Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn Tesekkurler

• Az önce İş bankası kredi kartı ile ödememi üye olmadan yaptım. Ödeme sonunda bilgiler mail olarak geliyor. Giriş yapmamla beraber süreç başlamış oluyor değil mi? Adres değiştirmediğim sürece başka bir işlem yapmama gerek var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemist USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Az önce İş bankası kredi kartı ile ödememi üye olmadan yaptım. Ödeme sonunda bilgiler mail olarak geliyor. Giriş yapmamla beraber süreç başlamış oluyor değil mi? Adres değiştirmediğim sürece başka bir işlem yapmama gerek var mı?

Green Card'in postalanmasi icin baska bir sey yapmaniza gerek yok.

• Ödemeyi başka kişinin kredi kartı ile yapılabilir mi?
    Kendim kredi kartı kullanmıyorum, debit kart var, o da Türkiye’deki bankanın kartı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@begench Ödeme yaptığınız kartın kime ait olduğu önemli değil. Ayrıca kartınızın güvenlik ayarları uygunsa debit kart ile de ödeme yapabilirsiniz.

• son 2 aydır giriş yapanlar acaba kaç günde green cardları ellerine ulaştı? Yaklaşık bir bilgi verebilirlerse çok sevinirim.

• merhaba, ben yukarıda belirtilen adreste hesap açtım ve ödememi yaptım. dv-260 formunda belirttiğim adreste değişiklik oldu. bu sistemde de adres değişikliği için bir yer mevcut. aşağıda bir görüntü paylaştım.okudum ama emin olamadım durumdan...bu adres değişikliği için dilekçe işlem aşamsında mı şeklindeki soru için aşağıdaki not sure kısmına tıkladığımda "For case-processing purposes, customers should inform USCIS of any address change as soon as the move is completed so they can receive notices and documents related to an active case in a timely fashion. If you have a receipt notice or a receipt number, your case has been accepted and is currently in progress with USCIS. " açıklaması yer alıyor. uscis ödemesi yaptığım için bende bi receipt number var. benim anladığım soruya yes diyip devam etmek.yes i seçip devam ettiğimde form kodları istiyor. tek tek gezerek IVF- Immigration visa fee yi buldum ama bu kısmı dolrurarak mı devam etmek gerekiyor yoksa buradan bu aşamad adres değişikliği mümkün değil mi ?

https://drive.google.com/open?id=15nzaPRnrYnlpAPQ5AfBQ6gr81JkSaSpw

resim ekleyemedim-link koydum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-tekoglan USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

merhaba, ben yukarıda belirtilen adreste hesap açtım ve ödememi yaptım. dv-260 formunda belirttiğim adreste değişiklik oldu. bu sistemde de adres değişikliği için bir yer mevcut. aşağıda bir görüntü paylaştım.okudum ama emin olamadım durumdan...bu adres değişikliği için dilekçe işlem aşamsında mı şeklindeki soru için aşağıdaki not sure kısmına tıkladığımda "For case-processing purposes, customers should inform USCIS of any address change as soon as the move is completed so they can receive notices and documents related to an active case in a timely fashion. If you have a receipt notice or a receipt number, your case has been accepted and is currently in progress with USCIS. " açıklaması yer alıyor. uscis ödemesi yaptığım için bende bi receipt number var. benim anladığım soruya yes diyip devam etmek.yes i seçip devam ettiğimde form kodları istiyor. tek tek gezerek IVF- Immigration visa fee yi buldum ama bu kısmı dolrurarak mı devam etmek gerekiyor yoksa buradan bu aşamad adres değişikliği mümkün değil mi ?

https://drive.google.com/open?id=15nzaPRnrYnlpAPQ5AfBQ6gr81JkSaSpw

resim ekleyemedim-link koydum

evet OS155A ya da IVF'yi secip ilerleyin. Oradaki receipt number, USCIS fee odemesindeki receipt number. Green Card'in gidecegi adresten emin olmak icin, degisikligi yaptiktan sonra USCIS customer service'i arayip teyit etmenizi tavsiye ederim.

• @sorusuvar USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

son 2 aydır giriş yapanlar acaba kaç günde green cardları ellerine ulaştı? Yaklaşık bir bilgi verebilirlerse çok sevinirim.

6 hafta da geldi, sikago giris, adres indiana idi.

• @mehmett teşekkürler sn mehmet. Bizim de sanırım öyle olacak. cuma günü status güncelleme maili geldi. 'Card Is Being Produced' aşamsına geçmiş. sanırım haftaya bizim de elimizde olur diye düşünüyorum. ya da sonraki haftanın başında. böylece 6 hafta olmuş olacak aynı şekilde.

• @sorusuvar bende ilk adres olarak chigago verdim ama sacramentoya geldim.uscis adres değişikliği sayfasından adresi değiştirdim.ilk gün ssn ofisine gittim ama bekle 21 gün dedi. ssn nereye postalanacak fln gibi aşamaları takip edebileceğimiz bir yer var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-tekoglan USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@sorusuvar bende ilk adres olarak chigago verdim ama sacramentoya geldim.uscis adres değişikliği sayfasından adresi değiştirdim.ilk gün ssn ofisine gittim ama bekle 21 gün dedi. ssn nereye postalanacak fln gibi aşamaları takip edebileceğimiz bir yer var mı ?

hayir, maalesef SSN icin boyle bir site yok. SSN icin su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu

• Mehabalar haziran ayında mülakatım var, inşallah mülakatı geçersem ABD ye kasım ayında ilk etapta işlerim nedeniyle 10 günlüğüne giriş çıkış yapmayı planlıyorum. Acaba uscıs ödemelerini gitmeden yapacağım. Adreste belli 8 yıldır orada ikamet eden arkadaşın adresini verdim. Benim sormak istediğim o adrese GC tım geldiği zaman arkadaşa teslim ederler mi ve o bana Türkiye ye yollayabilir mi?

• Genellikle posta kutusuna bırakıyorlarmış. Ama "care of" veya "c/o" yazarak alacak arkadaşın adını eklemeniz de öneriliyor. US'den TR'ye yollama konusunda muhtelif öneriler ve ücretler var, forumda ararsanız yöntemlerle ilgili bir başlık olması gerek.

• @caglaror işte ben "care of" veya "c/o" şeklinde yazmadım. Teslim ederler inşallah:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keops USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Mehabalar haziran ayında mülakatım var, inşallah mülakatı geçersem ABD ye kasım ayında ilk etapta işlerim nedeniyle 10 günlüğüne giriş çıkış yapmayı planlıyorum. Acaba uscıs ödemelerini gitmeden yapacağım. Adreste belli 8 yıldır orada ikamet eden arkadaşın adresini verdim. Benim sormak istediğim o adrese GC tım geldiği zaman arkadaşa teslim ederler mi ve o bana Türkiye ye yollayabilir mi?

sizin olmayan bir adresi size ait gibi gostermemeniz en iyisi olur, yoksa sayin @caglaror 'in da dedigi gibi karisikliklar olabilir. Mumkunse o adresin basina c/o ekletip adreste kalan arkadasinizin ismini yazin. O durumda kesin arkadasinizin posta kutusuna birakilabilir ve o size yollayabilir.

• @crazycells tamam mülakattan ekletirim inşallah. Ama ben ABD deki verdiğim adreste kalan arkadaşımın ismini yazdım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keops USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@crazycells tamam mülakattan ekletirim inşallah. Ama ben ABD deki verdiğim adreste kalan arkadaşımın ismini yazdım.

eger ismi yaziliysa o durumda bir problem olmaz.

• @crazycells çok teşekkür ederim içim rahatladı😊

• ⭐⭐

ödeme ekranı değişmiş galiba
    "Step-2" "Click to Pay the USCIS Immigrant Fee.” secenegini yok galiba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |