Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@orcunorcun1881, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Arkadaşlar aosta, medical examination için ne gibi testler yapıyorlar?
    Kaç saat sürüyor?
    Floridada 350 dolara buldum fiyat uygun mu?
    Ne yapmamı önerirsiniz testten önce ?

Dediginiz fiyat uygun. Yaklasik boyle oluyor zaten.

Onceden bir sey yapmaniza gerek yok, zaten gerekli her seyi size muayene sirasinda yapacaklar. Saglik durumunuza ait elinizde belgeler varsa goturmeniz yeterlidir (ameliyat veya asi raporlari vs.) Eger cok yogun bir test merkezi ise isiniz 3-4 saat surebilir, ama genelde bunun yarisi kadar bile surmuyor.

Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orcunorcun1881, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@yigiyigi çok teşekkür ederim cevabınız için

Benim gözlerimde astiğmat var bu sorun olur mu

Göze de bakmışlar mıydı

hayir, sorun olmaz. Bu testlerin amaci toplum sagligini etkileyebilecek bulasici hastaliklara sahip olup olmadiginizi anlamak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdpin, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, AOS yaparken, lise diplomasi ve diğer Turkce dokümanların çevirisi konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz? Ben tum cevirilerimi kendim yaptım fakat onaylatmak gerekecek, onaylatma işlemini nasıl yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler.

Su basliktaki bilgilerden yararlanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3328/resmi-işlemler-için-kullandığınız-çeviri-translation-hizmetleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, AOS yaparken, lise diplomasi ve diğer Turkce dokümanların çevirisi konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz? Ben tum cevirilerimi kendim yaptım fakat onaylatmak gerekecek, onaylatma işlemini nasıl yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler.

Uscis certified translate kabul ediyor, individual kabul edilmiyor. Ben rushtranslate kullandım, memnun kaldım. Türkiye’de portakal çeviri ile görüştüm, sayfa basına 450 TL dediler. Benim 4 sayfaydı.
    Orijinal ıslak imzalı belgeleri de talep edince extra 100 TL ptt gönderimi icin ( garantisi yok, kaybolursa sorumlu değiliz ve genelde kayboluyor dediler), fedex veya dhl icin 1500 TL istediler. Parası çok olunca bunda “kaybolmama” garantisi varmış 🫠
    Rush translate ile $150 hallettim ve kısa sürede yapıldı. Orijinal evraklar da express mail ile gönderildi. Ben memnun kaldım. Evrakları aynı orijinal görüntü nasılsa o şekilde istediğimi belirttim ve öyle de yapmışlardı, dipnotlara kadar.Universal translate inceledim öncesinde fakat Uscis’in buradan yapılan bir çok çeviride sorun çıkardığını okudum.

Tabi evrak ne kadar çok ise fiyat da artacaktır elbette. $150 içinde express shipping de var. Kendi basına evraklar $123 falandı.

ceviri tecrubenizi su basliga da aktarir misiniz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3328/resmi-işlemler-için-kullandığınız-çeviri-translation-hizmetleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tesekkurler. AOS icin hangi belgeleri çevirtip USCIS'e yolladınız? Tekrar teşekkürler.

USCIS'e gondereceginiz tum belgelerin dili ingilizce olmali. Eger belgenin dili Ingilizce degilse cevirtmeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba,

Adjustment of Status formu ile birlikte bugüne kadar bizim adimiza cikarilan tum pasaportların kimlik bilgileri olan kisminin ve vizelerin kopyasını göndermemiz isteniyor. Fakat benim 2009 yılındaki pasaportum kayıp ve icinde bir tane vizem bulunuyor, ABD'ye ilk giriş vizem ve I-94'de görünmüyor. Section 14'e bununla bununla ilgili bir aciklama yazmamı tavsiye eder misiniz? Yada baska ne yapılabilir? Teşekkürler.

Aciklama yazip, ayrica pasaportunuzun kayip olduguna dair elinizde belge varsa onu da ekleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrblack, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, arkadaşım bugün GC kazandı. 7 binlerde Case Number’ı. Şu an F1 vizesi ile Amerikada bulunmakta. DV Lottery’de 7 binlerde biri için Covid öncesi şartlarda Türkiyeden vize almak daha mantıklıydı. En geç Aralık başı alınırdı sanırım. Konsolosluklardaki belirsizlik dolayısıyla AOS düşünüyor anlık. AOS sürecinin uzun olacabileceğini duyduk. AOS’ta ortalama ne kadar zaman harcar?

7000 AOS icin iyi bir numara, AOS yapmasinda bir sakinca yok. Maksimum 3-4 ayda bitmis olur.

F1 vizesi ne zamana kadar devam edecek?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ai123, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba arkadaşlar, DV23 için ailemin sırası 32xxx'lerde. Ankara DV22'de tam kapasite çalışamadı bu nedenle farklı yollar denemek istiyoruz. AOS'yi ilk görüşte buldum ama gerçekten hem zor hem pahalı duran bir vize türü. Buna ek olarak daha uygun fiyatlı veya kolay diyebileceğimiz bir yöntem var mıdır? Amerika'dan takip etmek için sizce? Daha önceden babamın 10 yıllık iş insanı ABD vizesi bulunuyordu. Bende DV22 kazananıyım daha mülakatı alamadım ama gidersem benimde onlara bir yararım olabilir mi almaları gereken vizeler için? Yaşları 55+ üzeri ABD Gazetecilik / basın tarzında bir vize türü gördüm babam basın mensubu bu vizeyi önerir misiniz? Son olarak 10 senelik yine turist/ iş insanı vizesi alırlarsa ABD'den süreci takip edip mülakata orada girebilirler mi? Turist vizesinin olayı oturum veya çalıma olmadan konsolosluk görüşmesine giremez mi? Şimdiden tüm önerileriniz için teşekkür ederim.

I vizesi alabilmek icin basin mensubu olarak calisiyor olmasi lazim. Ayrintili bilgi icin su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/101/i-basın-mensubu-ve-gazeteciler-vizesi

Eger basin mensubu olarak calismis biri ABD'ye turistik amacla girecekse, o durumda I degil B1/B2 vizesi almasi gerekiyor.

Eger ABD'de GC islemlerini devam ettirecekseniz zaten AOS disinda takip edebileceginiz bir yol yok. AOS yapmaniz sart yani...

ABD'ye gelis amacinizi netlestirip buna uygun vizeye basvuru yapmalisiniz. Eger gocmen olmak istiyorsaniz, ABD'ye gocmen olmayan vizeyle giris yapmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deniztemiz333, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba
    EB2 ile devam eden bir green card surecim var. Birkac hafta icinde i-140 formu onaylandiktan sonra AOS icin i-485 gonderecegiz. Sirketimin avukati i-485 hazirligi icin birkac dokuman istedi. Takildigim birkac konuyu sizlere sormak istedim.

• Forumda birth certificate ile iligili yazismalari okudum. Sonuc olarak e-devlet uzerinden alinan vukuatli nufus kayit ornegini certified translate ile iletirsek kabul edilir gibi anladim. Avukatin bana gonderdigi notlarda ise birth certificate icin alinan dokuman mutlaka anne kizlik soyadini icermeli yaziyor. Tahminim cogunlukla hindistan vatandaslarina dokuman doldurduklari icin boyle bir not ekledikleri. Turk vatandaslarinda boyle bir durum var mi emin olamadim. Son zamanlarda AOS basvurusu yapan forumdaki diger arkadaslar birth certificate icin dokumani ne sekilde aliyorlar?

• i-485 formunda Part 8'de askerlik-atesli silah kullanimi vs ilgili sorular var. Turkiyede askerligimi yaptigim icin bu sorulara evet demek durumundayim. Bu durumu aciklayan nasil bir belge eklemem uygun olur? E-devletten alinan askerlik durum belgesinde sadece "asagida kimlik bilgileri olan kisi askerligini yapmistir" seklinde bir bilgi veriliyor. Hangi tarihlerde, nerede, hangi rutbeyle vs yapildi bilgisi yok. Ustelik belge sadece 1 gun gecerli gorunuyor. 4-5 yil once e-devletten askerlik durum belgesi aldigimda bahsettigim nerede, ne zaman askerlik yapildi bilgileri vardi. Sanirim son 1-2 yil icinde belgenin formati degistirildigi icin bu bilgiler cikartilmis. Son zamanlarda i-485 dolduranlar askerligini yapmis kisiler bu durumu nasil cozuyorlar?

Yanitlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

1. Vukuatli nufus kayit ornegi alirsaniz, zaten annenizin kizlik soyadinin vukuatlarin listelendigi bolumde gorunuyor olmasi lazim. Bu belgeyi "certified translation" yapmaniz yeterlidir.

2. Cevapta Turkiye'de askerligin zorunlugu oldugunu belirtirseniz zaten sorun yasamamaniz lazim, e-devlet belgesi yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gülşah-Ulutaş, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Arkadaşlar merhaba geçen sene turist vizesiyle amerikaya geldim ve buradayken vizem bitmeden dil okulu aracılığıyla F1 vizesine başvurdum receipt number ve I 20 belgem geldi fakat henüz vizem çıkmadı. Bu süreçte gecen sene tr deyken yaptığım green card başvurum onaylandı ve şu an DS-260 formunu dolduruyorum. Tek bir konuda emin olamıyorum. Primary Occupation kısmına ne olarak işaretlemem lazım burda çalışmıyorum zaten ama Student mi yazmalıyım okul bilgilerimle birlikte çünkü herkes mülakat zamanı gelene kadar vizemin çıkacağını söylüyor yoksa Not Employed mı? Yada sonradan içeriği değiştirme sansım olur mu öğrenciye? Lütfen bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Turkiye'de ne is yapiyordunuz ve gelirinizin kaynagi bu meslek miydi? Su an icin "Student" olarak belirtebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@justbasketbol, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Mesela amerika da work and traveldan sonra f1 statüsü icin başvurup o pending sürecinde iken greencard dv lottery sürecini yürütebilir miyiz ? @crazycells

Bu durumda F1 statu degisikligini Green Card talihlisi olduktan sonra baslattiniz. Karar vermelisiniz... Gocmen olmak mi istiyorsunuz? Yoksa ogrenci mi olmak istiyorsunuz? Bu ikisi birbiriyle celisen durumlar... Eger gocmen olmak istiyorsaniz, ogrenci olmak istediginizi belirtmemelisiniz.

• AOS ücretini G-1450 doldurarak ödemeyi düşünüyorum; ancak kart sahibinin bana sponsor olan kişi olan eşim olması herhangi bir sorun yaratır mı? Ayrıca kredi kartı değil de, debit kart olması herhangi bir sorun oluşturur mu?

• @tampagv, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

AOS ücretini G-1450 doldurarak ödemeyi düşünüyorum; ancak kart sahibinin bana sponsor olan kişi olan eşim olması herhangi bir sorun yaratır mı? Ayrıca kredi kartı değil de, debit kart olması herhangi bir sorun oluşturur mu?

Hayır yaratmaz. Yazabilirsiniz.
    Cr veya debit olması da farketmez.

• @crazycells Cevabınız için teşekkür ederim. Pasaportum 2027'ye kadar geçerli fakat eski soyadım yazdığı için seyahat sırasında sorun olmasından korkuyorum. Fikir danıştığım kişiler farklı cevaplar verdiği için kafam karışmış durumda. Sizce pasaportumun süresi dolmamasına rağmen değiştirmem gerekir mi?

• Referenced by  crazycells crazycells 

• e-Devlet alıp çevirttiğim nüfus kayıt örneğinin orijinalinde bekar gözükmeme rağmen, çeviride evli olarak değiştirilmiş. Eşimle yeni evlendik ve henüz Türkiye'ye gitmedik ya da konsoloslukta bir işlem yapmadık. Tercümanın yaptığı bilinçli ve olması gereken bir değişiklik midir? Yoksa bekar olarak revize ettirip dosyanın içine bu şekilde mi koymak sağlıklı olur? TR'de bir başkasıyla evliymişim gibi bir yanlış anlaşılma yaratılabilir mi?

• @tampagv Orjinalinde olduğu gibi çevirtilmeli. Aksi takdirde yeminli tercüman belgeyi çevirirken yalan beyan vermiş olur. En çok takıldıkları konulardan birisi; bir şekilde yalan beyan olması. Fark edilirse sıkıntı yaratır. Ne yazıyorsa o şekilde çevirsin. Siz evlendiğinize dair belgeleri ek olarak koyun.

• @crazycells Merhaba bu sene DV2023'ten secildim, ve suanda Amerika'da yasayip calistigim icin DS-260 forumda Adjustment of Status secenegini sectim. Suanda sirketimle H-1B basvurumu yapiyoruz, ve H-1B'im kabul edilmezse, o zaman gecerli bir Amerikan vizem olmayacagindan dolayi "Consular Processing" in simdi benim icin daha iyi bir secenek oldugunu dusunuyorum.

DS-260 formunda AOS sectigim icin, Kentucky'den bana hangi dokumanlarin nereye yollanmasi gerektigini belirten bir email gelecek midir? Bu emailin bana yollanmama sansi var midir?

Kentucky'yi arayip, "AOS" den "Consular Processing" e mi degistirmeye calismaliyim, ne dersiniz? Cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinugr, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Cevabınız için teşekkür ederim. Pasaportum 2027'ye kadar geçerli fakat eski soyadım yazdığı için seyahat sırasında sorun olmasından korkuyorum. Fikir danıştığım kişiler farklı cevaplar verdiği için kafam karışmış durumda. Sizce pasaportumun süresi dolmamasına rağmen değiştirmem gerekir mi?

Normalde en ideal davranis evlendikten sonra pasaport defterini yenileyip en guncel resmi isminizi pasaporta aktarmak olur... lakin bunu yapmasaniz da sorun cikarmiyorlar; eski isme sahip pasaport ve evlilik cuzdani (veya sertifikasi) ile de seyahat ederken sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tampagv, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

e-Devlet alıp çevirttiğim nüfus kayıt örneğinin orijinalinde bekar gözükmeme rağmen, çeviride evli olarak değiştirilmiş. Eşimle yeni evlendik ve henüz Türkiye'ye gitmedik ya da konsoloslukta bir işlem yapmadık. Tercümanın yaptığı bilinçli ve olması gereken bir değişiklik midir? Yoksa bekar olarak revize ettirip dosyanın içine bu şekilde mi koymak sağlıklı olur? TR'de bir başkasıyla evliymişim gibi bir yanlış anlaşılma yaratılabilir mi?

Boyle bir degisikligi yapmasini siz mi istediniz? Orijinal sekilde cevirtmenizi tavsiye ederim, soyleyin degisiklik yapsinlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilozs, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Merhaba bu sene DV2023'ten secildim, ve suanda Amerika'da yasayip calistigim icin DS-260 forumda Adjustment of Status secenegini sectim. Suanda sirketimle H-1B basvurumu yapiyoruz, ve H-1B'im kabul edilmezse, o zaman gecerli bir Amerikan vizem olmayacagindan dolayi "Consular Processing" in simdi benim icin daha iyi bir secenek oldugunu dusunuyorum.

DS-260 formunda AOS sectigim icin, Kentucky'den bana hangi dokumanlarin nereye yollanmasi gerektigini belirten bir email gelecek midir? Bu emailin bana yollanmama sansi var midir?

Kentucky'yi arayip, "AOS" den "Consular Processing" e mi degistirmeye calismaliyim, ne dersiniz? Cok tesekkurler.

vize surecinizi imzaniza tasimalisiniz.

Su an ABD'deki statunuz nedir?

H1B basvurusu derken Mart ayindaki cekilisten mi secildiniz? Yoksa bir yil sonraki H1B cekilisi icin basvuru yapmaktan mi bahsediyorsunuz?

H1B ve L vizeleri dual intent vizeler, dolayisiyla bu vizelerle Green Card surecleri ayni anda sorunsuzca devam edebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

49

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |