Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Minevra linki gönderdim . 11. dkk dan sonra dinleyin lütfen konuyu anlatıyor ne yapılabilir anlamında

• @Figen cok teşekkürler Figen hanim. benim de calistigim avukat kendisi. ancak maalesef gelmedi henüz finger print appointmentimiz.

• @Minevra ilginç . çünkü demiş ki eğer Avukat işini biliyorsa 4 hafta sonra gelmemişse parmak izi randevusu , ne yapması gerektiğini bilir arar USCIS i demiş . Umarım aramıştır sizin için .

• @Figen evet aradi gerekli yerleri. Takipteler. Ancak gunun sonunda surecimi sorarsanız, 6 hafta oldu ve maalesef parmak izi randevumuz hala gelmedi.

• @Figen gerekliliklere bakarsaniz min high school diploma istiyor I-485 icin. I-944 zamaninda universiteyi de vermek zorunluydu public charge olmayacaginizi kanitlamak icin o yuzden ben her iki paketede kopyalarini koydum.

• @Minevra Benim surecime imzadan bakabilirsiniz. Benim diger forum ve facebook gruplarindan da takip ettigim kadariyla bu isin bir standardi yok. Benim ornegimde mesela once mulakat oldu ve daha bugun ilk receipt geldiginden 5.5 ay sonra biometrics randevusunun mektubu geldi (o da expedite request yaptiktan sonra )

• @Minevra ben fingerprint icin 6 ay bekledim. Cok zor ve sans eseri USCIS’e baglandiktan sonra islemlerim hizlandi. Tabi o donem koronadan dolayi daha yavaslardi. Surekli aramayi deneyin. Baglanmak cok zor. Gecen sene Mart ayinda geldim Nisanlilik vizesi ile. Greencardimi gecen ay alabildim. Maalesef islemler uzun suruyor. Sabirla beklemek gerekiyor. Bol sans.

• @mystery88 Merhaba. Birth certificate icin USCIS'e ne gonderdiniz acaba? Benim e-devletten aldigima RFE aldim ve Chicago konsoloslugu'ndan belge alan biri de RFE almis burda. Bilgilendirebilirseniz sevirim. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erika, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@mystery88 Merhaba. Birth certificate icin USCIS'e ne gonderdiniz acaba? Benim e-devletten aldigima RFE aldim ve Chicago konsoloslugu'ndan belge alan biri de RFE almis burda. Bilgilendirebilirseniz sevirim. Tesekkurler.

vukuatli nufus kayit ornegini alip "certified translation" yaptirdiniz mi acaba?

• @crazycells Evet yaptirmistim Pro Translate ile. Kizlik soyadim yaziyordu belki ondan dolayi kabul etmemislerdir ama yine de emin degilim konsolosluktan alip gonderdigime ne diyecekleri konusunda.

• @erika Ben konsolosluktan vukuaatli nufus cuzdani ornegi aldim, her aile ferdi icin ayri ayri. Ilk sayfa ingilizce, ikinci sayfa da turkce gonderdiler. Bu sekilde RFE almadim. Mulakata giderken yanimda formul A, edevlet versiyonlarini da goturdum sorarlarsa diye ama hicbir sey sormadilar.

• @erika Belki RFE cevabiniza su sayfanin ciktisini eklyebilirsiniz. Dogrudan USCIS sayfasi degil ama en azindan resmi Department of State sayfasi ve kabul ettikleri dokumanlar aynidir diye varsayiyorum.

• @Ipek-Ozaydin Bu sayfanin ciktisini basvuruma eklemistim zaten. Malesef cok can sıkan bir durum. Sonuçlanınca paylaşıcam olanı buradan da. Hangi konsolosluktan almıştınız siz nüfus kayıt örneğinizi? Bana Chicago'dan verdiklerinde 2 satır anne ve babanın adı yazıyor sadece. İkinci sayfa da bunun İngilizce tercümesi. Endişeli bir şekilde bekliyorum ne diyecek USCIS diye. 5 ayı geçti ellerine geçeli başvurum ve halan biyometrics randevusundan haber yok..
    Teşekkürler.

• Merhabalar,

Ben Green Cardliyim. ABD'de Aralik 2020'de evlendik Esimin I-485, I-765, ve I-131 dosyasi 26 Subat 2021'de kabul edildi ve 6 Temmuz 2021'de biyometrik randevusunu tamamladik. Ben, biyometrikten hemen sonra kombo kartin gelecegini okumustum; ancak I-485 case status'te durum once "Interview is ready to be scheduled" ve iki gun sonra da "Interview was scheduled, you'll get the notice in the mail" yazdi. I-765 ve I-131'de halen degisen bir durum yok (169 gundur "Case received" yaziyor) Bu ne anlama gelir sizce? Hic kombo karta gerek kalmadan direkt (kabul edilirse) GC mi alacak? Esim bir an once kombo kartini alip Turkiye'ye ailesini gormeye gitmek ve donunce hemen calismaya baslamak istiyor. Tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozengnr, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar,

Ben Green Cardliyim. ABD'de Aralik 2020'de evlendik Esimin I-485, I-765, ve I-131 dosyasi 26 Subat 2021'de kabul edildi ve 6 Temmuz 2021'de biyometrik randevusunu tamamladik. Ben, biyometrikten hemen sonra kombo kartin gelecegini okumustum; ancak I-485 case status'te durum once "Interview is ready to be scheduled" ve iki gun sonra da "Interview was scheduled, you'll get the notice in the mail" yazdi. I-765 ve I-131'de halen degisen bir durum yok (169 gundur "Case received" yaziyor) Bu ne anlama gelir sizce? Hic kombo karta gerek kalmadan direkt (kabul edilirse) GC mi alacak? Esim bir an once kombo kartini alip Turkiye'ye ailesini gormeye gitmek ve donunce hemen calismaya baslamak istiyor. Tesekkurler!

Hayir, Green Card'in size gonderilmesi icin hem I-130'un hem de I-485'in onaylanmasi gerekiyor. I-130 alindi ama henuz onaylanmadi diye tahmin ediyorum?

Yani sizin Green Card'in kendisini almaniz bir yildan fazla zaman alabilir. Tabii bu surecte hala yasal olacaksiniz ve size gonderilecek combo card ile hem calisma izniniz hem de ulke disina cikis izniniz olacak.

Kombo kart size ulasmadan ulke disina cikmayin, yoksa AOS sureciniz tehlikeye girer.

• Tesekkurler. Daha onceden kombo karti almadan mulakata giren biriyle karsilasmamistim. Internette ayni tecrubeyi yasayan birkac kisinin tecrubelerini okuma imkanim oldu; bazi durumlarda kombo kartin gonderilmesine gerek kalmadan direkt mulakat sonucu ile birlikte conditional GC verdiklerini okudum. Mantikli olan kombo kartin gonderilmesinden cok daha sonra mulakat tarihinin gonderilmesi olmaz miydi?

Bu arada evet, I-130 halen "December 23, 2020 Case Was Received and A Receipt Notice Was Sent" asamasinda.

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar,

Hayir, Green Card'in size gonderilmesi icin hem I-130'un hem de I-485'in onaylanmasi gerekiyor. I-130 alindi ama henuz onaylanmadi diye tahmin ediyorum?

Yani sizin Green Card'in kendisini almaniz bir yildan fazla zaman alabilir. Tabii bu surecte hala yasal olacaksiniz ve size gonderilecek combo card ile hem calisma izniniz hem de ulke disina cikis izniniz olacak.

Kombo kart size ulasmadan ulke disina cikmayin, yoksa AOS sureciniz tehlikeye girer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tesekkurler. Daha onceden kombo karti almadan mulakata giren biriyle karsilasmamistim. Internette ayni tecrubeyi yasayan birkac kisinin tecrubelerini okuma imkanim oldu; bazi durumlarda kombo kartin gonderilmesine gerek kalmadan direkt mulakat sonucu ile birlikte conditional GC verdiklerini okudum. Mantikli olan kombo kartin gonderilmesinden cok daha sonra mulakat tarihinin gonderilmesi olmaz miydi?

Merhabalar,

ikisi birbirinden bagimsiz. Siz de kombo karti almadan mulakata girmis degilsiniz 🙂 Sadece mulakat tarihiniz belirlenmis ve onumuzdeki 2-3 aylik zamanda olacagini dusunursek o zamana kadar combo card'i almis olabilirsiniz. Dolayisiyla bence telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok.

Green Card'lari mulakatta almiyorsunuz, yani kendilerini... o kartin size gelisini beklemeniz gerekiyor. Tabii pandemi surecinde Green Card yerine gecebilecek bir form da almaniz mumkundur.

• Cok tesekkur ederim. Evet bizim icin kombo kart yeterlidir. Zaten GC'nin uzun surecegini biliyoruz ve hazirlikliyiz.

Tesekkurler. Daha onceden kombo karti almadan mulakata giren biriyle karsilasmamistim. Internette ayni tecrubeyi yasayan birkac kisinin tecrubelerini okuma imkanim oldu; bazi durumlarda kombo kartin gonderilmesine gerek kalmadan direkt mulakat sonucu ile birlikte conditional GC verdiklerini okudum. Mantikli olan kombo kartin gonderilmesinden cok daha sonra mulakat tarihinin gonderilmesi olmaz miydi?

Merhabalar,

ikisi birbirinden bagimsiz. Siz de kombo karti almadan mulakata girmis degilsiniz 🙂 Sadece mulakat tarihiniz belirlenmis ve onumuzdeki 2-3 aylik zamanda olacagini dusunursek o zamana kadar combo card'i almis olabilirsiniz. Dolayisiyla bence telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok.

Green Card'lari mulakatta almiyorsunuz, yani kendilerini... o kartin size gelisini beklemeniz gerekiyor. Tabii pandemi surecinde Green Card yerine gecebilecek bir form da almaniz mumkundur.

• @erika Evet boyle neyin kabul olacagini bilmeden beklemek kotu gercekten. Umarim kabul olur. Ben de Chicago’dan aldim. Dediginiz gibi iki satir anne baba bilgisi, evlilik, dogum tarihi bilgisi fln var. bir sayfa ingilizce bir sayfa turkce birbirlerine bagli durumda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |