Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

@CaglarDurak, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

Merhabalar. Kusura bakmayın tüm her şeyi okumam mümkün değildi fakat verdiğiniz bilgiler doyurucu ve güzeldi. Teşekkürler. Sorulduysa kusura bakmayın ama Almanya İçin bazı firmalar var hemşire alımı için aracılık yapan bu şekilde Amerika İçin de bir firma var mı acaba. Kusura bakmayın sorulduysa. Saygılar.

Evet, aracı firmalar vize için sponsor oluyor. Örnekler:

xumerus.com

avanthealthcare.com

www.passportusa.com

Siz hangi firmayı tercih ederdiniz?

• @knnrn Bugün doktorlara zam yapılıp diğer sağlık çalışanları es geçildi. İngilizce bilmeden gelme şansımız var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RoadtoNewLife, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

@knnrn Bugün doktorlara zam yapılıp diğer sağlık çalışanları es geçildi. İngilizce bilmeden gelme şansımız var mı?

Hayır, yok maalesef. Green card çekilişi çıkarsa ancak dil bilmeden gelebilirsiniz.

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

@RoadtoNewLife, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

@knnrn Bugün doktorlara zam yapılıp diğer sağlık çalışanları es geçildi. İngilizce bilmeden gelme şansımız var mı?

Hayır, yok maalesef. Green card çekilişi çıkarsa ancak dil bilmeden gelebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Bir gün "hep karavana" yerine
    "Dv case no" yazacağım inşallah

• Merhaba hocam ben lise anestezi önlisans fizik tedavi okudum 5 yıl anestezi teknisyeni olarak ve 3 yılolarakta Umke personeli olarak çalışıyorum. Eğer Gc çıkarsa lvn denkliği alabilirmiyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnbrkdmrl, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

Merhaba hocam ben lise anestezi önlisans fizik tedavi okudum 5 yıl anestezi teknisyeni olarak ve 3 yılolarakta Umke personeli olarak çalışıyorum. Eğer Gc çıkarsa lvn denkliği alabilirmiyim?

Önlisans hemşirelik mezunu olsaydınız LVN lisansı almak mümkün olabilirdi ama bu şartlarda pek mümkün görünmüyor.

• Anladım hocam peki direk lvn veya adn okuyabilirmiyim? Yoksa öncesinde okumam gereken bölüm veya almam gereken sertifika varmı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnbrkdmrl ABD'de hemşirelik okuyan bir arkadaşım bununla ilgili bir rehber hazırladı ama bloguma koymaya fırsat olmadı. Blogumu takip ederseniz ayrıntıları bulacaksınız. Öncelikle bazı prerequisite dersleri almak gerekiyor.

• Merhaba, eşim lisans mezunu 2 yıllık devlet hemşiresi. Eşim bu süreçleri tamamlayıp gittiğinde ben gidebiliyor muyum? yoksa ikimizde beraber gidebilir miyiz? ben hemşire değilim

• @knnrn teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fi̇li̇zaltay, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

Merhaba, eşim lisans mezunu 2 yıllık devlet hemşiresi. Eşim bu süreçleri tamamlayıp gittiğinde ben gidebiliyor muyum? yoksa ikimizde beraber gidebilir miyiz? ben hemşire değilim

Evet, eş ve çocuklar da birlikte green card alıyor. Eş ve çocuklar için herhangi bir şart yok.

• Merhabalar, lise mezunuyum hemşirelik bölümü bitirdim lisans çıkış lì olmak lazimmis .. ABD ye gittiğimizde lisans alsak hem okuyup hem calìşma durumu oluyormu acaba orda onu merak etttim

• ⭐⭐⭐

@Nagehan-avcı Merhaba, tabi lisans hemşirelik okuyabilirsiniz. Uluslar arası öğrenci olursanız çok pahalıdır. Ayrıca çalışma süresi haftada 20 saat ile kısıtlıdır. Ama green card sahibi olarak giderseniz çok daha uygun ücretlere okursunuz. Çalışma süresinde de bir kısıtlama olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Nagehan-avcı Green cardınız varsa hemşire yardımcısı olarakta başlayabilirsiniz ve yavaş yavaş tamamlarsınız lisans hemşireliğe ama henüz bunu yapan birine rastlamadığımız için nasıl olacağı hakkında bir fikrimiz yok malesef gittiğiniz eyaletin board of nursing iyle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

• Merhabalar bir sorum olacaktı 2016 yılında Sağlık Meslek Lisesinden aldığım diploma ile Türkiye'de hemşire olarak çalışabilirim ama 2017 yılından sonra alınan eğitimler hemşire yardımcılığı olarak geçiyor ben 2022 mayıs ayında greencard ile geldi konsoloslukta lise eğitimimi göstererek ülkeye giriş yaptım(lise mezunu veya mesleği olmayan greencard alamaz) ama bazı eğitim kurumları eğitim aldığım liseyi kabul etmeyebilirler diye bir şey okudum GED almam gerektiğini söylediler bazı kişiler bu böyle mi gerçekten tekrardan mı lise okumalıyım yoksa bunun çözmenin bir yolu var mı?

Bu hemşirelik diplomam ile hangi meslekler yapabilirim yada alanımda çalışabilir miyim bu bilgiyi net bir şekilde colorado eyalettinden nereye öğrenebilirim? Hiç bir geçerliliği yok mu yoksa bazı meslekleri yapabilir miyim?

Hemşirelik eğitimi bildiğim kadarıyla min 2 yıl max 4 yıl onun üstüne bir de master 2-3 yıl yapmak gerekiyor ki hemşire olmak için burada bu diploma hiç bir şekilde geçmiyor mu? Bu arada hemşirelik olarak hiç çalışmadım sadece okulu bitirip 2 sene yaz kış staj yaptım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samuraisamet, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

Merhabalar bir sorum olacaktı 2016 yılında Sağlık Meslek Lisesinden aldığım diploma ile Türkiye'de hemşire olarak çalışabilirim ama 2017 yılından sonra alınan eğitimler hemşire yardımcılığı olarak geçiyor ben 2022 mayıs ayında greencard ile geldi konsoloslukta lise eğitimimi göstererek ülkeye giriş yaptım(lise mezunu veya mesleği olmayan greencard alamaz) ama bazı eğitim kurumları eğitim aldığım liseyi kabul etmeyebilirler diye bir şey okudum GED almam gerektiğini söylediler bazı kişiler bu böyle mi gerçekten tekrardan mı lise okumalıyım yoksa bunun çözmenin bir yolu var mı?

Bu hemşirelik diplomam ile hangi meslekler yapabilirim yada alanımda çalışabilir miyim bu bilgiyi net bir şekilde colorado eyalettinden nereye öğrenebilirim? Hiç bir geçerliliği yok mu yoksa bazı meslekleri yapabilir miyim?

Hemşirelik eğitimi bildiğim kadarıyla min 2 yıl max 4 yıl onun üstüne bir de master 2-3 yıl yapmak gerekiyor ki hemşire olmak için burada bu diploma hiç bir şekilde geçmiyor mu? Bu arada hemşirelik olarak hiç çalışmadım sadece okulu bitirip 2 sene yaz kış staj yaptım.

Lise eğitimi ile ABD'de hemşirelik yapamazsınız. Nursing assistant vb işler yapmanız mümkün. Lise eğitimi için GED gerektiğini sanmıyorum, bence herhangi bir şey yapmaya gerek yok. İşverenler bu konuda sizi yönlendirecektir.

Bilgi için Colorado board of nursing: https://dpo.colorado.gov/Nursing

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ytrbilgisayar, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

Amerika’da Hemşirelik mi
    Amerika’da Sevdiğin iş mi
    Artıları Eksileri tartışılır mı
    Sağlık Riskli meslek gurubunda olduğundan Ne iş olursa yapalım mı? Sevdiğin iş mi?
    Bu işsizlikte Herşey yapılır mı?

UNUTMAYIN DÜNYADA SAĞLIK EN DEĞERLİ DEĞERDİR Para için dağlıktan olmak Sağlığın EN PAHALI OLDUĞU ABD de AKIL KARI MIDIR?

Sorunuzu daha sade ve anlaşılır bir şekilde sormayı deneyin isterseniz.

• Öncelikle merhabalar,
    2024 green card talihlilerinden biri de benim, türkiyede 2.5 yıldır hemşirelik yapmaktayım. Lisans mezunuyum. Başlıktaki açıklamalarınızı okudum. Size tecrübelerinizden yararlanmak için bir kaç soru sormak istiyorum.
    1- Green Cardlı biri olarak hemşire denkliği alırken yine açıklamalardaki gibi mi denklik almalıyım?
    2- Denklik sürecine şimdiden başlamalı mıyım? Yoksa amerikaya gittiğimde mi başlamalıyım?
    3-Hemşirelik açısından hangi eyaletleri be şehirleri önerirsiniz?
    4- Hemşirelik açısından dil kursuma başlamalı mıyım?
    5- Amerikaya gittiğimde hastane dil açısından kurs gibi destekler sağlıyor mu?
    6- Sizin bana genel anlamda tavsiyeleriniz nelerdir?
    Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cegede, içinde söyledi: Amerika'da Hemşirelik

Öncelikle merhabalar,
    2024 green card talihlilerinden biri de benim, türkiyede 2.5 yıldır hemşirelik yapmaktayım. Lisans mezunuyum. Başlıktaki açıklamalarınızı okudum. Size tecrübelerinizden yararlanmak için bir kaç soru sormak istiyorum.
    1- Green Cardlı biri olarak hemşire denkliği alırken yine açıklamalardaki gibi mi denklik almalıyım?
    2- Denklik sürecine şimdiden başlamalı mıyım? Yoksa amerikaya gittiğimde mi başlamalıyım?
    3-Hemşirelik açısından hangi eyaletleri be şehirleri önerirsiniz?
    4- Hemşirelik açısından dil kursuma başlamalı mıyım?
    5- Amerikaya gittiğimde hastane dil açısından kurs gibi destekler sağlıyor mu?
    6- Sizin bana genel anlamda tavsiyeleriniz nelerdir?
    Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.

Tebrikler.
    1- RN lisansı süreci herkes için aynı. DV süreci %100 garanti olsaydı eyalet seçenekleriniz daha fazla diyebilirdim ama öyle olmadığı için New York, Texas veya Montana eyaletlerinden birini seçmenizi tavsiye ederim.
    2- Bence İngilizce seviyeniz B2 üstü ise denklik işlemlerine hemen başlayın. DV sürecinde bir aksaklık olsa bile EB-3 yoluyla green card alabilirsiniz.
    3- Green card ve RN lisansını aldıktan sonra istediğiniz eyalette çalışabilirsiniz. Eyalet tercihi daha çok kişisel tercihlere göre yapılması gereken bir şey. Hemşireye her yerde iş var.
    4- Mesleki açından özel bir kursa gerek yok. NCLEX-RN sınavına çalışırken zaten gerekli terminolojiyi de öğrenmiş olacaksınız.
    5- Hayır, böyle bir destek sağlamıyor. Dil seviyeniz C1 değilse hemşirelik yapamazsınız zaten.
    6- Göçmen Hemşire Telegram grubuna katılmanızı tavsiye ederim. RN lisansı ve göçmenlik süreçleri devam eden hemşire arkadaşlar bilgi paylaşımı yapıyor. İngilizce ve hemşirelik sınavlarına yönelik kaynaklar da var. Bana Telegram'dan bir mesaj atarsanız gruba eklerim.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 7
  • 3
  • 27
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |