Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

• Forumda Direct Express® kartı ile ilgili bilgisi olan kimse var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

BOA şikayetçiyim. Her ay 12 usd maintenance fee kesiyor. 50 usd garanti bankası ile swift ettim. 50 usd haricinde garanti 100 tl kesti. Swift USA vardı BOA 16 USD kesti . Ben Türkiyede olduğumdan buna çözüm bulmalıyım. 300 tl olan gönderime 180 tl ödeme yaptım. 2 ayda bir aptalca bu parayı ve ekstra transfer fee ödemek istemiyorum. Her iki üc ayda bir anlamsızca bu iş hep tekrarlanacak. Cözümü var mı bu işin.

Öncelikle @Sharm teşekkür ederim. Banka transferi konusu ile ilgili bir yöntem sonunda başardım. Çözümün adı Transfer wise

Öncelikle Transfer wise uygulamasını internet üzerinden kayıt oluyorsunuz. bazı güvenlik ile ilgili işlemleri için bazı activasyon yapamnız gerekiyor. email, telefon ve kimlik kartı.

ABD bankanızın maaşta yatırılması için verdiği bir kağıtın olması gerekiyor. O kağıtta banka hesabınızın routing number ve account number lazım.

Para gönderme kısmını işaretleyerek başlıyorsunuz. USA bankanın routing no ve account nolarını yazarak alıcı hesap bilgilerini dolduruyorsunuz. 50 usd için benden toplamda 15 tl işlem ücreti istedi. Ayrıca parayı FIBA Bankın IBAN numarasını verdi. Siz göndereceğiniz para ve işlem ücretini bu IBAN olan hesaba başka bir yolla (cep veya tablet ile) yatırıyorsunuz . Daha sonra hesaba yatırdım butonunu işaretleyerek bekliyorsunuz. 2 saat içerisinde paranın onların hesaba yattığı bilgisi geliyor. Gece yarısı paranın hesaba transfer olduğu bilgisi. 16 saat içerisinde para USA hesabınızda oluyor. Türkiyede para yatırma işlemini TL yapmanızda fayda var ÖNEMLİ NOT Döviz durumunda swift devreye geliyor işlem daha pahalı olabilir. Kur olayı normal banakaya göre daha karlı oldu. USA da muadil banka Wells Fargo Bank Bilginize.

• Girişimizden 2 gün sonra, salı günü bofA'dan Ssn ve telefon numarası olmadan hesap açtırdık,Öncelikle görevli oldukça yardım etti bize yanınızda herhangi bir ülkeden alınmış kredi kartı yada banka kartı var mı diye sordu annemin vardı ama benim yoktu ben hepsini ya kapattırdım ya da Tr'de bıraktım.Bu yüzden Tr ehliyetimi kullandı.Biz ortak hesap istedik bana öğrenci olmadığım halde aylık hesap işletim ücreti ödemiyim diye sana öğrenci hesabı açalım dedi bizde kabul ettik listeden rasgele okul seçti ve aylık 4.95$ hesap işletim ücretinden yırttık.Bize geçici kart verilmedi şuan gerçek kartlarımız yola çıkmış onları bekliyoruz.İşlemler yaklaşık 1,5 saat sürdü.

• ⭐⭐

Merhabalar,
    Bank of America da hesabım var. Debit kartım da geldi. Şu an için hala Türkiye'deyim. Buradan bir tanıdığımız aracılığıyla ev kiraladım. Sitenin Leasing office'i tarafından işlemlerin gerçekleşti ve dokümanları elektronik olarak karşılıklı imzaladık ve Future Resident olarak sitenin sisteminde görünüyoruz. Daha önce bir kaç küçük başvuru ve admin fee leri ödedim kredi kartı ile ama diğerleri için kredi kartı limiti yetmiyor haliyle.
    Nihayet soruma geçiyorum.
    Sitede kira için ödeme seçenekleri var.
    Kredi Kartı ile ödeme
    Debit Card ile ödeme
    Banka Hesap No ile ödeme.

Bu banka hesap no ile ödemenin çalışma şekli nasıldır. Hesap no yu istiyor bir kaç bilgi daha var. Sonra da PAY NOW butonu var.
    Bu ne kadar güvenilir bir yöntemdir ?
    Ben hesabımı tanımlayıp PAY NOW yaptığımda gidip Çaat diye 🙂 alacak mı hesaptan parayı.

• ⭐⭐⭐

@arnblt
    Evet aynen o şekilde işliyor. Yöntemin ismi ACH (Automated Clearing House) olarak geçmekte.

Bir nevi elektronik çek yazma. Bir kaç gün içinde miktar hesabınızdan otomatik çekiliyor ve genellikle işlem ücretsiz oluyor. 2 yıla yakındır kullanıyorum ve herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadım.

• ⭐⭐

Sn @FreeWoRLD teşekkürler cevap için. Şu an Türkiye de olduğumdan dolayı bir an tereddüte düştüm. Çünkü telefonla bir onay işlemi varsa onu geçemem diye düşündüm.
    Yani ben siteye BofA bilgilerimi verdiğimde PAY NOW a bastığımda hesaptan kendisi otomatik olarak alacak. Peki benim bankaya bir talimat yada izin belgesi gibi bir şey vermem gerekiyor mu? Banka tarafında bu iş engellenebilir mi ?
    Teşekkürler,

• ⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında

Sn @FreeWoRLD teşekkürler cevap için. Şu an Türkiye de olduğumdan dolayı bir an tereddüte düştüm. Çünkü telefonla bir onay işlemi varsa onu geçemem diye düşündüm.
    Yani ben siteye BofA bilgilerimi verdiğimde PAY NOW a bastığımda hesaptan kendisi otomatik olarak alacak. Peki benim bankaya bir talimat yada izin belgesi gibi bir şey vermem gerekiyor mu? Banka tarafında bu iş engellenebilir mi ?
    Teşekkürler,

Hayır, banka tarafında herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok sn @arnblt
    Ödeme yapacağınız websitesinde girdiğiniz talimat yeterli olacaktır.

• ⭐⭐

Çok teşekkür ederim. Kafamdaki soru işaretlerinden biri gitti.
    Selamlar

• ⭐⭐⭐

@arnblt Rica ederim.

• Arkadaslar daha yeni bank of america dan hesap acmaya calistim proof of recidency olmadigi icin hesap acamadim ben istanbul da universite okudugum icin amerikaya sadece 3 ayligina geldim ve re entry alip gitmeyi dusunuyorum ama gelmisken bir banka hesabi da acmam lazim nasil halledebilirim acaba ? Benim ehliyetim de yok bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilir mi

• ⭐⭐⭐⭐

@isag BOA için resmi kanıt olarak . Mülakat sonrası pasaportla gelen bir sarı zarfınız ile verilen summary page bir kağıt olması lazım. Eğer onun fotokopisini almış iseniz. İşi çözmüş oluyorsunuz. Bu belge ile ben adres ve kimlik beyanında bulundum. Kabul ettiler.

• Dikkatinize!

Konu basligi:

• "Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında"dan
    • "Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri"ne cevrilip, Para Transferleriyle ilgili iletiler su basliga tasinmistir:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/70/abd-türkiye-arası-para-transferleri

• @redsat2000, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@isag BOA için resmi kanıt olarak . Mülakat sonrası pasaportla gelen bir sarı zarfınız ile verilen summary page bir kağıt olması lazım. Eğer onun fotokopisini almış iseniz. İşi çözmüş oluyorsunuz. Bu belge ile ben adres ve kimlik beyanında bulundum. Kabul ettiler.

@redsat2000 ilk giriş akabinde mi yaptınız yoksa GC gelmesini ya da SSN numarasının adrese gelmesini ya da SS N numarasını sozlu öğrendikten sonra mı açtınız bankada hesabı. Biraz kafam karısıtı da . Tesekurler

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@redsat2000, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@redsat2000 ilk giriş akabinde mi yaptınız yoksa GC gelmesini ya da SSN numarasının adrese gelmesini ya da SS N numarasını sozlu öğrendikten sonra mı açtınız bankada hesabı. Biraz kafam karısıtı da . Tesekurler

@cnpist SSN ve GC gelmeden yaptım. Vize onaylı pasaportunuz ve Sarı zarfınızın üzerine iliştirilmiş Summary page olması lazım. Bu kağıdın fotokopisi sizin orada yaşadığınıza resmi kanıt olarak kullanabiliyorsunuz. Visa nın fotokopisi ile işlem tamam oluyor.

• @redsat2000 teşekkürler. gemiciler her daim yardımda sagolsunlar 🙂

• @redsat2000 bahsettiğiniz summaryde yazan adres şuan bulunduğunuz eyalet ile aynı mı? Yani benimkinde New York adresi var ama ben Texasa gidiyorum. Sorun olmayacak mı bu?

• ⭐⭐⭐

Capital one kullanıcılarının dikkatine! https://www.engadget.com/2019/07/29/capital-one-data-breach/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Capital one kullanıcılarının dikkatine! https://www.engadget.com/2019/07/29/capital-one-data-breach/

Bu tur konulari konusmak ve bilgilere daha rahat ulasilabilmesi adina yeni bir bolum acildi, bilginize:

https://yesilkartforum.com/forum/category/133/bireysel-ve-siber-güvenlik

Ard arda gelen bu ornekler, herkesin kendini korumaya almasi gerektigini gosteriyor.

• @keysnambır, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

İngilizcesi kötü olanların rahat okuması açısından haberin Türkiye versiyonu aşağıdadır.

https://m.haberler.com/amp/capital-one-abd-nin-en-buyuk-kredi-karti-12287246-haberi/

@crazycells ilgili başlıkta da paylaşmalı mıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐

@The-Black-Eagle Benim adres ve bulundugum yer aynı. Sıkıntı olmadı . Ancak adres değişikliğinde sıkıntı olur sanırım.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3
  • 4
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.3k

| | | |