Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld (L) Şirket İçi Transfer Vizesi içinde söyledi:

@smesut @ikizbabasi @crazycells
    Çok teşekkür ediyorum fikirleriniz ve önerilerinizle yardımcı olduğunuz için.

Green Card’a başvurdum ama 7. senem filan olacak artık ona umut bağlama safhasını çoktan geçtim, o nedenle o seçeneği elemem gerekiyor. Geriye kalan seçenekler; E2 ki bunada sermaye gerekli ve çok zor; F1 ki bu da çok kısıtlı ve nereye kadar.

Cuma günü işten çıkmadan HR’a ne olacağı konusunda bir email attım ve Pazartesi bu konuyu yüzyüze konuşmayı planlıyorum. Şöyle bir fikrim var ve açıkçası tek ve son şansım;
    Şirketin satılan bölümü 4 ana bölümden bir tanesi. Diğer bir bölümü ise Havacılık sektörü ve California’da faaliyet göstermekte. İş ilanlarında ise şu an yaptığım işin bire bir aynısıni arayan bir ilan mevcut. Fakat burada 2 sorun var; 1.si şu anki işletme benim oraya transfer olmama izin vermesi gerekiyor ki vizem buna uygun çünkü transfer olacağım bölüm aynı şirket çatısı altında. Sadece buna müsade etmeleri gerekli
    2.si ise beni en çok düşündüren; havacılık sektörü ve US airforce’a çalıştıkları için kurallar gereği çalışanlarda security clearance gerekiyor dolayısı ile vatandaşlık gerekiyor. Yani genel olarak böyle.

Bakalım haftaya herşey netleşecek, iyi dileklerinizi esirgemeyin lütfen. Hep California tarafını çok istemişimdir, yoktan böyle birşey çıktı. Belki hayıra vesile olacak veya herşeyi bitirecek. Haftayı iple çekiyorum.
    Çok teşekkür ederim sizlere

Siz yine de durumunuzu HR ile konusun, cunku egitim sartinin yani sira calisma sarti da var H1B'de, yani egitim sartini saglamiyor olsaniz bile 12 yillik is deneyiminiz varsa yine basvuru yapabiliyorsunuz. Sanirim bir de is deneyimi+belli duzeyde bir egitimin ortaklasa degerlendirildigi bir yol da var. H1B konusunda durum sandiginiz gibi olmayabilir, o nedenle bir konusun HR ile, size yol gostersinler. Eger HR olumsuz cevap verirse, bence yine de bir avukata danisin, HR calisanlari genelde cok guvenilir olmuyorlar 😃

Eger olmazsa, dediginiz gibi ayni sirketin bunyesinde farkli bir birime aktarilmak da iyi bir fikir. Bahsettiginiz birimdeki her pozisyon icin vatandaslik sarti olmayabilir. O nedenle bunu da iyice arastirmak lazim.

• ⭐⭐⭐

@senay-sirin Cok tesekkur ediyorum

• ⭐⭐⭐

@crazycells Halisiniz sayin crazycell. Biraz daha savasacagiz bakalim

• @FreeWoRLD
    iyi dileklerim ve dualarım sizinle . Umarım CA da işiniz olur hem istediğiniz eyalette olmuş olursunuz
    hemde bu sıkıntıdan + değer ile kurtulmuş olursunuz. 👍

• @FreeWoRLD bol şans ve iyi dileklerimle umarım sorununuzu kısa sürede çözersiniz.

• ⭐⭐⭐

Kendi hikayemde ufak bir güncelleme yapmak istiyorum;
    Şirket satıldı fakat İngiliz bir firmaya. Şirketin adı değişmedi dolayısı ile herhangi bir sorun kalmadı. 2020 yılıma kadar vizem devam ediyor. Yeni şirket maliyetleri aşırı kısmaya başladı o nedenle GC başvurusunu şimdiden başlatmaları için HR ile bir konuşacağım.

Biraz kendi konum gibi yazmış oldum fakat bu detayları yazma nedenim olurda ilerde başka bir arkadaşımızın başına benzer olaylar gelirse örnek olması amacıyla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Şirket satıldı fakat İngiliz bir firmaya. Şirketin adı değişmedi dolayısı ile herhangi bir sorun kalmadı. 2020 yılıma kadar vizem devam ediyor. Yeni şirket maliyetleri aşırı kısmaya başladı o nedenle GC başvurusunu şimdiden başlatmaları için HR ile bir konuşacağım.

Biraz kendi konum gibi yazmış oldum fakat bu detayları yazma nedenim olurda ilerde başka bir arkadaşımızın başına benzer olaylar gelirse örnek olması amacıyla.

sayin @FreeWoRLD bu guncellemeyi daha once yapmamistiniz, ben de acikcasi son durumu merak ediyordum ama soramiyordum 🙂 adiniza cok sevindim gercekten. bence de en iyisi GC surecini en yakin zamanda baslatmak.

• @freeworld
    Umarim GC sureci baslar ve en kisa zamanda elinize gecer.

Not etmeden gecemedim, 2017 senesi icinde TX ve NJ’de iki farkli kisinin yaklasik $100K-$150K butceyle E2 aldigini gordum. Elbette E2 immigrant vize degil ancak o yolda ilerlemek icin kapi acabilir. Benim gibi, yatirim vizeleri icin en az $500K gerekir dusunceniz varsa diye haber vermek istedim.

• @freeworld bende şahsen merak ediyordum sürecin devamını. Bir sorun yaşamadığınıza çok sevindim. Umarım GC içinde biran önce başvurmak istemenize sıkıntı cıkartmazlar. Şansınız bol olsun

• ⭐⭐⭐

@sharm (L) Şirket İçi Transfer Vizesi içinde söyledi:

@freeworld
    Umarim GC sureci baslar ve en kisa zamanda elinize gecer.

Not etmeden gecemedim, 2017 senesi icinde TX ve NJ’de iki farkli kisinin yaklasik $100K-$150K butceyle E2 aldigini gordum. Elbette E2 immigrant vize degil ancak o yolda ilerlemek icin kapi acabilir. Benim gibi, yatirim vizeleri icin en az $500K gerekir dusunceniz varsa diye haber vermek istedim.

Tesekkur ediyorum. E2 konusuna gelince benim 4 planım mevcuttu, ilkini eledik (imzama bakın🙂). Geriye kalan 3 planın 1’i elbette E2 seçeneği. Şuan itibari ile o miktarda yatırıma uzak olsamda mutlaka bir seçenek olarak orada olacak. Çünkü özellikle ABD’de hali hazırda yasal bulunanlar için hele ki SSN olup çalışma izni olanlar için mükemmel bir seçenek. Şimdi iş aracılığı ile diğer bir planım olan EB kategorisi ile GC işine yoğunlaşmak. Zaman sanırım herşeyi şekillendirecek.

• ⭐⭐⭐

@sedef
    Çok teşekkür ediyorum. Benim hikaye sona varana kadar herşeyi paylaşmaya devam edeceğim ki bir örnek olarak kalsın forumda. Syg

• ⭐⭐⭐

Taze Güncelleme;

Bugün HR yerine departman direktörü ile görüştüm, iyikide öyle yapmışım.
    Adam İnsan Kaynakları direktörü ve Fabrika Genel Direktörüne mail attı, hemen GC başvurusunu başlatabilir miyiz diye ve benden memnun olduğunuda yazmış ki bu adam benim direk müdürüm bile değil, daha da üst seviyede bir bölüm direktörü.
    GC lotosu çıkmadı ama hemen sonrası ilaç gibi geldi, ne kadar 2 sene tahmini sürecek olsada bizi mutlu etti. Gerçi GC lotosuda sanırım en az 1 sene sürüyor.

Böylelikle bu güncellemeyi de yapmış olayım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld harika haber 🙂 devami da gelir umarim...
    o halde sizinle beraber bir EB1/EB2 green card alma konusu hazirlayalim 🙂 ilerde kendi basina basvuru yapmak isteyen arkadaslara referans olur.

• ⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkür ediyorum sayın hocam. Elbette, işlemler başlar başlamaz en detayıyla yazarım ki burada gelecekteki arkadaşlarımıza yararı olsun.

• @freeworld sizin adiniza cok sevindim. Hayirli olsun. Mutluukla yasamak nasip olsun insallah

• @FreeWoRLD hayırlı ugurlu olsun. Şansınız açık olsun

• @freeworld
    Senin adına çok sevindim. Umarım kısa sürede sorunsuz neticelenir.👍

• @FreeWoRLD çok güzel bir haber gelişmelerden bizi haberdar et.Çok sevindim adına.

• @freeworld hayırlısı olsun senin için her zorlukla kolaylık gelir.

• Merhaba, Türkiye'de kendime ait şirketimin,
    Amerika'da şubesini açarak
    (L) vizesi alabilirmiyim? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |