Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@vartorian, içinde söyledi: (L) Şirket İçi Transfer Vizesi

Merhabalar,

Bugün "L-1B" Vize başvurusu için şirket avukatından "L-1B Intracompany Transfer Questionnaire" adlı belgeyi almış bulunmaktayım. Belge içerisinde genel olarak işle ilgili ne gibi yeteneklerimiz olduğu sorulmuş.

Evrağı istendiği şekilde doldurarak süreçle ilgili bizden sonraki arkadaşların da faydalanabilmesi için bu mesajı güncelleyerek bilgi vermeye devam edeceğim.

Surecinizde bol sanslar 🙂 👍

• @crazycells, içinde söyledi: (L) Şirket İçi Transfer Vizesi

Merhabalar,

Bugün "L-1B" Vize başvurusu için şirket avukatından "L-1B Intracompany Transfer Questionnaire" adlı belgeyi almış bulunmaktayım. Belge içerisinde genel olarak işle ilgili ne gibi yeteneklerimiz olduğu sorulmuş.

Evrağı istendiği şekilde doldurarak süreçle ilgili bizden sonraki arkadaşların da faydalanabilmesi için bu mesajı güncelleyerek bilgi vermeye devam edeceğim.

@crazycells Çok teşekkür ederim, belgeyi henüz tamamen dolduramadım, süreci ilerlettikçe bizden sonrakilere yardımcı olması açısından paylaşımımı güncelleyeceğim 👍🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (L) Şirket İçi Transfer Vizesi

Merhabalar,

@crazycells Çok teşekkür ederim, belgeyi henüz tamamen dolduramadım, süreci ilerlettikçe bizden sonrakilere yardımcı olması açısından paylaşımımı güncelleyeceğim 👍🏻

tesekkurler 👍

• @vartorian, içinde söyledi: (L) Şirket İçi Transfer Vizesi

Merhabalar,

Bugün "L-1B" Vize başvurusu için şirket avukatından "L-1B Intracompany Transfer Questionnaire" adlı belgeyi almış bulunmaktayım. Belge içerisinde sorulan sorular aşağıdaki gibidir.

A. Description of Your Specialized Knowledge

1. Describe your employer’s proprietary and highly customized tools, technologies, methodologies, and models with which you have specialized, unique, and/or advanced knowledge.
    2. Please spell out any acronyms or abbreviations.

B. Explanation of the Uniqueness of Your Specialized Knowledge

Do others on your teams in the United States and outside of the United States hold the same specialized knowledge?

How does your role differ from those on your teams in the United States and outside of the United States?

How long does it take to acquire your level of specialized knowledge?

C. Your Training to Acquire Specialized Knowledge

1. Describe all trainings you have completed and/or provided to other professionals on the above proprietary skills

II. EVIDENCE OF YOUR SPECIALIZED KNOWLEDGE

1. Trainings completed or conducted, such as certificates of completion for your trainings and/or calendar invites for the trainings.
    2. Awards you have received for your expertise/specialized knowledge.
    3. Specialized Knowledge Evidence, such as PowerPoint Presentations, Reports, or other materials describing the proprietary models, methodologies, technologies or the work you have done with the application of these tools.
    4. Patents you have filed or own (if applicable).

III. INFORMATION ABOUT YOUR EMPLOYMENT OUTSIDE OF THE UNITED STATES

A. Overview of Your Employment Outside of the United States

1. Complete the chart below with the details of your employment outside of the United States.

B. Job Duties Describing Your Position

1. Complete the below chart detailing the job duties for your position outside of United States, adding six (6) sub-bullets for each duty that describes the specific tasks you complete to perform each duty.
    2. Confirm the amount of time you spend on each duty - Please ensure all duties add up to 100%.

C. Business Unit or Department Information

1. Provide a detailed description of the business unit/organization that your position outside of the United States falls under.

D. Initiatives Led

1. Provide descriptions of three (3) critical projects/initiatives you manage(d) or work(ed) on in your position outside of the United States. Describe the projects in detail and in simple terms so that the descriptions are easily understood by someone outside of the business unit/team.
    2. Please spell out any acronyms or abbreviations.

E. Information About Your Professional Reports

1. If applicable, complete the following chart regarding your direct or indirect reports for your position outside of the United States. For reference:
      a. Direct reports are professional subordinates you supervise and control the work of on a regular basis.
      b. Indirect reports are professionals to whom you assign work and for whom you are accountable on particular projects, but do not directly supervise on a regular basis (e.g., project team members).
      If you did not have reports, please complete for professionals to whom you assigned tasks on a project- or ad hoc-basis.

Ayrıca aşağıdaki evrakları da internet üzerinden verdikleri bir portala yükledim.

Beneficiary's Passport ID Page
    Copy of most recent pay stub for all subordinates
    Detailed Job description and offered wage
    Detailed Resume
    Diplomas or Degrees
    Marriage Certificate
    Most Recent Pay Stub
    Organizational charts
    Passports
    Organizational charts for U.S. and foreign positions
    Spouse's Passport ID Page

Çocuğu olanlar için aşağıdaki evraklar da istenecek;
    Child's Birth Certificate
    Child's Passport ID Page

Ayrıca bunlar dışında aşağıdaki evraklar gerekiyor, ben henüz doldurmadım, doldurduktan sonra tekrar bilgi vereceğim;

I-94 (tüm aile fertleri için)
    I-129S (endorsed)
    I-797 Approval Notice copy(ies)

Merhabalar,

DS-160 belgelerimizi doldurarak randevu durumunu da kontrol ettik ancak Ankarada uygun randevu bulunmuyor ve İstanbulda en erken randevu tarihi 28 Kasım 2022 ... Şok oldum ancak yapacak bişey yok gibi görünüyor, bizim gidişimiz sanırım 2023 ü bulacak...

• @vartorian
    merhaba,
    ben ve ailem L1 vize ile ocak basinda amerikaya geldik.
    vize basvurusunda ayni sekilde ankaradan randevu almak icin 2 hafta bekledim ama gun bile acmadilar. istanbul daha musait oluyor. tarih konusuna gelince bir hafta sonrasina tarih yakalamistim. her gun duzenli kontrol edin, surekli yakin tarihler acilacak, yanlis hatirlamiyorsam pazar aksami bir sonraki haftanin tarihleri aciliyordu. pandemi sebebiyle gunluk 4-6 randevu aciliyor ve hizlica tukeniyordu, hizli olmakta fayda var.
    vize gorusmesine gelince L1 icin inanilmaz kolay gecti, tum evraklarimiz eksizsizdi, sadece is hakkinda 2-3 soru sordular ve vizemizin onaylandigina dair evragi elden teslim ettiler. bekledigimden cok daha kolay oldu.
    size de randevu konusunda kolayliklar dilerim, umarim en kisa surede halledersiniz.
    saygilar,
    Sezer

• @sezergokalp, içinde söyledi: (L) Şirket İçi Transfer Vizesi

@vartorian
    merhaba,
    vize basvurusunda ayni sekilde ankaradan randevu almak icin 2 hafta bekledim ama gun bile acmadilar. istanbul daha musait oluyor. tarih konusuna gelince bir hafta sonrasina tarih yakalamistim. her gun duzenli kontrol edin, surekli yakin tarihler acilacak, yanlis hatirlamiyorsam pazar aksami bir sonraki haftanin tarihleri aciliyordu. pandemi sebebiyle gunluk 4-6 randevu aciliyor ve hizlica tukeniyordu, hizli olmakta fayda var.
    vize gorusmesine gelince L1 icin inanilmaz kolay gecti, tum evraklarimiz eksizsizdi, sadece is hakkinda 2-3 soru sordular ve vizemizin onaylandigina dair evragi elden teslim ettiler. bekledigimden cok daha kolay oldu.
    size de randevu konusunda kolayliklar dilerim, umarim en kisa surede halledersiniz.
    saygilar,
    Sezer

@sezergokalp çok teşekkür ederim bilgi için, sizinle görüşmek isterim yardımcı olursanız çok sevinirim. Daha kötüsü oldu çünkü 2 gün sonra 7 Mart 2023 e randevu aldık...

• Sistemden takip ederseniz eğer daha önceki tarihlere randevu açılırsa direkt revize edip öne alabiliyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezergokalp, içinde söyledi: (L) Şirket İçi Transfer Vizesi

@vartorian
    merhaba,
    saygilar,
    Sezer

@sezergokalp çok teşekkür ederim bilgi için, sizinle görüşmek isterim yardımcı olursanız çok sevinirim. Daha kötüsü oldu çünkü 2 gün sonra 7 Mart 2023 e randevu aldık...

konsolosluk takviminde gunler acildikca randevunuzu one alabilirsiniz.

• @crazycells Teşekkür ederim gün içinde sürekli kontrol ediyorum ancak denk gelemedim. Şuan yeni randevuları Kasım 2023 e veriyorlar 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba,

Başka başlığa yazmıştım, takip edenlere burdan da bilgi vermek isterim.

Kendimiz sürekli kontrollerde bulunduk, halen bulunuyoruz ancak öne randevu açılmadı.

Konsolosluk bizim randevumuzu 7 Mart 2023'ten otomatik 3 Ekim 2022 yılına çekti ve bunu mail ile bildirdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vartorian tebrikler, çok güzel bir haber.
    umarım mülakatınızı da sorunsuz ve hızlı şekilde halledebilirsiniz.

mülakatınız sonrası güzel haberlerinizi bekliyoruz.
    şimdiden bol şans.

• @gucarslan Teşekkür ederim, mülakat öncesi daha önce mülakata giren arkadaşları rahatsız edeceğim 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   F FreeWoRLD 

• Arkadaşlar merhaba,

DS-160 durumu "No Status" görünmesi normaldir değil mi?

2022-05-31 10_40_13-CEAC.png

• Merhaba,

L1 vizesi ile Amerikada bulunduğumuz sürede yüksek lisans yapmamız statü ihlali değildir, değil mi? Bilen arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim.

• Merhabalar,

2022 benim için hiç beklemediğim bir haberle başladı.🌼 Uluslararası bir firmada çalışıyorum ve temmuzda 3. senemi doldurmuş olacağım. Çalıştığım firmanın Amerika ayağında bir personel eksikliği olmuş ve benim iyi bir aday olabileceğimi düşünüp bu görevi bana teklif ettiler. ☺ Tabii ki ben de kabul ettim 😃 Daha önceden hiç Türkiye'den birini göndermedikleri için sürecin nasıl ilerleyeceğini kestiremediler. Malum Amerika-Türkiye ilişkileri de burayı baltalayabiliyor... O yüzden öncelikle USCIS başvurusu öncesi pre-assesment yaptılar. Yani benim bu vizeyi alıp alamama ihtimalimi, her şeyi değerlendirdiler. Daha sonra deneyelim dedik ve Amerika'dan bir avukatlık firması benimle iletişime geçti, bütün questionnaire'leri doldurduk. DS-160 doldurduk. (Böyle yaptık, ettik yazınca kolay geliyor ama doldurması gerçekten stresli evraklar 😃 ) Sıra randevu almaya geldi. En erken tarihi 14 Aralık 2022'ye bulsam da sürekli kontrol ederek 24.10.22 tarihine kadar çekebildim.
    Sizlere şu soruyu soracaktım:

Bildiğiniz gibi vize randevularında acil randevu talep et diye bir seçenek var. Aslında biz sürece ilk başladığımızda buradan ilerleyecektik. Daha sonra acil randevu kriterlerini incelediğimizde bu durumun aslında acil kriterine pek uymadığını gördük... Aslında DS-160 dahil bütün evraklar benim 1.08.2022'de Amerika'da olacağım ve işe başlayacağım şeklinde ayarlandı. Ama bu bir acil durum teşkil eder mi emin değilim.
    Aranızda hiç L vizesi için acil randevu talep etmiş birileri var mıdır? Süreç nasıl işledi sizin için?

Teşekkür ederim herkese bol şans dilerim ☺

• @vartorian benim de aynı durumda, henüz işleme alınmadığını gösteriyor bence...

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhabalar, L-1B vizesi ile New York'a gideceğim. Şu an amerikadaki hukuk ofisinden evrakların gelmesini bekliyorum. Vize randevuzunu aylar sonrasına veriyorsa evraklarımı beklemeden randevu alabilir miyim? Randevu için hangi belgeler isteniyor. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

• @Cetin-A Merhaba, randevu almak için şirket avukatlarından onaylı I-129 belgeniz gelmiş olmalı, formdaki numarayı DS160 doldururken referans yazacaksınız.

Vize randevusu için gerekli evrakları aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz;

• @vartorian Detaylı bilgiler için çok teşekkürler. Desenize epey zorluyor sorular aslında uzmanlığınızla ilgili. Buradaki "yönetici" kriterini merak ediyorum ben de. Individual contributor olan yöneticiler ve aynı zamanda ekip yöneten yöneticiler olabiliyor büyük şirketlerde. Acaba kasıt tam olarak nedir. Hiç bu soruya cevap olabilecek bir tecrübe yaşadınız mı?

Benzer Başlıklar

• 1
  • 72
  • 1
  • 33
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |