Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ksevvalyld Cevaplarınız için teşekkürler. Deneyiminizi anlattığınız yazınızı okudum. Biz de Haziran gibi bu yola girmeyi planlıyoruz. Öncesinde iş durumlarından maalesef imkansız. Yazınız da yol gösterici olacak. Teşekkürler.

• @OzdeNeslihan, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@ksevvalyld Cevaplarınız için teşekkürler. Deneyiminizi anlattığınız yazınızı okudum. Biz de Haziran gibi bu yola girmeyi planlıyoruz. Öncesinde iş durumlarından maalesef imkansız. Yazınız da yol gösterici olacak. Teşekkürler.

AOS ile alanlarin tecrubesi dolu forumda. Onlari zaten okursunuz. 3 ay beklemeniz onemli: *The 90-day rule refers to a presumption that a nonimmigrant visa holder made a willful misrepresentation at admission or application for a nonimmigrant visa when that nonimmigrant enters the U.S. and within 90 days engages in conduct that is not allowed with their nonimmigrant status. Ulkeye gocmen olmayan vizeyle girdiginiz icin niyetinizin aslinda gocmen olmak oldugunu ve gocmen olamayan vizenizi suistimal ettiginizi dusunuyor USCIS.

Cevremde cok green card surecinde, DV degil, insan var ve bircogu son donemde hizli yanitlar almaya basladilar. Biden yonetimi sureci asiri hizlandirmis durumda. Amerikan vatandasiyla evlenen iki arkadasim hic interview olmadan direk 10 yilik GC aldilar, genelde 2 yillik veriliyordu. Ankara su durumda sizin sayilara zor cikar gibi gozukuyor ama bilemeyiz tabii. Avrupada veya diger yakin bolgelerde vize alma sansiniz yoksa kesinlikle AOS degerlendirin. Amerikanin ucuz eyaletlerinden birine yerlesip sureci gecirmek mantikli olabilir.

• @OzdeNeslihan Neslihan Hanim bana yaziniz

• K1 ile evlilik sonrası AOS süreci için gereken nüfus kayıt örneği olarak e-devletten alınan formul A belgesi kabul ediliyor mu?

Ya da yine e-devletten alınan nüfus kayıt örneğini ve çevirisini göndersem kabul ederler mi?

• @ltfunlu e devletten de alsanız nüfus müdürlüğünden de alsanız yeminli tercüme yaptırmanız gerekmekte. E devletten almanızda bir sakınca yok ikisi de aynı

• Herkese merhaba, K1 surecimi tamamladim ve AOS surecim icin evraklarimi toparlamaya calisiyorum fakat bu sirada aklima takilan sorular var cevaplarsani cok sevinirim:

1. Aos dosyamin icine eklemem gereken saglik belgesi veya asi belgesi Ankara'da doktor muayenesinde mail ile gonderilen belge degil mi ? ve bu belgenin gecerlilik suresi ne kadar ?
    2. Aos dosyasina 'varsa bosanma belgesi ekleyin' diyenler olmus, sadece basvuru sahibi olarak -varsa-benim bosanma belgem isteniyor degil mi ? Esimin bosanma belgesini yine de eklemeli miyim ?
    3. Aos ile beraber calisma izni icin 765 Formu da dolduracagim butun dosyayi beraber gondermeyi dusunuyorum. Calisma izni icin ayrica bir ucret eklemem gerekiyor mu dosyaya ? Yoksa 485 formu ile beraber gonderdigim 1225 dolar yeterli mi ?
      simdiden cok tesekkurler.

• @Ayse-Cemre-Sertdemir 3. sorunuza cevaben . hayir 485 beraberinde gidecekse bir ucret odemiyorsunuz .

• Merhabalar,

Danışmak istediğim bir kaç husus vardı, fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Öncelikle durumumu özetleyeyim, DV2023 talihlisiyim. DS260 formunu doldururken 3 kişilik bir aile idik ve ona göre doldurduk. Eylülde ikinici bebeğimiz dünyaya geldi. Aralık gibi 'Add Applicant' seçeceği ile onun için de yeni form doldurup ilettik (kendi formlarımızı açtırıp değişiklik yapmadık henüz). Benim, eşimin ve büyük kızımın (4 yaşında) geçerli Amerika turist vizeleri bulunuyor. Daha önce büyük kızım için vize alırken, benim ve eşimin hali hazırda vizesi olduğu için mülakatsız bir şekilde posta yoluyla vizesini almıştık 2 yıl önce bir seyahat için.

• Şu an mevcut koşullarda (green card talihlisi olarak ve DS260 formunu göndermiş olarak) yeni doğan bebeğimize turist vizesi başvurusu yapmak mümkün müdür? Vize başvurusu yine posta yoluyla olacaktır sanırım, ret alma durumumuz olabilir mi? Daha önce benzer bir tecrübe yaşayan oldu mu?

• Eğer ona da vize alabilirsek, AOS yapmayı düşünüyoruz. Forumda okuduğum kadarıyla, turist vizesi ile 3 ayı doldurmadan AOS başvurusunda bulunan ve green card alan onlarca kişi var, olumsuz bir tecrübeye denk gelmedim. Öte yandan resmiyette doğru olan bir şey değil diye de yorumladım. Olası bir senaryoda AOS un olumsuz sonuçlanması durumunda karşılacağımız olumsuz durumlar neler olabilir?

• AOS mümkün olursa, hangi ay gibi Amerikaya giriş yapmak mantıklı olacaktır? Haziran olabilir mi?

• Asıl talihli benim, ancak eşimin yalnız olarak Amerikaya gidip AOS sürecini yapması ve olumlu olursa Türkiye'den bizler adına süreci devam ettirmemiz mümkün müdür?

Şimdiden çok teşekkürler.

• @brcnl1822 Yeni bebeginize hemen vize aliniz . Yine posta ile olacak kolay ve hizli . Ihmal etmeyin . Numaraniz biraz yuksek AOS sizin icin mutlaka bir opsiyon olmali . Mayis basi gibi gelmenizi oneririm . Haziran da olur ama ne kadar gec o kadar kalp carpintisi 🙂

• @brcnl1822 Figen hanım diğer sorulara cevap vermiş son sorunuzun cevabınıda ekliyeyim

-Asıl talihlinin Amerikada Aosu başlatması lazım.

• @Figen cok tesekkur ederim 🙏

• @Muhtaradana cok tesekkurler😊

• Es durumunda ne oluyor?

• ⭐⭐⭐

@koray2000 eşiniz göçmen adayı göçmen olmayan vize alması cok zor siz aosu bitirdikten sonra eşiniz için ankaradan vize talep edin.

• Arkadaşlar merhaba I-485 formunu gönderirken ds-3025 koymayı unutmuşum bu yüzden RFE aldım gelen postada I-693 istiyoruz diyor.Ds-3025 göndersem bir sorun olur mu? Yoksa tekrar muayene işlemlerini yapmam gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐

@dd12 eğer I693 istiyorlarsa mülakatsız kartınızı onaylanma ihtimalleri çok yüksek gelen RFEde baska dosya eklemeniz istenmiyorsa yüklemeyin

• @waterman 693 postalayın yazıyor istiyorlar ben ankaradaki muayeneden aldığım belgeyi yollasam sorun olur mu. Uscıs sitesinden bir yılı geçkin sürede ABD’de bulunan kişilerin 693 yapmaları gerektiği yazıyor. Benim henüz bir yıl olmadı Ankara’ki muayenem o yüzden bunu göndermeyi düşündüm sorun ederler mi onu merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@dd12 açıkçası hiçbir fikrim yok ancak size verilen talimatları uygulayın ki süreciniz sorunsuz geçsin.

• @Figen Hanım merhaba,

Kusura bakmayın aynı konu ile ilgili tekrar rahatsız ediyorum sizi, yeni doğan bebeğimiz için ds160 doldururken, aşağıdaki soru ile karşılaştık:

"Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services? "

Bu soruya, evet annem dv 2023 talihlisi ve benim adıma ds260 doldurdular gibi mi cevap vermek gerek?

Keşke bebek için ds260 göndermeden önce Amerika vizesine başvuruda bulunsaydık. Açıkcası, biraz geç aydınlandık bu süreçte. Bu cevabı vererek ds160 doldurmak huzursuz etti biraz.

• ⭐⭐⭐

@brcnl1822 evet çocuğunuz adına göçmenlik başvurusu olduysa buna yes diyip gereken cevabı verebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 6
  • 1439
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |