Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Ocak 2022'de esimle beraber evlilik yoluyla green card interviewine girdik. Officer bizi hic zorlamadan sorulari cok kisa tuttu. Fotograf vermedik. Ortak 4 tane dokuman ilettik. I-485 formumdan asagidaki 3 maddeyi degistirdim. Bu maddelerin hepsini gorusmeye girdigim avukatim degistirmemi tavsiye etti.
    1-Issizim yazmistim ama ortagimla 1 yildan beri acik olan bir sirketim var dedim.
    2- Trafik mahkemesi kayitlarimi odendi makbuzlariyla beraber ilettim.
    3-Turkiye'de 1 sene mecburi askerlik yaptigimi ilettim.

Gorusmeden cikali 7-8 gun oldu ve surec halen 'initial review' olarak gorunuyor. Cok stresliyim. 2. gorusme olur mu? Surec cok uzun surer mi acaba? Tecburesi olan paylasabilir mi?
    Tesekkurler

• Merhabalar, DV2022 talihlilerinden AOS yapan sadece Figen hanim mi var acaba? gerceklesmis sureleri merak ediyorum, Figen hanimin da I-485 gonderiminden 2 ay sonra surecin sonuclandigini goruyorum. Baska ornek var midir? paylasirsaniz memnun olurum, tesekkurler.

• Selam arkadaslar bugun greencard interview randevum vardi hersey guzel gecti ama bende medical exam istediler ankaradan aldigim asi belgesini gosterdim kabul etmediler neden anlamadim. Iyi tarafi ise greencartim onaylandi bu belgeyi gonderdigim zaman greencardi adresime yolluyacaklarini soylediler vaktim oldugunda daha ayrintili yazacagim arkadaslar

• @hasan33 Tebrik ederim, hayirli olsun

• @luiz-milano herhangi bir guncelleme oldu mu sonucunuz ile ilgili yoksa hala beklemeye devam mi ediyorsunuz?

• Herkese merhaba,

AOS sürecini başlatmak için belgelerimi hazırlıyorum. Türkiye’den aldığım doğum belgem hazır fakat adli sicil belgem yok ve şu anda San Francisco’dayım. En yakın konsolosluk ise Los Angeles’ta. Acaba e-devletten alınan İngilizce adli sicil kaydını kullanabilir miyim? Yoksa muhakkak Los Angeles’a mı gitmem gerekiyor? Cevabınız benim için çok önemli vakit ayırıp cevaplarsanız minnettar olurum.

Sevgiler,

• @ellabella, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Herkese merhaba,

AOS sürecini başlatmak için belgelerimi hazırlıyorum. Türkiye’den aldığım doğum belgem hazır fakat adli sicil belgem yok ve şu anda San Francisco’dayım. En yakın konsolosluk ise Los Angeles’ta. Acaba e-devletten alınan İngilizce adli sicil kaydını kullanabilir miyim? Yoksa muhakkak Los Angeles’a mı gitmem gerekiyor? Cevabınız benim için çok önemli vakit ayırıp cevaplarsanız minnettar olurum.

Sevgiler,

Bildiğim kadarıyla kullanılabiliyor barkodu olunca. Fakat konsolosluk konusunda , Gitmenize gerek yok. Konsolosluğu arayın. Onlar size adres verecekler. $15 dolardı sanırım emin değilim, ucret ödemenizi isteyecekler. Ödendi makbuzunu zarfla koyup konsolosluğa gönderiyorsunuz. Onlar size aynı zarfla certificate gönderecekler. Hakan bey veya Figen hanımla görüşeceksiniz büyük ihtimalle. Hakan bey çok ilgilidir.

Size msj göndermek istedim ama başaramadım. 😄

• @tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@ellabella, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Herkese merhaba,

Sevgiler,

Bildiğim kadarıyla kullanılabiliyor barkodu olunca. Fakat konsolosluk konusunda , Gitmenize gerek yok. Konsolosluğu arayın. Onlar size adres verecekler. $15 dolardı sanırım emin değilim, ucret ödemenizi isteyecekler. Ödendi makbuzunu zarfla koyup konsolosluğa gönderiyorsunuz. Onlar size aynı zarfla certificate gönderecekler. Hakan bey veya Figen hanımla görüşeceksiniz büyük ihtimalle. Hakan bey çok ilgilidir.

@tugba Çok teşekkür ederim cevabınız için. Büyük bir dertten kurtardınız beni 🙂

• Arkadaşlar eşimin annesi benim için sponsor oldu
    Şimdi belgeleri göndereceğiz USCIS e
    Tüm belgeler hazır
    Lakin eşimin annesi birth certificate ini bulamıyor evde.
    Birth certificate i almak çok zormuş.North Carolina doğumlu 1 ayda geliyormuş bu belge.Şaka gibi
    Pasaportunun da süresi geçmiş

Bunu sonradan göndersek work permit ve seyahat izni çok mu geç gelir?

Bilen arkadaşlar dan yardım rica ediyorum

• @tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Herkese merhaba,

Sevgiler,

Tekrar merhaba,

Günlerdir konsolosluğa telefonla ulaşmaya çalışıyordum ama başaramadım ve email göndermeye karar verdim.

Gelen cevap şu şekilde;

***Söz konusu Green Card başvurusu için hangi şekilde bir adli sicil kaydının yeterli olduğunu USCIS’ten öğrenmeniz gerekmektedir. Uygulamada kurum ve kuruluşların kabul ettikleri belgeleri kendileri belirtmektedir. Bu yüzden de e-devletten aldığınız barkodlu suretin yeterli olup olmayacağına dair tarafımızdan bir cevap verilememektedir.

Öte yandan Başkonsolosluğumuzdan apostil belgesi verilmemektedir. Dilerseniz adli sicil belgenizi, bizzat başvurmanız halinde düzenleyerek teslim edebiliriz. Apostil şerhi için yerel makamlara başvurmanız gerekmektedir.***

Ne yapacağımı bilemedim, posta yoluyla yollamayacaklar belli ki 😞

@tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Herkese merhaba,

Sevgiler,

Tekrar merhaba,

Günlerdir konsolosluğa telefonla ulaşmaya çalışıyordum ama başaramadım ve email göndermeye karar verdim.

Gelen cevap şu şekilde;

***Söz konusu Green Card başvurusu için hangi şekilde bir adli sicil kaydının yeterli olduğunu USCIS’ten öğrenmeniz gerekmektedir. Uygulamada kurum ve kuruluşların kabul ettikleri belgeleri kendileri belirtmektedir. Bu yüzden de e-devletten aldığınız barkodlu suretin yeterli olup olmayacağına dair tarafımızdan bir cevap verilememektedir.

Öte yandan Başkonsolosluğumuzdan apostil belgesi verilmemektedir. Dilerseniz adli sicil belgenizi, bizzat başvurmanız halinde düzenleyerek teslim edebiliriz. Apostil şerhi için yerel makamlara başvurmanız gerekmektedir.***

Ne yapacağımı bilemedim, posta yoluyla yollamayacaklar belli ki 😞

Hakan beye mail gönderdim. Umarım dönüş yapar. Keşke ben alabilsem de gidip alsam ama malesef. Size bile posta yoluyla göndermeyen bana hiç vermez haliyle. Dönüş yaparsa bilgi vericem size. Bakalım ne demesi var.

• @tugba çok teşekkür ederim ☺

@tugba çok teşekkür ederim ☺

Merhaba. Hakan bey ayrılmış konsolosluktan. Mailime de dönmedi. Bir arkadaşıma sormuştum, o söyledi. Ne yapabiliriz başka bilemiyorum 🤔

• @shila Ben de AOS yapıyorum. Nisan ayı için current görünüyorum. Belgeleri hazırlamaya başladım.

• Arkadaşlar birth certificate konusunda önerilerinize ihtiyacm var. Forumu inceledim. Konsolosluktan alanların bir kısmında kabul edilmemiş çünkü tek satırlık yanıt geliyormuş. E-devletten alıp çevirtmek yeterli mi? Bir de onun süresi 1 ay. Ben nisan ayı için current oldum. Dosyayı göndermeden hemen mi çevirtmem lazım bilemedim ki...

• @almostdone, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Arkadaşlar birth certificate konusunda önerilerinize ihtiyacm var. Forumu inceledim. Konsolosluktan alanların bir kısmında kabul edilmemiş çünkü tek satırlık yanıt geliyormuş. E-devletten alıp çevirtmek yeterli mi? Bir de onun süresi 1 ay. Ben nisan ayı için current oldum. Dosyayı göndermeden hemen mi çevirtmem lazım bilemedim ki...

Msjiniza cevap verdim. Ben konsolosluktan aldım. Uscis bununla ilgili olumsuz bir geri dönüş yapmadı şükür. Başka çareniz de yok ki zaten. Elle tutulur en resmî belge o. Damgalı bir şekilde geliyor. Hem Türkçe hem İngilizce, iki sayfa halinde.

@tugba çok teşekkür ederim ☺

Merhaba tekrar. Daha önce de belirttiğim gibi Hakan bey ayrılmış. Pekin hanım vardı bir de ama hala orda mi bilemiyorum. Direkt konsolosluk face sayfasından aradınız mi bilemiyorum ama bir deneyin dilerseniz.

• @almostdone Amerika'nin neresinden AOS yapicaksiniz acaba?

• FYI:

• @yigiyigi Seattle

• Referenced by  crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |