Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emreaydıner evet sorun yasayabilirsiniz . Interview icin Okulunuzdan Attendance Report getirmenizi isteyecekler . Mumkunse bulundugunuz yerde ve online olmayan Okula transfer olunuz .

• Referenced by  gucarslan gucarslan 
  • Referenced by  W waterman 

• Arkadaşlar bu AOS konusunu tam anlayamadım. Böyle bir şey varsa herkes turist vizesi alır önceden sonra gider Amerikadan AOS ile alır kartı Türkiyede sıra gelmezse. Bilemiyorum ben mi yanlış anladım konuyu. Benim hali hazırda turist vizem var. CN 18.000'lerde. Sıra gelir mi bilmiyolrum. Diyelim gelmedi. Burada işim var. Uzun süre Amerikada kalmam mümkün değil. En fazla iki hafta izin alabilirim. Okuduklarımdan anladığım Amerikada en az 4 5 ay kalmak gerekiyor AOS için. Orada hiçbir tanıdığı olmayan biri için çok zor bir durum bu. Bir de hadi diyelim bir şekilde yer ayarlayıp kaldık. AOS sonucu greencard verileceği kesin mi? Biri basit olarak açıklayabilirse sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nyclover AOS green kart verilecek diye kimse bir şey yazmadı ki her vize türü ayrı ayrı değerlendirilir. Eğer green kart mülakatına girdikten sonra pasaportunda hangi vize türü varsa iptal edilir ve green kart basılır. Hiç bir vize green kartı kesin hak edersin diye güvence vermez.

• ⭐⭐

@nyclover AOS yaptığında süreç çok daha maliyetli olduğundan herkes yapar diyemeyiz. Ankara üzerinden green kartla gidince atıyorum 5 harciyorsan AOS ile 10-15 harciyorsun. O yüzden herkes yapmıyor/yapamıyor.

• @nyclover evet bazi zorluklari ve bazi kolayliklari var . Uygunluk , durum , zaman , butce gibi etkenler var . Hicbir yerde kesin verilecek diye bir garanti yok fakat TR den umidi kesenler icin sartlar uygunsa genelde olumlu sonuclana ve olabilitesi TR den daha fazla olan bir yontem .

• @Emrah-Borazan ayrica her green card kazananında turist vizesi olmuyor.
    hatta türkiyede abd turist vizesi sahibi olup green kart kazanan kişi sayısı inanılmaz azdır. Olanların da çoğunun trde işi gücü oldugu için 4-5 ay herşeyi bırakıp abd'ye gidip AOS yapmaz.

• @emreaydıner geçen yıl bu konu ile ilgili sıkıntı yaşan bir arkadaşımız olmuştu mülakattan sonra green kartı uzun süre gelmemişti evrak talebinde bulunmuşlardı diye hatırlıyorum normal şartlarda en fazla 10 gün içerinde gelmişti hepimizin kartları.

• @nyclover Aos yapmak maddi manevi kolay bir süreç değil kesin alacaksınız diye birşeyde yok ama Türkiye’de vize almaya dair umutlar kalmayınca tercih edilebilir bir süreç. Green kart ilk çıktığında ne gerek var zaten numaramız iyi kesin sıra gelir diye düşünmüştük. Aos vereceğimiz para ile yeni hayatımıza o parayı ayırırız diye düşündük ama aradan aylar geçti son üç ay kalmıştı ve hala sıra gelmemişti. Haziran mülakatlarıda dağıtılmıştı ve bize vize randevusu verilmemişti 1 hafta içinde karar verip mecburen işimden istifa ettim, eşimde ücretsiz izin aldı geçen sene haziran ayında gelip 19 Eylül green kart mülakatına girmiş olduk. Kartımızı alıp Türkiye’ye döndük iş bulana kadarda gelmeyi düşünmüyorduk ( yani 6 ay kadar) Türkiye’ye geldikten sonra 1,5 ay sonra eşim kendi alanı ile ilgili iş buldu ve tekrar yolculuk gözüktü bize bunları ilham olması için yazıyorum. Kolay bir süreç geçirmedik bu süre zarfında çok stres yaşadık. Bütün nakit birikimimizi harcadık ama şuan düşündüğümde iyiki yapmışız diye biliyorum.

• EŞİM VE KIZIMLA HAZİRANDA AYINDA aos-adjustment-of-status-ile-green-card için işlemleri kendimİZ yapacağımIZDAN doldurulması gereken formlar I-485, I- 765-I-693-ve I-130 MU ? YOKSA I-131 Mİ DİR ? sadece bu formlar yeterli midir? şimdiden teşekkürler

• @ksevvalyld o gerginlikleri bir siz bir ben bilirim 🙂

• @Figen 🥰🥰🙏🏻

• Referenced by  E ecom 
  • Referenced by  Serapp Serapp 

• Herkese selam,

Ankara'da kalan esimize mulakat aldirmak icin nasil asamalardan geciyoruz?

• @koray2000 Once AOS ile GC inizi alacaksiniz ilk sart . Sonra fiscal year bitmeden Tr de ki KOnsolosluk ile baglantiya gecip esiniz icinde randevu talebinde bulunacaksiniz , veririler se ve yetisirse ne ala . Olmazsa Aile birlesimi icin basvuruda bulunacaksiniz esiniz icin .

• Merhabalar. Bu sayfaya göz attım ancak net bir bilgi edinemediğim için yazmak istedim. Eğer soruldu ve cevaplandıysa gözümden kaçtığı için üzgünüm.
    Asıl talihli benim. Eşimin ve benim 2027 yılına kadar geçerli B1-B2 vizemiz var. CN 29K. Ankara'dan mülakat almak zor göründüğü için AOS yapmayı düşünmeye başladık. Ancak turist vizesi ile ülkeye girip, oradan nasıl adres beyanı vb işlemlerini yapmak gerekiyor?

Yani aslında sormak istediğim B1-B2 vizesi ile süreci nasıl ilerletmek gerekiyor? Şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@OzdeNeslihan, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar. Bu sayfaya göz attım ancak net bir bilgi edinemediğim için yazmak istedim. Eğer soruldu ve cevaplandıysa gözümden kaçtığı için üzgünüm.
    Asıl talihli benim. Eşimin ve benim 2027 yılına kadar geçerli B1-B2 vizemiz var. CN 29K. Ankara'dan mülakat almak zor göründüğü için AOS yapmayı düşünmeye başladık. Ancak turist vizesi ile ülkeye girip, oradan nasıl adres beyanı vb işlemlerini yapmak gerekiyor?

Yani aslında sormak istediğim B1-B2 vizesi ile süreci nasıl ilerletmek gerekiyor? Şimdiden çok teşekkürler.

Numaranız current olmadanda süreci beklemek adına oraya gidebilirsiniz. Çünkü giriş yaptıktan 3 ay sonra aos için işlemlere başlamanız makul olandır. Ülkeye girdikten sonra zaten bi ev kiralayıp kalacağınız için o adresi beyan edebilirsiniz. Aos Ankara’yla karşılaştırılınca cok daha makul ve mantıklı bir seçenek gibi gözüküyor..

• ⭐⭐⭐

@OzdeNeslihan Siz AOS konusunu ciddi anlamnda düşünebilirsiniz numaranız epeyce yüksek, Airbnb den vs bir ev tutup oraya gidiyorsunuz en az 60-90 gün arası turist olarak kaldıktan sonra başvuruda bulunuyorsunuz evraklarınız ile birlikte, çok hızlı sonuç alabilirsiniz bunun için bütün evraklarınızı hazırlayıp gidebilirsiniz. @gucarslan @denizci10 daha iyi yönlendirecektir.

• @tolgasatir @waterman öncelikle cevaplar için teşekkürler. Ancak AOS yapan sayılı kişilerin videolarında bu current olmadan gitme ya da ABD'ye gidip 2-3 ay sonrasında sürece dahil olan kişilerin durumlarına rastlamadım.
    B1-B2 ile ABD'ye gidip süreci yazabilen olursa çok sevineceğim. ya da yazıldıysa hangi başlıkta bulabileceğimi bilgisi verilirse.
    Evet maalesef CN yüksek. Son açıklanan bülten 30K. Umarım hepimiz dileğimize kavuşuruz..

• ⭐⭐⭐

@OzdeNeslihan @Figen hanım sanırım bu konuda danışmanlık veriyor kendi deneyiminide okuyabilirsiniz profilinden normal giriş yapıp bekliyorsunuz 60-90 gün sonra aos paketini yolluyorsunuz işin özeti.

• @OzdeNeslihan normal şartlarda beklemeniz önerilmekte ama bizim gibi son dakikaya kalanlar beklemedi geçen sene fakat bekleyenlerde vardı.

• @OzdeNeslihan evraklarınızı doldururken adresinizi ABD içinde Aos sürecini hangi adreste tamamlayacaksınız onu gireceksiniz süreç boyunca green kartınız dahil bütün evraklarınız o adrese posta olarak gelecek. En geç Haziranda gelseniz en az 3 ay ikamet edeceğiniz güvenli bir posta adresine ihtiyacınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |