Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@altone, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@meltemarsl neden yuksek cs lere aos onerılmıyor

Cunku tum surec Eylul sonuna kadar bitmis olmali (mulakat dahil).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sumbul, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells
    Merhaba, 2 yıllık koşullu kart sonrası , boşanma gerçekleşirse , yine de 10 yıllık GC alınabiliyor mu , onun süreci nedir ? Bir cevabınızda “ eğer boşanma gerçekleşmemişse 10 yıllığa geçiş” diye bir yorum yapmışsınız o sorguyu tekrardan bulamadığım için buraya yazıyorum. 10 yıllığa geçiş ya da vatandaşlık daha da zorlaşıyorsa ya da olmuyorsa , bilmiyorum be yapmalıyım ?
    Teşekkürler.

Su basligi inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5650/koşullu-green-card-devam-ederken-boşanmanın-göçmenlik-sürecine-etkileri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@NINJAKEMAL, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, DS-260 göndermiş, bir önlisans mezunu bir lisans öğrencisi bankasında 15-20 bin dolar civarı gösterebilen Greencard kazananı bir Öğrenci profilinin AOS yapmak amaçlı Turist vizesi alma ihtimali var mıdır? Yoksa hiç bel bağlamayalım mı?

Turist vizesini AOS yapmak icin alamazsiniz maalesef, turist vizesinin boyle bir kullanim amaci yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ICu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Tugba

Change of status'u duymamıştım sanırım. AOS'a alternatif olarak 'consular processing'i duymuştum.

gocmen olmayan statulere gecis icin "Change of Status", gocmen statuye gecis icin "Adjustment of Status" yapiyorsunuz...

Eger icinde oldugunuz sartlar degistiyse ve ABD icindeyken gocmenlik basvurusu yapmaya karar verdiyseniz bu durumda dosyanizin uygunluguna gore AOS yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

14yas alti çocuk için de bu süreci beklemek gerekiyor mu? Anne ve babanın turist vizesi mevcut.

sorunuzu bir daha ve tam olarak sorun isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@idil, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

AOS sürecinde geçerli vizenizin süresi geçse bile Amerika’da kalabilirsiniz çünkü statü değişikliği bekliyorsunuz

Hocam bu bilgi doğru mu? Çünkü forumda aksi görüşler de var sanki

farklı bir proses ve adını hatırlayamadım ancak partneriniz Türkiye'de olursa sürece başladıktan sonra Amerika'ya giremiyor ve bu süreç AOS sürecine göre daha uzun sürüyor.

Bahsettiğiniz süreç 'consulor process' mi?

Eger gocmenlik icin basvuru yapiyorsaniz ve AOS surecine basladiysaniz I-485 formunu USCIS aldiktan sonra statunuz gecse de problem yasamazsiniz. Ama bu demek degildir ki gocmen oldunuz. Gocmenmis gibi seyahat edip, calisamazsiniz. Ya devam eden gocmen olmayan statuye uygun davranmalisiniz ya da AOS surecinizin tamamlanmasini beklemelisiniz.

Eger Turkiye'den GC basvurusu yapiyorsaniz dediginiz gibi buna "Consular Processing" deniliyor.

• @crazycells Cevabiniz icin teşekkürler. Bu iletiyi yazdıktan birkaç gun sonra Ağustos 19'a randevu tarihimiz geldi.

• @crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Gocmenmis gibi seyahat edip, calisamazsiniz. Ya devam eden gocmen olmayan statuye uygun davranmalisiniz ya da AOS surecinizin tamamlanmasini beklemelisiniz.

Normalde AOS süreci devam ederken ülke dışına çıkılmaz diye biliyorum ama bir ibarenize takıldım.

'...devam eden göçmen olmayan statüye uygun davranma'yı nasıl anlamalıyız? Örnek veriyorum:

-- B2 vizesi ile AOS sürecini başlattım diyelim. Ve 'devam eden B2 statüme uygun davranmak' istiyorum. Bu durumda 6 aylık sürem dolduğunda ülke dışına çıkmam gerekiyor. Ardından yeniden 6 aylığına ülkeye girebiliyor muyum?

İkinci bir konu; AOS sürecim bitmeden 'seyahat izni almak' gibi bir şansımız var mı?

• @crazycells Tesekkur ederim cevabiniz icin.

Dediginiz gibi senatorun ofisine USCIS'den gelen haberde, dosyanin DV surecinde oldugunun ve tamamlanmasi gerektiginin farkinda olduklarini soylemisler.

Bu en yakin USCIS office'i arayip tam olarak ne soylemem gerekir? Hemen mulakata alabiliyorlarsa dosya oraya mi transfer olmus oluyor otomatik olarak NBC'den?

• @yigiyigi, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@baharn Maalesef ayni durumdayim. Bio randevum Nisan 18 idi. O zamandan beri dosyada gelisme yok. AOS DV dosyalarinda enteresan olan calisma ve seyahat iznim onaylandi green card'dan once.

Merhaba,

Normalde AOS sürecinde ülke dışına çıkılamıyor diye biliyorum. Seyahat izninden kastınız nedir?

• @ICu I-765(Employment) ve I-131(Advance Parole) basvurulari. Ulke disina cikmak basvurudan feragat etmek anlamina geliyor ama advance parole ile ayni durum gecerli olmayabilir. Ben de denemedim acikcasi.

• @ICu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@yigiyigi, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@baharn Maalesef ayni durumdayim. Bio randevum Nisan 18 idi. O zamandan beri dosyada gelisme yok. AOS DV dosyalarinda enteresan olan calisma ve seyahat iznim onaylandi green card'dan once.

Merhaba,

Normalde AOS sürecinde ülke dışına çıkılamıyor diye biliyorum. Seyahat izninden kastınız nedir?

Aos dosyası içerisinde ayrica calisma ve seyahat izin başvuruları da yapılır. Çünkü green card mülakat ve onaylanma işlemleri uzun sürmekte ve insanlar en azından oncesinde bu izinlere sahip olmak ister. Genelde de green card öncesi bu dosyalar onay alır, hemen olmasa bile. Green card olmasa bile calisma izniniz onaylanırsa yasal olarak çalışabilir, seyahat izniniz onaylanırsa da usa dışına seyahat edebilirsiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @Tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba,

Aos dosyası içerisinde ayrica calisma ve seyahat izin başvuruları da yapılır. Çünkü green card mülakat ve onaylanma işlemleri uzun sürmekte ve insanlar en azından oncesinde bu izinlere sahip olmak ister. Genelde de green card öncesi bu dosyalar onay alır, hemen olmasa bile. Green card olmasa bile calisma izniniz onaylanırsa yasal olarak çalışabilir, seyahat izniniz onaylanırsa da usa dışına seyahat edebilirsiniz.

Bunu bilmiyordum. Güzelmiş. Zaten AOS süreci çok uzun sürüyor, hiç değilse seyahat edebilmek iyi olur. Peki bu seyahat izin başvurusunun özel bir dosya ismi var mı?

• @ICu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba,

Bunu bilmiyordum. Güzelmiş. Zaten AOS süreci çok uzun sürüyor, hiç değilse seyahat edebilmek iyi olur. Peki bu seyahat izin başvurusunun özel bir dosya ismi var mı?

ı-131 advance parole ( seyahat izni)

I-765 work permit ( çalışa izni)

Bu dosyalar i485 yanı Aos paketi içerisinde yer alıyor.

• @ksevvalyld Güncelleme yapıyorum 19 Eylül Sabah Saat: 7.30 mülakat randevusu almış bulunuyoruz.

• @ksevvalyld, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@ksevvalyld Güncelleme yapıyorum 19 Eylül Sabah Saat: 7.30 mülakat randevusu almış bulunuyoruz.

Başvuru ve ilerleme tarihlerinizi imzanıza taşırsanız bizler de takip edebilir, fikir sahibi olabiliriz 👍☺

• Dosyamla ilgili guncelleme yapmak isterim. Dun itibariyle dosyam onaylandi mulakatsiz olarak. Kisa bir RFE surecinden sonra medical examination'i 08/16/22 Sali gunu USCIS Minneapolis ofisine elden teslim etmemle birlikte 08/17/22 tarihinde surecim basariyla tamamlanmis oldu. Geriye sadece kartimi beklemek kaldi 🙂 Umarim herkesin sureci basariyla tamamlanir. Herkese yardimlari icin cok tesekkurler.

• @yigiyigi Medical exam teslimi sonrasında, Green card onayınızı ne şekilde aldınız?

• @Platon59 Teslim ederken dosyanin ne zaman karara varacagini sordum ve medicali teslim alan officer yarin karar vericegini soyledi ve soyledigi gibi ertesi gun Case Tracker'da dosyanin statusu once "New card is being produced" sonrasinda da "Case was approved" seklinde degisti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigiyigi gözünüz aydın, tebrikler.
    bu sene aos süreçlerinin mülakatsız şekilde tamamlanması gelecek için oldukça umut verici oldu.
    abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum, yolunuz açık olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |