur mu? Örneğin Şubat'ta GP yapacağımı belirtsem konsolosluk benim işlemimi gerilere mi atar? Yoksa formu ilk gönderme tarihime göre mi işlem yapılır? Teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enver AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba herkese. Bu seneki talihlilerden biriyim ve numaram gerilerde. Amerika'da olduğum için AOS yapmayı planlıyordum. Formu o şekilde yolladım ama şu an GP ile AOS arasında gidip geliyorum. Büyük ihtimalle GP'ye çevireceğim. Fakat önce numaraların bu sene nasıl aktif olacağını görmek istiyorum. Çok yavaş olursa GP'ye geçeceğim. Değilse AOS yapacağım. Sizce bu süreci böyle yürütmek sağlıklı olur mu? Örneğin Şubat'ta GP yapacağımı belirtsem konsolosluk benim işlemimi gerilere mi atar? Yoksa formu ilk gönderme tarihime göre mi işlem yapılır? Teşekkürler şimdiden.

Cok gec kalmamaniz lazim. Unutmayin ki Subat'ta KCC'yi bilgilendirseniz, direkt herkesin onune gecirmeyecekler sizi. Hatta mulakat belgelerini sizden istememis olacaklari icin, once formunuzu guncelleyip sonra belgeleri isteyecekler ve sonra sizin dosyanizi siraya sokacaklar. KCC her an neyi nasil yaptigini degistirebilir, dolayisiyla boyle bilinmez veya degisken durumlara net cevaplar bulmak yerine kendiniz icin en garanti yonden ilerlemenizi tavsiye ederim. Surecin nasil isledigine dair gecmis yillardan az cok fikrimiz var ama bunun bu yil da birebir olacaginin garantisini kimse veremez.

Bu arada GP degil, CP... Consular Processing 🙂

• @crazycells tabi ki güncellerim ne demek ☺ Çok teşekkür ederim sağolun ☺

• @crazycells Teşekkürler bilgilendirme için. Haklısınız CP olması gerek 🙂

• Merhaba arkadaşlar çok şükür 07 Haziran Cuma günü almış olduğum posta ile interview tarihimin 19 Temmuz 2019 olarak belirlendiğini öğrendim.

Gelen evrakta Aos aşamasında olduğu gibi bazı evraklar istenmekte.Bazı istenilen belgelerin yanın da parantez içinde 'unless already submitted' yazmakta ki bu daha önce sunulmadıysa anlamına geliyor sanırım. Bu ibare medical examination ve Affidavit(s) of Support (I-864) un yanında mevcut diğerlerinde değil.Burdan yola çıkarak bu iki belgeyi yanımda götürmeme lüzum olmadığını anlıyorum.Kafamı kurcalayan tek sorun tekrardan birth certificate istenmesi ve bendekinin geçerlilik süresinin bitmiş olması bildiğim kadarıyla E devlet üzerinden alınan birth certificate kabul edilmemekte.Bunun için şahsen konsolosluğa gidip almam ya da başka bir şekilde halletmem gerekecek sanırım doğru mudur @crazycells ?

Gelen belgeyi sizlere daha önceden istenilen evrakları görmeniz açısından tarayıp bu iletiye ilerleyen zaman da ekleyeceğim henüz taratma imkanı bulamadım.

Güncel Tarihler

Form I-797C Biometric Appointent Letter:
    02 Kasım 2018

16 Kasım 2018

05 Haziran 2019

03 Haziran 2019

Interview Tarihini İçeren Postanın Geldiği Tarih : 07 Haziran 2019

Green Kart Interview Tarihi :
    19 Temmuz 2019

Aos başvurumuzun Uscis'e tarafından kabul edildiği tarih 30 Ekim 2018 den interview tarihi olan 19 Temmuz 2019 a kadar olan süreç 8 Ay 19 gün .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie evet, konsolosluk ingilizce olarak veriyor vukuatli nufus kayit ornegini, fakat e-devlette su an icin sadece turkcesi var.

Dogrudur, eger istiyorlarsa goturun; eger gerek yoksa yani onceden gonderdiyseniz goturmenize gerek olmayacak.

Yuzdunuz yuzdunuz kuyruguna geldiniz, 19 Temmuz'da mutlu haberlerinizi bekliyoruz 🙂

• Çok teşekkürler @crazycells sağolun ☺

• @rookie Merhaba , gitmeden AOS sürecini okumak istedim ve sayfalarda direk yazdıklarınızı takip ettim. Umarım 19 Temmuz görüşmeniz çok güzel geçer. Görüşmeden sonra deneyimlerinizi yazarsanız cok cok sevinirm... Şimdiden bol şans diliyorum! Ve tüm aktardığınız deneyimler için de teşekkür ederim , çok fazla bilgi barındırıyor. @crazycells ilk yazılan yazı da ayrca cok detaylı ve bilgilendirici , cok teşekkürler.

• Rica ederim @goze darısı sizin başınıza çok teşekkür ederim tabi ki paylaşıcam ayrıca Aos için kafanıza takılan veya yardıma ihtiyacınız olan herhangi birşey olursa lütfen çekinmeden sorun elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz ☺

• @Rookie Çok çok teşekkür ederim. Yazdığınız deneyimlerinizden şimdiden notlarımı aldım. Tekrar bol şans diliyorum !

• Rica ederim @goze tekrardan teşekkürler.

• Merhaba,
    Ben göçmen olmayan bir vize türüyle geldikten sonra ziyaret amacım değişti ve 5. ayın sonunda birlikte olduğum kişiyle evlilik kararı alıp evlendik.Buradan ve Uscis'ten edindiğimiz bilgilerle belgeleri toplamaya başladık .Şuanki vizemin bitmesine 1 ay kaldı. Benim sormak istediğim soru eğer aos başvurum kabul edilirse uscis'ten gelen notice of action ı vize sürem bitmeden almam gerekiyor değil mi? Yoksa belgeleri postaladığımız tarihten itibaren pending sürecine girmiş mi bulunuyorum?
    Formda yazılan tüm bilgiler için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arq3e, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba,
    Ben göçmen olmayan bir vize türüyle geldikten sonra ziyaret amacım değişti ve 5. ayın sonunda birlikte olduğum kişiyle evlilik kararı alıp evlendik.Buradan ve Uscis'ten edindiğimiz bilgilerle belgeleri toplamaya başladık .Şuanki vizemin bitmesine 1 ay kaldı. Benim sormak istediğim soru eğer aos başvurum kabul edilirse uscis'ten gelen notice of action ı vize sürem bitmeden almam gerekiyor değil mi? Yoksa belgeleri postaladığımız tarihten itibaren pending sürecine girmiş mi bulunuyorum?
    Formda yazılan tüm bilgiler için çok teşekkürler.

Esiniz ABD vatandasi mi? Green Card sahibi mi?

• ABD vatandaşı

Benzer Başlıklar

• 654
  • 1476
  • 2
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |