Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

• ⭐⭐⭐⭐

@caglaror benim BOA normal kredi kartı beyaz renkte mastercard amblemli BANKAMERICARD yazıyor. Sadece bu karta 39 usd kart parası ödedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror Cheking hesabında çok fazla para tutmak güvenlik açısından sıkıntılı olabilir. Eğer bu para uzun süre kalacaksa bir savings hesabı açıp oraya aktarın. Böylece debit card ile para çekilme tehlikesi kalmamış olur.

• @redsat2000 Isin ilginc yani sizin karta da annual fee yok. Bu adresteki kartlara bakarak sizin kartin aciklama sayfasinda ''annual fee: none'' yaziyor.
    Bence default olarak aliyorlar, gidip itiraz edince geri cekecekler.

• ⭐⭐⭐⭐

@caglaror Benim Credit Card Agreement tekrar kontrol ettim. Annual fee 39 usd gözüküyor. Diğer hanelerdeki bilgiler ve oranlar da farklı .İlginc bir durum.
    Gidince itiraz etmek lazım. Ancak Anlaşma metninde bu şekilde imzaladık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@redsat2000 Isin ilginc yani sizin karta da annual fee yok. Bu adresteki kartlara bakarak sizin kartin aciklama sayfasinda ''annual fee: none'' yaziyor.
    Bence default olarak aliyorlar, gidip itiraz edince geri cekecekler.

Bankamericard'in iki farkli versiyonu var. Secured olanina basvurursaniz 39 dolar yillik ucret oldugu yaziyor. Normal kredi karti olarak alirsaniz ucret yok.

• Selamlar,
    Boa bankasından ilk olarak debit card aldık, debit cardın da üç planı var anladıgım kadarıyla. Birincisi aylık 5 dolar aidatlı, ikincisi hesabında 1500 dolar gosterirsen veya is yeri maasını bu hesaptan yatarsa(bizdeki maas hesabı gibi) aidat ucretsiz, eger gosteremezsen 12 dolar aylık aidat ücreti var. , üçüncüsü ise aylık 25 dolar aidat odemeli ama tam detayını hatırlayamadım. O an üzerimizde fazla para olmadıgından ilk plan olan aylık 5 dolar odemeli olanı sectik, daha sonra plan degisikligi yapılabiliyormus. Musteri temsilcimiz kredi kartı basvurumuz icin 2 nisan da randevu olusturdu, o zaman kredi kartı alabilecegimizi soyledi.

• @luna Merhaba, oncelikle bir evin arka bahcesinde Abd ye bir hafta oldu geleli ve tel hatti ile banka hesabina sizmi anlatmistiniz youtube ta.Diger sorum Amerika da Turkiyedeki kredi karti ni kullanip, Turkiyeden odemek gibi bir secenegi degerlendirdinizmi ilk etapta.?

• @uda4a abdde tr kartını kullanıp trden ödeme derken. Zorunlu durum dışında bunu tavsiye etmem. Öncelikle trde para tutmanız lazım. Ayrıca kur hareketli ve bankalar genellikle kurları bu tip işlemlerde yüksek tutarlar. Ayrıca 2 ülkede banka işlemleri cidden çok yorucu olacaktır. Orda para kaldımı burdaki yetecekmi falan filan.

• @uda4a selamlar, hayır youtube veya herhangi bir sosyal medya hesabı kullanmıyorum. Turkiyeden de cebteteb hesabı dısında diger hesapları kapattım, arastırdıgımda dediğiniz yöntemin faydalı olmayacagını gördüm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld ben de cok faydali buldum, direkt oturdugunuz yerden, dilediginiz kisinin banka hesabina gonderebiliyorsunuz parayi, kendisi de cep telefonundan kontrol ederek birkac saat icinde geldigini teyit edebiliyor.

western union, moneygram gibi baska yerlerden paranin alinmasina ve hesaba aktarilmasina gerek kalmiyor.

• Selamlar, dün gece kalıcı olarak girişimizi yaptık. Bugün de banka hesabı işlemlerini halletmek istiyoruz.

Gc, ssn herşeyimiz var fakat henüz kalıcı bir adresimiz yok, 1 hafta-10 gün içinde bir ev kiralayacağız. Bu durumda banka kartımı ve onaylanırsa kredi kartımı elden alma ihtisşim var mı? Kaldığım otelin adresini kullanmak riskli olur gibi düşünüyorum.

• @anka CA icin BoFA bir hafta icinde asil karti gonderdi. Hesap acarken gecici bir debit kart veriyorlar zaten. BofA cep telefonu uygulamasindan mail adresinizi guncellemenize izin veriyor. Ve bu adresi resmi olarak kabul ediyor. Otel/AirBnb gibi bir yerde 10 gun kadar kalabilirseniz banka bu adrese gonderir. Sonra degistirirsiniz. Somut bir adresi hesap acarken aliyorlar. Tamamen beyana dayali.

• @anka girişi dün gece yapıp gc ve ssn nasıl temin edildi. Ucsis ücretini erken yatırırsak giriş yapmadan hazırlanıyormu hemen mesela. Herkes 2 hafta bekledik falan yazıyodu. Bilgi verirsen sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anka Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Selamlar, dün gece kalıcı olarak girişimizi yaptık. Bugün de banka hesabı işlemlerini halletmek istiyoruz.

Gc, ssn herşeyimiz var fakat henüz kalıcı bir adresimiz yok, 1 hafta-10 gün içinde bir ev kiralayacağız. Bu durumda banka kartımı ve onaylanırsa kredi kartımı elden alma ihtisşim var mı? Kaldığım otelin adresini kullanmak riskli olur gibi düşünüyorum.

Kalici bir ev adresiniz oldugu zaman kredi karti basvurusu yapmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@anka girişi dün gece yapıp gc ve ssn nasıl temin edildi. Ucsis ücretini erken yatırırsak giriş yapmadan hazırlanıyormu hemen mesela. Herkes 2 hafta bekledik falan yazıyodu. Bilgi verirsen sevinirim

sayin @Anka 'nin ilk girisi degil.

• @crazycells Evet kredi kartinin aktive bir sekilde adrese ulasmasi sikinti olabilir. TR'deki gibi ATM den aktive edilmiyor.

• Bilgiler için teşekkürler, genel anlamıyla aradım ama başlıkta bulamadım. Bugün vadesiz bir bofa hesabı açacağım, yanımdaki paranın çoğunu yatırmayı düşünüyorum. Ev kiralama vs. ihtiyac durumunda hesaptaki parayı çekmek için bir limit bulunuyor mu? Yoksa istediğim tutarı çekebilir miyim?

Ayrıca hesapta masraf olmaması için nelere dikkat etmem gerekiyor ( bunun hakkında forumda hesapta para tutmanın yeterli olduğunu okudum, oraya belirli bir tutar koyup onu unutmak yeterli olacak mıdır yoksa düzenli bir giriş gerekli mi?)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anka Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Bilgiler için teşekkürler, genel anlamıyla aradım ama başlıkta bulamadım. Bugün vadesiz bir bofa hesabı açacağım, yanımdaki paranın çoğunu yatırmayı düşünüyorum. Ev kiralama vs. ihtiyac durumunda hesaptaki parayı çekmek için bir limit bulunuyor mu? Yoksa istediğim tutarı çekebilir miyim?

Ayrıca hesapta masraf olmaması için nelere dikkat etmem gerekiyor ( bunun hakkında forumda hesapta para tutmanın yeterli olduğunu okudum, oraya belirli bir tutar koyup onu unutmak yeterli olacak mıdır yoksa düzenli bir giriş gerekli mi?)

ATM'lerde belli bir günlük para çekme limiti var, 1500 dolar diye hatırlıyorum. Ama şubeden istediğiniz kadar para çekebilirsiniz.

Masraf ödememek için hesapta en az 1500 dolar tutmanız veya aylık 250 dolar "direct deposit" girişi olması, yani maaş yatması gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn teb bankası ile cepteb farklı bankalar cepteteb için söylüyorum TÜRK LİRASI olarak 6.000 TL karşılık gelen ne kadar dolar oluyorsa o kadar günlük çekme limitin var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@knnrn teb bankası ile cepteb farklı bankalar cepteteb için söylüyorum TÜRK LİRASI olarak 6.000 TL karşılık gelen ne kadar dolar oluyorsa o kadar günlük çekme limitin var

BofA banka kartıyla BofA hesabından para çekmekten bahsediyorum. 🙂 Arkadaşın sorusu buydu çünkü.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |