Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

Bugun hic beklenmedik bir sekilde elimize mulakat mektubumuz ulasti. Henuz biometric randevusuna cagrilmadigimiz icin oncelikle onun gelmesini bekliyorduk ama dogrudan mulakata cagiriyorlar, umarim bir hata sonucu degildir.

Bir kac sorum olacak:

1. Mektupta " who should come with you?" bolumunde; " If your eligibility is based on a parent/child relationship and you are a minor, your petionining parent must come with you to the interview" yaziyor ama daha asagilarda soyle de bir not var: "You should not bring your children or other family members unless otherwise instructed" - 7 yasindaki oglum dependant olarak basvuru sahibi, mulakat randevusu mektubunda da adi geciyor bu durumda mulakata bizimle gelmesi gerektigini anliyorum, dogru mudur?

2. Getirilmesi gereken belgelerde I-864 listelenmis, ama DV icin gerekli olmadigini anlamistim ben. Yanlis miyim yoksa bu belge listesi genel bir liste mi?

3. Asil DV lottery kazanani benim. Esimin ingilizcesi cok iyi degil. Mektupta " If you do not speak English fluently, you should arrange to have an interpreter available by phone" yaziyor. Mulakatlar ayri ayri mi yapiliyor yoksa ailece mi? Dependant'lara da cok soru yoneltiliyor mu? Esime yoneltilecek sorulari benim o sirada tercume etmem mumkun mudur?

Tesekkurler...

• Surecten gececekler icin taze bilgi; eger I-693 doktor muayenesini yaptirmadiysaniz ve covid-19 asi olduysaniz, doktorlar en erken randevuyu asinin 2. dozunu olduktan 30 gun sonraya veriyorlar. Maalesef dun heyecanlandigimiz randevu bugun itibariyle anlamsizlasti. Simdi acaba reschedule mi etsem randevuyu, yoksa doktorun verecegi randevu ve covid asisindan dolayi henuz rapor veremiyoruz yazisiyla beraber randevuya gidip, RFE alip donsem mi?

• Esimin kendi uzerine evi , sinirin uzerinde maasi var ve K-1 vizesiyle giris yaptim.asagidaki formlardan hangisini doldursam daha iyi olur ? Form I-864, Affidavit of Support Under Section 213A of the INA or Form I-864EZ, Affidavit of Support Under Section 213A of the Act

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivanc, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar, Ben Agustos ayinda DS-260'i CP olarak gondermistim. KCC'den hala cevap almadim, gectigimiz sali gunu KCC mail adresine AOS'e cevirmek icin email gonderdim. AOS basvurusunu baslatmadan, ya da I-485'i gondermeden once KCC'nin onayini beklemem gerekir mi?

Anladigim kadariyla DS-260, AOS icin opsiyonel ama daha onceden gondermis oldugum icin ne yapmam gerektigini bilemedim.

Hayir, onay beklemenize gerek yok. I-485 formuyla AOS surecinizi baslatabilirsiniz, sonrasinda ise DS-260 formundaki mulakat yerini KCC'ye USCIS olarak guncelletebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ipek-Ozaydin, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar,

Bugun hic beklenmedik bir sekilde elimize mulakat mektubumuz ulasti. Henuz biometric randevusuna cagrilmadigimiz icin oncelikle onun gelmesini bekliyorduk ama dogrudan mulakata cagiriyorlar, umarim bir hata sonucu degildir.

Bir kac sorum olacak:

1. Mektupta " who should come with you?" bolumunde; " If your eligibility is based on a parent/child relationship and you are a minor, your petionining parent must come with you to the interview" yaziyor ama daha asagilarda soyle de bir not var: "You should not bring your children or other family members unless otherwise instructed" - 7 yasindaki oglum dependant olarak basvuru sahibi, mulakat randevusu mektubunda da adi geciyor bu durumda mulakata bizimle gelmesi gerektigini anliyorum, dogru mudur?

2. Getirilmesi gereken belgelerde I-864 listelenmis, ama DV icin gerekli olmadigini anlamistim ben. Yanlis miyim yoksa bu belge listesi genel bir liste mi?

3. Asil DV lottery kazanani benim. Esimin ingilizcesi cok iyi degil. Mektupta " If you do not speak English fluently, you should arrange to have an interpreter available by phone" yaziyor. Mulakatlar ayri ayri mi yapiliyor yoksa ailece mi? Dependant'lara da cok soru yoneltiliyor mu? Esime yoneltilecek sorulari benim o sirada tercume etmem mumkun mudur?

Tesekkurler...

Hayirli olsun. Dediginiz gibi biyometrik bilgileri kendilerinde oldugu icin tekrar almaya gerek duymamislar.

1. Evet, oglunuz da sizinle gitmeli.

2. USCIS, standart olarak sponsorluk belgelerini istiyor. (DV islemeye cok alisik degiller) O nedenle kendi gelirlerinizi gosteren belgeleri sponsorluk formuyla beraber sunabilirsiniz.

3. Ailece yapilacaktir diye dusunuyorum, fakat mulakata gideceginiz USCIS ofisini arayip interpreter olarak kimi kabul ettiklerini sorun isterseniz. Bu sekilde bir son saniye surprizinden kacinmis olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Surecten gececekler icin taze bilgi; eger I-693 doktor muayenesini yaptirmadiysaniz ve covid-19 asi olduysaniz, doktorlar en erken randevuyu asinin 2. dozunu olduktan 30 gun sonraya veriyorlar. Maalesef dun heyecanlandigimiz randevu bugun itibariyle anlamsizlasti. Simdi acaba reschedule mi etsem randevuyu, yoksa doktorun verecegi randevu ve covid asisindan dolayi henuz rapor veremiyoruz yazisiyla beraber randevuya gidip, RFE alip donsem mi?

Mulakat tarihi ne zaman? Sizin asi tarihleriniz nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@el-nino-9, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Esimin kendi uzerine evi , sinirin uzerinde maasi var ve K-1 vizesiyle giris yaptim.asagidaki formlardan hangisini doldursam daha iyi olur ? Form I-864, Affidavit of Support Under Section 213A of the INA or Form I-864EZ, Affidavit of Support Under Section 213A of the Act

Eger esinizin maasi yeterliyse ve sadece siz GC alacaksaniz o durumda I-864EZ'yi doldurabilir. Ayrica gocmenlik surecinizi imzaniza tasimayi unutmayin.

• @crazycells mulakat 7 mayis, ben 4 nisan, esim de 24 nisan'da asi oldu. En erken 27 mayis'a randevu verdi doktor ve bir dilekce yazdi TB blood test icin en az 30 gun beklenmesi gerektigine ve buna istinaden 27 mayis'ta randevumuz olduguna dair.

• @crazycells

1. I-864'un sponsorluk gerekliligi US citizen ya da permanent residence olmak degil mi? Nasil kendi adima dolduracagimdan emin olamadim. Zamaninda I-944'u doldurduk gonderdik, tum finansal bilgiler orada vardi ama kaldirildi.

2. mulakatain yapilacagi field office'in telefon numarasini nasil buluyorum? benim onume cikan tek numara 800-375-5283

• Merhaba. Bir sorum olacakti. AOS beklerken malum EAD yi de bekliyoruz ve calisma iznimiz yok. US vatandasi ile evlenme uzerinden AOSa basvurduk. Bu surecte online platformlardan Ingilizce ogretmek illegal mi oluyor? Zaman gecirmek adina yapmak istedigimiz sey sonradan cok pahaliya mal olmasin diye sormak istedim. Odemeleri paypal uzerinden yapiyorlar malum ve banka hesabina gecerken gorunuyor.
    Married filed separately olan vergi icin minimum gelir $5 imis ustelik ..

Bilgisi olan biri aydinlatabilirse cok memnun olurum. Tesekkurler!

• @Ipek-Ozaydin Paylasimin icin cok tesekkur ederim.New Jersey`de oturuyorum.Bahsettiginiz $330 nedir anlayamadim.$1225 disinda bir ucret daha mi var?

• @eda-nur Merhabalar, Ben sizin diversity visa ile yesil karta basvurdugunuzu anladim, yanlissam 330$'i yok sayabilirsiniz.

Ben DS-260 formunu doldurup, gorusme yeri olarak USCIS'i sectikten sonra bana KCC'den bir email geldi. Size 330$ ile ilgili olan kismi asagida kopyaliyorum:

If USCIS determines you are eligible to adjust status, you must pay a non-refundable diversity-processing fee of $330.00 per person to the Department of State. This fee covers the cost of running the lottery selection process and is separate from any fees you will need to pay to USCIS as part of your adjustment application. If you do not pay this fee, you will lose your diversity visa. If you are not approved for a visa or adjustment of status, this fee cannot be refunded under any circumstances. Please mail a money order for the diversity-processing fee to the address below:

U.S. Department of State
    Diversity Visa Program
    P.O. Box 979079
    St. Louis, MO 63197-9000

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells mulakat 7 mayis, ben 4 nisan, esim de 24 nisan'da asi oldu. En erken 27 mayis'a randevu verdi doktor ve bir dilekce yazdi TB blood test icin en az 30 gun beklenmesi gerektigine ve buna istinaden 27 mayis'ta randevumuz olduguna dair.

Bu durumda bence eksik evrak ile devam etmek daha mantikli olabilir. 30 gun kazanmis olursunuz. 30 Eylul'e kadar RFE'nin degerlendirilecegi kadar zaman var onumuzde. Bu konuda bir avukatla konustunuz mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells

1. I-864'un sponsorluk gerekliligi US citizen ya da permanent residence olmak degil mi? Nasil kendi adima dolduracagimdan emin olamadim. Zamaninda I-944'u doldurduk gonderdik, tum finansal bilgiler orada vardi ama kaldirildi.

2. mulakatain yapilacagi field office'in telefon numarasini nasil buluyorum? benim onume cikan tek numara 800-375-5283

2.Evet, buyuk ihtimal buna gerek olmayacak. Bir avukat arkadasa sordum, cevap geldiginde aktaririm. Siz de ayrica Muslu Hukuk Burosu'na I-864'un gerekli olup olmadigini sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

3.Ben de emin degilim ama size gelen mektupta yaziyor olabilir, eger yoksa internetten bakabilirsiniz. Eminim bir sekilde ulasilabilir ilgili ofisin telefon numarasina.

• @Ipek-Ozaydin ve @crazycells Kafam cok karisti sizinde kafanizi karistirayim biraz:)
    -evet lottary den basvuruyoruz.Ama ds-260 formundan sonra bana mail gelmedi.Biyerde yanlislik mi yaptim acaba?
    -Ve ben hala $330 i anlamadim :).$1225 in disinda farkli bir yere oduyoruz anladigim kadariyla!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erika, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba. Bir sorum olacakti. AOS beklerken malum EAD yi de bekliyoruz ve calisma iznimiz yok. US vatandasi ile evlenme uzerinden AOSa basvurduk. Bu surecte online platformlardan Ingilizce ogretmek illegal mi oluyor? Zaman gecirmek adina yapmak istedigimiz sey sonradan cok pahaliya mal olmasin diye sormak istedim. Odemeleri paypal uzerinden yapiyorlar malum ve banka hesabina gecerken gorunuyor.
    Married filed separately olan vergi icin minimum gelir $5 imis ustelik ..

Bilgisi olan biri aydinlatabilirse cok memnun olurum. Tesekkurler!

Para karsiligi calisma izniniz henuz yok ama PayPal su an icin 20.000 dolar ustunu IRS'e report ediyor sadece (ya da 1 yil icinde 200+ odeme alirsaniz), o nedenle siz soylemediginiz surece bunu bilmeyecekler. Mulakat gecene kadar parayi paypal hesabinizda tutabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eda-nur, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Ipek-Ozaydin ve @crazycells Kafam cok karisti sizinde kafanizi karistirayim biraz:)
    -evet lottary den basvuruyoruz.Ama ds-260 formundan sonra bana mail gelmedi.Biyerde yanlislik mi yaptim acaba?
    -Ve ben hala $330 i anlamadim :).$1225 in disinda farkli bir yere oduyoruz anladigim kadariyla!

ilk iletideki notlari bir daha okuyun isterseniz, $330 , DV lottery fee oluyor, normalde konsolosluklara odeniyor ama siz AOS yaptiginiz icin onceden DOS'a gonderip makbuzu USCIS'e vereceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells

Maddi birikiminizi gosteren bank statement ve gelirlerinizi gosteren belgelerle beraber mulakata girebilirsiniz. I-864 formunu doldurmaniza gerek olmayacak.

• @crazycells Buyuk bir hatadan dondum. Cok tesekkur ederim.Ilk mesajlari yeniden gozden gecirince bunu atladigimi farkettim.Iyiki varsiniz.
    Peki $330 dolari gonderdikten sonra receipti beklemeden i-485 paketini gondersem zaman kaybetmemek adina sonra mulakata yanimda gotursem olur mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eda-nur, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Buyuk bir hatadan dondum. Cok tesekkur ederim.Ilk mesajlari yeniden gozden gecirince bunu atladigimi farkettim.Iyiki varsiniz.
    Peki $330 dolari gonderdikten sonra receipti beklemeden i-485 paketini gondersem zaman kaybetmemek adina sonra mulakata yanimda gotursem olur mu acaba?

Bu parayi odediginize ve gelecek makbuzu mulakat sirasinda yaninizda bulunduracaginizi bildiren bir not ekleyin isterseniz. Saniyorum ki mulakatta goturmeniz sorun olmayacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |