Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Diyelim ki şirket sponsorluğu kabul etti ve sirketin yaptığı mülakatı geçtiniz, şirket USCIS e başvurması için sizden hangi belgeleri istiyor?Sirketin orada iken başvurması için pasaport ve biyometrik fotoğraf göndermemiz gerekecek midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oz-engineer, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells Diyelim ki şirket sponsorluğu kabul etti ve sirketin yaptığı mülakatı geçtiniz, şirket USCIS e başvurması için sizden hangi belgeleri istiyor?Sirketin orada iken başvurması için pasaport ve biyometrik fotoğraf göndermemiz gerekecek midir?

Bir ise basvuru yaparken ne tur belgeler gerekiyorsa onlari isterler. Nufus bilgileriniz, diploma ve egitim gecmisiniz, referanslariniz, CV, sertifikalariniz, sicil belgesi vs. gibi belgeler isteyeceklerdir diye dusunuyorum...

• @crazycells, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells Diyelim ki şirket sponsorluğu kabul etti ve sirketin yaptığı mülakatı geçtiniz, şirket USCIS e başvurması için sizden hangi belgeleri istiyor?Sirketin orada iken başvurması için pasaport ve biyometrik fotoğraf göndermemiz gerekecek midir?

Bir ise basvuru yaparken ne tur belgeler gerekiyorsa onlari isterler. Nufus bilgileriniz, diploma ve egitim gecmisiniz, referanslariniz, CV, sertifikalariniz, sicil belgesi vs. gibi belgeler isteyeceklerdir diye dusunuyorum...

Bundan bahsetmiyorum, işe giriş belgeleri tamam eyvallah ama sonuçta bu işveren USCIS tarafına da bir vize başvurusu yapıyor, bu başvurudan sonra da aynı greencard gibi bir loto çekiliş yapılarak seçilme sağlanıyor, greencard başvurularında artık pasaport isteniyor, acaba H1B vizesi için işveren şirket başvuru yaptığında o basvurudada pasaport istiyorlar mi diye soruyorum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Bundan bahsetmiyorum, işe giriş belgeleri tamam eyvallah ama sonuçta bu işveren USCIS tarafına da bir vize başvurusu yapıyor, bu başvurudan sonra da aynı greencard gibi bir loto çekiliş yapılarak seçilme sağlanıyor, greencard başvurularında artık pasaport isteniyor, acaba H1B vizesi için işveren şirket başvuru yaptığında o basvurudada pasaport istiyorlar mi diye soruyorum ?

vize almaya calisiyorsunuz ve vize basvurusu yapiyorsunuz 🙂 dogal olarak pasaport bilgileri de isteyeceklerdir. Ayrica ABD'de en gecerli kimliginizin pasaport olacagini unutmayin, vereceginiz bilgiler pasaporttaki bilgilerle uyusmali.

• @crazycells, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

vize almaya calisiyorsunuz ve vize basvurusu yapiyorsunuz 🙂 dogal olarak pasaport bilgileri de isteyeceklerdir. Ayrica ABD'de en gecerli kimliginizin pasaport olacagini unutmayin, vereceginiz bilgiler pasaporttaki bilgilerle uyusmali.

Eskiden greencard başvurularında pasaport gerekliliği yoktu 🙂 , burada başvuran kişi Türkiye'den basvuruyordu, ama şimdi böyle bir gereklilik getirdiler, H1B de ise işveren Amerika'dan başvuru yapıyor, orada da pasaport gerekliliği getirilmiş veya başvuru doneminde ihtiyaç olmayadabilir, bunu sormuştum 🙂 Ama yinede teşekkür ederim, greencarda geldiyse bu gereklilik, bundada olmaması düşünülemez diye düşünüyorum. Sadece bilen varmı diye sormuştum detay bir bilgi.. yinede teşekkürler ilgilendiğiniz için 🙂

• Yazilim alaninda doktora yaptim ve su an Ogretim Uyesi olarak Turkiyede bir universitede calisiyorum. Bu vizeye durumum uygunmu ve bu yil cekilise nasil katilabilirim. Tesekkurler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mirza-Efe, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Yazilim alaninda doktora yaptim ve su an Ogretim Uyesi olarak Turkiyede bir universitede calisiyorum. Bu vizeye durumum uygunmu ve bu yil cekilise nasil katilabilirim. Tesekkurler...

once bir is bulmaniz lazim, is buldugunuz kurum/sirket size sponsor olacak ve adiniza basvuru yapacak.

• Merhabalar. Bilgisayar mühendisiyim. 1 buçuk senedir amerikalı bir firma için resmi bir bağım olmadan yazılım yapıyorum. B1vizesi aldılar normal bir davetiye yazısıyla.10 yıllık çıktı vize de. Bu süre zarfında 2 kere birer ay olmak üzere amerikada kaldım. Şimdi bana sözleşme yapıp oradan maaş vermeyi başlayacaklar ve benim adıma çalışma vizesi başvurusu yapacaklar. Bundan sonraki süreç nasıl ilerliyor?
    Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kayhan-kırgız, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Merhabalar. Bilgisayar mühendisiyim. 1 buçuk senedir amerikalı bir firma için resmi bir bağım olmadan yazılım yapıyorum. B1vizesi aldılar normal bir davetiye yazısıyla.10 yıllık çıktı vize de. Bu süre zarfında 2 kere birer ay olmak üzere amerikada kaldım. Şimdi bana sözleşme yapıp oradan maaş vermeyi başlayacaklar ve benim adıma çalışma vizesi başvurusu yapacaklar. Bundan sonraki süreç nasıl ilerliyor?
    Teşekkür ederim

Su an ABD disinda misiniz?

Sizden belgeleri isteyip adiniza basvuru yapacaklar, bu islemler biraz zaman alacak. Her sey onaylandiginda size ilgili belgeleri gonderecekler ve vize icin basvuru yapacaksiniz konsoloslukta.

• @crazycells Tesekkür ederim geri dönüşünüz için. Şuan ABD deyim süreci bir sözleşme ile başlatıp konuyu avukata devredeceklerini belirttiler. Yaklaşık 6 -12 ay arası bir süreç olacak gibi. Bu evraklar geldiginde esime ve cocuguma da bu evraklar uzerinden basvurmam lazim yoksa ben vizemi aldiktan sonra mi bir basvuru yapmam gerekir? Bu vize tam olarak H1B kampasımı oluyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kayhan-kırgız, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells Tesekkür ederim geri dönüşünüz için. Şuan ABD deyim süreci bir sözleşme ile başlatıp konuyu avukata devredeceklerini belirttiler. Yaklaşık 6 -12 ay arası bir süreç olacak gibi. Bu evraklar geldiginde esime ve cocuguma da bu evraklar uzerinden basvurmam lazim yoksa ben vizemi aldiktan sonra mi bir basvuru yapmam gerekir? Bu vize tam olarak H1B kampasımı oluyor ?

Evet, zaten is yerine dolduracaginiz formlarda esiniz ve cocugunuza da vize alacaginizi belirtin. Onlar gerekeni yapar.

Siz belgeleri alinca H1B vizesine, esiniz ve cocugunuz da H4 vizesine basvuru yapacak.

• @crazycells Cok tesukkur ederim. Iyi gunler dilerim.

• Forumdaki bütün mesajları okudum. Az çok sürecin nasıl işlediğini ve şuanda Amerika'da bulunup h1b işinin ne kadar zor bulunduğuna şahit oldum diyebilirim. Yine de burada paylaşmak istedim belki kaçırdığım bir nokta vardır:)
    Ben yurtdışında IT okudum ve şuanda Amerika'da turist vizemle burada yaşayan ailemi (2.derece) ziyaret ediyorum. 6 aylık kalma sürem içerisinde h1b sponsoluğu altında bir sürü yere online başvuru yaptım, gerek websitelerine girdim gerek linkedn, indeed gibi siteler üzerinden başvurdum hatta sulekha adında hintlilerin genel olduğu bir site üzerinden de başvuru yaptım. Bazı yerler geri dönüş yapsa da work authorization'ım olmaması nedeniyle ve onlara h1b olarak sponsor olmaları durumunda çalışabileceğimi söylediğimde genelde olumsuz sonuçlandı. 3 dil biliyorum ve CV'min iyi olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen h1b sponsorluk için bir türlü onay alamadım malesef. Sonrasında bulunduğum şehirdeki çeşitli job fair'lere katıldım. Tek tek CV dağıttım ve durumumu anlattım. Hemen hemen hepsi olumlu yaklaştı CV'mi gördüklerinde.. taa ki h1b sponsor ihtiyacım olduğunu söyleyene kadar. Hatta bir beyfendi sağolsun zamanını ayırıp, şirketin senin için $10k-15k gözden çıkarması gerekiyor ve bu uzun bir süreç. Biz yapmıyoruz ama yapan birileri mutlaka vardır aramaya devam et gibisinden uzun uzun anlattı. Sonuç olarak biraz umudumu kaybettim diyebilirim. Ülkenin başkanı bilse ülke ekonomisine ne kadar katkı sağlayacak potansiyelde olduğumu kendi elleriyle iş bulur diye düşünüyorum:) Şaka bir yana h1b süreci sandığımdan da yorucu, henüz başlamamış olmama rağmen. Belki Üniversiteyi Avrupa'da okumak yerine buradaAmerikada okusaymışım akabinde gelen OPT ile 1 sene çalışıp, yine çalıştığım şirkette h1b sponsorluğuna geçip, oradan GC sürecine başlayabilirmişim ve ne kolay olurmuş:) Malesef en çok aranan meslek gruplarından biri olmasına rağmen, böyle bir şirket henüz bulamadım. Ve kaçak düşmek istemediğim için 2 ay sonra ülkeyi terkedeceğim malesef..
    PS: Amerika'da oyun geliştiren Amerikan şirketlerinin (Türkiye'de de oyunun popüler olmasından dolayı), Türkçe de hizmet verebilmek için aradıkları iş ilanlarına kadar başvurdum. Hani neden Amerika'da bulamadık bu IT mühendisini de, beni tercih ettiler sorusunun cevabı kolaylaşsın diye. Şirket adına bile düşündüm. Ama ne çare:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Vlad35 kendi egitim ve tecrubenize "nokta atisiyla" uygun pozisyonlari denemeye devam edin bence. Kesinlikle dediginiz gibi, cok masrafli bir surec oldugu icin sirket size gercekten ihtiyaci oldugunu dusunmezse bu islemlerin ve surecin altina girmiyor maalesef. Zaten belli bir kota da mevcut, o nedenle sirketlerde H1B sponsorlu is bulmak hic kolay bir durum degil. Ya buyuk, kurumsal firmalara basvuru yaparak (onlar basvuru masrafini dert etmiyorlar), ya da tam sizin yeteneklerinize uygun bir pozisyonda daha kucuk sirketlere basvuru yaparak sansinizi arttirabilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐

7 Mayıs 2020,12:15 EDT Forbes Göç İncelemesi

Yeni H-1B Vize Kısıtlamalarına Neden Olabilir
    Stuart Anderson

Trump yönetimi yakında yabancı doğumlu bilim adamları ve mühendisler için H-1B vizelerine başka bir dizi göç kısıtlaması önerisinde bulunabilir. Bazı gözlemciler, göçün sınırlandırıldığına dair bu kamuoyu görüntülerini, yönetimin koronavirüs pandemisini ele alma eleştirisini saptırma çabası olarak görüyorlar. Analistler, yeni önlemleri yürürlüğe koymadan önce, yeni H-1B dilekçeleri için düşük yıllık sınır ve ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) tarafından uygulanan yüksek inkâr oranları da dahil olmak üzere halihazırda mevcut olan H-1B'ler üzerindeki kısıtlamaları dikkate almasını önermektedir. . Son veriler H-1B inkâr oranlarının rekor seviyelerde olduğunu göstermektedir.

Trump yönetimi, 22 Nisan 2020'de, çoğu yeni göçmenin girişini en az 60 gün boyunca askıya alan ve geçici vizelerle ilgili ek önlemler önermek için 30 günlük bir inceleme emri veren bir başkanlık bildirisi yayınladı . Gözden geçirmenin ardından gözlemciler H-1B vize sahipleri, F-1 öğrencileri ve diğerleri üzerinde yeni kısıtlamalar beklemektedir. Yeni bir kısıtlama, herhangi bir kişinin ülke dışından gelen bir H-1B vizesine girişini askıya almak ve / veya girişlerine yerine getirilmesi zor olacak yeni şartlar koymak şeklinde olabilir

USCIS politikaları nedeniyle, H-1B kategorisi, avukatlar gibi oldukça kısıtlayıcı olmaya devam ediyor ve veriler bu tartışmayı destekliyor. Yeni bir Amerikan Politikaları Vakfı (NFAP) analizine göre, ilk istihdam için yeni H-1B dilekçeleri için 2015 mali yılında% 6'dan inkâr oranları 2020 mali yılın ilk çeyreğinde% 30'a yükseldi . (“İlk” istihdam için H-1B dilekçeleri öncelikle yeni istihdam içindir, tipik olarak H-1B yıllık sınırına göre hesaplanır.) 2019 mali yılında, ilk istihdam için inkâr oranı% 21 iken oran 24'tür. 2018 mali yılında% FY 2015 inkâr oranından 3 ila 4 kat daha yüksek (Trump uygulamasından önce).

En çok onaylanan yeni H-1B dilekçelerine sahip 25 şirketin tümü, ilk istihdam artışı için H-1B inkâr oranlarını 2015 mali yılının 2020 mali yılının ilk çeyreğine kadar gördü. (Bkz Tablo 2.) Sadece inkâr oranları olan büyük teknoloji şirketleri bile 2015 mali yılında% 1, 2020'nin ilk çeyreğinde ilk istihdam için H-1B dilekçelerinde çok daha yüksek inkâr oranları yaşadı: Amazon'un inkâr oranı% 16, Google'ın% 14, Facebook'un% 8 ve Apple'ın H-1B inkâr oranı 8 %. Ek çeyrek verileri bize bu eğilimin ne kadar sürdüğünü gösterecek.

“NFAP raporuna göre, "Daha önceki mali yıllarda olduğu gibi, en yüksek inkar oranları, Amerikan şirketlerine bilgi teknolojisi veya diğer iş hizmetleri sunan şirketler için." “Veriler USCIS'in, bilgi teknolojisi (BT) hizmetleri sunan şirketler için davalara karar vermek için farklı bir standart oluşturduğunu gösteriyor. Avukatların belirttiği gibi, göçmenlik yasası, firmanın türüne göre yapılan yargılama için farklı bir standart belirtmediği veya yer çalışmasının yapılacağına rağmen bu durum söz konusudur. ”

2020 mali yılının ilk çeyreğinde, ilk istihdam için H-1B inkâr oranı, BT hizmetleri veya diğer iş danışmanlığı hizmetleri sunan 12 büyük şirket için 2015 mali yılı ile karşılaştırıldığında 20 puan veya daha fazla arttı. Bu ve diğer şirketlerin çoğu yüksek inkâr oranları ile isabet eden ABD şirketleri. (Veriler, H-1B vizelerinin Hindistan merkezli şirketler tarafından kullanılmasının son yıllarda önemli ölçüde azaldığını gösteriyor, buraya bakın .)

Everest Grup CEO'su Peter Bendor-Samuel gibi teknoloji trendlerini takip eden insanlar, teknik yetenek sağlayarak birçok yüksek vasıflı yabancı uyruklu ve hizmet sunan şirketlerin Amerikan şirketlerinin rekabet gücünü artırdığını söylüyor. Bendor-Samuel, “Dijital dönüşümler ve dijital platformlar yeni başlıyor ve yakın geleceğe baktığımızda, dijital ve BT becerilerine olan talep arttıkça mevcut beceri eksiklikleri de artacak” dedi. “Bu yönetim ABD'nin rekabetçiliğine zarar vermek istiyorsa, bu hayati emeğe erişimi kısıtlamak mükemmel bir yaklaşım olacaktır.”

Gelişmiş analitik ve bulut bilişim, dijital dönüşümün iki unsurudur. “Dijital dönüşüm, dijital teknolojiyi bir işletmenin tüm alanlarına entegre etmek, temelde çalışma şeklinizi değiştirmek ve müşterilere değer sunmaktır” diye açıklıyor Girişimci Projesi . “Bir işletme çeşitli nedenlerle dijital dönüşümü üstlenebilir. Ancak açık arayla, en olası neden şudur: Bu, birçokları için hayatta kalma meselesidir. ”

Modası geçmiş eski bilgi teknolojisi sistemlerini değiştirmek dijital dönüşümün önemli bir unsurudur ve “Yeni teknoloji benimsemekten daha eski süreçleri ve eski teknolojiyi dökmekten daha çok” diyor. Bu bazen kötü yönetilen geçişlere yol açar. “Geçtiğimiz yıllarda bir avuç vakada, H-1B vize sahipleri, bazı yabancı uyrukluların yeni sözleşmelere geçişi yönetmek için sahaya geldikten sonra işten çıkarılmakla suçlandı - teklif için çıkan sözleşmeler ve endüstri profesyonelleri, sözleşmeyi imzalayan işletmenin bazı H-1B vize sahipleri istihdam edip etmediği, işten çıkarmalar veya en azından personel devri ile sonuçlandıysa, ”diye belirtiyor NFAP analizi. “Geçmişe bakıldığında, bu davalar şirketler tarafından dijital dönüşüm gerçekleştirme girişimleri olarak görülmeli, maalesef uzun süreli çalışanları temel olarak eski sistemlerde eğitilemez kariyer durumlarında eğitilmiş bırakabilecek dönüşümler. Bu tür çalışanlara, bu durumlarda yerleştirilmeden önce devam eden eğitim çabaları, en iyi kariyer korumasını sağlayacaktır. ”

Hâkimler, H-1B uzmanlık mesleği, işveren-işçi ilişkisi ve bir H-1B çalışanının gelecekteki tüm işleri veya sözleşmeleri listelemesi gerekip gerekmediğine dair kısıtlayıcı ajans yorumlarını hedefleyen, yüksek inkâr oranlarına katkıda bulunan çeşitli USCIS politikalarına karşı çıkmıştır.

10 Mart 2020, ITServe Alliance / L.Francis Cissna'daki karar, H-1B dilekçesinin, Yargıç Collyer'in görüşünün Columbia Bölgesi'nde dava açmasına yasadışı bir şekilde reddedildiğine inanan herhangi bir şirketin Jonathan'a not etmesine izin verecek . Wasden of Wasden Banias, LLC. ( Buraya bakın .)

30 günlük incelemenin ardından, yönetim halihazırda gündemde olan (ancak yayınlanmayan) bir H-1B düzenlemesi ile ilerlemenizi önerebilir : “[R] uzmanlık mesleğinin tanımını gözden geçirir. . . İstihdam ve işveren-işçi ilişkisinin tanımını gözden geçirir. . . [ve] işverenlerin H-1B vize sahiplerine uygun ücretleri ödemelerini sağlamak için tasarlanmış ek gereklilikler önermek. ”

Politika yapıcılar, yıllık sınırlı bir sınır nedeniyle, mevcut göç yasasının şirketleri ve teknoloji alanlarında yüksek vasıflı yabancı uyruklu kişileri istihdam etme becerilerini zaten önemli ölçüde kısıtladığını görmezden geliyorlar. Son 18 mali yılda, işverenler bu sınırlar nedeniyle yıllık H-1B vizesi alımını tüketmiştir.

ABD yasalarına göre, şirketler toplu olarak yalnızca yılda 85.000 yeni H-1B dilekçesi kullanabilirler - yıllık 65.000 limit ve ABD ileri derecesine sahip yabancı uyruklular için bu limitten 20.000 muafiyet. Bu sayıyı perspektife sokmak gerekirse, 85.000 yeni H-1B dilekçesi 165 milyon ABD iş gücünün% 0,05'ine eşittir.

Mart 2020'de, işverenler H-1B piyango için yaklaşık 275.000 yabancı doğumlu profesyonel için kayıt gönderdi - yıllık 85.000 sınırının üç katından fazla. Bu, talebin mevcut yasanın ötesinde en az 190.000 bilim adamı, mühendis ve diğer profesyonel olduğunu ve daha sonraki aylarda ortaya çıkabilecek bir talep içeriyorsa muhtemelen daha yüksek olacağını gösterir.

Ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerin (havayolları, oteller ve restoranlar) az sayıda H-1B vize sahibi istihdam ettiğini belirtmek gerekir. H-1B'ler, yabancı bir vatandaşı ABD'de uzun vadede çalışmak için işe almanın tek pratik yoludur. (Mart piyangosunda seçilen H-1B profesyonelleri 1 Ekim 2020 veya daha sonrasına kadar çalışmaya başlayamazlar.)

Ekonomistler Giovanni Peri, Kevin Shih, Chad Sparber ve Angie Marek Zeitlin tarafından yapılan bir araştırma , son durgunluğa baktı ve H-1B vizesi sahiplerinin girişini reddetmenin ABD doğumlu profesyoneller için iş büyümesine zarar verdiğini keşfetti. “Bilgisayarla ilgili endüstrilerdeki ABD doğumlu çalışanların iş sayısı, son H-1B vize piyangolarında çok fazla başvurunun reddedilmemesi olmasa bile, 2005-2006 ve 2009-2010 arasında en az% 55 daha hızlı artacaktı, “Ekonomistleri sonuçlandırdı.

Trump yönetimi , cumhurbaşkanı “liyakate dayalı” göçü desteklediğini belirtmesine rağmen, yabancı doğumlu mühendisler ve uluslararası öğrencilerin mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışma yeteneği üzerinde yeni kısıtlamalar getirmeye hazır görünüyor ve bunlar en yetenekli insanlar Amerika'ya kabul edildi. Ekonomistler, ekonomik bir gerilemeden kurtulmanın yolunun daha fazla yatırımcı, girişimci ve yüksek düzeyde üretken bireyleri cezbetmek olduğunu not eder - onları diğer ülkelere götürmek değil.

• bu siteyi buldum şimdi bu vizeyi alabilmek için aşamalar nedir? bu konuda yardım rica ederim @crazycells bu konuda türkiyede yardımcı olan firmalar varmı yada kendimiz yapabilirmiyiz bu konuda kendisi bsşvurup deneyimlerini akratarabilecek varmı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemb, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

bu siteyi buldum şimdi bu vizeyi alabilmek için aşamalar nedir? bu konuda yardım rica ederim @crazycells bu konuda türkiyede yardımcı olan firmalar varmı yada kendimiz yapabilirmiyiz bu konuda kendisi bsşvurup deneyimlerini akratarabilecek varmı acaba?

ilk firsatta ilk sayfaya aktaracagim 🙂

maalesef bu isi yapan bir yer bilmiyorum.

• @crazycells Merhabalar,
    Amerika'da 2 yillik universite bitirip OPT almaya hak kazanan bir kisi, bu OPT suresinin bitiminden sonra H1B statusune gecis yapabilir mi? Eger gecer ise hangi is turleri icin bu statu kolaylikla alinabilir? Onaylanma oranlari yuzde kactir? Bu konuyla ilgili bilgileriniz varsa ve paylasirsaniz cok yararli olur. Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirik, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells Merhabalar,
    Amerika'da 2 yillik universite bitirip OPT almaya hak kazanan bir kisi, bu OPT suresinin bitiminden sonra H1B statusune gecis yapabilir mi? Eger gecer ise hangi is turleri icin bu statu kolaylikla alinabilir? Onaylanma oranlari yuzde kactir? Bu konuyla ilgili bilgileriniz varsa ve paylasirsaniz cok yararli olur. Tesekkurler

Hmm... kisinin 12 yillik profesyonel deneyimi var mi?

Genelde H1B sarti Bachelors (lisans) veya daha ustu bir diploma ya da (diploma sarti saglanmiyorsa) 12 yillik is tecrubesi oluyor...

2 yillik universiteler genelde Associate Degree (onlisans) veriyor...

• @crazycells Anladim, tesekkur ederim bilgi icin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |