Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Diversity Visa. 2018. Green Card icin odeme yapmaya calisinca soyle bir ibare cikiyor: You are not required to pay the USCIS Immigrant Fee
    Your A-number and State Case ID (DOS Case ID) indicate that you are exempt from paying this fee.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@silk USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Diversity Visa. 2018. Green Card icin odeme yapmaya calisinca soyle bir ibare cikiyor: You are not required to pay the USCIS Immigrant Fee
    Your A-number and State Case ID (DOS Case ID) indicate that you are exempt from paying this fee.

Bir yanlislik var gibi gorunuyor, su an icin bir sey yapmaniza gerek yok, isterseniz 1 hafta sonra yine deneyin.

• @crazycells Tesekkur ederim.

• merhaba arkadaşlar,
    uscis fee ödeme kısmında 2 başlık çıkıyor,birisi pay uscis fees diğeride uscis immigrand fee,hangi başlık altında ödeme yapmamız lazım?

• ⭐⭐

@hakisalapaki Step-1" ve sonrasinda tek tek ekranlar gosterilmis.

Herbirinin basindaki arti isaretine tiklayarak ilgili ekrani gorebilirsiniz.

"Step-1" Verilen web adresini onerilen internet browser progrmlarindan biriyle aciniz ve "login" dugmesine tiklayiniz

"Step-2" "Click to Pay the USCIS Immigrant Fee.” secenegine tiklayiniz (uyari ekraninda dokuman doldurma surecine dair bilgiler cikacak, okuyu"continue" seciniz).

"Step-3"te bilgilerinizi gireceksiniz. A-Number ve DOS Case ID'nize dair bilgileri asagida bulabilirsiniz.

"Step-3"te "add" dugmesine tikladiginizda sizin kaydiniz asagidaki tabloda ( "Immigrant Payee Table") goruntuleniyor ve yeni bir giris yapmak icin ekran yenileniyor.

"Step-4" Diger aile uyelerinizi birer birer girip "add" dugmesine tiklayarak kaydedebilirsiniz. Tum aile bireyleri asagidaki tabloda("Immigrant Payee Table") goruntulendiginde "continue" dugmesine tiklayabilirsiniz. Bir aile uyesinin bilgisi yanlis girildi ise "remove" dugmesiyle silip yukarida tekrar "add" yapabilirsiniz.

"Step-5" Tum aile bireylerine dair girdiginiz bilgilerin dogru oldugunu gordugunuzde "Proceed to Payment" dugmesine tiklayabilirsiniz. Bu arada, odenecek toplam tutar bu ekranda sol ust kosede goruntulenmis olacak.

"Step-6" Kaydettiginiz gocmen bilgilerini ve odeme tutarlarini bu sayfada gozden gecireceksiniz. Email yazan kisma kendi email adresinizi gireceksiniz ki odemeye dair bilgilendirmeyi alabilesiniz. Alt kisimda da odemeyi yapanin bilgileri ve adresi giriliyor (asil talihli).

"Step-7" "Please select a payment method" ekraninda, odemenizi kredi karti ile yapacaksaniz "I want to pay with a debit or credit card" secmelisiniz. "credit card" bildigimiz kredi karti; "debit card" ise ABD'deki bir bankada acilmis olan hesabin banka kartidir.

"Step-8A" "Please provide Credit or Debit card information below" kismindaki bilgileri dolduracaksiniz (kartin kime ait oldugu onemli degil, bir yakininizdan yardim alirsaniz onun bilgi ve adresini gireceksiniz).
    "Card type" dogru secmelisiniz.
    "Account number" kart numaranizdir.

"Step-8B" "Please enter checking or savings account information below" kismini kullanabilmeniz icin ABD'deki bankalardan birinde acilmis bir banka hesabi gerekir. Banka hesap sahibi buradaki detaylari bilecektir.

"Step-9A" Kredi karti (veya debit) odemenizi gozden gecirip onaylayacaksiniz.

"Step-9B" ABD'deki bir hesaptan odemenizi gozden gecirip onaylayacaksiniz.

"Step-10" Odeme onay ekranini goreceksiniz. Bu ekranin goruntusunu saklayiniz.

• ⭐⭐

@hakisalapaki baslığın bilgilendirme kısmında bu bilgiyi sizin için kopyalayıp, yapıştırdım. Umarım işinize yarar.

• teşekkür ederim bilgileriniz için.Bir de şunu sormak istiyorum bu konuda tam bilgiye sahip değilim.UScis fee ödendikten sonra kartım acaba NY 260 formunda gösterdiğim arkadaşımın adrese gönderileceğini biliyorum ama biz Türkiyeye dönmüş olacağız.Kartın tesliminde sorun oluşurmu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakisalapaki Kart posta kutusuna birakiliyor, bir sorun olmaz. Adresi yazarken arkadasinizin adini da eklediniz diye tahmin ediyorum. Adres sahibinin adi gecmiyorsa geri donebilir.

• merhaba,
    immigrand fee ödemesinde asıl talihli adresi kısmına türkiyedeki adresimi yazacağız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakisalapaki USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

merhaba,
    immigrand fee ödemesinde asıl talihli adresi kısmına türkiyedeki adresimi yazacağız?

Turkiye/ABD farketmeksizin su anki adresini yazabilirsiniz.

• teşekkür ederim,sorunsuz ödemeyi yaptım..

• Herkese selamlar arkadaşlar ağustosta abd ye uçuyorum. Ödemeyi gerçekleştirdim fakat mülakat sırasında abd deki adresimi güncellememe rağmen uscıss ta eski adres gözüküyordu.. jfk yden giriş yaparken yeni adresimi tekrar güncelleyebilir miyim yoksa kart eski adrese gidecek 😕

• Uscis sitesine üye olmaya çalıştım. Chrome üstünden olamadım ama Internet Explorer ile başardım.
    Ödemelerimi yapmak istediğimde ise Error yani hata mesajı verdi en sonda. Fakat kredi kartımı ve email adresimi kontrol ettiğimde sorun olmadıgını ve teyit emaıllarının geldiğini gördüm. Deneyimimi paylaşmak istedim, faydası olur belki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty Giris yaparken adresi guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Uscis sitesine üye olmaya çalıştım. Chrome üstünden olamadım ama Internet Explorer ile başardım.
    Ödemelerimi yapmak istediğimde ise Error yani hata mesajı verdi en sonda. Fakat kredi kartımı ve email adresimi kontrol ettiğimde sorun olmadıgını ve teyit emaıllarının geldiğini gördüm. Deneyimimi paylaşmak istedim, faydası olur belki.

Bilgilendirme icin tesekkurler, genelde bu tur hatalar oluyor. Sizin de yaptiginiz gibi ilk denenmesi gereken sey, bilgisayardaki diger web browser'larla deneyip hangisinin uyumlu oldugunu bulmak.

Eger buna ragmen hata devam ediyorsa, sitede teknik bir calisma olabilir, o nedenle ikinci yapmaniz gereken birkac gun bekleyip yine denemek olmali.

• @erkoholland aynısı bana oldu.

• Sayın @crazycells başlangıçta yer alan bilgiler ve linkler o kadar net ve anlaşılırdı ki hiç bir sorun yaşamadan USCIS Fee Ödemesini yapabildim. Tüm yardımlarınız için bir kez daha teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@commodore USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Sayın @crazycells başlangıçta yer alan bilgiler ve linkler o kadar net ve anlaşılırdı ki hiç bir sorun yaşamadan USCIS Fee Ödemesini yapabildim. Tüm yardımlarınız için bir kez daha teşekkür ederim.

Sayin @Commodore , sorun yasamadan halletmenize sevindim 🙂 yalniz belirtmis olayim, bu konunun basindaki bilgileri sayin @Sharm hazirladi 🙂

• ⭐⭐

burdaki bilgiler eskimi değişmiş galiba ödeme ekranı bende değişik gözüküyor

• merhaba Arkadaslar,
    Amerikaya giris yapmadan önce im.fee ödemesini yaptım.bana 2 tane numara verildi.Pay.Gov Tracking ID: 26xxxxxx
    Agency Tracking ID: CXELxxxxxxxx
    ioE numrasını https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do yazınca sadece ödeme yapıldığı bilgisi veriyor.usps den arattım numaralar hatalı diyor.yani kartın adrese gönderilip gönderilmediğini bylamıyorum.Bilgisi olan varmı acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |