Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @barney Merhabalar. DV2019'da bize de çıktı. Sıramız 26xxx'lerde. AOS için acaba sıramız çok mu üstlerde olmuş oluyor? Sizin sıranız kaçtı?

• @özge-selin Merhabalar. Hayırlı olsun. Sizin case number'ınız kaçtı acaba yazabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunrise AOS (Adjustment of Status) ile Green Card (DV) almak içinde söyledi:

@crazycells Bilgilendirme için çok teşekkürler. Bizim durumumuzda olan ve DV2010'da GC kazanan bir arkadaş var. Onunla konuyu konuştuk. Eğer ABD'de ikamet ediyorsanız, ki biz öyleyiz artık, bunun bir opsiyon olmadığını ve AOS yapmak zorunda olduğumuzu söyledi. Bundan dolayı arada kaldık. Vakit geçmeden formu doldurmak istiyoruz. KCC'ye bir mail ile konuyu sorsak mı?

@barney Merhabalar. DV2019'da bize de çıktı. Sıramız 26xxx'lerde. AOS için acaba sıramız çok mu üstlerde olmuş oluyor? Sizin sıranız kaçtı?

@özge-selin Merhabalar. Hayırlı olsun. Sizin case number'ınız kaçtı acaba yazabilir misiniz?

Referans olarak sadece gecmisteki birkac yili almalisiniz. DV2010'da hala kagit formlar kullaniliyordu 🙂 birbirinden o kadar farkli iki yil...

Sadece guncel konulardan surecinizi takip etmenizi tavsiye ederim. CP her zaman bir opsiyondur sizin icin. Sizin numaraniz DV2018 standartlarina gore yuksek, DV2019'da da benzer bir durum olursa yine son aylara kalacaksiniz; ayrica AOS masrafli bir surec, ben yerinizde olsaydim kesinlikle CP ile ilerlerdim.
    KCC size maalesef tavsiye vermez. Onlarin gorevi sizin formlarinizi doldurdugunuza emin olmak ve sonrasinda mulakat tarihi vermek.

Siz eger "CP yapabilir miyiz?" diye soruyorsaniz evet CP yapabilirsiniz. Bu cevabin aksini soyleyen kisi bu isi bilmiyordur 🙂 isi bilmeyen insanlara danismanizi tavsiye etmem.
    Bol sanslar!

• @crazycells Öncelikle sabırlı ve detaylı cevaplarınız için çok teşekkürler. İnsan yine de detaylı bir araştırmak istiyor. Söyledikleriniz de haklısınız. Bunun için de ayrıca tebrikler. Burada konuyu yabancı bir immigration lawyer ile yazışarak konuştuk. O da sizin gibi CP ile şansımızın daha yüksek olduğunu, konsolosluklardaki personellerin daha iyi çalıştığını, USA'deki ofislerdeki personelin daha rahat ve yavaş takılıp daha çok irdeleme ihitmallerinin olduğunu söyledi. Tabi her zaman böyle değiller dedi ama kişiye ve duruma göre olabiliyor dedi. Hani işleri uzamadan da halledenler vardır mutlaka.

Biz CP olarak devam etme kararı aldık. Sayfayı takipteyiz. Kolaylıklar dileriz.

• @özge-selin Merha selin ben su anda abd deyim ve ögrenci statusdeyim. Benim vizem 1 yıllık ve 2 ay sonra bitecek. I20 document i uzatıp eğitimeme devam etmek istiyorum.Uzattağım taktirde legal olarak kalıyor olacağım tabi ülkeye dönersem yeni vize almam lazım.Eğer ben burda çekiliş kazanırsam ülkememe dönmem mi gerekiyor.Yazılalanlara göre vize olmalı.F1 ogrenci statumle alabilirmiyim kartı vize olmadanda?

• @crazycells Merha crayzy cells ben su anda abd deyim ve ögrenci statusdeyim. Benim vizem 1 yıllık ve 2 ay sonra bitecek. I20 document i uzatıp eğitimeme devam etmek istiyorum.Uzattağım taktirde legal olarak kalıyor olacağım tabi ülkeye dönersem yeni vize almam lazım.Eğer ben burda çekiliş kazanırsam ülkememe dönmem mi gerekiyor.Yazılalanlara göre vize olmalı.F1 ogrenci statumle alabilirmiyim kartı vize olmadanda? Aynı yazımı sanada göndermek istedim. Lütfen bilgilendirmisin eğer bilgi sahibi isen?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fırat-aydoğmuş AOS (Adjustment of Status) ile Green Card (DV) almak içinde söyledi:

@crazycells Merha crayzy cells ben su anda abd deyim ve ögrenci statusdeyim. Benim vizem 1 yıllık ve 2 ay sonra bitecek. I20 document i uzatıp eğitimeme devam etmek istiyorum.Uzattağım taktirde legal olarak kalıyor olacağım tabi ülkeye dönersem yeni vize almam lazım.Eğer ben burda çekiliş kazanırsam ülkememe dönmem mi gerekiyor.Yazılalanlara göre vize olmalı.F1 ogrenci statumle alabilirmiyim kartı vize olmadanda? Aynı yazımı sanada göndermek istedim. Lütfen bilgilendirmisin eğer bilgi sahibi isen?

Resmi olarak vize ile statu arasinda hicbir fark yok. Vizenin tek farki ABD'ye giris saglayabiliyor olmasi. Siz F1 statusunde iken DV talihlisi olursaniz, sorunsuz islemlerinizi ABD'den devam ettirebilirsiniz. Vizeli olmak ile statu sahip olmak arasinda bir fark olmayacak. Bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Öncelikle sabırlı ve detaylı cevaplarınız için çok teşekkürler. İnsan yine de detaylı bir araştırmak istiyor. Söyledikleriniz de haklısınız. Bunun için de ayrıca tebrikler. Burada konuyu yabancı bir immigration lawyer ile yazışarak konuştuk. O da sizin gibi CP ile şansımızın daha yüksek olduğunu, konsolosluklardaki personellerin daha iyi çalıştığını, USA'deki ofislerdeki personelin daha rahat ve yavaş takılıp daha çok irdeleme ihitmallerinin olduğunu söyledi. Tabi her zaman böyle değiller dedi ama kişiye ve duruma göre olabiliyor dedi. Hani işleri uzamadan da halledenler vardır mutlaka.

Biz CP olarak devam etme kararı aldık. Sayfayı takipteyiz. Kolaylıklar dileriz.

merak etmeyin islemleri konsolosluk ile halletmek her zaman USCIS ile halletmekten cok daha iyi. Avukatinizin oyle demesine sasirdim, genelde konsolosluklardaki islemler konusunda bilgisiz oluyorlar ve ABD disina cikmamasini oneriyorlar (bence bunu kendileriyle calisip onlara para kazandirin diye yapiyorlar ama neyse)...

Bence de daha dogru bir karar verdiniz.

• @crazycells Çok teşekkür ederim cevabınız icin icim cok rahatladı. Ama yinede size sormak isterim daha öncee benim durumum ile green card cekilisi kazanıp alan var mıydı? Siz bu forumda rastladınız mı? Sadece emin olmak istiyorum bir kere daha. Cevaplarınız ıcın şimdiden cok teşekkür ederim. Oldukca bilgilendirici.

• @crazycells Tekrar selamlar. Bir sorumuz daha olacak. DS260 doldururken karsilastik. bizim kizimiz Amerikada dogdu haliyle vatandasligi var. Formun en basinda onun icin de bir form baslatilabiliyor. Onun icin de bir form doldurmali miyiz? Cunku nationality falan soruyor ve seceneklerde USA yok. Sonucta onun icin GC`a basvuru yapmayacagiz. Ne dersiniz?

• Merhabalar,
    Dv19 banada çıktı. Resmi olarak abd de ikamet etmekteyim. Bir kaç sorum olacaktı.
    Numaram eu15xxx civarında. Abd de çalıştığım için Tr ye gitmeyi pek düşünmüyorum. Fakat okuduklarıma göre bu süreç biraz sıkıntılı duruyor.
    Henüz ds260 formunu doldurmadım. Bu formu hemen doldurmalımıyım?
    Birde 2 ay sonra Türkiye'ye 20 günlüğüne tatile çıkacağım. İşlemlere başlayınca Türkiye'ye dönmek sıkıntı yaratabilir mi?
    Gerekirse dönmeye de bilirim.
    Umarım bu numara sıkıntı yaratmaz.
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

• This post is deleted!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunrise Kendi formlarınızda çocuğunuzun bilgilerini vereceksiniz ancak çocuk için ayrıca form oluşturmayacaksınız. Sadece green card alacak kişiler için form doldurulacak.

• @fırat-aydoğmuş Crazycells lütfen yeni sorumu cevaplayın cok önemli lütfen müsait oldugunuzda.

• @sunrise merhaba, biz de amerika da l1 vizesi ile yasiyoruz, vize agustos 2019 da bitecekti, 260 formunu doldurur iken iki alternatif sunuyordu, uscis ya da konsolosluk, vizem sorun cikarmasin diye konsolosluk ilerlemeyi uygun gorduk... uscis ile ilerlemeniz mecburi degil forma gore , bilgi vermek istedim

• @elo cok tesekkur ederiz bilgi icin, biz de konsolosluk secerek formu doldurduk, kontrol asamasindayiz, sonrasinda gonderecegiz.

• @knnrn tesekkurler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fırat-aydoğmuş AOS (Adjustment of Status) ile Green Card (DV) almak içinde söyledi:

@crazycells Çok teşekkür ederim cevabınız icin icim cok rahatladı. Ama yinede size sormak isterim daha öncee benim durumum ile green card cekilisi kazanıp alan var mıydı? Siz bu forumda rastladınız mı? Sadece emin olmak istiyorum bir kere daha. Cevaplarınız ıcın şimdiden cok teşekkür ederim. Oldukca bilgilendirici.

insanlara genelde hangisine sahip olduklarini sormuyorum 🙂 o nedenle net hatirlamiyorum ama ikisi arasinda AOS acisindan resmi olarak bir fark yok 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Tekrar selamlar. Bir sorumuz daha olacak. DS260 doldururken karsilastik. bizim kizimiz Amerikada dogdu haliyle vatandasligi var. Formun en basinda onun icin de bir form baslatilabiliyor. Onun icin de bir form doldurmali miyiz? Cunku nationality falan soruyor ve seceneklerde USA yok. Sonucta onun icin GC`a basvuru yapmayacagiz. Ne dersiniz?

hayir, Green Card sahipleri ya da ABD vatandaslari icin DS260 formunu doldurmaniza gerek yok. Bu aile uyeleri mulakata da girmeyecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |