Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@luckyman AOS (Adjustment of Status) ile Green Card (DV) almak içinde söyledi:

Merhabalar, ben türk vatandaşıyım eşim amerikan vatandaşı 16 ağustosta ankarada vize görüşmem var nufus kayit örneği ve adli sicil kaydimin apostilli olması mı gerekiyor? Bir de nvc bize randevu mektubu gondermesine ragmen ankara tekrardan bir randevu mektubu gonderdi ve butun belgeleri ceac a yüklememizi istiyorlar kafam karişti ve ben nufus cuzdanimi ceac a yuklemedim onu da istiyorlar ne yapmam lazim bu normal bir durum mu? son olarak cr1 vizesinde Administrative Process girme durumu nasil işliyor? şimdiden teşekkürler

Yanlis konu olmus sayin @luckyman , su konuyu kullanmalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

• Merhabalar,
    Abd de legal sekilde yasiyorum. Aos yapacagim. Surec ekimde basliyor diye duydum. Is geregi 3 gunlugune dominik cumhuriyetine gitmem gerekecek ekim ayinda. Bununla alakali olarak disari cikmam da sorun olabilirmi?
    Bu arada numaram 15*** lerde.
    Simdiden cok tesekkur ederim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alicem AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar,
    Abd de legal sekilde yasiyorum. Aos yapacagim. Surec ekimde basliyor diye duydum. Is geregi 3 gunlugune dominik cumhuriyetine gitmem gerekecek ekim ayinda. Bununla alakali olarak disari cikmam da sorun olabilirmi?

Hangi vizeye sahipsiniz? Cevap ona gore degisecek 🙂

• @crazycells AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar,

A2 vizesine sahibim:) Teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar,

A2 vizesine sahibim:) Teşekkürler..

Ok. Numaraniz 15.000 mi? Yoksa 1.500 mu? Eger 15.000 ise zaten numaraniz aktif olunca sureci baslatacaksiniz, henuz 15.000'lere sira gelmedi. Eger numaraniz 1500 ise, saglik raporu disinda diger hepsini toplayip USCIS'e godnerebilirsiniz, cunku DV2019 icin Ekim ayinda 2000 altindaki sayilar aktif oldu.

Hukumet gorevlilerine eminim girislerde ozel uygulamalar vardir ama nasil olduguna tam emin degilim. AOS icin ise, su uygulamalari gozden gecirmelisiniz:

A, G ve N vizelerine sahip kisiler ekstradan su formlari AOS sirasinda gondermeliler:

• @crazycells
    Numaram 15000 lerde o yuzden numaram current olasıya kadar giriş cıkıs yapmamda bir sıkıntı olmaz sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Numaram 15000 lerde o yuzden numaram current olasıya kadar giriş cıkıs yapmamda bir sıkıntı olmaz sanırım

Hayir, o durumda bir sakinca olmaz. I-485'i gonderene kadar hicbir sorun yok.

• Karar verebilmek için aşagıda ki basvurudan ne kadar sonra I-512 yi elde etmiş olabileceğimi bilmek isterim. Teorik olarak veya birebir yaşamış arkadaşlarında bilgisi varsa paylaşmalarını rica ederim.Tesekkurler.

"Form I-131 Advanced Parole basvurusu (I-512)
    Eger AOS sureciniz bitmeden yurtdisina cikmaniz gerekiyorsa, o durumda Advance Parole formu almalisiniz (I-512), bu formu alabilmek icin I-131 formunu doldurup basvuru yapmalisiniz. I-131 formunu, I-485 ile birlikte USCIS'e gonderebilirsiniz."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@platon AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Karar verebilmek için aşagıda ki basvurudan ne kadar sonra I-512 yi elde etmiş olabileceğimi bilmek isterim. Teorik olarak veya birebir yaşamış arkadaşlarında bilgisi varsa paylaşmalarını rica ederim.Tesekkurler.

"Form I-131 Advanced Parole basvurusu (I-512)
    Eger AOS sureciniz bitmeden yurtdisina cikmaniz gerekiyorsa, o durumda Advance Parole formu almalisiniz (I-512), bu formu alabilmek icin I-131 formunu doldurup basvuru yapmalisiniz. I-131 formunu, I-485 ile birlikte USCIS'e gonderebilirsiniz."

Eger, EAD'ye de ayni anda basvuru yaptiysaniz size gelen EAD belgesinde "Serves as I-512 Advance Parole" diye yaziyor. Yani iki ayri dokuman gelmiyor, bilginize.

Suradan bekleme surelerine bakabilirsiniz:

• Merhaba benim aklıma takılan bir şey var ;
    Turk konsoloslugundan alacaginiz birth certificate (nufus kayit ornegi ve cevirisi) demişsiniz @crazycells bu belgeyi mecbur konsolosluktan mı almamız gerek yoksa giderken buradan alsak da olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba benim aklıma takılan bir şey var ;
    Turk konsoloslugundan alacaginiz birth certificate (nufus kayit ornegi ve cevirisi) demişsiniz @crazycells bu belgeyi mecbur konsolosluktan mı almamız gerek yoksa giderken buradan alsak da olur mu ?

Belgenin dili ingilizce olmali, eger degilse yeminli tercuman cevirisi de gerekli. Turkiye'den aldiginiz turkce oluyor genelde, TR'den alacaksaniz yeminli tercumandan cevirisini de yapmaniz gerekecek, konsolosluk uygulamalari bildiginden zaten ingilizce belge veriyor.

• @crazycells anladım çok teşekkür ederim.Yeminli tercüman çevirisini yaptığımız taktirde buradan aldığımız belgeyi kullanabiliriz o zaman.Sormamda ki amaç biliyorsunuz Amerika da her eyalette konsolosluğumuz yok maalesef gidip gelmesi vs yine zaman gerektiriyor.Buradan alıp yeminli tercüman çevirisi yaptırmak bana daha pratik geldi açıkçası.

• @crazycells Hatırlatma : Esim ve kendim icin , IR 5 ten GC basvuru aşamalarımı araştırmaktayız . Başvurmuzu TR den mi ?ABD den (AOS) mi? yapma konusunda karar aşamasındayız. B1/B2 vizemiz bulunmakta.
    @crazycells
    1- I-131 formunda Re entry permit (GC almış kişiler için Mİ ?) , Advance parole (GC başvuru aşamasında olan kişler için Mİ?) arasında ki farktan pek emin olamadım. IR-5 dayanaklılar için I-131 de ilgili bölüm advance parole mu?
    2-AOS icin doldurmamız gereken formların aşagıdakiler oldugunu farz etmekteyim.Eksik , fazla var mı?
    I-130 Sponsor tarafından GC surecin baslatılması icin
    I-131 Advance parole için
    I-485 AOS icin
    I-765 calısma izni icin
    I-864 sponsorluk icin
    G-1145 online bilgilendirilme icin
    Tüm bu formları ilk seferde ve topluca gönderebilrmiyiz?
    3-Bu formların herbiri , eşim ve benim adıma ayrı ayrı olmak durumunda mı ve ücretlerin tamamı herbir kişi için ayrı ayrı mı ödenecek ? Çift olarak tek bir form ve ütek bir ücretin ödendiği bir form var mı bizim durumumuza uyan?
    Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@platon AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells Hatırlatma : Esim ve kendim icin , IR 5 ten GC basvuru aşamalarımı araştırmaktayız . Başvurmuzu TR den mi ?ABD den (AOS) mi? yapma konusunda karar aşamasındayız. B1/B2 vizemiz bulunmakta.
    @crazycells
    1- I-131 formunda Re entry permit (GC almış kişiler için Mİ ?) , Advance parole (GC başvuru aşamasında olan kişler için Mİ?) arasında ki farktan pek emin olamadım. IR-5 dayanaklılar için I-131 de ilgili bölüm advance parole mu?
    2-AOS icin doldurmamız gereken formların aşagıdakiler oldugunu farz etmekteyim.Eksik , fazla var mı?
    I-130 Sponsor tarafından GC surecin baslatılması icin
    I-131 Advance parole için
    I-485 AOS icin
    I-765 calısma izni icin
    I-864 sponsorluk icin
    G-1145 online bilgilendirilme icin
    Tüm bu formları ilk seferde ve topluca gönderebilrmiyiz?
    3-Bu formların herbiri , eşim ve benim adıma ayrı ayrı olmak durumunda mı ve ücretlerin tamamı herbir kişi için ayrı ayrı mı ödenecek ? Çift olarak tek bir form ve ütek bir ücretin ödendiği bir form var mı bizim durumumuza uyan?
    Tesekkurler.

1. Sizin durumunuzda GC alacak kisi icin gecerli olacak. AOS yapan biri icin her zaman o formu doldurma secenegi "Advance Parole" olacak.

2. Dogru gorunuyor, zaten ilk post'ta liste var, onu incelemenizi tavsiye ederim. O formlarin hepsini topluca tek seferde gonderebilirsiniz.

3. Evet, herkes icin ayri ayri dolacak, ucretler de ayri ayri odenecek. Maalesef herkes icin ayri form lazim. Ortak form dolduramazsiniz, boyle bir secenek yok.

• Merhabalar, Abd'de F 1 vizesi ile kalmaktayim. Dv 2019 da ki numaram 16 binlerde. Aos ile green cardi alablir mym? Cunku Denver, Colorado process time 15 ila 20 ay arasi gozukuyor. Aos icin. Tesekkurler.

• @mert-daloglu İşlemleri TR'de konsolosluktan yürütmenizi öneririm. Muayene ve görüşmeyi aynı haftaya sığdırabilirsiniz. Seneye bahar sonu-yaz başı gibi tatil niyetine Ankara'ya gelirseniz bence yeterli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert-daloglu AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar, Abd'de F 1 vizesi ile kalmaktayim. Dv 2019 da ki numaram 16 binlerde. Aos ile green cardi alablir mym? Cunku Denver, Colorado process time 15 ila 20 ay arasi gozukuyor. Aos icin. Tesekkurler.

Kategorilerine gore AOS'ler icin sure farkli olabilir, DV genelde daha kisa suruyor dediginizden; fakat USCIS Trump etkisinden yakin zamanda kurtulmayacagi icin benim de size tavsiyem CP yapmak olur. Buyuk ihtimal AOS de yetisir ve riske atmaya gerek yok, ucu ucuna AOS yapacaginiza rahat rahat CP yapin. Birkac haftalik sure ayirmaniz yeterli olacaktir.

• @crazycells ben ds 260 i gondermeden once abd de almak istiyorm kutusnu isaretlemistim bu bi sorun olusturur mu sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert-daloglu AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells ben ds 260 i gondermeden once abd de almak istiyorm kutusnu isaretlemistim bu bi sorun olusturur mu sizce?

"ne" icin sorun olur mu? Eger bu sekilde birakirsaniz size bir mulakat tarihi verilmez, mulakat tarihi sadece CP yapanlara veriliyor, AOS icin sureci kendinizin baslatmasi gerekiyor.

• Basta aosu sectigim icin tekrar consular process i secme hakkim var mi? Diger bir soru, consular bunu begenmez ve reddedbilr mi diversity visa yi?

Benzer Başlıklar

• 269
  • 6
  • 1
  • 473
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |