Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 Gitmeden önce konuşmuştuk meseleyi ya, ona binaen tecrübemizi paylaştım yoksa biliyorum GC basımı için ödemenin yapılması gerektiğini. SSN ile GC farklı şeyler olduğundan birbirine etkisinin olacağını sanmıyorum. Arkadaşımın eşine GC birkaç hafta içinde ulaşmışken kendisine 8 ay sonra gelmiş çeşitli sebeplerden dolayı, bu nedenle kendisi benden daha temkinli. Biz yerleşmeyi 4 ay sonra düşünüyoruz bu nedenle acelemiz yok, USCIS fee'yi duruma göre ya bu hafta ödeyeceğim ya da SSN'leri bekleyip yine duruma göre 3 hafta sonra ödeyeceğim, daha uzun süre beklemeyi düşünmüyorum. Durumdan burayı da haberdar ederim.

• @tuan, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Herkese Merhaba,

Bir kaç sorum var. Aşağıda sıralamaya çalıştım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. @crazycells

1-Az önce 3 kişilik ailem için immigrant fee'yi ödedim. Case numaralarını doldururken örneğin 2019EU26XXX01 için sonda ki 01 02 ve 03 ü eklemedim. A Number ları girerken de başa 0 eklemedim ancak otomatik olarak kendi girdi. Bu durumlar bir sıkıntı oluşturur mu sizce ?

2-Görüşmede verdiğim adresi değiştireceğim. Bu işlemi nerden ve nasıl yapabilirim ?

3-Bu bağlamda Amerikada şimdilik kesin bir adresim yok ancak airbnb üzerinden 1 aylık bir ev kiraladım.1 ay içerisinde kartım elime geçmez ise ne yapmam gerekir ?

Cevaplar;

1. Zaten 01, 02, 03'ü eklemeyin diyor, bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Üye olduysanız zaten basımı ve postalanmasını kontrol edebilirsiniz.
    2. Havalimanından ilk girişinizde sarı zarfları alıp sizi bir ofise götürüyorlar orada bize sorulan tek soru "adresinizi değiştirmek istiyor musunuz?" oldu yani adresi havalimanında değiştirebilirsiniz. Ancak burası biraz çetrefilli diğer cevapta açıklayayım.
    3. Bir ay içerisinde kartınız elinize ulaşabilir ancak ulaşmayadabilir. Benim tavsiyem kiraladığınız ev sahibine bu durumu anlatın, şu an olmasa bile son hafta anlatın ve posta sonraki bir zamanda gelirse saklamasını rica edin. Havalimanından ilk girişte adresi değiştirmek daha makul bir çözüm olabilir ancak bunu yapan arkadaşımın başına şöyle bir durum gelmiş. GC çıkan eşine GC hemen gelirken kendisine çok sonra gelmiş ve adreste kimseyi bulamamışlar geri gitmiş, sonra yeniden başlamış işleme derken 8 ay sonra kart eline geçmiş, başıma bela oldu demişti. Bu yüzden planınızı buna göre yapın ve risklerin farkında olun, adresi değiştirseniz bile ilk verdiğiniz adrese gönderilme ihtimali aklınızda bulunsun.

• @denizaydinli Çok teşekkür ederim. uzun uzun yazmışsınız çok sağolun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@denizaydinli ödeme yapmadığın sürece green kart sana gelmez ki sen beklesen de olmaz ki zaten bu ödeme yapıldıktan sonra gelir ayrıca SSN için uscis ödemesi etkiliyor mu @knnrn @crazycells @FreeWoRLD cevap verecektir

Henüz bu konuda yeterli deneyim oluşmadı. Ben şahsen SSA'nın USCIS ücreti ödenmiş mi ödenmemiş mi diye takip edeceğini sanmıyorum. SSN kartı gelecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@denizaydinli ödeme yapmadığın sürece green kart sana gelmez ki sen beklesen de olmaz ki zaten bu ödeme yapıldıktan sonra gelir ayrıca SSN için uscis ödemesi etkiliyor mu @knnrn @crazycells @FreeWoRLD cevap verecektir

Henüz bu konuda yeterli deneyim oluşmadı. Ben şahsen SSA'nın USCIS ücreti ödenmiş mi ödenmemiş mi diye takip edeceğini sanmıyorum. SSN kartı gelecektir.

SSN sorun degil. USCIS bilgileri SSA'ya gondermese bile, kisiler kendileri bir SSA ofisine gidip SSN cikarabilirler.

• @crazycells, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

SSN sorun degil. USCIS bilgileri SSA'ya gondermese bile, kisiler kendileri bir SSA ofisine gidip SSN cikarabilirler.

USCIS Fee'yi ödemediğimiz için SSN Cardlarının adresimize gönderilmeme ihtimali olabilir mi? Girişimizin ertesi günü SSA ofise gittik ve 21 dayzzz diye geri gönderildik, USCIS fee'yi 1 yada 3 hafta sonra ödemeyi planlıyorum umarım SSN Card'lara bir etkisi yoktur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

USCIS Fee'yi ödemediğimiz için SSN Cardlarının adresimize gönderilmeme ihtimali olabilir mi? Girişimizin ertesi günü SSA ofise gittik ve 21 dayzzz diye geri gönderildik, USCIS fee'yi 1 yada 3 hafta sonra ödemeyi planlıyorum umarım SSN Card'lara bir etkisi yoktur.

Siz odemeden USCIS'in bilgileri SSA'ya gonderecegini sanmiyorum (emin olmasam da), ama 21 gunden sonra kendiniz gidip basvuru yapabilirsiniz zaten.

• Tekrar Selamlar,

Recipt numberları kontrol ettiğimde 3 adet IOE numarası da ödenmiş görünüyor. Ancak ödeme yaptığım sayfanın giriş bilgileri ile myuscis sayfasına giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı yerine mail adresimi yazmaya çalıştığımda eksik kalıyor. Orada ayrıca bir hesap açmaya çalışıyorum bu kez de 4 adet güvenlik sorusundan sonra aşağıdaki ekran geliyor. 2 gündür deniyorum bir türlü yapamadım. Böyle bir durumla karşılaşan var mıdır ?

b35737fe-7a95-42dc-9074-b94a1ad56e6c-image.png

• Yeniden herkese selamlar. Yukardaki ekran sorunu devam ediyor. Burdaki amacım eşim ile oğlumu kendi hesabıma ekleyip takip edebilmek. Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı ? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuan maalesef problemin neden kaynaklandigini bilmiyorum. Isterseniz farkli bir web browser'dan deneyin.

• @tuan Bu ekrana kadar olan basamaklari tek tek anlatir misiniz? Tikanmanin nedenini bu ekrandan anlayamiyoruz.

• @nakalakev ne kadar oldu abd ye gireli? 15-20 günlük süreçte statu değişebiliyor green kart için, daha istikrarlı yani. ancak ssn kartlar biraz daha tesadüfi, birinin eli değmişse geliyor, bize basılı ssn ler gelmedi...

• @caglaror Sırasıyla ekranlar şu şekilde.

E6922F93-2721-4A53-A147-B68C680C5DB7_1_105_c.jpeg
    F03A7DF4-8B97-48F8-A7AD-9894F0CEE9B7_1_105_c.jpeg
    04CC9A34-9971-4DD4-8058-861E392F02DA_1_105_c.jpeg
    35C6C160-FAA4-430D-9554-99866D7D0670_1_105_c.jpeg
    5AC7B86B-F141-4E02-A1AC-DA432C44916D_1_105_c.jpeg

• @tuan Yani son ekrandan bir oncekinde Submit dugmesine tiklayinca son ekran geliyor ve kaliyor oyle mi? step3.do ekranindan veri gidiyorsa da gelen cevabi bir sekilde ekrana dokemiyor. Bu sayfalar en iyi eski Internet Explorerla calisiyordu. Yeni IE artik chrome tabanli. IE olan bir makinadan deneme sansiniz var mi?

• @caglaror Evet maalesef 2-3 gündür bununla uğraşıyorum.

• @caglaror Tamamdır gün içersinde windows tabanlı bir bilgisayarda IE üzerinden deneyeceğim. Sonucu size bildiririm. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

• @tuan Bir de login uzerinden gitmeye calisin. Sifre hatirlatma gibi bir yer vardi sanirim, sizden sonra ben denedim, uzun sure kullanmadiginiz icin pasif hale gelmis deyip sifre hatirlatma linki gondertti. Oradan sifremi yenileme linkine tiklayip sifre yeniledim de acildi. 3 kisiyiz biz de ben ucumuzun durumunu da gorebiliyorum. Son durumlar var tabi degismemis. Biz kartlari vb almistik.

• @caglaror Maalesef IE de şifre hatırlatma da işe yaramıyor. Bu durumu nereye yazmalıyım ?

• @crazycells @caglaror dediğniz gibi windows tabanlı yeni bir chrome dan yaptım. Şifre girişini de 2 gündür denediğimden farklı olarak girdim. Sonunda oldu. Teşekkür ederim. Özellikle @caglaror çok teşekkür ederim. Ayın 29 undan sonra LA de olacağım. Beklerim.

• ⭐⭐⭐

@tuan, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells @caglaror dediğniz gibi windows tabanlı yeni bir chrome dan yaptım. Şifre girişini de 2 gündür denediğimden farklı olarak girdim. Sonunda oldu. Teşekkür ederim. Özellikle @caglaror çok teşekkür ederim. Ayın 29 undan sonra LA de olacağım. Beklerim.

Yolunuz açık olsun güle güle gidin

Benzer Başlıklar

• 2
  • 46
  • 58
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |