Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@alicem AOS (Adjustment of Status) ile Green Card (DV) almak içinde söyledi:

Merhabalar,
    Dv19 banada çıktı. Resmi olarak abd de ikamet etmekteyim. Bir kaç sorum olacaktı.
    Numaram eu15xxx civarında. Abd de çalıştığım için Tr ye gitmeyi pek düşünmüyorum. Fakat okuduklarıma göre bu süreç biraz sıkıntılı duruyor.
    Henüz ds260 formunu doldurmadım. Bu formu hemen doldurmalımıyım?
    Birde 2 ay sonra Türkiye'ye 20 günlüğüne tatile çıkacağım. İşlemlere başlayınca Türkiye'ye dönmek sıkıntı yaratabilir mi?
    Gerekirse dönmeye de bilirim.
    Umarım bu numara sıkıntı yaratmaz.
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

ABD'ye giris yapabilecek bir vizeniz varsa Turkiye'ye tatile gidebilirsiniz. Hicbir sorun olmaz ama zaten DV2019 sureci Ekim ayinda baslayacak, yani henuz ne sizin sureciniz ne de DV2019 sureci baslamamis olacak. Bilginize.

DS260 formunu en gec 2019 gelmeden gondermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fırat-aydoğmuş AOS (Adjustment of Status) ile Green Card (DV) almak içinde söyledi:

@fırat-aydoğmuş Crazycells lütfen yeni sorumu cevaplayın cok önemli lütfen müsait oldugunuzda.

tekrar yazmaniza gerek yok, merak etmeyin ben musait oldukca butun sorulari cevapliyorum 🙂 sadece biraz zaman verin, yeterli.

• @crazycells tesekkurler..

• @sunrise crazycells gerekli cevaplari vermis, bence de sizin CP seciminiz daha dogru olur, artik eskisi gibi islemiyor sistem. Ben 3-4 yil once aldim ve case numaram 20,751 idi, fakat case numaralarinin ilerleyisi cok farkliydi.

@fırat-aydoğmuş Aynen @crazycells 'in dedigi gibi statuye sahip olmaniz yeterli, vize olmasi sart degil. Bol sanslar!

• @özge-selin tesekkurler...

• @özge-selin Cok teşekkür ederim cevabınız icin

• @crazycells Cok teşekkür ederim cevabınız icin kusura bakmayın ben yeniyim buralarda. 🙂

• Merhaba Arkadaslar,

Bu sene bana sira gelmesi cok uzak ihtimal ama olurda yine de gelirse diye bir sorum var. Halihazirdaki basvurum AOS icin fakat yilin sonuna geldigimiz icin CP'ye degistirmeyi dusunuyorum. DS 260 formundaki degisikligi numaram current olduktan sonra yapabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkv AOS (Adjustment of Status) ile Green Card (DV) almak içinde söyledi:

Merhaba Arkadaslar,

Bu sene bana sira gelmesi cok uzak ihtimal ama olurda yine de gelirse diye bir sorum var. Halihazirdaki basvurum AOS icin fakat yilin sonuna geldigimiz icin CP'ye degistirmeyi dusunuyorum. DS 260 formundaki degisikligi numaram current olduktan sonra yapabilir miyim?

Kesinlikle bu degisikligi hizli bir sekilde yapin. Hatta KCC'ye bilgiyi email'de gonderin, randevu yerini degistirmek istiyorum deyin, onlar degistirsinler hizli bir sekilde. Eger numaraniz aktif oldugunda dosyaniz konsolosluga gitmek icin siraya koyulmamissa, o ay mulakat tarihi alamayabilirsiniz.

• @crazycells Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.

• Sayin @crazycells Bir sorum daha olacak. Baska bir forumda AOS'dan Cp'ye cevirmenin background check nedeniyle 3-4 ay gibi bir sure alabilecegini okudum. Bu konuda bir bilginiz var mi?
    Teekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayin @crazycells Bir sorum daha olacak. Baska bir forumda AOS'dan Cp'ye cevirmenin background check nedeniyle 3-4 ay gibi bir sure alabilecegini okudum. Bu konuda bir bilginiz var mi?
    Teekkur ederim.

Bu konuda bir bilgim yok maalesef, kanimca sureciniz baslamadigi icin KCC USCIS'i hizli bir sekilde konsolosluk olarak degistirebilir. Belki bu dediginiz background check sureci AOS sureci basladiktan sonra gerceklesiyordur?

• Sayin @crazycells cevabiniz icin tesekkur ederim. Haklisiniz, anladigim kadariyla background check AOS surecinde surec basladiktan sonra yapiliyor ama DS260 formunu doldurduktan sonra dosya konsolosluga yollanmadan once bir background check yapiliyor mu supheliyim. Sanirim background check konsolosluklarca yapiliyor. Buradan dunyanin dort bir tarafindan 115000 kisinin gecmisini arastirabileceklerini sanmiyorum. Yine de bu aksam biraz daha bilgi edinip yapacaksam yarin degisikligi yapmam lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayin @crazycells cevabiniz icin tesekkur ederim. Haklisiniz, anladigim kadariyla background check AOS surecinde surec basladiktan sonra yapiliyor ama DS260 formunu doldurduktan sonra dosya konsolosluga yollanmadan once bir background check yapiliyor mu supheliyim. Sanirim background check konsolosluklarca yapiliyor. Buradan dunyanin dort bir tarafindan 115000 kisinin gecmisini arastirabileceklerini sanmiyorum. Yine de bu aksam biraz daha bilgi edinip yapacaksam yarin degisikligi yapmam lazim.

background check genelde ABD'de USCIS ya da NVC tarafindan yapiliyor.

• @sunrise Merhaba biraz geç girdim ama şu an an itibariyle Aos ile green kartımı aldım sıralamam da 8xxx lerdeydi evet Aos ile biraz uzun sürüyor ama sıralamam iyi olduğu için ben bu yolu seçtim. Ds260 formunuda temmuzda doldurmuştum başka sorunuz varsa elimden gelinceye kadar yardımcı olmak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barney2 AOS (Adjustment of Status) ile Green Card (DV) almak içinde söyledi:

@sunrise Merhaba biraz geç girdim ama şu an an itibariyle Aos ile green kartımı aldım sıralamam da 8xxx lerdeydi evet Aos ile biraz uzun sürüyor ama sıralamam iyi olduğu için ben bu yolu seçtim. Ds260 formunuda temmuzda doldurmuştum başka sorunuz varsa elimden gelinceye kadar yardımcı olmak isterim.

sayin @barney2 , hayirli olsun. eger anlatmak isterseniz surecinizi duymak isteriz. Ozellikle gonderdiginiz ve mulakata goturdugunuz belgelerin listesini...

• @barney2 tesekkur ederiz, bizim numaramiz buyuk oldugu icin CP ile devam etmeye karar verdik. hayirli ugurlu olsun size de 🙂

• @crazycells @sunrise hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Zaten bu bölümde hemen hemen herşey anlatmışsınız @crazycells ben de benimkinin zaman süreçlerini yazayım ki aos yapacakların biraz kafası daha net olsun. Kazandıktan sonra ilk işim temmuzda ds260 doldurdum ve aos yapacağımı belirttim orda. sonra Eylül’e kadar bekledim numaralar current olana kadar Eylülde $330 Kartın fee sini ödedim ondan sonra benim numaramın visa bulletinde current olmasını bekledim numaram 8xxx lerde olduğu için ancak Şubat ayında current oldu geçmiş yıllara göre baya geç current oldu yani bu sene numaralar azar azar alındı. Numaram current olunca sizinde yazdığınız bu belgelerin hepsini hazırladım ve $1225 olan Homeland Security fee de ödeyip onun da transkripti ile beraber bütün belgeleri şubat 16 da konsolosluğa yolladım yaklaşık iki hafta sonra başvurumun kabul edildiği ve parmak izi için martın 3. Haftasında parmak izi vermem gerektiği belirtildi. Parmak izini de verdikten yaklaşık 1 ay sonra da randevu tarihimi belirten malimi aldım ve randevu tarihim Mayıs’ın ortasıydı. Randevu da bana ds260 taki sorulardan başka birşey sormadılar ve gayet de iyi ve güleryüzlü bir adamdı yaklaşık 15 dk sürdü randevu ve randevu sonunda orda zaten bana green kartımı onayladığını söyledi. Randevudan 3 hafta sonra da kartım kaldığım adrese ulaştı. Yani green kart kazandığımı öğrendikten yaklaşık 1 yıl sonra kart elime ulaştı. Herkese bol şans ve sabır 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barney2 AOS (Adjustment of Status) ile Green Card (DV) almak içinde söyledi:

@crazycells @sunrise hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Zaten bu bölümde hemen hemen herşey anlatmışsınız @crazycells ben de benimkinin zaman süreçlerini yazayım ki aos yapacakların biraz kafası daha net olsun. Kazandıktan sonra ilk işim temmuzda ds260 doldurdum ve aos yapacağımı belirttim orda. sonra Eylül’e kadar bekledim numaralar current olana kadar Eylülde $330 Kartın fee sini ödedim ondan sonra benim numaramın visa bulletinde current olmasını bekledim numaram 8xxx lerde olduğu için ancak Şubat ayında current oldu geçmiş yıllara göre baya geç current oldu yani bu sene numaralar azar azar alındı. Numaram current olunca sizinde yazdığınız bu belgelerin hepsini hazırladım ve $1225 olan Homeland Security fee de ödeyip onun da transkripti ile beraber bütün belgeleri şubat 16 da konsolosluğa yolladım yaklaşık iki hafta sonra başvurumun kabul edildiği ve parmak izi için martın 3. Haftasında parmak izi vermem gerektiği belirtildi. Parmak izini de verdikten yaklaşık 1 ay sonra da randevu tarihimi belirten malimi aldım ve randevu tarihim Mayıs’ın ortasıydı. Randevu da bana ds260 taki sorulardan başka birşey sormadılar ve gayet de iyi ve güleryüzlü bir adamdı yaklaşık 15 dk sürdü randevu ve randevu sonunda orda zaten bana green kartımı onayladığını söyledi. Randevudan 3 hafta sonra da kartım kaldığım adrese ulaştı. Yani green kart kazandığımı öğrendikten yaklaşık 1 yıl sonra kart elime ulaştı. Herkese bol şans ve sabır 🙂

sayin @barney2 elinize saglik. Merak ettigim bir konu var, gecen resmi siteleri kontrol ederken son birkac yilda AOS'de degisiklikler oldugunu farkettim. Artik maddi belgeyi gonderemeye gerek yok gibi gorunuyor. Siz I-134 ya da I-864 formunu ya da kendi maddi kaynaklarinizi hazirladiniz mi? Bunlari sadece mulakata mi goturdunuz? Rica etsem bu konuda bilgi verir misiniz? Buna gore ilk post'u guncellemeyi dusunuyorum da...

• Merhabalar, ben türk vatandaşıyım eşim amerikan vatandaşı 16 ağustosta ankarada vize görüşmem var nufus kayit örneği ve adli sicil kaydimin apostilli olması mı gerekiyor? Bir de nvc bize randevu mektubu gondermesine ragmen ankara tekrardan bir randevu mektubu gonderdi ve butun belgeleri ceac a yüklememizi istiyorlar kafam karişti ve ben nufus cuzdanimi ceac a yuklemedim onu da istiyorlar ne yapmam lazim bu normal bir durum mu? son olarak cr1 vizesinde Administrative Process girme durumu nasil işliyor? şimdiden teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |