Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Birde medical exam hepsini beraber mi gondermeliyiz bir suresi var midir?
    I-485
    I-765
    I-131 ve
    I-693 form beraber mi gonderilmeli? yoksa interview de mi gitmeli? Cunku sanirim medical exam in bir suresi var .Herhangi bir fikri olan ?

• Arkadaslar Merhaba,
    Ben H1B iken AOS ile işverenim green card basvurusu yaptı. Bir Certificate olarak Vukuatli nüfus kayıt ornegi ve US certified English translation gönderildi.Belge nufuse kayıtlı oldugum ilcenin nüfus Mudurlugu tarafından verilmişti ve 5 Kesim 2019 kadar geçerli idi. Eylul 2019 da EAD/AP combo card elime ulasti. Ama gecen hafta Kesim 11 2019 gibi " Request for Initial Evidence" geldi. Birth certificate gönderin diyo. Ben bunu zaten göndermiştim. Eylulde EAD/AP combo card problemsiz geldiğine gore tek aklıma gelen nüfus kayıt orneginin geçerlilik suresi Kasimda dolduğu icin Boyle birey Boyle RFE geldi diye dusundum ve Mayis 2019 a kadar geçerli yeni bir nüfus kayıt ornegi aldım. Verified çevirisi ile birlikte onu göndereceğim. Bir de ilave olarak ne olur ne olmaz diye Kimlik certified çevirisi ve multi language Formül A belgesi ni de göndereceğim. Bir de Nufus kayıt orneginde Dogum tarihi ile nüfusa kayıt tarihi arasında 5 yıl var. Kayıt olayı geç yapilmis ayni durumda olup da tecrübesi olan var mi. Problem yasadınız mi . Cevabiniz icin şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@silaerden, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

bir sorum daha olucak aslinda yillik gelir. Kac para kazaniyor olmalisin I-485 formuna ek gostermek icin. Sponsor olucaksin sonucta. eger gelirin yetersiz ise aile fertlerinde birini ekleyebilirmiyiz? Herhangi bir fikri experience olan var mi ?

surada guncel cizelge mevcut:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Birde medical exam hepsini beraber mi gondermeliyiz bir suresi var midir?
    I-485
    I-765
    I-131 ve
    I-693 form beraber mi gonderilmeli? yoksa interview de mi gitmeli? Cunku sanirim medical exam in bir suresi var .Herhangi bir fikri olan ?

Bu bilgiler konuda yaziyor zaten. Tekrar okuyun isterseniz bilgileri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ilknur-Turken, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Arkadaslar Merhaba,
    Ben H1B iken AOS ile işverenim green card basvurusu yaptı. Bir Certificate olarak Vukuatli nüfus kayıt ornegi ve US certified English translation gönderildi.Belge nufuse kayıtlı oldugum ilcenin nüfus Mudurlugu tarafından verilmişti ve 5 Kesim 2019 kadar geçerli idi. Eylul 2019 da EAD/AP combo card elime ulasti. Ama gecen hafta Kesim 11 2019 gibi " Request for Initial Evidence" geldi. Birth certificate gönderin diyo. Ben bunu zaten göndermiştim. Eylulde EAD/AP combo card problemsiz geldiğine gore tek aklıma gelen nüfus kayıt orneginin geçerlilik suresi Kasimda dolduğu icin Boyle birey Boyle RFE geldi diye dusundum ve Mayis 2019 a kadar geçerli yeni bir nüfus kayıt ornegi aldım. Verified çevirisi ile birlikte onu göndereceğim. Bir de ilave olarak ne olur ne olmaz diye Kimlik certified çevirisi ve multi language Formül A belgesi ni de göndereceğim. Bir de Nufus kayıt orneginde Dogum tarihi ile nüfusa kayıt tarihi arasında 5 yıl var. Kayıt olayı geç yapilmis ayni durumda olup da tecrübesi olan var mi. Problem yasadınız mi . Cevabiniz icin şimdiden teşekkürler

Dediginiz gibi bir daha yollayin.

Tarihten dolayi sorun yasayacaginizi sanmiyorum.

• Merhaba,
    I-485 formu doldurmak için Türkçe videolu anlatım var mıdır acaba? Ben aradım ama bulamadım. Bilen varsa link paylaşabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fullyfully, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba,
    I-485 formu doldurmak için Türkçe videolu anlatım var mıdır acaba? Ben aradım ama bulamadım. Bilen varsa link paylaşabilir mi?

maalesef benim bildigim yok, eger bilen arkadas varsa paylasir.

sorularin anlamlari acik aslinda, ingilizcesi iyi biriyle doldurmaya calisin (en azindan turkcelerini isteyebilirsiniz) sonra kendiniz doldurursunuz.

• @crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba,

maalesef benim bildigim yok, eger bilen arkadas varsa paylasir.

sorularin anlamlari acik aslinda, ingilizcesi iyi biriyle doldurmaya calisin (en azindan turkcelerini isteyebilirsiniz) sonra kendiniz doldurursunuz.

Teşekkür ederim.. Umarım vardır yada yardımsever birileri bundan sonrası için böyle bir iyiliğe girişir. Soruların anlamının yanı sıra bazı sorular için ingilizcesi iyi olan arkadaşlarımızın yorumlayamadığı kısımlar var yanlış yönlendirmemek adına 😞

• merhabalar,
    I-765 formunda
    eligibility category kiismini dolduran varmi B2 VISA altinda. Ben greencardliyim vatandas oluyorum interview bekliyorum.
    Kategoriyi bulamiyorum yardimci olurmusunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhabalar,
    I-765 formunda
    eligibility category kiismini dolduran varmi B2 VISA altinda. Ben greencardliyim vatandas oluyorum interview bekliyorum.
    Kategoriyi bulamiyorum yardimci olurmusunuz.

Statunuz anlasilir degil maalesef. B2 vizesi sahibi misiniz? Green Card sahibi misiniz? Yoksa vatandaslik sureciniz mi devam ediyor?

• Merhabalar,

Amerika vatandaşıyla evliligim ardindan AOS başvurusunu 16 Mayıs 2019'da yaptık. Bildiginiz üzere processing times her gecen gun biraz daha uzadı. Sonunda "request for initial evidence" mektubu geldi (13 Ocak 2020). Türk Konsolosluğundan istediğim ve dosyam içine dahil etmiş olduğum orijinal dilinde vukuatlı nüfus kayıt örnegi ve çevirisini tekrar istediler. Sebep olarak sadece ceviriyi gönderdiğim ibaresi var. Büyük ihtimalle kağıdı kaybettiler fakat benim de içime kuşku düştü. Konsolosluktan aldigim türkçe ve çevirisi olan nüfus kayıt örnegi birth certificate icin yeterli degil mi? Bu durumda aynı belgeyi mi göndermeliyim yoksa e-devletten çıktı alıp çevirisini mi yaptırmalıyım?

Şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ikbal, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar,

Amerika vatandaşıyla evliligim ardindan AOS başvurusunu 16 Mayıs 2019'da yaptık. Bildiginiz üzere processing times her gecen gun biraz daha uzadı. Sonunda "request for initial evidence" mektubu geldi (13 Ocak 2020). Türk Konsolosluğundan istediğim ve dosyam içine dahil etmiş olduğum orijinal dilinde vukuatlı nüfus kayıt örnegi ve çevirisini tekrar istediler. Sebep olarak sadece ceviriyi gönderdiğim ibaresi var. Büyük ihtimalle kağıdı kaybettiler fakat benim de içime kuşku düştü. Konsolosluktan aldigim türkçe ve çevirisi olan nüfus kayıt örnegi birth certificate icin yeterli degil mi? Bu durumda aynı belgeyi mi göndermeliyim yoksa e-devletten çıktı alıp çevirisini mi yaptırmalıyım?

Şimdiden çok teşekkürler.

Evet, kaybetmis olabilirler. Dediginiz belge yeterli gelmeli. Isterseniz e-devletten de cikarabilirsiniz, ama konsolosluktan alinan direkt kabul edilmeli.

• Merhaba arkadaslar, 14 Ocak Sali gunu Amerikaya giris yaptik. 17 Ocak gunu evlilik lisansimizi aldik. Bu hafta icerisinde ceremony yaparak evlilik sertifikasini alacagiz. Benim sorum ise su; evlilik lisansinda soyadimi degistirmek istedim. AOS surecini baslatirken pasaportumda kizlik soyadim gorunuyor olacak, sureci baslatmadan once pasaportumun yeni soyadim ile olacak sekilde degistirmem gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hilalozkrl, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba arkadaslar, 14 Ocak Sali gunu Amerikaya giris yaptik. 17 Ocak gunu evlilik lisansimizi aldik. Bu hafta icerisinde ceremony yaparak evlilik sertifikasini alacagiz. Benim sorum ise su; evlilik lisansinda soyadimi degistirmek istedim. AOS surecini baslatirken pasaportumda kizlik soyadim gorunuyor olacak, sureci baslatmadan once pasaportumun yeni soyadim ile olacak sekilde degistirmem gerekiyor mu?

Tebrikler simdiden 🙂 , sertifikada degisiklik yapip daha sonra pasaportunuzu degistirmek mumkun. Resmen degisikligin oldugu bir belge varsa bile formlara o sekilde yazabilirsiniz ve pasaportu daha sonra guncelleyebilirsiniz, sorun olmaz. Ama surece baslamak icin pasaportun yenilenmis olmasi sart degil, Green Card'a formlara yazdiginiz isim yazilacak.

• Merhabalar,
    Ayni soru sorulduysa ozur dilerim aradim ama bulamadim.
    Aralik 20de belgelerimiz ellerine gecti, 2 hafta sonra kagit geldi, gecen sali gunu biometrik ve fingerprint icin gittik, dusundugumden hizli sonuc aldik su ana kadar.Basvurudan ne kadar sonra calisma izni geliyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu-Sayiner, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar,
    Ayni soru sorulduysa ozur dilerim aradim ama bulamadim.
    Aralik 20de belgelerimiz ellerine gecti, 2 hafta sonra kagit geldi, gecen sali gunu biometrik ve fingerprint icin gittik, dusundugumden hizli sonuc aldik su ana kadar.Basvurudan ne kadar sonra calisma izni geliyor acaba?

en son bekleme suresi 5-6 aydi, bilginize.

• Merhaba,

Eşimin I-485 formunu 26 Aralık 2019'da gönderdik ve 27 Aralıkta ulaştığını teyit ettik. Ancak adresimize herhangi bir mektup gelmedi hala. En azından form ücretinin ulaştığını bildirmeleri gerekmez mi? Çoğu kişiye 2 hafta sonra dönüş yapılmış, bizim için geçen süre normal mi? Beklemek dışında yapabileceğimiz bir şey var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..
    Not: Ben greencardlıyım, eşim için başvuru yaptık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba,

Eşimin I-485 formunu 26 Aralık 2019'da gönderdik ve 27 Aralıkta ulaştığını teyit ettik. Ancak adresimize herhangi bir mektup gelmedi hala. En azından form ücretinin ulaştığını bildirmeleri gerekmez mi? Çoğu kişiye 2 hafta sonra dönüş yapılmış, bizim için geçen süre normal mi? Beklemek dışında yapabileceğimiz bir şey var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..
    Not: Ben greencardlıyım, eşim için başvuru yaptık.

Siz tam tatil oncesi gondermissiniz, o nedenle biraz daha bekleyin isterseniz. Birkac hafta icinde bilgilendirme gelecektir diye dusunuyorum.

• @crazycells İnşallah dediğiniz gibidir, artık tedirgin olmaya başladık çünkü 😞
    Çok teşekkürler yanıtınız için. Sevgiler...

• merhabalar green card bülteninde sıram gelmiş bende şuanda aos belgelerini toplayıp göndermeye çalışıyorum
    merak ettiğim hazırladığım tüm form ve belgelerin orjinalini mi göndermem lazım yoksa fotokopilerini gönderip orjinallerini interview'a mı götürmem lazım?
    I765 ve I131 belgelerini göndermemin zararı olur mu ya da kartın gelmesini mi bekle dersiniz tavsiyeniz ne olur?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |