Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba uscıs ödemesi yaparken kartın gideceği adresi yazmak doğru olan değil mi? çünkü bir daha adres girme kısmı yok sonradan değiştirmemek için bunun doğrusu nedir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aris-Ayarkan, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

merhaba uscıs ödemesi yaparken kartın gideceği adresi yazmak doğru olan değil mi? çünkü bir daha adres girme kısmı yok sonradan değiştirmemek için bunun doğrusu nedir

Ödeme yaparken kartın gideceği adresi değil, ödemeyi yaptığınız kredi kartının billing adresini soruyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aris-Ayarkan, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

merhaba uscıs ödemesi yaparken kartın gideceği adresi yazmak doğru olan değil mi? çünkü bir daha adres girme kısmı yok sonradan değiştirmemek için bunun doğrusu nedir

Bu asamanin Green Card'in gonderilecegi adresle bir alakasi yok. Kartinizin fatura adresi neyse orasini yazmaniz gerekiyor.

• Merhabalar,

Eger onceden sorulmus bir soru ise kusura bakmayin. Green kart mulakati sirasinda adresimin degismesi gerektigini belirttim ve eskisiyle deistirilmek uzere olan adresimi gorusme memuruna verdim. Daha sonra green kartin posta ile yollanabilmesi icin immigrant fee odemek uzere myUSCIS sistemine giris yaptigimda profilimde hala eski adresimin yazili oldugunu gordum. Bu adresi duzenle (edit) secenegine tiklayarak yapmak istedigimde sistem izin vermiyor. Daha sonra AR-11 adress degisiklik formunu doldurup online olarak gonderdim ama 15 gundur herhangi bir degisiklik olmadi. Adres degisikligi icin olusturulan case bolumunde hala "in process " yaziyor. Sorum ise , immigran fee odeme sirasinda sorulan adres bolumume goncel adresimi yazsam green card bu yazdigim adresemi gonderilir yoksa myUSCIS sisteminde kayitli olan eski adresimemi gonderilir? Cevaplariniz ve yardiminiz icin simdiden tesekkur ederim.

• @august_chillzone
    "" Merhabalar,

Eger onceden sorulmus bir soru ise kusura bakmayin. Green kart mulakati sirasinda adresimin degismesi gerektigini belirttim ve eskisiyle deistirilmek uzere olan adresimi gorusme memuruna verdim. Daha sonra green kartin posta ile yollanabilmesi icin immigrant fee odemek uzere myUSCIS sistemine giris yaptigimda profilimde hala eski adresimin yazili oldugunu gordum. Bu adresi duzenle (edit) secenegine tiklayarak yapmak istedigimde sistem izin vermiyor. Daha sonra AR-11 adress degisiklik formunu doldurup online olarak gonderdim ama 15 gundur herhangi bir degisiklik olmadi. Adres degisikligi icin olusturulan case bolumunde hala "in process " yaziyor. Sorum ise , immigran fee odeme sirasinda sorulan adres bolumume goncel adresimi yazsam green card bu yazdigim adresemi gonderilir yoksa myUSCIS sisteminde kayitli olan eski adresimemi gonderilir? Cevaplariniz ve yardiminiz icin simdiden tesekkur ederim.""

Simdi gordum, odeme bolumunde sorulan sadece kredi karti ile alakali olup green kartin gonderilecegi adresle alakasi yokmus.

Bu durumda ne yapmam gerektigi ile ilgili onerileriniz var ise rica etsem paylasirmisiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@august_chillzone, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@august_chillzone
    "" Merhabalar,

Eger onceden sorulmus bir soru ise kusura bakmayin. Green kart mulakati sirasinda adresimin degismesi gerektigini belirttim ve eskisiyle deistirilmek uzere olan adresimi gorusme memuruna verdim. Daha sonra green kartin posta ile yollanabilmesi icin immigrant fee odemek uzere myUSCIS sistemine giris yaptigimda profilimde hala eski adresimin yazili oldugunu gordum. Bu adresi duzenle (edit) secenegine tiklayarak yapmak istedigimde sistem izin vermiyor. Daha sonra AR-11 adress degisiklik formunu doldurup online olarak gonderdim ama 15 gundur herhangi bir degisiklik olmadi. Adres degisikligi icin olusturulan case bolumunde hala "in process " yaziyor. Sorum ise , immigran fee odeme sirasinda sorulan adres bolumume goncel adresimi yazsam green card bu yazdigim adresemi gonderilir yoksa myUSCIS sisteminde kayitli olan eski adresimemi gonderilir? Cevaplariniz ve yardiminiz icin simdiden tesekkur ederim.""

Simdi gordum, odeme bolumunde sorulan sadece kredi karti ile alakali olup green kartin gonderilecegi adresle alakasi yokmus.

Bu durumda ne yapmam gerektigi ile ilgili onerileriniz var ise rica etsem paylasirmisiniz?

Sistem çok geç güncelleniyor. Konslosluk görüşmesi sırasında doğru adresi verdiyseniz o adrese gelmesi lazım. Bence sistemde ne yazdığını dikkate almayıp kartın gelmesini bekleyin. İçiniz rahat etmiyorsa USCIS çağrı merkezini arayıp teyid etmek dışında yapılacak bir şey yok. Tabii bu bazen birkaç saat sürebiliyor.

Eğer henüz ABD'ye giriş yapmadıysanız zaten kart basılıp gönderilmeyeceği için şu anda adres güncellenmemiş olsa bile sorun olmaz.

• @knnrn Tesekkurler vakit ayirip yazdigin icin. Dedigin gibi aradim ve didigin gibi 1 saat surdu 🙂 Ve su anda saat 1:35 pm olmasina ragmen teknik elemanlar cikmis oldugunu ve sabah saat 8 de aramam gerektigini soyledi adres guncellenmesi icin. Evet gorusme esnasinda yeni adresimi vermistim sonrasinda da eski adresi gorunce ne olur ne olmaz diye AR-11 ile adress guncellensin sonra immigrant feeyi odeyeyim diye dusundum . ABD'ye de giris yapmis durumdayim. Yarin bi ariyacagim tekrar sonrasinda yazarim durumu.:👍🏻 🤞🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@august_chillzone, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhabalar,

Eger onceden sorulmus bir soru ise kusura bakmayin. Green kart mulakati sirasinda adresimin degismesi gerektigini belirttim ve eskisiyle deistirilmek uzere olan adresimi gorusme memuruna verdim. Daha sonra green kartin posta ile yollanabilmesi icin immigrant fee odemek uzere myUSCIS sistemine giris yaptigimda profilimde hala eski adresimin yazili oldugunu gordum. Bu adresi duzenle (edit) secenegine tiklayarak yapmak istedigimde sistem izin vermiyor. Daha sonra AR-11 adress degisiklik formunu doldurup online olarak gonderdim ama 15 gundur herhangi bir degisiklik olmadi. Adres degisikligi icin olusturulan case bolumunde hala "in process " yaziyor. Sorum ise , immigran fee odeme sirasinda sorulan adres bolumume goncel adresimi yazsam green card bu yazdigim adresemi gonderilir yoksa myUSCIS sisteminde kayitli olan eski adresimemi gonderilir? Cevaplariniz ve yardiminiz icin simdiden tesekkur ederim.

USCIS call center tek hizli cozum maalesef. USCIS fee oderken bu adresi degistirmeniz mumkun degil, o farkli bir asama. ya AR-11 ya da USCIS call center.

Adresiniz kesinlesmeden formlara bu adresi yazmamalisiniz, eger tek bir adres yazmis olsaydiniz bu tur problemlerle ugrasmazdiniz. Adres degisikligi her zaman risktir...

• @crazycells Zaman ayirdigin icin tesekkurler. Green card cekilisinden sonra gerekli formlari doldururken kullandigim amerikada yasadigim adresten green card vize gorusmesinden 45 gun once amerikada baska bir adrese tasinmam gerekti. Normalde green card sureci bitene kadar formlarda kullandigim adreste kalacktim. Ama planlanmamis bir sekilde tasinmam gerekti. O sirada adresimi degistirecektim ama gorusme tarihim belli olmadan adres degistirmemin belirlenecek ve bana email olarak gonderilecek gorusme tarihime negatif etkisi olabileceginden dolayi vize gorusmesi esnasinda adresimi degistirmem tavsiye edildi. Ben de Ankarada ki gorusme esnasinda gorevli memura adresimin degistigini soyleyerek yeni adresimi verdim. Ama myUSCIS de gorunen o ki adres degismemis. Bugun tekrar aradim costumer service adresin sadece AR-11 ile degistirebilecegini soyledi. Bu surecin 30 gun alacagini soyledi. Ben de 30 gunu gecme ihtimali ne diye sordugumda,"Kesin 30 gun icinde adres guncellenmis olur ve 30 gunden fazla almaz " dedi. (2 sene once de calisma izni 90 gun once eline gecer dediklerinde 129 gun almisti 😏 😏 ) Bakalim artik.

@crazycells bir sorum var eger bir bilgin varsa lutfen paylasir misin? Tasindiktan sonra adresimi USPS'in sisteminde degistirdim ve bir mail eski adresime bile gelse yeni adresime forward edilmeye basladi. Acaba USCISden gelen belgeler icinde aynisi soz konusu olur mu? Yoksa bazi kurumlardan gelen maillerde oldugu gibi USCIS de zarflarin uzerine "do not forward" veya "not forwardable" gibi uyarilar koyuyor mu? Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Zaman ayirdigin icin tesekkurler. Green card cekilisinden sonra gerekli formlari doldururken kullandigim amerikada yasadigim adresten green card vize gorusmesinden 45 gun once amerikada baska bir adrese tasinmam gerekti. Normalde green card sureci bitene kadar formlarda kullandigim adreste kalacktim. Ama planlanmamis bir sekilde tasinmam gerekti. O sirada adresimi degistirecektim ama gorusme tarihim belli olmadan adres degistirmemin belirlenecek ve bana email olarak gonderilecek gorusme tarihime negatif etkisi olabileceginden dolayi vize gorusmesi esnasinda adresimi degistirmem tavsiye edildi. Ben de Ankarada ki gorusme esnasinda gorevli memura adresimin degistigini soyleyerek yeni adresimi verdim. Ama myUSCIS de gorunen o ki adres degismemis. Bugun tekrar aradim costumer service adresin sadece AR-11 ile degistirebilecegini soyledi. Bu surecin 30 gun alacagini soyledi. Ben de 30 gunu gecme ihtimali ne diye sordugumda,"Kesin 30 gun icinde adres guncellenmis olur ve 30 gunden fazla almaz " dedi. (2 sene once de calisma izni 90 gun once eline gecer dediklerinde 129 gun almisti 😏 😏 ) Bakalim artik.

@crazycells bir sorum var eger bir bilgin varsa lutfen paylasir misin? Tasindiktan sonra adresimi USPS'in sisteminde degistirdim ve bir mail eski adresime bile gelse yeni adresime forward edilmeye basladi. Acaba USCISden gelen belgeler icinde aynisi soz konusu olur mu? Yoksa bazi kurumlardan gelen maillerde oldugu gibi USCIS de zarflarin uzerine "do not forward" veya "not forwardable" gibi uyarilar koyuyor mu? Tesekkurler

en dogrusunu yapmissiniz, bu durumda hemen AR11 ile adres degisikligi yapmak gerekli. Ayrica boyle durumlarda hem konsoloslukta, hem de kapidaki CBP gorevlisine adres degisikligi oldugunu belirtirseniz daha iyi olur, biri unutsa bile digeri unutmamis olur. Siz adres degisikligi yaptiginiz icin, green card yanlis adrese gonderilse bile USCIS'e geri donecektir.

Fakat, dediginiz gibi USPS genelde boyle konularda hassas ve guncel olan adresinize bu postayi goturecektir. Fakat bu kararin nerede ne zaman verildigini bilemiyorum, o nedenle garanti verememe 🙂 Fakat diyebilecegim su ki, siz yapmaniz gerekeni fazlasiyla yapmissiniz, bu durumda Green Card'in eski adrese gitmemesi lazim.

• @crazycells Tesekkurler vakit ayirdigin ve sorularimi cevapladigin icin. Umuyorum ki hersey yolunda gidecektir. Gelismeler olunca yazarim ilerde ihtiyaci olanlarin yararlanabilmesi icin. Tesekkurler. Guzel bir hafta sonu diliyorum.

• @crazycells başkanım ben haziran ayında USCIS üyeliğini yaptım ilermelerden sonra ücret ödemeye gelince kart kabul etmedi şimdi açtırıp tekrar yapmak istiyorum ama email veya şifre hatası veriyor daha önce ben makbuz numarası ve yedek kod bile almıştım ama şimdi giremiyorum ödemeden nasıl makbuz numarası alabiliyorum nereden süreci takip edebilirim kartın basılması için çok önemli bizim için

• Ben 1 aydır hangi kartla denersem deneyeyim hem bilgisayarımdan hem de tabletimden hata alıyordum. En son bir iPhone cihazda denemeye karar verdim. Wi-Fi yerine 4G hücresel internet ile giriş yaptım ve ödeme başarıyla tamamlandı. Eğer manasız yere devamlı hata alıyorsanız telefon üzerinden denemenizi öneririm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmaz, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@crazycells başkanım ben haziran ayında USCIS üyeliğini yaptım ilermelerden sonra ücret ödemeye gelince kart kabul etmedi şimdi açtırıp tekrar yapmak istiyorum ama email veya şifre hatası veriyor daha önce ben makbuz numarası ve yedek kod bile almıştım ama şimdi giremiyorum ödemeden nasıl makbuz numarası alabiliyorum nereden süreci takip edebilirim kartın basılması için çok önemli bizim için

Arada sistemde problem olabiliyor.

FArkli web browser'lardan bir daha girmeyi deneyin isterseniz. Sanirim A numarasi ve dosya numarasi ile giriyorsunuz siteye, yaniliyor muyum?

• ben az önce ödememi yaptım fakat ödeme ekranına girerken de kredi kartı bilgilerini girdikten sonra da devamlı sayfayı yenileyerek ilerleyebildim. en sonunda ödeme başarılı ekranı geldi, mail olarak da bir referans kodu geldi ama ne mailde ne de referans kodunu site üzerinden sorgulattığımda ismim dosya numaram vb. bana ait hiçbir bilgi yok sadece ödeme başarılı yazıyor. herkesin mi bu şekilde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

ben az önce ödememi yaptım fakat ödeme ekranına girerken de kredi kartı bilgilerini girdikten sonra da devamlı sayfayı yenileyerek ilerleyebildim. en sonunda ödeme başarılı ekranı geldi, mail olarak da bir referans kodu geldi ama ne mailde ne de referans kodunu site üzerinden sorgulattığımda ismim dosya numaram vb. bana ait hiçbir bilgi yok sadece ödeme başarılı yazıyor. herkesin mi bu şekilde?

A number ya da dosya numarasini girdiginiz icin bir sorun yasamamaniz lazim.

• @crazycells evet girdim ama siteye ulaşılamıyordu birtürlü ve dediğim gibi devamlı sayfayı refresh yaparak ilerleyebildim o yüzden emin olamadım, yakın zamanda yapan arkadaşlar da aynı durumda mı diye merak ettim.

• ⭐⭐

Selam Forumdaşlarım ;

Uscis Fee Ödememizi yaptık biraz önce . Nasıl güzel duygu anlatamam... Amerika Maceramızın her aşamasında yaşadığımız tecrübelerimizi aktarmak boynumuzun borcu olmakla beraber inanılmazda keyif verici 🙂

Uscis Fee ödemesi için bir a4 kagıdına önce asıl talihlinin daha sonra aile bireylerinin A-Number (Sarı zarfın üzerinde ve Pasaportunuzda verilen vizenin üzerinde mevcut)-Case number, Pasaport nosunu- Amerika Adresini hepsini not aldım. sayfa 1 de yer alan yönlendirmeler sonucu uscıs ten hesap olusturdum. Güvenlik üst düzey olduğu için önce bana 5 tane güvenlik sorusu soruldu. Onları not defterime soru ve cevap olarak kaydettim. Sistemdede cevaplarını kaydettim. (soruları vr cevapları e-mailime yedekledim.)

daha sonra her uscis girişinizi yaparken güvenlik kodunun gelmesi için e-mailime yönlendirdim. sisteme girdikten sonra general quız diye birkaç soru cıktı, tr deki adresim, annemin adı, vizemin basıldığı tarih, şıklarla soruldu. (pasaportunuz veya vizenin basıldığı kopyası yanınızda olursa rahat edersiniz.)

ödeme linkine devam ettikten sonra gerisi cok kolay ; A-NUMBER -CASE NO girip , diğer aile üyeleri için add ile ekleme yapıyorsunuz. Kişi başı 220 $ . biz 660$ cık ödedik 🙂

ödeme makbuz dekontunun fotosunu aldık ne olur ne olmaz diye . Zaten E-mail adresimize de takip için makbuz geldi. 🙂

çok mutluyum 🙂 Herşey çok güzel olacak :))

(Ödemeyi yaptıktan sonra fonda

dinleyip , birde türk kahvesi içerseniz , tadından yenmez :))) ))))

• Arkadaşlar ben dv 2020 talihlisiyim kasım ayı içerisinde mülakata gidecegim uscis ödemesini benim de mi yapmam gerekiyor bu ödeme tam olarak ne için yapılıyor?

• @tugbafurkan mulakata gıdıp vıze aldığınız takdırde odeme yapıcaksınız.vızenız red olursa odeme yapmıyorsunuz.Bu ucret amerıkaya gırdıkten sonra greencardınızın basımı ıcın gereken ucret parayı odemezsenız gocmen vızeyle abdye gırsenız bıle parayı odeyene kadar greencard basılmıyor.vızenızı alıp abd ye gırmeden once odemenız tavsıye edılıyor.Bence en doğrusuda bu.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 58
  • 5
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |