Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@aurelius, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhaba, daha önce giriş yapmış fakat şuan Usa dışında olan biri kartın ücretini ödeyip, bu kartı Birleşik Devletlerde ki bir adrese postalatabilir miyiz?

Evet, kart ücretini ABD dışındayken de ödeyebilirsiniz. İlk girişte verdiğiniz adrese kartınız teslim edilir.

• @knnrn, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@aurelius, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhaba, daha önce giriş yapmış fakat şuan Usa dışında olan biri kartın ücretini ödeyip, bu kartı Birleşik Devletlerde ki bir adrese postalatabilir miyiz?

Evet, kart ücretini ABD dışındayken de ödeyebilirsiniz. İlk girişte verdiğiniz adrese kartınız teslim edilir.

Merhaba, ilk girişte verdiğimiz adresden farklı bir adrese postalatabilir miyiz? (Ücreti öderken adresi değiştirebilir miyiz)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aurelius Hayır, ödeme sırasında adresi değiştiremezsiniz. Bunun için AR-11 formu doldurmanız gerekir.

• Sayin @crazycells USCIS ten account olusturmaya calistim ancak verilen email adresi uzerine daha once account olusturulmustur olarak hata aliyorum. Sistemde eski tel numaram oldugu icin sifre sifirlayamiyorum. Baska bir email adresi ile yeniden account acarsam herhangi bir problem olurmu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebc, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Sayin @crazycells USCIS ten account olusturmaya calistim ancak verilen email adresi uzerine daha once account olusturulmustur olarak hata aliyorum. Sistemde eski tel numaram oldugu icin sifre sifirlayamiyorum. Baska bir email adresi ile yeniden account acarsam herhangi bir problem olurmu acaba?

Size tavsiyem, call center'i arayip durumu anlatmaniz yonunde. Hesap acarken olusturdugunuz guvenlik sorularini size sorup, sonrasinda telefon numaranizi degistirebilirler.

• Merhabalar biz 3-4 gün önce usa’e girişimizi gerçekleştirdik.Şimdi green kart ücretini ödeyeceğiz fakat alien number yani registration number olarak ne yazacağız bulamadık?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brrr, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhabalar biz 3-4 gün önce usa’e girişimizi gerçekleştirdik.Şimdi green kart ücretini ödeyeceğiz fakat alien number yani registration number olarak ne yazacağız bulamadık?

Vizenizin üzerinde "Registration Number" olarak yazması lazım.

• @crazycells, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@yboran, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells bir detay soruyu sormak istiyorum. Ası talihli olarak ben GC sürecimi tamamladım ve kartımı aldım. 6 ayı geçirmeden girip çıkıyorum ancak ailecek oraya yerleşmek hala mümkün olamadı. Ancak eşim ve iki çocuğum ilk girişlerini Eylül 2019 da tamamladı. SSN leri geldi. Korona şu bu derken biz hala TR deyiz. Ancak Detay olan konu şu, Eşimin ve çocuklarımın GC basımı için ödemem gereken 220 dolarlık USCIS ücreti henüz yatırmadım. Bu ücretin yatırılması ile iligli bir sınır süre var mı? bu soru şu yüzden önemli bizim için, Eşim ve Çocuklarımın GC ları olmadığından ve pasaportlarına basılan ilk vize maksimum 1 yıl geçerli olduğundan şu an ABD ye uçmak için geçerli vizeleri yok. Ancak benim bir sonraki gidişimde eğer GC larını bastırabilirsem, ve vize yerine bir sonraki girişlerinde bu yeni basılacak GC ları kullanmayı hedefliyoruz. Mümkün müdür? bir yorumunuz var mı?

Bir sure sinirlamasi yok, ama ABD'ye giris yaparken gecerli belgelere sahip olmalisiniz. O nedenle;

• ABD'ye ilk girisi yapmadan hemen once veya girisi yaptiktan hemen sonra USCIS fee'leri odeyip Green Card'larinizi hizli bir sekilde almanizi tavsiye ederim.

• Green Card ile uzun sure ABD disinda kalmamanizi tavsiye ederim (ilgili konu)

Bu tavsiyeler disinda izlediginiz her yolu, kendi riskinizle devam ettirmelisiniz.

@crazycells TR den USCIS sayfasına girdiğimde hala eşimin ve çocuklarımın detaylarına ulaşamıyorum. ilk girişlerini yaptık, ancak GC card sürecini başlatmadık. ben mayıs ayında USA da oalcağım. bu sorunu gidip görüşebileceğim ve takip edebileceğim kurum hangisi? direkt fiziki adrese gidip görüşmek istiyorum. mümkün müdür? başka bir öneriniz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells bir detay soruyu sormak istiyorum. Ası talihli olarak ben GC sürecimi tamamladım ve kartımı aldım. 6 ayı geçirmeden girip çıkıyorum ancak ailecek oraya yerleşmek hala mümkün olamadı. Ancak eşim ve iki çocuğum ilk girişlerini Eylül 2019 da tamamladı. SSN leri geldi. Korona şu bu derken biz hala TR deyiz. Ancak Detay olan konu şu, Eşimin ve çocuklarımın GC basımı için ödemem gereken 220 dolarlık USCIS ücreti henüz yatırmadım. Bu ücretin yatırılması ile iligli bir sınır süre var mı? bu soru şu yüzden önemli bizim için, Eşim ve Çocuklarımın GC ları olmadığından ve pasaportlarına basılan ilk vize maksimum 1 yıl geçerli olduğundan şu an ABD ye uçmak için geçerli vizeleri yok. Ancak benim bir sonraki gidişimde eğer GC larını bastırabilirsem, ve vize yerine bir sonraki girişlerinde bu yeni basılacak GC ları kullanmayı hedefliyoruz. Mümkün müdür? bir yorumunuz var mı?

Bir sure sinirlamasi yok, ama ABD'ye giris yaparken gecerli belgelere sahip olmalisiniz. O nedenle;

• ABD'ye ilk girisi yapmadan hemen once veya girisi yaptiktan hemen sonra USCIS fee'leri odeyip Green Card'larinizi hizli bir sekilde almanizi tavsiye ederim.

• Green Card ile uzun sure ABD disinda kalmamanizi tavsiye ederim (ilgili konu)

Bu tavsiyeler disinda izlediginiz her yolu, kendi riskinizle devam ettirmelisiniz.

@crazycells TR den USCIS sayfasına girdiğimde hala eşimin ve çocuklarımın detaylarına ulaşamıyorum. ilk girişlerini yaptık, ancak GC card sürecini başlatmadık. ben mayıs ayında USA da oalcağım. bu sorunu gidip görüşebileceğim ve takip edebileceğim kurum hangisi? direkt fiziki adrese gidip görüşmek istiyorum. mümkün müdür? başka bir öneriniz var mı?

Esiniz ve cocugunuz icin ayri hesaplar acip, onlarin sureclerini de ayri olarak halledin.

Maalesef fiziksel bir ofis yok konusabileceginiz, USCIS ofislerine gitmeyi deneyebilirsiniz ama USCIS fee odeme durumunu aciliyeti dusuk oldugundan internetten halledin diye yonlendireceklerdir.

En yakin zamanda ucretleri odeyip surecleri baslatmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran Neyi görüşmek istiyorsunuz anlamadım? Sadece 220 dolarlık ücretleri ödemeniz yeterli, kartlar otomatik olarak basılacak ve sistemde kayıtlı adrese gönderilecek. Herhangi bir görüşme yapmanıza gerek yok. USCIS web sitesinde onların görünmesine de gerek yok.

• @knnrn, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@yboran Neyi görüşmek istiyorsunuz anlamadım? Sadece 220 dolarlık ücretleri ödemeniz yeterli, kartlar otomatik olarak basılacak ve sistemde kayıtlı adrese gönderilecek. Herhangi bir görüşme yapmanıza gerek yok. USCIS web sitesinde onların görünmesine de gerek yok.

Selam, şu an kendi hesabımdan girdiğimde eşim ve çocuklarım listede görünmüyor USCIS hesabımda, onalrın 220 dolar oaln ücretlerini ödeyeiblmem için listede görmek gerektiğini düşünüyorum. ilk giriş çıkışları üzerinden 1 yılı aşkın süre geçtği için askkıda kalma veya hak kaybı gibi bir durum olmassın diye görüşmek istiyorum. O nedenle sordum. şuan pasaportlarındaki 1 yıllık süre de geçtiği için vizesis durumdalar, greencard olmadan giriş yapamayacğaımız için sorunu çözmeye çalışıyorum. onların için ayrı USCIS hesabu açmama gerek var mı?

• ⭐⭐⭐

@yboran konunun ilk mesaji dikkatlice okudunuz mu? Aile bireylerini sizin eklemenizi soyluyor step-4 asamasinda.

• @yboran, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@knnrn, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Selam, şu an kendi hesabımdan girdiğimde eşim ve çocuklarım listede görünmüyor USCIS hesabımda, onalrın 220 dolar oaln ücretlerini ödeyeiblmem için listede görmek gerektiğini düşünüyorum. ilk giriş çıkışları üzerinden 1 yılı aşkın süre geçtği için askkıda kalma veya hak kaybı gibi bir durum olmassın diye görüşmek istiyorum. O nedenle sordum. şuan pasaportlarındaki 1 yıllık süre de geçtiği için vizesis durumdalar, greencard olmadan giriş yapamayacğaımız için sorunu çözmeye çalışıyorum. onların için ayrı USCIS hesabu açmama gerek var mı?

ok dir ödemeyi yapabildim. teşekkür ederim.

@knnrn, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

ok dir ödemeyi yapabildim. teşekkür ederim.

Bilgi için gncel durumu paylaşmak isterim, konsolusluktan GC onayı aldıktan yaklaşık 2 yıl sonra ancak GC basımlarının onayını verebildik(ben asıl talihli zaten almıştım, bu talep ailenin geri kalan bireyleri içindi) nisan başından USCIS ten yaptığım başvuru ile 10 gün içinde eşimin ve çocukların GC ları USA adresini teslim edildi. destek olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Asıl hikaye şimdi, yaklaşık 2 yıldır USA ya giriş yapmayan ailemin GC ları ile ilk girişinde nasıl bir durumla karşılaşacaklar merak ediyorum. Her türlü ihtimali hazırlıklıyız, bakalım. En azından COVID 19 positive sonucumuz var artık bu kanaldan yürümeye çalışacağız.

hayırlı olsun diyelim, merak ediyorum sürecinizi mutlaka paylaşın lütfen. Bizde öyle durum yok ama olsa ne olur diye merak ediyorum. çünkü eşimin GC vize alamadı henüz. ben ve kızımda var. eşimin sürecini bekledik pandemi vardı o yüzden göç etmeyi hızlandıramadık derimd iye düşündüm ama emin olamıyorum ağustosta 1 yıl olacak.
    siz Nereye gideceksiniz? ilk giriş Miami'den yaptık. memurlar sorgulayıcı baya orada..

• Greencard ucretini odemeden once adres degisikligi yaptim. Kart uretilirken yeni adresin onaylandigi bilgisi geldi. Suan ‘’Card was mailed to me’’ yaziyor fakat usps tracking number bulunmuyor, eksik birsey mi var, uscis aranmam mi gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tiberius, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Greencard ucretini odemeden once adres degisikligi yaptim. Kart uretilirken yeni adresin onaylandigi bilgisi geldi. Suan ‘’Card was mailed to me’’ yaziyor fakat usps tracking number bulunmuyor, eksik birsey mi var, uscis aranmam mi gerekiyor?

Yakinda sayfa guncellenecektir diye dusunuyorum, su an icin baska bir sey yapmaniza gerek yok.

• Sayfa guncellendi card was picked up usps seklinde, delivery adresini gorulmuyor, privacy den dolayimi, bunu gorebilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayfa guncellendi card was picked up usps seklinde, delivery adresini gorulmuyor, privacy den dolayimi, bunu gorebilir miyiz?

USPS tracking code verecekler orada size, o tracking code ile USPS sitesinden bilgileri gorebileceksiniz.

• Merhaba, tracking code ile kontrol ettigimde delivery adresi gozukmuyor

@crazycells, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Sayfa guncellendi card was picked up usps seklinde, delivery adresini gorulmuyor, privacy den dolayimi, bunu gorebilir miyiz?

USPS tracking code verecekler orada size, o tracking code ile USPS sitesinden bilgileri gorebileceksiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

61

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |