Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

• @anka ev icin buyuk olasilikla cek isterler. Atm de ise hesap turunuze gore para limiti var. Rewards credit karti 200$. Debit kartim 1500$. Bu cok degisken. Atm nin lokasyonu da limitde etkili. Cepteteb debit kartinizdan ilk atm para cekme denemenizde tr tlf aramasina uygun olun ve tr de mesai saati olsun. Tek seferde cekim yapin. Fraud takibi mekanizmasi otomatik tetiklenirse cepteteb karti bloke olur. Ben ilk blokaj tecrubesinden sonra (karti binbir zahmetle actirip), ayni gun ardisik iki parcada ATM den cepteteb karti ile 1000$+1000$ cektim. TR deki 24 saat limitine denk getirirseniz 1 saat sonra yeniden cekebilirsiniz. USA kartlari atm cekim limitleri icin bankaniza danisin. Ucretsiz cashier cheques alabilirseniz en guzel yontem cek vermek. Nakitle ugrasmayin. Ilgili baslikta detay bilgi var.

• @ayvalik10 cepteteb ile teb ayrı bankalar değil. Tıpkı finansbank ile enparanın ayrı banka olmaması gibi. Enpara ve cepteteb sadece ayrı şube olarak gözükürler ve fiziken şube olmayıp internet ve mobil işlemler üzerinden işlem görürler 🙂 Yanlış anlaşılmasın. Bilmeyen arkadaşlar başka banka sanmasınlar. Zaten kanunen de ayrı banka gözükmeleri imkansızdır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle farklı derken işyerinden ikisi de var ama cepteb havale eft ücretsiz teb te paralı bunu söylemek istedim anlatamadım kusura bakma

• @ayvalik10 özellikle yanlış anlaşılmasın dedim 🙂 Artık bankalar şube masraflarından vazgeçip müşterileri bu tarz şubesiz bankacılığa yönlendiriyolar. Malum ücretsiz transfer ücretsiz kart ve hesaplar karşılığında şube kirası personel maaşları ve elektrik gibi sabit maliyetler ile evrak maliyetlerinden tasarruf ediyorlar. Dünyada yaygınlaşan bir konsept. Abd için simple discover tamamen şubesiz mesela. Capitalone 360 accountlar ise cepteteb enpara gibi oluşumlara tamamen uyan örnek mesela. Genel bi bilgi vermiş oldum bu vesileyle. Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle şubesiz burada çok hızlı ve çok basit oluyor orada normal bankacılık ölümmüş bir hesap açtırmak 1 saati geçiyormuş online bankalar hızlı mi Peki yoksa güvenilmediği için mi herkes diğer bankalara gidiyor

• @ayvalik10 henüz deneyimlemedim ancak discoverbank için sallama bilgilerle deneme yaptım. Tüm istenen bilgiler girildikten sonra senden evrak resimleri talep ediliyor. Kimlik vs gibi. Sonrası onların onayı ve hesap açılışı oluyor. Ancak ben burayı aşamadığımdan ne kadar sürüyo bilmiyorum. Şubesiz bankaların tek dezavantajı fiziken para yatıramamak. Onu da ya direct deposit ya da transfer şeklinde yapabiliyorsun. Ayrıca diğer şubesizlerinkini bilmemekle birlikte örneğin discoverın kredi kartı visa ya da master değil. Amex bile sorunken discover logolu kart ile işlem abdde bile sorun olabiliyor. Dolayısıyla yurtdışını sen düşün. Sonuçta tek banka ile çalışılmayacaksa portföydeki 1 banka simple discover gibi bankalardan seçilebilir. Benim tx ny nj için araştırmalarımda capitalone 360 checking ve saving hesapları çok cazip geldi. Ama tn eyaletindeki arkadaşım buraya gel işin hazır dedi dolayısıyla araştırma yaptım ve bilinen chase bofa capitalone fargo citi gibi bankaların tek şubesine rastlamadım 🙂 Ancak ortak nokta atmleri mevcut hepsinin. Banka seçimi bile sorun yav 🙂 gerçi başta herşey sorun. Eyalet belli olsun herşey zamanla çözülür diye düşünüyorum 🙂

• @turkay az önce önceki mesajlara baktım en son yapılan işlem @damladav arkadaşımız tarafından dediğim gibi tebden bofa şeklinde gerçekleştirilmiş. Aracı banka masraf aldıysa görünce yazacaktır diye tahmin ediyorum.

• arkadaşlar ben 22 Ocak ta Abd ye ilk girişimi yapmıştım yaklaşık12 gün kaldıktan sonra geri türkiye ye döndüm ve green card ım daha abd deki adrese ulaşmamış pasaportuma bir damga basıldı bir daha ki girişimde sıkıntı çıkacağını sanmıyorum ama önümüzdeki haziran da giriş yaptıktan sonra orda çalışmayı düşünüyorum banka hesabı falan açmayıda bunları ssn yada green card olmadan yapılamaz diye biliyorum gideceğim tarihe kadar green card elime ulaşmassa ne yapmam gerekiyor acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag sen bunu başka yerde de açmıştın dimi nefen alakasız yere tekrar açtın cevap mı vermediler sana ozaman amerikaya ilk giriş başlığını incelersen orada cevabın var pasaportta vize 1 yıl boyunca girişinde sana hak verecek

• Sayin @ayvalik10 yol gostermek amaciyla daha dogru ifadeler kullanabilir veya kisaca bahsettiginiz diger basligi isaret edebilirsiniz.
    Sayin @isag lutfen soruyu kopyalayip yapistirirken daha onceden referans edildigi icin bu basliga yazdinizi belirtin. forumda Gonderi ekrani acildiginda baska basliga gidilse de cevap penceresi aktif ise farkli basliga gonderilebiliyor.
    Lutfen birbirimize uyarilarda bulunurken nazik bir uslup kullanalim.

Ilgili konuda @crazycells bu konulari aktarmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@isag sen bunu başka yerde de açmıştın dimi nefen alakasız yere tekrar açtın cevap mı vermediler sana ozaman amerikaya ilk giriş başlığını incelersen orada cevabın var pasaportta vize 1 yıl boyunca girişinde sana hak verecek

Soru ABD'ye ilk girisle alakali degil, iyi okursaniz birkac yorumdan sonra banka hesabi acmayla ilgili bir soru sorulmus. Soru farazi de olsa bu baslik altinda sorulmasi en uygunu.

@isag pasaportunuz ve ustundeki vize size lazim olan butun bilgileri iceriyor. SSN de kisa surede geliyor zaten, gelmese bile SSN'yi sonradan vereceginizi soyleyerek banka hesabi acmayi deneyebilirsiniz.

• @crazycells Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

e SSN'yi sonr

teşekkürler bilgi için

• @ayvalik10 sorum giriş yapmak la ilgili değildi ama yine de sizde sağolun

• arkadaşlar yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum;
    şirket kurulumu için destek aldığım ajansa şirket banka hesabı açma konusunda servis veriyormusunıuz diye sordum cevap olarak;
    böyle bir hizmetleri olmadığını ancak bilinen büyük ulusal bankalara mail atıp sorabileceğimi ayriyeten HSBC bankın birçok ülkede var olan bir banka olduğu için amerika bannka hesabı açma konusunda bulunduğunuz ülkeden başvuru kabul ettiklerini birçok müsterilerinden duyduklarını aktardılar.
    bununla birlikte uzaktan hesap açma konusunda yardımcı olacağını iddia eden kişilerin fazlasıyla kağıt kürek işlerine insnları boğarak üstünede birdolu para alarak en son buraya gelmeniz lazım son adım için diye yine insanları yorduklarını belittiler.
    biz vergi no gelince başvuru yapacağız,deneyimleri yine aktarırım; böyle bir imkan varsa para transferi için burdan şahıs olarak belkide direk abd hsbc hesabı açmak daha uygun olabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@annecik Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

arkadaşlar yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum;
    şirket kurulumu için destek aldığım ajansa şirket banka hesabı açma konusunda servis veriyormusunıuz diye sordum cevap olarak;
    böyle bir hizmetleri olmadığını ancak bilinen büyük ulusal bankalara mail atıp sorabileceğimi ayriyeten HSBC bankın birçok ülkede var olan bir banka olduğu için amerika bannka hesabı açma konusunda bulunduğunuz ülkeden başvuru kabul ettiklerini birçok müsterilerinden duyduklarını aktardılar.
    bununla birlikte uzaktan hesap açma konusunda yardımcı olacağını iddia eden kişilerin fazlasıyla kağıt kürek işlerine insnları boğarak üstünede birdolu para alarak en son buraya gelmeniz lazım son adım için diye yine insanları yorduklarını belittiler.
    biz vergi no gelince başvuru yapacağız,deneyimleri yine aktarırım; böyle bir imkan varsa para transferi için burdan şahıs olarak belkide direk abd hsbc hesabı açmak daha uygun olabilir

Turkiye'deki HSBC ile ABD'deki HSBC farkli iki banka gibi calisiyor, bilginize. Sadece isimleri ayni 🙂

• @crazycells tıpkı Türkiyedeki ziraat ile bosnadaki ziraatin farklı olması gibi. Merkez ülke dışındakiler iştirak şeklinde kuruluyor. Hsbc olayını araştırdım. International banking diye birşeyleri var ama her ülkede geçerli değil diyor. Nereye baktıysam ükle listesine ulaşamadım. Türkiye sayfasında ise hiçbir bilgi yok. Demekki Türkiye bu ülkeler arasında değil. Hatta relocate in USA seçeneği vermişler. Gelmeden ssn olmadan yatdımcı oluruz yazmışlar. Ama online hesap için olmaz demişler. Ssn yoksa şubemize gelin demişler. Hsbs Usa sayfanından edindiğim bilgiler. Farklı bir bilgiye ulaşan paylaşırsa sevinirim. Zira tr de böyle bişey varsa süper olur. Burdan yatır ücretsiz transfer et diyo. Ayrıca portable credit histort bile var demiş 😎

• @the-black-eagle Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@crazycells tıpkı Türkiyedeki ziraat ile bosnadaki ziraatin farklı olması gibi. Merkez ülke dışındakiler iştirak şeklinde kuruluyor. Hsbc olayını araştırdım. International banking diye birşeyleri var ama her ülkede geçerli değil diyor. Nereye baktıysam ükle listesine ulaşamadım. Türkiye sayfasında ise hiçbir bilgi yok. Demekki Türkiye bu ülkeler arasında değil. Hatta relocate in USA seçeneği vermişler. Gelmeden ssn olmadan yatdımcı oluruz yazmışlar. Ama online hesap için olmaz demişler. Ssn yoksa şubemize gelin demişler. Hsbs Usa sayfanından edindiğim bilgiler. Farklı bir bilgiye ulaşan paylaşırsa sevinirim. Zira tr de böyle bişey varsa süper olur. Burdan yatır ücretsiz transfer et diyo. Ayrıca portable credit histort bile var demiş 😎

Global premier diye birşey vardı sitesinde bununla ilerleriz diye tahmin etmiştim ,yanılmışım sanırım

• @annecik yani sölenen gibi bir hesapları var anladığım kadarıyla ama yaklaşık 30 ülkede geçerli sanırım ve bu ülkeler arasında Türkiye yok gibi görünüyor. Maalesef liste bulamadım. Yarın müsait bi zamanda hsbc yi aramayı düşünüyorum.

• @the-black-eagle Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@annecik yani sölenen gibi bir hesapları var anladığım kadarıyla ama yaklaşık 30 ülkede geçerli sanırım ve bu ülkeler arasında Türkiye yok gibi görünüyor. Maalesef liste bulamadım. Yarın müsait bi zamanda hsbc yi aramayı düşünüyorum.

Ne yaptınız acaba Bilgi alabildinizmi?

• @annecik o kadar işin arasında aklımdan çıktı. Yani aramadım daha. Öğrenir öğrenmez olumlu olumsuz herşeyi yazarım merak etmeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |