Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2020 Talihlileri DV2020 Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

Sağlık Sektöründe Meslek Edinmek

• ⭐⭐

@cenkay Sağlık Sektöründe Meslek Edinmek içinde söyledi:

Sayin @knnrn eşim eğitimci ayrıca bionerji terapisti.Abd de olabilirse bionerji alanında çalışmak istiyor.Bu alanla ilgili bilginiz var miydi?(Lisans gerekip gerekmediği,evde çalışabilir mi,ofis tarzı bir yer açabilir mi vb.) Verdiğiniz değerli bilgiler için ayrıca teşekkür ediyorum.

Bilgim yok maalesef. Şuraya bakabilirsiniz: https://study.com/articles/How_to_Become_an_Energy_Therapist_Education_and_Career_Roadmap.html

• @knnrn Teşekkür ederim.

• @knnrn ben fizyoterapistim su anda da yüksek lisans ders donemindeyim, orada galiba 7 yillik bir eğitimden geciyorlarmis, amerikaya greencard ile geleceğim ve fizyoterapist olarak çalışmak istiyorum ne yapmam gerekir fikriniz var mı?

• ⭐⭐

@baha Sağlık Sektöründe Meslek Edinmek içinde söyledi:

@knnrn ben fizyoterapistim su anda da yüksek lisans ders donemindeyim, orada galiba 7 yillik bir eğitimden geciyorlarmis, amerikaya greencard ile geleceğim ve fizyoterapist olarak çalışmak istiyorum ne yapmam gerekir fikriniz var mı?

Surecle ilgili gerekli bilgiler burada: http://www.apta.org/Licensure/ForeignEducated/

• ⭐⭐

@özlem Amerika'da Doktorluk içinde söyledi:

USMLE ile ilgili cok güzel bilgiler var sitenizde ve amerikada doktorluk ile de ilgili. Hepsini okudum.
    Ben hekimlik yapmak istemiyorum diplomamın sınavlara girmeden ve eğitim almadan geçerli olmadığını forumunuzdan öğrendim.
    Başka bir iş seçeneği olabilir. Ama seçenekler neler? Nereden başlamam gerek?
    Yeniden eğitim almak, sertifika programları, bilimsel araştırmalar hepsi olabilir.
    Bu arada tasınacagım bölgenin Florida olması bir avantaj heralde. Çok sayıda kalifiye insanın oraya göç edip elindeki diplomasının geçerli olmaması nedeniyle başka işlerde çalıştıgı ile ilgili bir sürü yazı var.
    Ama seçenekler neler? Nereden başlamam gerek bu konuda fikir alabilirsem cok sevinirim.
    Bir de tüm üniversite eğitim programları ücretli mi oluyor?

İngilizceniz iyiyse medikal transkripsiyon yapabilirsiniz. Saatine 25 dolar veriyolar. Evden tıbbi raporları yazıya dökmeniz isteniyor.

Başka bir seçenek pharmacy assistant olarak çalışmak. Sadece bir sınava girmeniz gerekiyor. Saat ücretleri 18-20 dolar civarında. Benim bir arkadaşım USMLE sınavlarını geçemezse bunu yapacak mesela.

Eğitim almaya açıksanız halk sağlığı veya genetik gibi alanlarda yüksek lisans yaparak toplum sağlığı merkezlerinde veya genetik danışmalığı kliniklerinde çalışabilirsiniz.

• @knnrn merhabalar benimde bir sorum var ? Bu yılki greencard talihlisiyiz.Lise çıkışlı anestezi teknisyeniyim 8 yıllık devlet görevindeyim. Ayrıca onlisans sağlık kurumları işletmeciliği diplomam var sizce geçerliliği varmı yada onerebileceginiz bir yol ?

• ⭐⭐

@arifcinar Sağlık Sektöründe Meslek Edinmek içinde söyledi:

@knnrn merhabalar benimde bir sorum var ? Bu yılki greencard talihlisiyiz.Lise çıkışlı anestezi teknisyeniyim 8 yıllık devlet görevindeyim. Ayrıca onlisans sağlık kurumları işletmeciliği diplomam var sizce geçerliliği varmı yada onerebileceginiz bir yol ?

Lise veya önlisans eğitimi geçerli değil maalesef. Ama mesleki deneyiminiz geçerli olur. Tek yapmanız gereken gidince Anesthesia Tech lisansı için eğitim almak olacak.

• @knnrn teşekkürler yorumunuz için. Buradan almam gereken bir belge sertifika yada çalıştığımı gösteren yazılara gerek olurmu ?

• ⭐⭐

@arifcinar Sağlık Sektöründe Meslek Edinmek içinde söyledi:

@knnrn teşekkürler yorumunuz için. Buradan almam gereken bir belge sertifika yada çalıştığımı gösteren yazılara gerek olurmu ?

Evet, kurumunuzdan çalıştığınız süreyi ve yaptığınız işi gösteren bir yazı alın. Ayrıca çalışma arkadaşlarınızdan ve yöneticilerinizden sizinle ilgili referans yazmalarını isteyin. Bunlar İngilizce olursa daha iyi olur. Olmazsa da çevirisini yaptırırsınız.

Cevaplamak için giriş yapın

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

4676
Kullanıcı

1635
Başlık

71259
| | |

Yeşilkart Forum ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.