Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• This post is deleted!

• @mhtbodur saolun tavsiyeniz icin ancak remzi kulen dahil 5 ten fazla avukatla irtibata gectim, kesin bu isi hallederiz diyen olmadi. Daha cok(deneyebiliriz,sizin adiniza formu dolduralim..) gibi seyler dediler. Bende cok tatmin olmadim. Su ara bosna dan randevu alan arkadaslar var bende mail attim, oradan haber gelirse oraya tasiyabilirim dosyami.. daha mantikli gorunuyor.. bakalim kismet,
    Herkese sabir diliyorum. Belirsizlik cok zor. Insaallah herkese greencardina kavussun🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Boran-Simsek, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Hizli donus icin cok tesekkurler. Imzami guncelledim.

Aslinda bir diger sorum da AOS veya CP seciminden bagimsiz DS260 i her halukarda doldurmam gerekiyor mu?

Evet, doldurmanizi tavsiye ederim. AOS yaparsaniz cok onemli olmayacak ama yine de KCC doldurulmasini istiyor. AOS ve CP vize sayilarinin ayarlanmasinda yardimi oluyor diye dusunuyorum.

• AOS sureci devam etmekte olan arkadaşlar, en azından (+) işareti ile aktif olduklarını burada ifade ederlerse iletişim kurma olanagı buluruz birbirimizle.

• +1 Ben. Yani eşim 😩

• Merhabalar bende dun abdye giris yaptim suan new jerseydim burdaki arkadaslar grup kurmuslardi galiba bizide o gruba dahil edebilirler mi tsk

• ⭐⭐⭐⭐

@Adam ne grubu acaba. Ben de dahil olmak isterim.

• Merhaba, Boston buyukelciligi bana vukuatli nufus kayit yerine sadece nufus kayit ornegi ve cevirisini verdiklerini soylediler. Bu USCIS tarafindan kabul ediliyor mu? Ayrica annemle babam bosandiklari icin annemin soyadi farkli olmasina ragmen benim nufus kayit ornegimde hala babamin soyadini tasiyormus gibi gorunuyor. Bunu duzeltecek makam neresi veya duzeltilmezse bir sorun olur mu?

• +1 olarak buradayim. 27 Haziranda interview randevumuz var.

• Ben de mevcutta Tampa'dan başvurumun sonuçlanmasını bekliyorum.

• i-979C Notice bugün elime ulaştı ve açıklama olarak ücretin yanlış girildiği ya da provizyon alınamadığı yazıyor. Ödeme alamama olasılıkları yok; ancak AOS dosyasıyla birlikte Advance Parole ve I-765 gibi dosyaları da koyduğum için ücretin 1.225 yerine daha yüksek olması mı gerekiyordu? Burası da dahil okuduğum her yerde AOS yaparken Parole ve I-765 gibi dosyalar için ekstra bir ücret talep edilmeyeceği yazıyor ancak sorunun kaynağını tespit edemedim.

• @tampagv, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

i-979C Notice bugün elime ulaştı ve açıklama olarak ücretin yanlış girildiği ya da provizyon alınamadığı yazıyor. Ödeme alamama olasılıkları yok; ancak AOS dosyasıyla birlikte Advance Parole ve I-765 gibi dosyaları da koyduğum için ücretin 1.225 yerine daha yüksek olması mı gerekiyordu? Burası da dahil okuduğum her yerde AOS yaparken Parole ve I-765 gibi dosyalar için ekstra bir ücret talep edilmeyeceği yazıyor ancak sorunun kaynağını tespit edemedim.

Hayır, toplam ücret doğru. Kart bilgilerinizi yanlış girmiş olabilir misiniz? Belki bu nedenle tahsil yapılamamış olabilir. Provizyon alınamadı ibaresi varsa böyle bir durum söz konusu olabilir.

• @Tugba Emin olmamakla birlikte sanırım sorun eşimin middle name'iyle alakalı. Tekrar aynı sıkıntıyı yaşamamak adına check'le konuyu halletmeye karar verdik. 3 June'da ulaşan evrakların tamamını taramışlar ve 7'sinde Notice vermişler. Bir hata oluşsa da işlemin bu kadar hızlı gelişmesi sonrası için bir umut yaratmadı değil.

• @tampagv, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Tugba Emin olmamakla birlikte sanırım sorun eşimin middle name'iyle alakalı. Tekrar aynı sıkıntıyı yaşamamak adına check'le konuyu halletmeye karar verdik. 3 June'da ulaşan evrakların tamamını taramışlar ve 7'sinde Notice vermişler. Bir hata oluşsa da işlemin bu kadar hızlı gelişmesi sonrası için bir umut yaratmadı değil.

Billing adress veya zipcode yanlışlığı da olmuş olabilir belki.

• @Tugba Bilemedim. Hatayı da tespit edemediğimiz için direkt check yazarak halletmek daha akılcı ve mantıklı geldi. Yarın tekrar göndereceğiz evrakları.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ireber, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, Boston buyukelciligi bana vukuatli nufus kayit yerine sadece nufus kayit ornegi ve cevirisini verdiklerini soylediler. Bu USCIS tarafindan kabul ediliyor mu? Ayrica annemle babam bosandiklari icin annemin soyadi farkli olmasina ragmen benim nufus kayit ornegimde hala babamin soyadini tasiyormus gibi gorunuyor. Bunu duzeltecek makam neresi veya duzeltilmezse bir sorun olur mu?

Ayni bilgiler orada da oldugu icin kabul edilebilir diye dusunuyorum, ama kabul edilmeyebilir de. Eger kabul etmezlerse zaten bildirim yaparlar, yenisini yuklersiniz.

Soyismi farkliligi problem degil, bu sekilde kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tampagv, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

i-979C Notice bugün elime ulaştı ve açıklama olarak ücretin yanlış girildiği ya da provizyon alınamadığı yazıyor. Ödeme alamama olasılıkları yok; ancak AOS dosyasıyla birlikte Advance Parole ve I-765 gibi dosyaları da koyduğum için ücretin 1.225 yerine daha yüksek olması mı gerekiyordu? Burası da dahil okuduğum her yerde AOS yaparken Parole ve I-765 gibi dosyalar için ekstra bir ücret talep edilmeyeceği yazıyor ancak sorunun kaynağını tespit edemedim.

Hangi yolla odemeyi gonderdiniz?

I-485 belgesini gonderirken, dediginiz gibi I-131 veya I-765 gibi basvurular icin ayri bir ucret odemenize gerek yok.

• @crazycells Benim henüz hesabım olmadığı için eşimin debit card'ı ile ödemeyi gönderdik order olarak ama böyle bir sonuç alınca şimdi check'le deneyeceğiz. Bugün FedEx'le tekrar dosyaları USCIS'e ileteceğim. Bir gelişme olursa buradan da yazarım zaten.

• Referenced by  gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tampagv, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Benim henüz hesabım olmadığı için eşimin debit card'ı ile ödemeyi gönderdik order olarak ama böyle bir sonuç alınca şimdi check'le deneyeceğiz. Bugün FedEx'le tekrar dosyaları USCIS'e ileteceğim. Bir gelişme olursa buradan da yazarım zaten.

bankanin kayitlarindaki adresi yanlis yazmis olabilirsiniz veya bir numarayi... Dediginiz gibi yaparsaniz sorun cikmamasi lazim, bol sanslar.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• AOS ile Dosya numarası IOE091471.... den yeni olup , çalışma veya seyahat izni gelen varmı? (Kabul tarihi 3 ocak 2022)
    Belirsiz sureyi beklemek sinir bozucu. 5.5 ay da gelmeyen EAD (ve seyahat izni) için yorum yaparmısnız arkadaşlar. Normal mi geç mi çok mu geç???

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.1k

| | | |