Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

• @knnrn Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@gizemyavuz92 Şimdiye kadar gelen mesajlar için ücret kesildiğini duymadım. Bu Turkcell'e özgü bir durum mu? Normalde SMS almak ücretsiz olması lazım.

Vodafone. Bankacilik SMS'leri icin ABD'de ucret odemiyoruz.

• ⭐⭐

Ben de banka hesabı açma tecrübemi aktarayım: İlk giriş yaptıktan sonra pasaport ve Türk ehliyeti ile banka hesabı açabildim. Secured credit card için SSN beklemek gerektiği söylendi. Hemen bir temporary debit card verdiler, onunla hemen harcama yapmaya başlayabildim. Birkaç gün içinde de asıl debit card basıldı ve adrese geldi.

@gizemyavuz92 Şimdiye kadar gelen mesajlar için ücret kesildiğini duymadım. Bu Turkcell'e özgü bir durum mu? Normalde SMS almak ücretsiz olması lazım.

Valla Kenan gelen mesaj başına Turkcell bizden sms başına 1TL alıyordu acımadan. Onun için söyledim. Diğer operatörlerde ve paketlerde değişiklik gösterebilir tabi ki.

• ⭐⭐

Abd'nin merkez bankasının adı ney

• @yapay-zeka Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Abd'nin merkez bankasının adı ney

FED

• ABD de taşındıktan sonra turkiyede bankacılık işlemi için en uygun faturasız Vodafone gorunuyor , gelen SMS için ücret ödenmiyor.

Dünya Alem Tarifesi
    • Tabloda sunulan yurtdışında kullanım ücretleri; tüm arama ve aranmalar için dakika, tüm SMS gönderimi için SMS, tüm internet kullanımları için MB fiyatlarıdır.
    Arama: Yurtdışında kullanım sırasında yapılan tüm aramalar,
    Aranma: Yurtdışında kullanım sırasında alınan tüm çağrılar,
    SMS Gönderimi: Yurtdışında kullanım sırasında gönderilen tüm SMS'ler,
    İnternet: Yurtdışında kullanım sırasında yapılan tüm internet bağlantıları.
    • Tabloda belirtilen gruplar yurtdışında kullanım (roaming) yapılan ülke ve operatörlerini kapsamaktadır.
    • Yurtdışında kullanım sırasında alınan SMS'ler ücretlendirilmez.
    • Yurtdışında İnternet Kullanımı tabloda gösterilen şekilde ücretlendirilir. İnternet ücretlendirme periyodu 1KB’tır. 100KB altındaki kullanımlar 100KB’a yuvarlanır.
    • Yurtdışında MMS kullanımlarında MMS'in gönderimi veya alımı sırasında kullanılan GPRS miktarı ile ücretlendirilirsiniz.
    • Arama ve aranmada ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.
    • Fiyatlara ÖİV ve KDV dahildir.

• Türk Telekom'un yurt dışı sms tariflendirmesi veya roaming üzerinden ABD'de çalışması konularında fikir verebilecek olan var mı?

• Sayın @entelman ben Türk Telekom üzerinden hiç bir ücretlendirme olmadan mesaj alabiliyorum bankacılık vs. İlk geldiğim de T-Mobile üzerinden şebekeye bağlanmıştı şuan AT&T üzerinden şebekeye bağlı.

• @rookie Yani şuan kullanamıyor musunuz? AT&T üzerinden bağlı olmadığı için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Hangi sebeke uzerinden baglandigi onemli degil. Kurumlarin anlasmalarina gore zaman zaman degisebiliyor. Ayrica baska bir sehire gidince de sebeke degisebiliyor. Sonucta roaming yapiyorsunuz. Ben 2 yildir sorunsuz kullaniyorum.

• Hayır sayın @entelman hala kullanıyorum @knnrn beyin dediği gibi şebekenin bir önemi yok yarın belki de verizondan bağlanır bilemiyorum.Ama mesaj alımlarım da herhangi bir ücretlendirme söz konusu değil.

• Roaming için de bir ücret talep edilmiyor mu? Yani telefonu açar ve şebekeye bağlanırsanız hiç kullanmasanız bile roaming ücreti yansıyor diye biliyorum ben, yanlışım mı var acaba sayın @knnrn ve sayın @Rookie
    Hatta bu sebeple yurt dışı seyehatlerimde sadece wifi açarım geri kalan herşeyi kaparım..

• @volkanu Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Roaming için de bir ücret talep edilmiyor mu? Yani telefonu açar ve şebekeye bağlanırsanız hiç kullanmasanız bile roaming ücreti yansıyor diye biliyorum ben, yanlışım mı var acaba sayın @knnrn ve sayın @Rookie
    Hatta bu sebeple yurt dışı seyehatlerimde sadece wifi açarım geri kalan herşeyi kaparım..

Vodafone ABD’de roaming ucreti almiyor

• ⭐⭐

türk telekom için yurt dışı tel. kullanıma acmamız gereklimi abdeyken
    birde yurt dışı kullanıma acma ücreti ne kadar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Roaming için de bir ücret talep edilmiyor mu? Yani telefonu açar ve şebekeye bağlanırsanız hiç kullanmasanız bile roaming ücreti yansıyor diye biliyorum ben, yanlışım mı var acaba sayın @knnrn ve sayın @Rookie

Telefonu açmak ile data/dakika vs kullanmak farklı şeyler. Bizim telefonun mobil datası kapalı, sadece çağrı ve SMS alıyor. Gelen çağrıları açmıyoruz, genelde reklam, banka vs oluyor zaten. Gelen aramalar için hem sizden hem de karşı taraftan ücret kesiliyor. Mobil data kullanırsanız zaten astronomik faturalar gelebilir. Ama bizim kullandığımız gibi sadece SMS almak için kullanırsanız herhangi bir ücreti yok. Sadece hattı açık tutmak için 3-6 ayda bir minimum tutarda kontör yüklemek gerekiyor. Sanırım bir de aylık 1,86 TL iletişim vergisi kesiliyor.

@yapay-zeka Yurt dışı kullanıma açtırmak gerekiyor tabii ki, ama herhangi bir ücreti yok. En azından Vodafone için durum böyle.

• @knnrn ben Türk Telekom kullanıyorum ve tarifeni yurt dışında kullan diye bir sistem var. Biliyorsunuzdur kesin. Günlük belirli bir ücret karşılığında TR'de geçerli olan paketinizi ilgili ülkelerde de kullanabiliyorsunuz.

Bu paket kapsamında roaming'e girdiği anda maalesef o ücreti yazıyorlar, mobil data kapalı olsa ve hiç arama yapmasanız bile.. Eskiden bu tarz günlük kullanım paketleri yokken roaming ücreti yansıtılıyor diye bir bilgi kalmış hafızamda ama demekki böyle bir paketiniz yoksa herhangi bir ücret yansımayacak.

Teşekkürler bilgi için.

Bu arada bankalardan şifrematik talep ederek hiç cep telefonunuza mesaj almadan hesabınıza girebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu Şifrematik almıştım daha önce, birkaç defa senkronizasyon sorunu olunca yine telefona mesaj ile düzeltmek zorunda kaldım. Uzun süre yurt dışında olunca sıkıntı olabiliyor. Telefona 3 ayda bir 20 TL yüklüyorum, biriken paraları da Türkiye'ye tatile gidince paket almak için kullanıyorum.

• @knnrn Ben de bu formata geçtim. Ocak ayında farklı bir durum olursa paylaşırım. Vodafone 6 ay boyunca hattı iletişimde tutuyor. 6 ay sonra sadece iletişime kapatıyor. Ve sanırım 6 ay daha geçince hattı tamamen kapatıyor. Genellikle belirli bir limitin üzerinde para yükleyince ekstra bedavalar veriyor (2+2GB internet gibi) ama yurtdışında saniyeler içinde gider sanırım o bedavalar. Toplamda 1 kez para yükleme ile yıl boyunca (teorik olarak) sms alınabiliyor.

• Sayın @VolkanU benden şuana kadar herhangi bir ücret kesimi ve talebi olmadı roaming için.

ucuzu onunkiy

Benim de vodafone hattim var gelmeden kontorluye cevirdim ama hesabima internetten uzerinden girmek istedigimde telefonunuza mesaj gonderilmistir sifreyi girin diyor fakat bana sifre gelmiyor.Acaba yurt disina acmak mi gerekir telefonu?

Benzer Başlıklar

• 6
  • 2
  • 6
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |