Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyin0931 merhaba. hangi mali yılın DV kazananısınız?
    imzanızda DV2020 yazıyor. DV2022 kazananı mısınız? eğer DV2022 ise lütfen imzanızı güncelleyin.

eğer F vize ile abd'deyseniz kesinlikle aos ile vizenizi alın.
    evlilik niyetiniz varsa bunu iki şekilde de yapabilirsiniz. ancak siz aos, eşiniz cp (konsolosluktan) vizesini alacağı seçenek oldukça sancılı. bunun için; ilk olarak evlilik yapmalı, sizin aos ile vizenizi aldıktan sonra müstakbel eşinizin de sonrasında ankara'da vizesini alması gerekir. bunun için kurumların kendi arasında koordineli çalışması ve sizin I-824 formunu doldurmanız gerekir.

unutmayın ki ciddi bir iş ve oldukça riskli.
    case numaranız DV2022 için konuşursak oldukça yüksek, yani bülten'de cut-off içinde olmanız ciddi zaman alabilir. sonrasında müstakbel eşinizin bu yolla vize alması riskli olacaktır.

amacınız, ilk olarak green cardınızı almanız olsun.
    sonrasında F2A süreci ile vizenizi alabilirsiniz diye düşünüyorum.

ilk başta da dediğim gibi, siz kesinlikle aos yaparak alın.
    bu yapacağınız en doğru hareket olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyin0931, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

arkadaslar merhaba,

bana greencard cikti. sozlumle evlenip beraber basvurmayi dusunuyoruz ama soyle bir durum var: ben amerikada yasiyorum f vizesi ile, o turkiyede yasiyor. turkiyede konsolosluk pek mulakat vermiyor goruldugu uzere, benim de numaram arkalarda (26xxx). biz evlenip basvurursak o turkiyeden normal yolla ben amerikadan AOS ile yapabilir miyim? veya ben green cardi aldiktan sonra evlenmemiz daha mi mantikli olur? ne oneririsiniz?

Ben de sayin @gucarslan 'a katiliyorum...

Iki vize yerine Green Card'i garantilemeye yonelik plan yapin. Zaten siz aldiktan sonra sozlunuzle evlenip kendisine Green Card alabilirsiniz. Eger yeniden vize almaniz gerekecekse (su anki vizenizin suresi gectiyse) Turkiye'ye hic gitmeden AOS yapmak en iyi yol olur diye dusunuyorum.

• @crazycells

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@chrissmith-07, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells önümüzdeki 10 ay içerisinde gelir herhalde green card muhtemelen. Gelmeden zaten çıkmam dışarı falan bir daha sıfırdan işlemlere başlamaya hiç niyetim yok 🙂 ortalama 3-6 ay sürüyormuş GC gelmesi dediklerine göre

GC'nin kendisi cok onemli degil.

Zaten calisma izni ve seyahat izni mulakattan once "combo card" ile gelecek. O kart ile SSN alip calismaya baslayabilirsiniz ve o karti seyahatleriniz icin kullanabilirsiniz.

Dediginiz gibi GC'nin kendisinin gelmesi oldukca uzun zaman alacak.

J1 ile geldiğim için SSN var bende, çalışma izni erken gelirse daha iyi olur Vergi ödemek için . şu kombo kart nasıl oluyor onla istediğim gibi ülke dışına çıkıp geri gelebiliyor muyum? açıkçası TR ye gidip ufak bir tatil yapmak istiyorum Eylül ayı gibi o zamana kadar umarım GC vs gelmiş olur hem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells

@crazycells önümüzdeki 10 ay içerisinde gelir herhalde green card muhtemelen. Gelmeden zaten çıkmam dışarı falan bir daha sıfırdan işlemlere başlamaya hiç niyetim yok 🙂 ortalama 3-6 ay sürüyormuş GC gelmesi dediklerine göre

Zaten calisma izni ve seyahat izni mulakattan once "combo card" ile gelecek. O kart ile SSN alip calismaya baslayabilirsiniz ve o karti seyahatleriniz icin kullanabilirsiniz.

J1 ile geldiğim için SSN var bende, çalışma izni erken gelirse daha iyi olur Vergi ödemek için . şu kombo kart nasıl oluyor onla istediğim gibi ülke dışına çıkıp geri gelebiliyor muyum? açıkçası TR ye gidip ufak bir tatil yapmak istiyorum Eylül ayı gibi o zamana kadar umarım GC vs gelmiş olur hem

Evet, combo card hem calisma hem de seyahat izni icin gonderilen kart... ABD'ye giris icin de kullanabilirsiniz, calismak icin de...

• Sevgili Ali. Karıştığım bir nokta var yine. Konunun en basında verdiğin bilgilerde i485 gönderirken bütün hepsini Chicago box göndermemiz gerektiğini belirtişsin. Biraz yukarıda da i485 formları bulundugunuz adrese gore 4 farkli Service Center'da islenebilir demişsin. Anlamadım, nereye göndermemiz gerekiyor? Ya da chicago'ya gönderimi yaptıktan sonra onlar mı işleme merkezlerine ayrıca gönderim yapıyorlar? :S

Ve yine konunun sonunda ı-944 ile ilgili kısım var. Fakat bu kaldırılması mi? Hala devam mi?

Uscis böyle diyor.

As explained below, beginning on March 9, 2021, applicants should not file Form I-944, Declaration of Self-Sufficiency, or any evidence or documentation required on that form with their Form I-485. The Form I-944 has been discontinued.

• @crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells

Evet, combo card hem calisma hem de seyahat izni icin gonderilen kart... ABD'ye giris icin de kullanabilirsiniz, calismak icin de...

çok teşekkürler ortalama ne zamana geliyor ilk 3 ay içinde geliyor çalışma izni die biliyorum ama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Sevgili Ali. Karıştığım bir nokta var yine. Konunun en basında verdiğin bilgilerde i485 gönderirken bütün hepsini Chicago box göndermemiz gerektiğini belirtişsin. Biraz yukarıda da i485 formları bulundugunuz adrese gore 4 farkli Service Center'da islenebilir demişsin. Anlamadım, nereye göndermemiz gerekiyor? Ya da chicago'ya gönderimi yaptıktan sonra onlar mı işleme merkezlerine ayrıca gönderim yapıyorlar? :S

Ve yine konunun sonunda ı-944 ile ilgili kısım var. Fakat bu kaldırılması mi? Hala devam mi?

Uscis böyle diyor.

As explained below, beginning on March 9, 2021, applicants should not file Form I-944, Declaration of Self-Sufficiency, or any evidence or documentation required on that form with their Form I-485. The Form I-944 has been discontinued.

Basvurunun nerede degerlendirildigi onemli degil, sizin yapmaniz gereken paketi USCIS'in istedigi adrese gondermeniz. Zaten basvurusunun sonraki kismi onlari ilgilendiriyor, onlar gerekli yerlere yonlendirirler, bu konuyu dert etmenize gerek yok. Suradaki adresleri inceleyip, hangi adresin size uygun olduguna karar vermelisiniz:

Artik I-944 formunu gondermeye gerek yok 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells

çok teşekkürler ortalama ne zamana geliyor ilk 3 ay içinde geliyor çalışma izni die biliyorum ama

Guncel tarihleri bilemiyorum maalesef, Trump oncesi birkac ayda geliyordu fakat Trump doneminde kartin gelmesi 5-6 aya cikti... Normalde Biden ile surecin azalmis olmasi gerekiyor, ama pandeminin etkisi yuzunden bekleme suresinde ciddi bir azaltma olmamis olabilir...

• @Figen Size bu formu doldurduktan sonra KCC'den bir email geldi mi? Bana bir şey gelmedi. Herhangi bir ödeme de yapmadım. Formları doldurup submit ettim o kadar. Endişelendim şimdi. AOS ile ilerleyeceğimi belirttim ama bana bir email yollanmadı. Sizde nasıl oldu?

• @crazycells Ben DS260 doldurdum ve AOS'la ilerleyeceğimi bildirdim ama bana bir email gelmedi KCC'den. Herhangi bir ödeme de yapmadım. Endişelendim şimdi. Numaram 20binlerde.

• This post is deleted!

• @AlmostDone Bana cvp gelmişti , madem AOS yapacaksınız bundan sonrası için hayırlı işler şeklinde 🙂

• selam. i765 formunda eligibility kısmına family=based AOS için c9 mu yoksa c-9-p mi yazmalıyım? takıldım kaldım. c9 Pending adjustment applicants, (c)(9)(P) Pending adjustment applicants requesting a combo card.

• @Figen Tabi ki. Site yönetimiyle görüştükten sonra, onların kontrolündeki gruplara katılacağım. Teşekkürler.

• Allah askina biri cvp versin . bi soruyorum en az 3 gün sonra cvp ya var ya yok. hiç mi kimse bir sey blmiyor :S 😢

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

selam. i765 formunda eligibility kısmına family=based AOS için c9 mu yoksa c-9-p mi yazmalıyım? takıldım kaldım. c9 Pending adjustment applicants, (c)(9)(P) Pending adjustment applicants requesting a combo card.

(c)(9) yapmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AlmostDone, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Figen Size bu formu doldurduktan sonra KCC'den bir email geldi mi? Bana bir şey gelmedi. Herhangi bir ödeme de yapmadım. Formları doldurup submit ettim o kadar. Endişelendim şimdi. AOS ile ilerleyeceğimi belirttim ama bana bir email yollanmadı. Sizde nasıl oldu?

Eger AOS yapiyorsaniz zaten KCC sizi yonlendirmeyecek, o nedenle email almamaniz bir problem degil 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AlmostDone, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Ben DS260 doldurdum ve AOS'la ilerleyeceğimi bildirdim ama bana bir email gelmedi KCC'den. Herhangi bir ödeme de yapmadım. Endişelendim şimdi. Numaram 20binlerde.

Su an icin bir sorun gorunmuyor, ne zaman odemeyi yapmayi planliyorsunuz?

• @Tugba Merhaba . Sizin durumunuzda biz (c) (9) (c) olarak işaretliyoruz . Bilgilerinize

• @crazycells KCC'ye e-mail yazmıştım. Yanıtlamışlar hemen. Şu şekilde:

Thank you for your inquiry.

If you are in the United States, you may be eligible to apply to the U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) for adjustment of status. The option to adjust status may not be available to all applicants. To determine whether you are eligible to adjust your status you must contact USCIS (https://uscis.gov) to obtain instructions on how to make an appointment with your local USCIS office. When contacting your local USCIS office they may inform you that you will not be eligible to file your adjustment until your case number is current and available for processing. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to view the current case numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. If USCIS determines that you are eligible to adjust status you will be required to pay a non-refundable diversity visa processing fee of $330.00 per person directly to the Department of State. This fee is assessed to cover cost incurred by the Department of State in running the lottery selection process and is separate from any fees you will need to pay USCIS as part of your adjustment application. Failure to pay this fee may result in the loss of yourThe payment of the adjustment of status fee indicates to KCC that you are residing in the US and wish to process your case at the local USCIS office. As a result, KCC did not continue the processing your case. To continue this case to consulate processing, please notify KCC with your request.For January, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2022 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off diversity visa. The fee must be paid before the Department of State will transfer your case to USCIS. This fee cannot be refunded, even if your request to adjust status is not approved. Instructions for paying the Diversity Visa fee are available at https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/adjustment-of-status-fee-payment.html.The adjustment of status fee is a non-refundable diversity visa fee paid directly to the Department of State. This fee is assessed to cover the cost incurred by the Department of State in running the DV Program and is separate from any fees you will need to pay USCIS as part of your adjustment application. You must pay the diversity visa fee for each person; that is a fee for yourself and for each member of your immediate family who plans to adjust status with you in the United States. If you are not approved for your visa or are not granted an interview, this fee cannot be refunded to you under any circumstances.The adjustment of status or indications on your DS-260 show that you wanted to adjust your status in the US. number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number: AFRICA 13,500 Except: Egypt 8,000 ASIA 6,000 Except: Iran 4,000 Nepal 3,200 EUROPE 10,000 N. AMERICA 6 OCEANIA 650 S. AMERICA 900 The Visa Bulletin at https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html is updated monthly and contains the current allocation cut-off numbers as well as other important information.
    In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center. For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

Numarama sıranın, nisan gibi ya da en geç mayıs gibi geleceğini düşünüyorum. Early Filing Memo'ya göre visa bulletinda advanced notification olarak numaranı gördüğün anda(benim için şubat ya da marta tekabul eder) dosyayı gönderme hakkım oluyor. Bu durumda receiptin şubat-martta elimde olması gerek. 4-5 haftalık bekleme süresini hesaba katınca ocakta yatırmak gerek. Tabi şöyle bir durum da varmış. Bazı FO'lar Early Filing Memo'ya çok hakim değillermiş ve current olduğun aydan bi gün bile önce ellerine dosya geçse, geri gönderebiliyorlarmış. O zaman tekrardan AOS ücreti yatırmak gerekiyor vs. Düşük olasılık bu. O yüzden risk almaya değer gibi. Siz ne dersiniz bilemedim..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |