Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

• @cüneyt-tarıkman Normalde 90 gun icerisinde $1000 uzeri harcama yaparsaniz, size $200 cash back gonderirler. Bildigim kadariyla, eger kagitta sinirlama konmamissa, her turlu harcama olur.

Kredi skorunu yukseltmek icin kartinizi duzenli kullanin, zamaninda odeyin ve 30% kuralina uymaya calisin. Yani $2200 limitli kartta hicbir zaman $700 uzerinde borc gorunmesin!

• @MySea, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@cüneyt-tarıkman Normalde 90 gun icerisinde $1000 uzeri harcama yaparsaniz, size $200 cash back gonderirler. Bildigim kadariyla, eger kagitta sinirlama konmamissa, her turlu harcama olur.

Kredi skorunu yukseltmek icin kartinizi duzenli kullanin, zamaninda odeyin ve 30% kuralina uymaya calisin. Yani $2200 limitli kartta hicbir zaman $700 uzerinde borc gorunmesin!

çok teşekkürler. Peki ekstre kesilince hepsini ödeme , asgarisini öde demişler internette o doğrumu ? Bir de son sorum , türkiyedeki gibi BOA da kredi kartı borcunu otomatik öde talimatı veremiyor muyuz ? Herkes bunu mamuel mi yapıyor unutmadan. App de göremedim.

• Turist vizesi ile banka hesabi acilabilir mi?

• @cüneyt-tarıkman ekstre kesilmeden once borcu %30 oranına indirmek dogrusu , kartın limiti ile orantılı olarak. 1000 dolar harcama yapıp bunu ekstre/statement kesilmeden odemek cash back almanıza mani degil bildigim, kredi skoru iyi olsun derseniz kartın limitine gore %30 a tekbul eden miktari ekstre kesim/statement tarihine birakabillirsiniz. Kredi kartini , mevcut vadeli ya da vadesiz hesabınıza otomatik odeme verebilirsiniz diye biliyorum. App te gorunmuyorsa, web deki surumden bakın derim.

• @hasbelkader SSN istiyorlar bildigim kadari ile ya da ABD de iş yapıyorsanız vergi numarası lazım ; benim bildigim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader aşağıdaki linkte ki kişiler de turist vizesi ile geldiler banka hesap bırak araba bile aldılar

• @cüneyt-tarıkman BOA checking veya savings hesabindan kredi kartlariniza otomatik odeme ayarlayabilirsiniz. Websitesinden yapiliyor.

Tavsiyem: Eger iki haftada bir paycheck aliyorsaniz, paycheck gununuzde olmak uzere iki haftada bir kredi kartina, harcamaniza gore, belirli miktarlarda, odeme yapmak. Bu sekilde hem odemeleri zamaninda yapmis olursunuz hemde hesap kesim tarihinde bir miktar kartta devamli borc gorunur ve ayrica bu sekilde devamli odeme yaptiginiz icin faiz islemez.

• @MySea, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@cüneyt-tarıkman BOA checking veya savings hesabindan kredi kartlariniza otomatik odeme ayarlayabilirsiniz. Websitesinden yapiliyor.

Tavsiyem: Eger iki haftada bir paycheck aliyorsaniz, paycheck gununuzde olmak uzere iki haftada bir kredi kartina, harcamaniza gore, belirli miktarlarda, odeme yapmak. Bu sekilde hem odemeleri zamaninda yapmis olursunuz hemde hesap kesim tarihinde bir miktar kartta devamli borc gorunur ve ayrica bu sekilde devamli odeme yaptiginiz icin faiz islemez.

Yani 650 dolar aylık harcadım diyelim. Hesap kesimi gelene kadar ara ara ödeme yaptım diyelimki borcu 100 200 dolara indirdim. Due date tarihinde tam kapatmayayımmı bu 100-200 doları da. Doğrumu anladım dostum ?

• ⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@MySea, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@cüneyt-tarıkman BOA checking veya savings hesabindan kredi kartlariniza otomatik odeme ayarlayabilirsiniz. Websitesinden yapiliyor.

Yani 650 dolar aylık harcadım diyelim. Hesap kesimi gelene kadar ara ara ödeme yaptım diyelimki borcu 100 200 dolara indirdim. Due date tarihinde tam kapatmayayımmı bu 100-200 doları da. Doğrumu anladım dostum ?

Hayır öyle değil. Kart limitinizin 3'te 1'inden daha fazla bir miktarda hesap ekstresi kesilmesine müsade etmeyin. Diyelimki 1500 dolarlık bir kartınız varsa bunun 1/3'ü olan 500 doları sınır olarak seçin. Ekstre kesilme zamanına az kala 500 doların üzereinde harcama görünüyorsa 500 doların altına düşürecek şekilde ödeme yapın, hesap kesimi o şekilde çıksın. Örneğin 970 dolar harcamanız varsa ekstre kesilmeden önce 500 dolar yatırın, borcunuz 470 dolara düşsün ve ekstre bu miktar üzerinden çıksın. Yani kartınıza tanımlı limitin %25-%30'u kadar kullanmış görünün sistemde. Bu şekilde maksimum credit history katkısı yapar.

• ⭐⭐⭐

• Ekstre borcunuz mumkunse limitin %30 uzerinde olmasin.
    • Ekstre borcunuzun KESINLIKLE tamamini odeyin.
  • ⭐⭐

Benim statement 2800 yazıyor ama ödenmesi gereken en az tutar 0 yazıyor. Gösterimler biraz kafa karıştırıyor. Arada ödeme yapıyorum ama ekstre tutarını gösterirken onu düşmüyorlar gibi

• Abd ye yeni gelen arkadaşlara büyük bankalar ile çalışmalarını öneriyorum. Büyük bankalar ile çalışmak ilerde bir ev yada araba almak istediğinizde kolay bir şekilde kredinizin onaylanmasında size faydası olacaktır. Ayrıca kişisel harcamalar için paraya ihtiyacınız olduğunda personel kredisi cekebileceksiniz. Örneğin banka hesabınızı bank of america da açmak ve orada iyi miktarlarda para tutmak size şu türden faydaları olacaktır. https://www.bankofamerica.com/preferred-rewards/ Ben kendim Chase, American express ve bank of america kredi kartlarına sahibim ve hepsinin de çok güzel kampanyaları olmaktadır. Bir sonraki alacağım kredi kartı da citibank den olacaktır.

• @smartcells, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Hayır öyle değil. Kart limitinizin 3'te 1'inden daha fazla bir miktarda hesap ekstresi kesilmesine müsade etmeyin. Diyelimki 1500 dolarlık bir kartınız varsa bunun 1/3'ü olan 500 doları sınır olarak seçin. Ekstre kesilme zamanına az kala 500 doların üzereinde harcama görünüyorsa 500 doların altına düşürecek şekilde ödeme yapın, hesap kesimi o şekilde çıksın. Örneğin 970 dolar harcamanız varsa ekstre kesilmeden önce 500 dolar yatırın, borcunuz 470 dolara düşsün ve ekstre bu miktar üzerinden çıksın. Yani kartınıza tanımlı limitin %25-%30'u kadar kullanmış görünün sistemde. Bu şekilde maksimum credit history katkısı yapar.

Süpersiniz . Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Benim statement 2800 yazıyor ama ödenmesi gereken en az tutar 0 yazıyor. Gösterimler biraz kafa karıştırıyor. Arada ödeme yapıyorum ama ekstre tutarını gösterirken onu düşmüyorlar gibi

Minimumu odeyince dediginiz gibi odenmesi gereken tutari "0" olarak gosteriyor; ama o aylik kredi borcu neyse tamamini odemek gerekiyor, aksi durumda faizini oduyorsunuz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Hesap kesip tarihinde gorunen borc ne kadarsa son odeme tarihine kadar bu borcu tamamen odemis olun. Aksi durumda bu borcun faizini odemek durumunda kalirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Hesap kesip tarihinde gorunen borc ne kadarsa son odeme tarihine kadar bu borcu tamamen odemis olun. Aksi durumda bu borcun faizini odemek durumunda kalirsiniz.

Sayın @crazycells LA'e yolun düşerse kesin görüşelim :)))) Okadar yazıstık.

• Merhaba,
    Teb bankasından Amerika'da kullana bilmek için kart çıkartmıştık.
    Ve buraya geldiğimiz de Bank of Amerika Atm'sinden 200 usd çektik bir kaç gün önce denemek için ama gerçekten sadece 220 Usd düşmüş hesaptan yani kesinti yapılmadan.
    Bu normal mi acaba yoksa sonradan mı kesinti olacak ?
    Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba, 2013 yılında WAT yaparken wells fargo’da paycheck hesabım vardı. Ve belli bir miktar eksi bakiyeye izin veriyordu. En son Türkiye’deyken bu hesaptan para çektim. Yıllarca önemsemedim ama son günlerde aklıma takıldı. Sitesine girdiğim zaman hesap açılırken verdiğim SSN ile giriş yapmayı deniyorum olmuyor. Debit kart numarası vs. ile de hesap bilgilerime ulaşamıyorum. Bankaya borcum mu var yoksa içerde param var öğrenemiyorum. Konu ile ilgili yardımcı olabilecek, bilgi verebilecek bir forumdaş var mıdır?

• @BelmaSarvan, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Merhaba,
    Teb bankasından Amerika'da kullana bilmek için kart çıkartmıştık.
    Ve buraya geldiğimiz de Bank of Amerika Atm'sinden 200 usd çektik bir kaç gün önce denemek için ama gerçekten sadece 220 Usd düşmüş hesaptan yani kesinti yapılmadan.
    Bu normal mi acaba yoksa sonradan mı kesinti olacak ?
    Şimdiden teşekkür ederim.

220-200=20 usd cekmisler
    ?

• ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan hanım kesinti olmayacak, ne kadar çekiyorsanız yalnızca o düşecek hesabınızdan.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |