Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Sabirla verdiginiz cevaplar icin cok tesekkur ederim.Minettarim.

• This post is deleted!

• @crazycells merhaba.yine sizden bir konu hkkda bilgi almak istiyorum 😊 k1 vizesi ile gelerek nisanlim ile amerikada evlendim. Evlilik sertifikamiz geldi ve sertifikada kizlik soyismim yaziyor .biz colorado eyaletinde yasiyoruz ve sanirim her eyalette hangi soyismi kullanacaksin secenegi sorulmuyormus.bizde de Sorulmadi.suan green card evraklarini doldurmaya baslayacagiz.Ben sadece esimin soyismini kullanmak istiyorum , evraklari doldururken yeni soyismimi yazsam sorun olur mu acaba? Nasil ilerlememiz gerekir? Cevabiniz icin simdiden tesekkurler ..

• Diyelim ki bu sene kazandım. Seneye yazın work and travel programıyla Amerikada olacağım, sıra numaram o tarihlere denk gelirse ben de yararlanabilir miyim bu olaydan?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sym, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells merhaba.yine sizden bir konu hkkda bilgi almak istiyorum 😊 k1 vizesi ile gelerek nisanlim ile amerikada evlendim. Evlilik sertifikamiz geldi ve sertifikada kizlik soyismim yaziyor .biz colorado eyaletinde yasiyoruz ve sanirim her eyalette hangi soyismi kullanacaksin secenegi sorulmuyormus.bizde de Sorulmadi.suan green card evraklarini doldurmaya baslayacagiz.Ben sadece esimin soyismini kullanmak istiyorum , evraklari doldururken yeni soyismimi yazsam sorun olur mu acaba? Nasil ilerlememiz gerekir? Cevabiniz icin simdiden tesekkurler ..

Normalde evlilik sertifikasi ile once SSA ofise gidip SSN'deki isminizi guncelliyorsunuz, sonra da o SSN'yi kullanarak diger kimleri teker teker degistiriyorsunuz.

Sizin durumunuzda ise henuz SSN olmadigindan, bence direkt formlari yeni soyisminizle doldurun ve surece o sekilde devam edin. Zaten evlilik sertifikasindan dolayi yeni soyisminizin sorun olmamasi lazim. Bu sekilde GC'de de yeni soyisminiz yer almis olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@renksizcocuk, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Diyelim ki bu sene kazandım. Seneye yazın work and travel programıyla Amerikada olacağım, sıra numaram o tarihlere denk gelirse ben de yararlanabilir miyim bu olaydan?

Eger ABD'de yasal bir statu ile bulunuyorsaniz ve statunuz surece baslayacak kadar uzun surecekse siz de AOS yapabilirsiniz.

• @crazycells biz de sizin gibi dusunmustuk ama emin olamadik cevabiniz icin tesekkur ederim 😊

• Merhabalar

28 Ocak 2021'de dosyalarimiz USCIS'in eline gecti ve Notice Date'imiz 4 Mart 2021 olarak gozukuyor. Bu tarihten (notice date) itibaren neredeyse 9 hafta gecti ve elimize halen biyometrik randevusu ulasmadi. Acaba su anki durum goz onune alindiginda bu normal midir, yoksa yerel senatorlerimizle iletisime gecsek bu surec hizlanir mi?

Bir baska sorum: Biz combo card' a basvurduk ve muhtemelen I-131 ve I-765 ayni kartta gelecek. Fakat ben processing time'lara baktigimda I-131 icin "receipt date for a case inquiry" su an 5 Aralik 2020, I-765 icinse 6 Temmuz 2020 olarak gorunuyor. (National Benefits Center) Eger ikisini de ayni kartta alacaksak USCIS hangi tarihi baz aliyor?

Tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozengnr, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar

28 Ocak 2021'de dosyalarimiz USCIS'in eline gecti ve Notice Date'imiz 4 Mart 2021 olarak gozukuyor. Bu tarihten (notice date) itibaren neredeyse 9 hafta gecti ve elimize halen biyometrik randevusu ulasmadi. Acaba su anki durum goz onune alindiginda bu normal midir, yoksa yerel senatorlerimizle iletisime gecsek bu surec hizlanir mi?

Bir baska sorum: Biz combo card' a basvurduk ve muhtemelen I-131 ve I-765 ayni kartta gelecek. Fakat ben processing time'lara baktigimda I-131 icin "receipt date for a case inquiry" su an 5 Aralik 2020, I-765 icinse 6 Temmuz 2020 olarak gorunuyor. (National Benefits Center) Eger ikisini de ayni kartta alacaksak USCIS hangi tarihi baz aliyor?

Tesekkur ederim.

Normaldir. Dilerseniz iletisime gecebilirsiniz ama sizin dosyaniza ozel bir gecikme oldugunu sanmiyorum.

Maalesef hangi tarihe gore isleyeceklerine ben de emin degilim.

• @ozengnr cok normal sanirim uzun zaman biometri randevusu gelmeyen arkadaslarim var.

• Anliyorum, tesekkur ederim cevaplariniz icin.

• Combo Cardim ne zaman gelir acaba? Agustos/Eylul gibi Turkiye'ye gidebilir miyim dersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stuka, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Combo Cardim ne zaman gelir acaba? Agustos/Eylul gibi Turkiye'ye gidebilir miyim dersiniz?

Maalesef bilemiyorum, Trump'in son donemlerinde islemler gecikmeye baslamisti bile ve pandemi oncesi 5-6 ay idi bekleme suresi... Su anda da benzerdir diye tahmin ediyorum...

• @crazycells 3 ay gecti bile. 2-3 ay kaldiysa iyi yine. Ama ben cok sanssizimdir.

• @stuka biraz uzun zamaninizi alabilir ama iyi umularda bulunalim.

• 7 Mayis Cuma gunu mulakata girdik USCIS'te, unutmadan tecrubelerimi aktariyim, belki ileride baska arkadaslara faydasi olur.

Mulakattan yarim saat oncesinde guvenlikten iceriye aldilar ve check-in yapilmasi icin olan bekleme salonuna gectik. Bizden baska hic kimse yoktu salonda. Mulakattan 15 dk once bir gorevli geldi, mulakat mektubumuzu gostermemizi istedi, uzerine cagirilacagimiz numarayi yazdi ve sonrasinda ateslerimizi olcup beklememizi soyledi. Mulakat saatinden yaklasik 10 dk sonra bizi gorusme odasina aldilar. Esim ve beni dogrudan masanin karsina, 7 yasindaki oglumuzu da arkadaki sandalyeye oturttu, sonradan anladigimiz kadariyla herkesi kamera kadrajina alacak sekilde oturtuyor.

Ogluma sadece yasini ve sakayla karisik bunlar senin annen ve baban mi diye sordu ve sana baska soru sormayacagim dedi.

Mulakata baslamadan once dosyalarini duzenledi, genel surecle ilgili sohbet etti. Daha mulakata baslamadan, bugun mulakat yapacaklarini ama onay veremeyecegini soyledi. Cunku KCC'den vize isteginde bulunmamislar. Dosyamda olmasina ragmen, benden Diversity Visa Fee'nin odendi makbuzunu istedi ve kopyasini aldi ve mulakat sonrasi istekte bulunacagini soyledi. Ben de bizim I-693'umuzun covid asisindan dolayi hazir olmadigini belirttim, dilerseniz doktordan aldigim yazi var verebilirim dedim. Gerek yok, yaptirinca hepsini bir zarfa koyup mail ile gonderin dedi. Bir de biometrics icin cagrilmadigimizi belirttim, onu da sistemden kontrol etti ve cagrilmaniz lazim, onu da ilgili departman ile konusacagim size davet gelecek dedi.

Resmi mulakata video kayidini baslattiktan sonra basladi ve genel tavri daha ciddilesti. Oncelikle ayaga kaldirip, dogruyu soyleyecegimize dair yemin ettirdi. ilk olarak isleme oglumun basvurusundan basladi ve benim sorulari cevaplamami istedi. Adini, soyadini, dogum yerini ve tarihini sordu. Sizinle beraber mi yasiyor diye sordu ve sonrasinda bana formun altina imza attirdi.

Esim ve bana sorulari beraber soracagini ve sirayla cevap vermemizi soyledi. Bizlere de adimizi, soyadimizi, daha once kullandigimiz baska bir ad olup olmadigini, dogum tarihimizi, yerini, ABD son girisi nereden ve ne zamam yaptigimizi, oturdugumuz adresi, daha once baska bir evliik yapip, yapmadigimizi, baska cocugumuz olup olmadigini sordu. Ben principal applicant oldugum icin benim nerede calistigimi ve ne is yaptigimi sordu. Mevcut vizemiz disinda daha once herhangi bir Amerikan vizemiz olup, olmadigini sordu ve bu sorular bittikten sonra formdaki guvenlik sorularina gececegini bildirdi. Esimin ingilizcesi cok iyi olmadigi icin, formun bir kopyasina bakarak cevap vermesine bir sey demedi. Anlamadigi olursa soru numarisini soyledi.

Mulakat toplamda yarim saat kadar surdu ve hazirladigimiz hicbir dokumana bakmadi (diversity visa makbuzu disinda), zorlayici hicbir soru sormadi. Konusmanin basinda belirttigi adimlari tekrarladi ve biometric verildikten sonra bir daha gelmemiz gerekmeyecegini, kartin postalanacagini soyledi. Elimizde statumuzun "in-review" oldugunu soyleyen bir mektup ve I-693 icin RFE mektubu ile mulakattan ayrildik.

Umarim sonrasi icin her sey yolunda giderse onumuzdeki 1-2 aya onayi alabilmeyi umuyorum. Sonuclari da surec bittiginde paylasmaya calisirim.

• @Ipek-Ozaydin Hayırlı olsun. Sureci bir avukat ile mi yuruttunuz? Yoksa kendiniz mi? Bir de hangi eyaletten başvurdunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ipek-Ozaydin tecrübelerinizi aktardığınız için çok teşekkürler.
    yeni statünüz hayırlı olsun 🙂 hayatınızda mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Ipek-Ozaydin İpek hanım hayırlı ve uğurlu olsun inşallah. En kısa zamanda vizenize kavuşmanız dileğiyle. Yeni hayatınızda size ve ailenize mutluluklar. 🙂

• @Ipek-Ozaydin Yeni statünüz ve vizeniz hayırlı olsun. Paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |