Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells
    Merhaba, 2 yıllık koşullu kart sonrası , boşanma gerçekleşirse , yine de 10 yıllık GC alınabiliyor mu , onun süreci nedir ? Bir cevabınızda “ eğer boşanma gerçekleşmemişse 10 yıllığa geçiş” diye bir yorum yapmışsınız o sorguyu tekrardan bulamadığım için buraya yazıyorum. 10 yıllığa geçiş ya da vatandaşlık daha da zorlaşıyorsa ya da olmuyorsa , bilmiyorum be yapmalıyım ?
    Teşekkürler.

• @sumbul, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells
    Merhaba, 2 yıllık koşullu kart sonrası , boşanma gerçekleşirse , yine de 10 yıllık GC alınabiliyor mu , onun süreci nedir ? Bir cevabınızda “ eğer boşanma gerçekleşmemişse 10 yıllığa geçiş” diye bir yorum yapmışsınız o sorguyu tekrardan bulamadığım için buraya yazıyorum. 10 yıllığa geçiş ya da vatandaşlık daha da zorlaşıyorsa ya da olmuyorsa , bilmiyorum be yapmalıyım ?
    Teşekkürler.

İnceleyiniz…

• @Tugba

AOS başvurusundan sonra hâlâ turist statüsünün kuralları mı geçerli oluyor? Yani;

• 'sen artık AOS sürecindesin. Turist değilsin. Süren bittiğinde çıkmana gerek yok' demiyorlar mı?

• @ICu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Tugba

AOS başvurusundan sonra hâlâ turist statüsünün kuralları mı geçerli oluyor? Yani;

• 'sen artık AOS sürecindesin. Turist değilsin. Süren bittiğinde çıkmana gerek yok' demiyorlar mı?

Hayır. Aos başvurusu yapılması hemen anında statu kazanılması demek degil. Başvurunuzun kabul edileceği garantisi hiç bir zaman yok, bu uscis ile ilgili bütün caseler icin geçerli. Yanı risk her zaman var.

“Süren bittiginde çıkmana gerek yok” demedikleri gibi aksine, out of status yanı kalış süresi aşıldığından hem turist vizesi hem de Aos başvurusu iptal edilir.

Çünkü turist vizesinin amaci ziyarettir. Amaci dışında kullanılması her zaman riskli. En azından bu forumda bizler, Aos başvurularını turist vizesiyle gelip yapma konusunda kimseye tavsiye vermiyoruz.

• @Tugba

Amacı başlangıçta ziyaret olan birisinin ülkeye girişinden 90 gün sonra gelişen koşullara göre statü değişikliği yapması gerekirse, onun için ne önerilir?

• @ICu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Tugba

Amacı başlangıçta ziyaret olan birisinin ülkeye girişinden 90 gün sonra gelişen koşullara göre statü değişikliği yapması gerekirse, onun için ne önerilir?

Change of status yapar.

• Merhaba, DS-260 göndermiş, bir önlisans mezunu bir lisans öğrencisi bankasında 15-20 bin dolar civarı gösterebilen Greencard kazananı bir Öğrenci profilinin AOS yapmak amaçlı Turist vizesi alma ihtimali var mıdır? Yoksa hiç bel bağlamayalım mı?

• @NINJAKEMAL travel.state.gov'a gore Istanbul su anda turist vizeleri icin 464 gun sonrasina mulakat veriyor. Bu da Kasim 2023'e tekabul ediyor. O yuzden ne yazik ki FY2023 bitmeden turist vizesi alabilmeniz mumkun gozukmuyor.

• @Tugba

Change of status'u duymamıştım sanırım. AOS'a alternatif olarak 'consular processing'i duymuştum.

• 14yas alti çocuk için de bu süreci beklemek gerekiyor mu? Anne ve babanın turist vizesi mevcut.

• @idil, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

AOS sürecinde geçerli vizenizin süresi geçse bile Amerika’da kalabilirsiniz çünkü statü değişikliği bekliyorsunuz

Hocam bu bilgi doğru mu? Çünkü forumda aksi görüşler de var sanki

farklı bir proses ve adını hatırlayamadım ancak partneriniz Türkiye'de olursa sürece başladıktan sonra Amerika'ya giremiyor ve bu süreç AOS sürecine göre daha uzun sürüyor.

Bahsettiğiniz süreç 'consulor process' mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tampagv, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells 3 kere AOS dosyası yolladım aslında. İlkinde sadece $1.225'lık bir gönderim yaptım. İkincisinde I-130 için ayrıca ücret ödenmemesi gerektiği ifade edilse de sorunun bundan kaynaklı olabileceğini düşünüp toplam ücreti tek check ile yolladık ve yine olumsuz yanıt geldi. En son bu hafta başında ayrı ayrı check'ler ile dosyayı yeniden gönderdik ve anında kabul edildi bu sefer.

Diğer bazı forumlarda da araştırdığımda dosyayı inceleyen memurların bazen ücretleri ayrı ayrı görmek istediği bilgisini görmüştüm. En güvenlisi ayrı ayrı iletmek sanırım.

Evet, dediginiz gibi tamamen ayni seyleri yapmasina ragmen farkli sonuclar alan kisiler daha once de olmustu. Sorunun cozulmus olmasi yeterli 🙂 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yeuxdisent, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells daha once sirf bu yuzden reddedilen bir basvuru tecrube ettiniz mi acaba?

Su an hatirlayamadim maalesef ama eminim vardir.
    Eger calisma izniniz olmadan calistiysaniz ve AOS yapmaya calisiyorsaniz, kesinlikle basvurunuzun reddedilme riski var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@altone, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells kendisi daha 1 sene oldu ogulumuzun onun için önce 5 yılı bıtırmesı gerekıyor sanırım? 2021 ocak ın sonlarına doğru bitti sizce uygun mudur tekrar başvurmadan yenilenmeye?

Evet, oglunuzun once 5 yili tamamlamasi sonra vatandas olmasi gerekecek. Ancak ABD Vatandasi olduktan sonra size vize basvurusu icin sponsor olabilir.

Evet, mulakatsiz vizeye uygunsunuz; ama son karar konsolosun. B1/B2 vizesi basvuru yapiyormus gibi DS-160 doldurup bir mulakat tarihi almalisiniz. Daha sonra ise konsolosluga ulasip mulakatsiz vizeye uygun olup olmadiginizi sormalisiniz. Eger sistemde her sey normal gorunuyorsa sizi uygun bulacaklardir.

Bol sanslar.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigiyigi, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Benim de AOS surecim devam etmekte (F1). Surec biometrics'e kadar normal surelerde ilerlerken biometrics randevusunun uzerinden 3 ay gecmesine ragmen hala bir ses seda yok USCIS'den mulakat ile ilgili. Senatorlerle dahi iletisime gectim, dosyami sorusturduklarini ve USCIS'den haber beklediklerini soylediler. Bu arada dosyam National Benefits Center'da ve basvuru adresi North Dakota. Sizce nedir olay, surec normal surelerde isliyor gibiyken neden bio ve interview arasinda bu kadar bekleme olduguyla ilgili bir fikriniz var midir? @crazycells

Bol sabirli beklemeler dilerim, genelde DV surecinin farkinda oluyorlar ve o nedenle sure bitmeden mulakat veriyorlar.

Maalesef su an icin USCIS customer service'i veya size en yakin USCIS office'i aramanizdan baska aklima bir sey gelmiyor. Eger yerel ofis isterse sizi hemen mulakata alabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@senamd, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar herkese,

DV asıl talihlisi olarak f-1 vizesiyle amerikaya gittiğimi varsayarak bir soru sormak istiyorum. Eşim de b-1 vizesi ile yanıma geldiğinde aos sürecine başlasak benim oturum iznimin olup eşimin oturum izni olmaması green card almasına engel olur mu?

Teşekkür ederim şimdiden. Umarım herkesin hayallerine kavuştuğu bir süreç olur 🙂

ABD'de gecerli statuye sahip birisi AOS surecine baslayip I-485 formunun alindigina dair bildirim mektubunu aldiktan sonra statusunu devam ettirmese de olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meltemarsl, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar, DV23 talihlisiyim, sıra numaram 29 binlerde. Normalde dil okulu için Amerika'ya gitmek üzere vize başvurusu yapmayı planlıyordum fakat numarası yüksek olanlar için AOS tavsiye edilmiyordu okuduğum kadarıyla. Bu durum hala böyle midir? Bir de DS260 formunu göndermişken F1 için başvuruda bulunmak sorun olur mu? Teşekkürler.

Gocmenlik sureci devam ederken gocmen olmayan vizelere basvuru yapabilirsiniz, ama vizeyi alip almamaniz vizenin amacina gore degisir.

Eger Turkiye'ye geri donme amaci gutmuyorsaniz gocmen olmayan vize almaniz zor olacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baharn, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Herkese merhaba. AOS başvurumuzu 1 Nisan'da yaptık North Carolina'dan yaptık. Mayıs 17sinde de parmak izi randevumuz oldu. Fakat o tarihten beri hiçbir haber alamadık. Numaramız 18xxx. Bu ve diğer birkaç forumdan gördüğümüz kadarıyla bizden yukarıda olan numaraların bazilarina randevu gelmiş, hatta bazilari wave almis green card direkt ellerine gelecekmiş. Bu durum bizi biraz endişelendiriyor. Sizce bu kadar beklemek normal mi? Boyle bir durumda ne yapmak gerekir? Tahmini randevu ne zaman gelir bir fikriniz var mi acaba? Teşekkürler.

Mulakatinizi yapacaginiz USCIS ofisine ulasip randevu isteyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ICu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar,

Halihazırda vizesi olup Abd'deyken Green Card sahibiyle evlenip AOS yapan arkadaşlar ne tarz bir mülakata tabi tutuluyor? Başından geçen var mıdır acaba?

Evlilik, ülkeye girişten 90 gün sonra yapılsa bile çok sert mülakat yapıldığına dair söylentiler var. Gereksiz korku da oluşturmak istemiyorum. Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirse çok memnun olurum.

Su iletideki soru listesini incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/post/21958

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yeuxdisent, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, buraya turist vizesiyle gelmis birisi SSN ini Doordash vb. gibi uygulamalarda kullanip ABD vatandasi birisiyle evlendigi zaman AOS yapmayi denediginde sorun yasar mi? Cozumu nedir? Tesekkurler

Eger calisma izni yoksa calismamali, eger su an calisiyorsa bu kisi hemen calismayi birakmali.

ABD vatandasi ile evlenip AOS yapan kisilerde bu dediginiz durumu gormezden geliyorlar cogunlukla, ama yine de bu tur uygulamalara guvenip yasalara uygunsuz hareket edilmemeli.

Benzer Başlıklar

• 1468
  • 1
  • 269
  • 994
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |