Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgee, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Figen cok tesekkurler!
    Peki , 330 dolar visa fee ucretini dosyayi yollamadan once mi gondermemiz gerekiyor ve gondereceksek tam olarak hangi adrese ne sekilde yollayacagiz?

• yoksa dosyanin icine koyacagimiz 1225 dolarlik ceke ekleyerek mi yollayacagiz?
      Ucret gonderimi konusunda kafam cok karisti.
      Simdiden cok tesekkurler!

Ilk iletide bu bilgiler yer aliyor, bilginize.

ilk iletinin alt kismindaki "Green Card Cekilis Talihlilerine Dair Ek Bilgiler:" bolumunu incelemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esguven, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells merhaba, dv lottery 2023 talihlisiyiz. case numberımız biraz yüksek amerika vizemiz bulunmaktadır. amerikaya turist vizesi ile giriş yaparak orada bir okula kayıt yaptırıp vize statümüzü değiştirerek aos yapabilir miyiz? bize bir avantajı olabilir mi? dv 2020 talihsizi idik bu süreçte aynı sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. bu konuda ki fikirlerinizi öğrenebilir miyim?

Yapabilirsiniz, ABD'de oldugunuzda statunuzu kaybetmemis olmaniz AOS'ye baslamaniz icin yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doroti, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, AOS başvurusunda Police Clearance Certificate gerekli mi?
    Teşekkürler.

dosyaya koymanizda sorun yok, ama genelde gerekmiyor. ayrica belirtmedikleri surece eklemenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitberberoglu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba arkadaşlar 17.05.2022 submit ve 12XXX case ile mülakat beklemesindeyim ancak marta kadar bekleme kararı aldım eğer mart ayına kadar randevu gelmez ise geçerli olan turist vizemle giderek aos sürecini başlatmak istiyorum.

Sormak istediğim husus ise şu ; benim geçerli turist vizem mevcut ancak eşimin turist vizesi yok.

Eğer ben amerikaya gitme kararı ve aos işlemine başlama kararı alır isem eşimi nasıl bir süreç bekleyecek ?

Okuduğum aos deneyimlerine göre ortalama 2-3 ay gibi maximum bir sürede greencard alınabiliyor aos ile. Ancak eşimin işleyişi nasıl olacak ? Ona burada mülakat gelememe ihtimali var mı ? Detaylı bilgi alabilirsem çok sevinirim.

talihli kisi siz misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitberberoglu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Ya randevu alamazsa?

Tabii ki ideal olan iki esin GC alabilmesi ama DV surecinde bu dedigimiz mumkun olmazsa en azindan bir es GC'yi garantilemeli; en azindan bu sekilde daha sonra diger es icin GC basvurusu yapabilirsiniz (F2A). Eger iki es de mali yil sonuna kadar GC alamazsa bir daha bu sanstan yararlanamaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayhan2023, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Selamlar. Şu an turist vizem yok. Yeşil pasaportum var. Turist vizesi şu anda alsam gerekirse aos yapabilirmiyim.

Turist olarak giris yapabilecekseniz turist vizesi almayi deneyebilirsiniz, ama AOS yapmak icin konsolos size vize vermez, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@airyucel, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@gucarslan cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu arada kuzenimin eşi greencard sahibi değil, Abd vatandaşıymış ve davet mektubu yazması umarım bi nebze güven oluşturur.

Konsolosu turistik seyahat sonrasi Turkiye'ye geri geleceginize ikna edebilirseniz vizeyi alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yecow, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Ilkinin cevabini beklerken bir soru daha sorayim 🙂
    Uluslararasi aile cuzdaninin en arkasinda ceviri anahtari da var. Bos sayfalar dahil hepsini taratsak ceviri yapmaya gerek kalir mi? Yoksa her turlu ilk uc sayfanin cevirisini yaptirmak sart mi?

ayni vize oldugu icin eger daha once gocmen vize basvurusu yapmadiysaniz "no" deyin oraya.

Eger belgede tum bilgi ve yazilarin cevirisi yoksa, USCIS'e vereceginiz tum belgeleri cevirtmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metin144, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Selamlar,

Esim turist vizesiyle giris yapti ve usade evlendik. Gecen hafta butun formlari gonderdik ancak avukat Medical exami gondermek basvuru sirasinda zorunlu olmadigini soyledigi icin, medical exami basvuru formunda dahil etmedik. Basvuruda da covid 19 dan dolayi alamadigimizi ve gorusmeye cagirilirsak yanimizda goturecegimiz ibaresini ekledik. 12/23 te gonderdigimiz dosyalar Chicagoya ulasti ve teslim alindi gozukuyor. Ancak esimin vizesi subat ayinin oratasinda bitecegi icin tereddutteyim.
    Daha once ayni durumda dosyalari onaylanan var mi? Ya da ek belge istenirse vize bitisine kadar arrival notice`i almis olur muyuz?
    Bir de tecrubelerinize gore arrival notice kac gunde geliyor?

Simdiden tesekkurler.

AOS formunun (I-485) alindigini size 2-3 hafta icinde bildirirler en gec, o form elinize gectikten sonra artik turist statusunun bir onemi kalmiyor. AOS sureciniz sonlanana kadar ABD'de kalabilirsiniz.

Genelde saglik randevusu icin belgenin eksik oldugunu soyluyorlar ama hemen gondermenizi istemiyorlar, bu belgeyi mulakata getirin diyorlar, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bgurcan, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Tugba Change status pending iken AOS a basvurusu yapbiliyor muyuz bilginiz var mi acaba?(lottery talihlisiyim)

statu disi kalmamis oldugunuz icin AOS surecini baslatabilirsiniz 👍

• I-485 formu %130 zamlanarak, 1,225$'dan 2,820$'a yükselmiş.
    Ayrıca farklı vize ücretlerine de zamlar gelmiş. Fakat en çok bu forma geldiği için buraya yazmak istedim 🙂

• @hope123 daha kesinlesmedi diyerek umutlu konusayim 🙂 sali gunu teklif edildi bu yeni tablo.

https://www.boundless.com/blog/green-card-fees-skyrocket-new-proposal/#:~:text=Jan 4%2C 2023&text=Green card applicants applying to,and Immigration Services (USCIS).

umarim biraz insafli sekilde duzenlenir. zam gelip de sureler yine benzer sekilde kalacaksa anlamsiz olur.

USCIS is required to follow a specific process mandated by the Administrative Procedures Act to enact major changes to their services and fee schedule. The first step is the publishing of a proposed final rule, which was released on Jan. 4, 2023. Following the publication of the proposal the agency must conduct a 60-day comment period to collect public feedback on the proposal. Once the comment period ends, the agency can take a variety of actions, including modifying or withdrawing the proposal. After any modifications occur based on feedback, the final rule will be published. This can take place as quickly as 30 days after the end of the public comment period. The final published rule will state the date that the new rule will be implemented, which can be 30 days or more from the publication date.

Based on this timeline, Boundless expects that, if the final rule mirrors the recommended fee increases included in the proposal, these new fees could take effect as soon as May 2023

yani kabaca su sekilde tercume edilebilir;

oneri olarak sunuldu, yorumlari 60 gun alacak USCIS sonrasinda da artisi son haline getirip sunacak. 30 gunluk sure sonunda kesinlestirilmis olacak. timeline bu sekilde giderse mayis 2023 itibari ile yeni ucretler gecerli olmus olacak.

• Arkadaslar herkese merhaba, buradaki ilk postum. Su an esim ve ben ikimizde Amerikadayiz. Esimin Green Card'i benim ise L1-B'im var. USCIS uzerinden anladigimiz kadariyla, once I-130 daha sonra, I-485 dolduracagiz. Fakat tam kavrayamadigimiz nokta, I-485'i ne zaman doldurmamiz gerektigi. Visa Bulletin'e gore, su an F2A'de "DATES FOR FILING FAMILY-SPONSORED VISA APPLICATIONS" "current" gozukuyor. Yani su an I-130'u doldurup, ardindan alacagimiz receipt ile, hemen I-485'i doldurup gonderebilir miyiz ? Emegi gecen herkese tesekkurler simdiden.

• Referenced by  crazycells crazycells 
  • Referenced by  H hope123 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eyupcan-Bodur, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Arkadaslar herkese merhaba, buradaki ilk postum. Su an esim ve ben ikimizde Amerikadayiz. Esimin Green Card'i benim ise L1-B'im var. USCIS uzerinden anladigimiz kadariyla, once I-130 daha sonra, I-485 dolduracagiz. Fakat tam kavrayamadigimiz nokta, I-485'i ne zaman doldurmamiz gerektigi. Visa Bulletin'e gore, su an F2A'de "DATES FOR FILING FAMILY-SPONSORED VISA APPLICATIONS" "current" gozukuyor. Yani su an I-130'u doldurup, ardindan alacagimiz receipt ile, hemen I-485'i doldurup gonderebilir miyiz ? Emegi gecen herkese tesekkurler simdiden.

Evet, I-130 belgesinin USCIS tarafindan alindigini gosteren belge ile hemen I-485 formunuzu gonderebilirsiniz.

• Herkese merhaba,

Esimle EB-2 NIW I-140'imizin onaylanmasinin ardindan I-485 ile Adjustment of Status'a basvuracagiz. I-140 surecinde bize yardimci olan avukat, I-485 ile birlikte bir adet Dogum Sertifikasi dengi / dogum kaniti belge ve bir adet Evlilik Sertifikasi dengi / evlilik kaniti belge gondermemizi oneriyor. Los Angeles'taki TC konsoloslugu ile konustuktan sonra bize Formul B adinda bir belge gonderdiler muhurlu imzali vs. Belgenin ikimiz icin olan versiyonunda da ikimizin de kimlik ve dogum bilgileri gorunuyor, ancak belgenin on sayfasinda sadece Fransizca ve Almanca detaylar mevcut, arka sayfasinda ise her kutunun ingilizce cevirisi / aciklamasi var. Bu belgeyi her ikimizin I-485ine eklemek USCIS icin yeterli midir, bir deneyimi olan var mi? Ek bir ceviri vs gerekiyor mudur? Yoksa TR'den vukuatli nufus ornegi vs. edinmek gerekli midir?

Tesekkurler 🙂

• herkese merhabalar, 4 yildir amerika'da e2 vizesi ile bulunuyorum. mart 2022 de turk/amerikan esimle evlilik gerceklestirdim. 12/25/22 de online olarak I-130 basvurusunu kendimiz yaptik ve 01/03/23 tarihinde concurrent file ile aos, ead ve advance parole basvurularini gerceklestirdik. 01/03/23 tarihine biometrics randevusu geldi. ead ve travel izni ne kadar sonra gelir? gercekci bir tahmini olan var midir aranizda? sitede yeniyim bodoslama yazdim umarim cevap veren olur simdiden tesekkurler

• @akayavuzz Süreler başvurunuzun hangi merkezde olduğu başta olmak üzere birçok kritere göre tamamen değişkenlik gösterebiliyor. 1 ayda EAD alan da mevcut, 1 yıldır bekleyen de.

• Merhaba AOS sureci hakkinda bir kac sorum olacakti. B1 vizem bulunuyor ve Ankara'nin mulakat vermeyecegi endisesiyle AOS surecine dahil olmayi dusunuyorum. Fakat soyle bir durum var, Subat ayinda nisanlim ile evlenecegiz ve Ankara'da mulakata birlikte gitmeyi planliyorduk. Nisanlimin biz evlenmeden once B1 turist vize randevusu bulunuyor. Eger mulakatta onay alirsa onun da B1 vizesi olacak. Bu durumda DS260 formunu bekar olarak doldurdugum icin AOS surecine nisanlimla evlenip baslamam problem yaratir mi? Daha dogrusu evliligimizi Amerika'da nasil bildirebiliriz? Ankara'da olsak mulakat mailinden sonra formu actiracaktik, buna benzer bir prosedur AOS'ta gerekir mi? Bir diger sorum da cok kez soruldu ama benim durumum biraz farkli oldugu icin yeniden sormak istedim kusura bakmayin, eger nisanlima turist vizesi cikmazsa ben AOS ile green card kazanmadan once evlenmis olacagimiz icin onun Ankara'dan devam etme durumu olur mu? Simdiden cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.. Herkese kolayliklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BNGIS merhaba.. eğer evliliğinizi yapar ve bu şekilde AOS sürecinizi başlatırsanız zaten DS260 ile alakalı bir işlem yapmayacaksınız. AOS için DS260 bilgilerinizin bir önemi olmayacak. AOS evraklarını güncel durumunuzla doldurup bu şekilde sürece devam edeceksiniz.

eğer eşiniz B1 vizesi alamazsa, siz AOS ile green card aldıktan sonra eşiniz için ankara'dan mülakat talep edebiirsiniz. resmi evliliğiniz ve eşinizin B1 randevusu sonrası lütfen tekrardan bu ileti üzerinden haberleşelim.

bol şans ve şimdiden mutluluklar.

• @gucarslan Cok tesekkur ederim bilgilendirme ve guzel dilekleriniz icin. 🙂

• Referenced by  crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |