Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ICu, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@knnrn Benim kartım açık olduğu halde yapamadım

ABD'deki bankalar debit işlemi için ACH denen eski bir yöntemi kullanıyor. Türkiye'deki kartlar bu yönteme uygun olmadığı için olmamış olabilir. Kredi kartı için böyle bir sorun yok.

• @Betfair39
    Siz Immigrant Fee'yi ordaki bir başvuru merkezinde mi ödediniz?

• @gunesdogdu @crazycells hocam merhaba, ödeme ekranında bize adres soruyor. Bu adres green cardın gönderilmesini istediğimiz adres midir? Yoksa Türkiye'deki yaşadığımız adres mi?

• @morpenguen TR deki adresde olur, orada girilen adres cok onemli degil.

• @cnpist nasıl yani çok önemli değil? O adresi sorma amacı nedir?

• ⭐⭐⭐

@morpenguen, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@cnpist nasıl yani çok önemli değil? O adresi sorma amacı nedir?

Amacı konusunda bir bilgim olmamakla beraber fatura adresi olarak düşünebilirsiniz demişti deneyimli birisi forumdan. Geçmiş yıllarda bir çok kişi Tr de bulunan adresini verdi ve bir sorunla karşılaşmadı. 2 yıl önce yerleşen talihli ile birebir görüştüğümde oda Tr deki adresini verdiğini söyledi. Bende ödememi Tr de ki adresimi vererek yaptım.
    Eğer şüpheniz bulunuyorsa Ucsıs’e mail atarak bu sorunuzu yöneltebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist nasıl yani çok önemli değil? O adresi sorma amacı nedir?

Ödemeyi yaptığınız kredi kartının fatura adresi soruluyor. Bu adres Türkiye'de ise Türkiye'deki adresi yazabilirsiniz. Kartın gönderileceği adresle ilgisi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunesdogdu @crazycells hocam merhaba, ödeme ekranında bize adres soruyor. Bu adres green cardın gönderilmesini istediğimiz adres midir? Yoksa Türkiye'deki yaşadığımız adres mi?

Sayin @knnrn 'nin dedigi gibi fatura adresi soruluyor orada, kartinizla iliskili fatura adresiniz neyse onu kullanabilirsiniz.

• @morpenguen herkes cevaplamis bana is kalmamis 🙂

• Arkadaslar abdye gireli 1 ay oldu henuz greencard basvurusu yapmadim bugun bir belge gelmis greencardinizi subat 1 e kadar alin diye Ben simdi kendi greencardimi alsam esim ve cocugumunkini daha sonra alsam olur mu ? Asıl talihli Benim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetemre, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Arkadaslar abdye gireli 1 ay oldu henuz greencard basvurusu yapmadim bugun bir belge gelmis greencardinizi subat 1 e kadar alin diye Ben simdi kendi greencardimi alsam esim ve cocugumunkini daha sonra alsam olur mu ? Asıl talihli Benim

Aşağıda paylaştığım adreste ABD'ye girmeden ödemeyi yapın diyor. Biz ABD'ye girişten kısa bir süre sonra ödeseniz de çok sorun olmaz diyoruz. Bence bu esnekliği daha fazla zorlamasanız iyi olur.

• @knnrn cok tesekkur ederim

• USCIS Ödemesini ABD'ye ilk girişten sonra yapıcam, bunun dezavantajı ne olabilir? Sonra ödeme yapıp bir dezavantaj yada avantaj yaşayan oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli daha geriye gidersen 1 hafta içinde gelmiş girdikten sonra yapmışlar. Ama yanlış hatırlamıyorsam havaalanında neden ödemediğini sorguluyorlardı.

• Gerçekten sorguluyorlar mı yaa, Uçak biletleri airbnb vs derken bu ay epey bir yüklendik kredi kartına ve hesap kesim tarihi de tam ABD'ye girdiğimiz gün, hatta uçak tahminen 23:30 gibi inecek, bu yüzden girdikten sonra ödemeyi planlıyordum. Şu sorgulama işi nedeniyle daha erkene mi çeksem ya da daha pasaport sırasındayken mi ödesem? @ayvalik10

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Gerçekten sorguluyorlar mı yaa, Uçak biletleri airbnb vs derken bu ay epey bir yüklendik kredi kartına ve hesap kesim tarihi de tam ABD'ye girdiğimiz gün, hatta uçak tahminen 23:30 gibi inecek, bu yüzden girdikten sonra ödemeyi planlıyordum. Şu sorgulama işi nedeniyle daha erkene mi çeksem ya da daha pasaport sırasındayken mi ödesem? @ayvalik10

ABD'ye girdikten sonra 1-2 hafta içinde ödemenizi öneririm. Girişte bu nedenle bir sorun yaşamazsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli yanlış anlattım kusura bakma girememezlik olmuyor sdece @knnrn dediği gibi 1–2 hafta içinde ödemeyi yapmanız gerekiyor diye size bilgi veriyor

• Herkese Merhaba,

Bir kaç sorum var. Aşağıda sıralamaya çalıştım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. @crazycells

1-Az önce 3 kişilik ailem için immigrant fee'yi ödedim. Case numaralarını doldururken örneğin 2019EU26XXX01 için sonda ki 01 02 ve 03 ü eklemedim. A Number ları girerken de başa 0 eklemedim ancak otomatik olarak kendi girdi. Bu durumlar bir sıkıntı oluşturur mu sizce ?

2-Görüşmede verdiğim adresi değiştireceğim. Bu işlemi nerden ve nasıl yapabilirim ?

3-Bu bağlamda Amerikada şimdilik kesin bir adresim yok ancak airbnb üzerinden 1 aylık bir ev kiraladım.1 ay içerisinde kartım elime geçmez ise ne yapmam gerekir ?

• USCIS fee'yi ödemeden giriş yaptık, niye ödemediğimiz sorulmadı. Türkiye'ye döndük hala da ödemiş değiliz, bir ihtimal önümüzdeki hafta ödeyebilirim ya da birkaç hafta daha bekleyip SSN kartlarının gelmesini bekler ve adresin çalışırlığını teyit etmiş olurum çünkü SSN neyse de Greencard bayağı başa bela oluyormuş adresini verdiğim arkadaşımın tecrübesine göre.

@ayvalik10, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@denizaydinli daha geriye gidersen 1 hafta içinde gelmiş girdikten sonra yapmışlar. Ama yanlış hatırlamıyorsam havaalanında neden ödemediğini sorguluyorlardı.

@denizaydinli, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Gerçekten sorguluyorlar mı yaa, Uçak biletleri airbnb vs derken bu ay epey bir yüklendik kredi kartına ve hesap kesim tarihi de tam ABD'ye girdiğimiz gün, hatta uçak tahminen 23:30 gibi inecek, bu yüzden girdikten sonra ödemeyi planlıyordum. Şu sorgulama işi nedeniyle daha erkene mi çeksem ya da daha pasaport sırasındayken mi ödesem? @ayvalik10

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli ödeme yapmadığın sürece green kart sana gelmez ki sen beklesen de olmaz ki zaten bu ödeme yapıldıktan sonra gelir ayrıca SSN için uscis ödemesi etkiliyor mu @knnrn @crazycells @FreeWoRLD cevap verecektir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |