Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim 15 nisana kadar bekleyip giriş yapmayı planlıyorum , peki sizce 6 ay içinde 1xxx rakamlara randevu gelmeme ihtimali varmıdır. Yani boşuna mu endişe yapıyoruz. ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells teşekkür ederim 15 nisana kadar bekleyip giriş yapmayı planlıyorum , peki sizce 6 ay içinde 1xxx rakamlara randevu gelmeme ihtimali varmıdır. Yani boşuna mu endişe yapıyoruz. ?

Bence konsolosluklarda coktan sira gelmeliydi. Konsoloslugun elinde biriken dosyalari ne zaman bitirecegini bilmiyorum maalesef ama 6 ay surmemeli...

• Merhaba

DV2021 kazananı benim AOS yapacagim. Eşimde 90 gün kuralında sıkıntı olmaması için aynı anda benimle gelmeli mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemguler, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba

DV2021 kazananı benim AOS yapacagim. Eşimde 90 gün kuralında sıkıntı olmaması için aynı anda benimle gelmeli mi ?

ABD'ye turist vizesiyle girip mi yapmayi planliyorsunuz?

• @crazycells
    Evet ikimizde de turist vizesi var.Tşk ederim dönüş için

Case number:EU 191xx
    DS 360 :16.06.2020
    Evrak Gönderim :18.03.2020

• @cemguler Merhaba, benim vize biraz farklı(EB1) ama avukat ailecek gelmelisiniz dedi. Çünkü eşinizin de mulakatta olması gerekiyor. Kızım ilkokulu bu yaz bitiriyor o nedenle yazın AOS yapmayı düşünüyorduk ama biraz erkene almakta fayda var gibi gözüküyor.

• Tşk ederim .Mulakata birlikte gideceğiz.Ancak benden 1 ay sonra gelse 90 gün suresi onun ıcın baştan mı başlayacak.

• @cemguler Bu konuda bilgim yok. Biz ailecek gitmek istiyoruz. Ailecek gitme sebebimiz ise covid nedeni ile herhangi bir yolculuk kısıtlaması oluşur ve biz ayrı kalırsak işler daha da içinden çıkılmaz hale gelir diye düşündük. Tüm süreç için aldığım cevap şu şekildeydi: "As for adjustment of status (AOS), you must apply from within the US 90 days after your entry on your tourist visas and you and your family must remain in the US until the work/travel authorization is approved which can take 4-7 months. "

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Evet ikimizde de turist vizesi var.Tşk ederim dönüş için

Case number:EU 191xx
    DS 360 :16.06.2020
    Evrak Gönderim :18.03.2020

O halde beraber giris yapmalisiniz en yakin zamanda. Ama turist vizesini gocmenlik surecini baslatmak amaciyla kullanamazsiniz, o nedenle turist vizesini amacina uygun kullanarak ABD'ye girip, 90+ gun sonra ise AOS surecine baslamalisiniz.

Bu surecte zaman kisitlamasindan dolayi bir gocmenlik avukatiyla calismanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tşk ederim .Mulakata birlikte gideceğiz.Ancak benden 1 ay sonra gelse 90 gün suresi onun ıcın baştan mı başlayacak.

Turist vizesini gocmenlik surecini baslatmak amaciyla kullanamazsiniz, o nedenle bu sekilde ilerlemek istiyorsaniz USCIS gorevlilerini aslinda amacinizin gocmenlik olmadigina fakat daha sonra gelisen durumlar sebebiyle AOS yapmaya karar verdiginize dair ikna etmeniz gerekir. Bu nedenle, eger ABD'ye giris yaptiktan kisa bir sure sonra AOS surecine baslarsaniz USCIS gorevlisini asil amacinizin gocmenlik olmadigina ikna etmeniz zorlasir, eger USCIS gorevlisi giriste yalan beyan girerek ABD'ye girdiginize kanaat getirirse basvurunuzu reddedebilir. Bilginize.

• Merhabalar , bende turist vizesi ile ABD'ye ilk girişimi yapmayı planlıyorum. Öncelikle turistik amaçlı bir kaç ay geçirdikten sonra Ankara konsolosluğunun açılmaması halinde Aos sürecine girmek istiyorum. Merak ettiğim konu dosyam halen at NVC olarak görünüyor. Dosyam konsolosluğa aktarılırsa yada aktarılmazsa nasıl bir yol izlemeliyim ve Aos sürecim başladığında dosyamın durumunun bir problem yaratması söz konusu olurmu bir bilginiz varmıdır? Teşekkürler..

• Sayın @crazycells , Daha önce başka konularda belirtmiştim ama tekrar belirtiyim: EB-1sürecinde dosyamız NVC tarafından kabul edildi ve Şubat 2020 itibari ile konsolosluktan randevu bekliyoruz. Sizin uyarılarınızdan sonra forumun AOS kısmını da detaylıca okudum ama kafam iyice karıştı. Avukatım şu ana kadar AOS sürecinden çok basit birşeymiş gibi bahsetmişti. Tek uyarısı;"Girişte uzun süreli değil geri dönecekmiş gibi gelmeniz(Dönüş tarhi belli Uçak bileti falan) gerekiyor." uyarısı haricinde bir uyarı almadım. Cuma günü avukatımla detaylı görüşeceğim.
    Facebook tan ve Youtube dan sorduğum avukatlar da sanki kendimizi bir şekilde ABD ye atarsak gerisi sorun değil gibi bahsediyorlar.
    Sizin uyarılarınızdan anladığım kadarı ile bahsedildiği gibi kolay bir süreç değil.
    Siz ne tavsiye edersiniz.

• Yanlış anlaşılmasın 90 gün beklenirse sıkıntı olmaz gibi konuşuyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oguz-Talan, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar , bende turist vizesi ile ABD'ye ilk girişimi yapmayı planlıyorum. Öncelikle turistik amaçlı bir kaç ay geçirdikten sonra Ankara konsolosluğunun açılmaması halinde Aos sürecine girmek istiyorum. Merak ettiğim konu dosyam halen at NVC olarak görünüyor. Dosyam konsolosluğa aktarılırsa yada aktarılmazsa nasıl bir yol izlemeliyim ve Aos sürecim başladığında dosyamın durumunun bir problem yaratması söz konusu olurmu bir bilginiz varmıdır? Teşekkürler..

AOS ile surece devam etseniz de, DV icin 30 Eylul tarihi degismeyecek, yani ABD'de 30 Eylul'e kadar mulakat tarihi alamazsaniz yine DV2021 sansindan yararlanamayacaksiniz.

Eger dosyaniz Ankara'daki konsolosluga aktarilirsa o durumda Turkiye'ye gelip mulakata girebilirsiniz (karantina surecinden sonra).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayzek09, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Yanlış anlaşılmasın 90 gün beklenirse sıkıntı olmaz gibi konuşuyorlar.

Evet, 90 gun sonra AOS surecine baslarsaniz cogunlukla ikna edebiliyorsunuz USCIS gorevlilerini. Vizeleri dogru amaclarla kullandiginiz surece sorun yasama ihtimaliniz azalir.

• Banned

@crazycells eğer dv2022 talihlisi olursam ve bu süreç sorunlarını (konsolosluğun DV işlemi yapmaması) yaşamak istemez isem, okul veya dil okulu vizesi başvurusu ile x bir ülkeye geçip oradan aos yapabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells eğer dv2022 talihlisi olursam ve bu süreç sorunlarını (konsolosluğun DV işlemi yapmaması) yaşamak istemez isem, okul veya dil okulu vizesi başvurusu ile x bir ülkeye geçip oradan aos yapabilir miyim?

Sadece ABD'deyseniz AOS yapabiliyorsunuz. Baska ulkelerdeyken sadece konsolosluklarda vize alabilirsiniz.

Fakat bence DV sureci vizeleri, dil okulu vizelerinden daha once verilmeye baslanacaktir.

• Banned

@crazycells
    Ben aos un anlamını düşünmeden sormuşum çok pardon. Demek istediğim dil okulu için avrupa da x bir ülkeye geçmiş olsam (veya okul) oradaki konsolosluktan işlem talep ederek bu sorunu aşabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells
    Ben aos un anlamını düşünmeden sormuşum çok pardon. Demek istediğim dil okulu için avrupa da x bir ülkeye geçmiş olsam (veya okul) oradaki konsolosluktan işlem talep ederek bu sorunu aşabilir miyim?

Evet, eger baska bir ulkede bulunuyorsaniz ya da yasiyorsaniz o durumda oradaki ABD konsoloslugundan mulakat talep edebilirsiniz.

• Merhabalar. K-1 vizesiyle amerikaya giris yaptim ve green card basvurusu icin belgeleri topluyorum.

Copy of the Form I-797, Approval Notice for the Form I-129F filed on your behalf. Bu kismi tam anlamadim. Form I-797 yi nereden dolduracagiz bulamadim acikcasi formun ne oldugunu da anlamadim.

Birde yanlis hatirlamiyorsam form I-129 F yi ilk basvuruda yollamistik onu mu istiyor yoksa tekrar doldurup mu yollamak lazim?

Son olarak istenen belgelerde I-765 gorunmuyor ama calisma izin icin gerekli diye biliyorum onu da ekleyeyim mi? Kusura bakmayin destan gibi oldu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |