Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana tmm cok tsk ler🙋♀

• @crazycells @Zeyna , konuya katkıda bulunmak için şu detayı paylaşmak isterim.

Green Card talihlisi bendim. Ben, eşim ve çocuklarrmdan önce sürecimi başlattığımdan dolayı ben nisan 2019 da tek çıkış yaptım ardından geri döndüm. Eşim ve iki küçük çocuğumuz Eylül 2019 ayında ben yanlarında olmadan USA ya uçtular. TR den ayrılırken bir sorun olmadı, ben her ihtimali karşı orlar TR den çıkarken Havalimanında bekledim , ama gerek olmadı. Ayrıca uçuş öncesi THY yi arayıp sordum, ve bir zaruret olmadığını belirtti. Ayrıca gerekli diğer şartları belirtti(detayını maalesef hatırlamıyorum, bazı ülkeler vb.). Ancak hem bizim case imizi hem de uçacağımız ülkeyi direkt etklemiyordu . Yani günün sonunda Eşim iki çocuğumuz ile birlikte ben de yanlarında olmadan hiç bir sorun yaşamadan USA ya uçuş yaptılar. Ancak Bu sadece bizim case imiz için geçerli olabilir. Uçuş öncesi kendi durumunuz için THY ile görüşmekte fayda var.

• @Muhtaradana tsk ler;) bi sorum daha var..cocugun sari zarfini kendim gidip teslim etsem yani cocuk gelmese oluyor mu?

• Sadece cocuklara pasaport alirken her iki ebeveynden riza beyani gosteren bir forma imza atmalari isteniyor. Cikista sormuyorlar diye biliyorum.

• @Zeyna, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhaba sorum olacakti..velayet ben de ancak cocugumu abd ye babasindan herhangi bir yazi imza vs almadan goturebilir miyim? Greencard bans cikti ve cocuguma da aldik..Tsk ler

merhaba, cocuklarin kendileri adina pasaportu var mi ? Var ise hatirladigim kadari ile ilk pasaportlarini alirken her iki ebeveyn de muvakkafatname vermiş oluyordu, bu sebeple sizinle ya da esinizle cikmalarinda sorun olmamasi gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells @Zeyna , konuya katkıda bulunmak için şu detayı paylaşmak isterim.

Green Card talihlisi bendim. Ben, eşim ve çocuklarrmdan önce sürecimi başlattığımdan dolayı ben nisan 2019 da tek çıkış yaptım ardından geri döndüm. Eşim ve iki küçük çocuğumuz Eylül 2019 ayında ben yanlarında olmadan USA ya uçtular. TR den ayrılırken bir sorun olmadı, ben her ihtimali karşı orlar TR den çıkarken Havalimanında bekledim , ama gerek olmadı. Ayrıca uçuş öncesi THY yi arayıp sordum, ve bir zaruret olmadığını belirtti. Ayrıca gerekli diğer şartları belirtti(detayını maalesef hatırlamıyorum, bazı ülkeler vb.). Ancak hem bizim case imizi hem de uçacağımız ülkeyi direkt etklemiyordu . Yani günün sonunda Eşim iki çocuğumuz ile birlikte ben de yanlarında olmadan hiç bir sorun yaşamadan USA ya uçuş yaptılar. Ancak Bu sadece bizim case imiz için geçerli olabilir. Uçuş öncesi kendi durumunuz için THY ile görüşmekte fayda var.

bilgilendirme icin tesekkurler. Yok, bu dediginiz herkes icin gecerli olmali. Siz ilk girisi yaptiktan sonra, DV2 ve DV3 vizeli aile uyeleri de girebilirler (sizinle veya sizsiz)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyna, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@Muhtaradana tsk ler;) bi sorum daha var..cocugun sari zarfini kendim gidip teslim etsem yani cocuk gelmese oluyor mu?

hayir, maalesef ilk girisi herkes kendisi gerceklestirmeli.

• Green card is being prepared yazısına dönüştükten kaç gün sonra kart teslim edilir acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Green card is being prepared yazısına dönüştükten kaç gün sonra kart teslim edilir acaba ?

resmi bekleme suresi 120 gun, bilginize. Kisa da surebilir, uzun da...

• Merhabalar. 2019 talihlisiyim. Vizemi uzatmak amacıyla önce bir giriş çıkış yapacağım. Yerleşmeyi ise Mayıs gibi düşünüyorum. Sorum şu :USCIS ödemesini döndükten sonra yapsam olur mu?

• Merhabalar. 2019 talihlisiyim. Vizemi uzatmak amacıyla önce bir giriş çıkış yapacağım. Yerleşmeyi ise Mayıs gibi düşünüyorum. Sorum şu :USCIS ödemesini döndükten sonra yapsam olur mu?

• USCIS ödemesi size gelecek olan green card in basimi ile ilgili. USCIS ödemesi ile beraber ilk girişinizden sonra kartiniz basilip vermiş olduğunuz Amerika adresine gönderilecek ve bu sure 120 güne kadar uzayabiliyor. USCIS ödemesini fgec yapmaniz vizenize bir etki yapmaz sadece kartinizin daha gec elinize geçmesine sebep olur. Ayrica green card elinizde ol ayinca aktarmali uçuşlarda pasaport üzerindeki damgayi bilmeyip zorluk cikaranlar da olabiliyor. Bilginize

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhabalar. 2019 talihlisiyim. Vizemi uzatmak amacıyla önce bir giriş çıkış yapacağım. Yerleşmeyi ise Mayıs gibi düşünüyorum. Sorum şu :USCIS ödemesini döndükten sonra yapsam olur mu?

ilk firsatta odemenizi tavsiye ederim.

• Ve 40 gün sonra kartı teslim aldık.
    Your item was delivered in or at the mailbox at 4:48 pm on December 14, 2019

• USCIS fee ödeme sırasında ekranda A numarası ve case No girdikten sonra adres istiyor. Siz buraya hangi adresi yazdınız? Türkiye veya US? Fatura falan mı gönderilecek acaba?

• Birde USCIS üyeliği şart mıdır acaba? sistem sürekli error veriyor username de falan, login olmadan ödenenez mi bu ücret ? teşekkürler

• @crazycells bu login işlemi şart mı? anlamadım, ekran sizi ödemeye yönlendiriyor?

• @crazycells pay.gov sayfasında billing adress olarak vereceğimiz adres nedir acaba? TR mi ? USA mı verelim

• ⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

USCIS fee ödeme sırasında ekranda A numarası ve case No girdikten sonra adres istiyor. Siz buraya hangi adresi yazdınız? Türkiye veya US? Fatura falan mı gönderilecek acaba?

Birde USCIS üyeliği şart mıdır acaba? sistem sürekli error veriyor username de falan, login olmadan ödenenez mi bu ücret ? teşekkürler

@crazycells bu login işlemi şart mı? anlamadım, ekran sizi ödemeye yönlendiriyor?

@crazycells pay.gov sayfasında billing adress olarak vereceğimiz adres nedir acaba? TR mi ? USA mı verelim

1. Amerika’daki adresle alakası yok, fatura/ekstre adresinin geleceği yer olarak yorumlayabilirsiniz.

2. Ödenebilir ama bilgilerinizi doğru girdiğinize emin olun. Tavsiyem üye olarak ödemeyi yapmanız.

3 ve 4. Sorularınız için yukardaki cevaplar geçerli yine

• @bolatmali çok teşekkürler. Yanlız bu login olayı için arkadaşlara bir trick vereyim. Ne explorer ne chrome, USCIS üyeliği olmuyor, bir MacBook Air bulun. Direk oluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |