Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

H1b vizesi ile ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz özellikle süreç olarak ?
    Tüm gereklilikleri sağlıyorum, Amerika’da bir şirketten is teklifi aldığım andan itibaren neler yapmayalım ve bu süreç toplamda ne kadar sürüyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Guler-Telli, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Merhaba,

H1b vizesi ile ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz özellikle süreç olarak ?
    Tüm gereklilikleri sağlıyorum, Amerika’da bir şirketten is teklifi aldığım andan itibaren neler yapmayalım ve bu süreç toplamda ne kadar sürüyor ?

Sizin degil, is yerinin belgeleri hazirlamasi gerekiyor zaten. Sizin yapmaniz gereken is yerine istenilen belgeleri saglayip (CV, pasaport bilgileri, gerekiyorsa referans mektuplari vs. gibi) size gerekli belgeleri gondermelerini beklemek... Sizin yoneteceginiz asama son asama, konsoloslukta vize basvurusu, bunu da zaten gereken belgeleri is yerinden aldiktan sonra yapacaksiniz. Ama dediginiz gibi bu konudaki sureci hala ayrintili sekilde aktaramadim foruma, ilk firsatta yapmaya calisacagim. Siz bu sirada daha once yazilanlari okuyabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Sizin degil, is yerinin belgeleri hazirlamasi gerekiyor zaten. Sizin yapmaniz gereken is yerine istenilen belgeleri saglayip (CV, pasaport bilgileri, gerekiyorsa referans mektuplari vs. gibi) size gerekli belgeleri gondermelerini beklemek... Sizin yoneteceginiz asama son asama, konsoloslukta vize basvurusu, bunu da zaten gereken belgeleri is yerinden aldiktan sonra yapacaksiniz. Ama dediginiz gibi bu konudaki sureci hala ayrintili sekilde aktaramadim foruma, ilk firsatta yapmaya calisacagim. Siz bu sirada daha once yazilanlari okuyabilirsiniz.

Öncelikle her bir cevabınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Benim sorum şu şekilde olacak ;

• H1B Vize süreci ne kadar bir zamanda tamamlanıyor. Sponsor bulduk, iş kolu da belli ve sürece başlanılacak. Takriben ne kadar sürede mülakat aşamasına gelinebilir? Acaba bu konuda bilginiz var mıdır?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakhanatli, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Öncelikle her bir cevabınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Benim sorum şu şekilde olacak ;

• H1B Vize süreci ne kadar bir zamanda tamamlanıyor. Sponsor bulduk, iş kolu da belli ve sürece başlanılacak. Takriben ne kadar sürede mülakat aşamasına gelinebilir? Acaba bu konuda bilginiz var mıdır?

1 yili bulabilir toplam surec, ama en basta ekstra ucret odeyerek 'premium processing' yaparsaniz ~6 aya dusurebilirsiniz.

• @crazycells merhabalar amerikada bir tanidigimin arkadasinim futbol takimi var ve bu futbol takimi baya profesyonel bir futbol takimi ve kurumsal bir takim bu kisiler bana buyuk sponsor olabilecek bir takim ama ben h1b vizesine uygunmuyum tam arastirmak istedim ben 2 yillik ön lisans spor yonetimi mezunuyum ve 19 yili askin turkiyede amator olarak futbol oynadim tff lisansli ve tff grasshoppers c antranorluk diploman da var kayitli bunun yaninda 6 yillik bir giyim magzasi dukkanim vardi onu islettim beni oraya futbolcu olarak transfer yapabilirlermi h1b vizesi basvurusu yapabililermi cunku hem2 yillik ön lisans spor yonetimi mezunuyum hemde bu is icabi bende 19 yillik amator olarak tff kayitli lisansim var oynadim yada spor yonetimi mezunu oldugum yada antranorluk belgem var turkiyede aldigim bu klubde cesitli is kollarindada calisma imkanida saglayabilirlermi cunku spor isi yaptim h1b vizesine uygunmuyum saygilar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İbo-Macrey, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells merhabalar amerikada bir tanidigimin arkadasinim futbol takimi var ve bu futbol takimi baya profesyonel bir futbol takimi ve kurumsal bir takim bu kisiler bana buyuk sponsor olabilecek bir takim ama ben h1b vizesine uygunmuyum tam arastirmak istedim ben 2 yillik ön lisans spor yonetimi mezunuyum ve 19 yili askin turkiyede amator olarak futbol oynadim tff lisansli ve tff grasshoppers c antranorluk diploman da var kayitli bunun yaninda 6 yillik bir giyim magzasi dukkanim vardi onu islettim beni oraya futbolcu olarak transfer yapabilirlermi h1b vizesi basvurusu yapabililermi cunku hem2 yillik ön lisans spor yonetimi mezunuyum hemde bu is icabi bende 19 yillik amator olarak tff kayitli lisansim var oynadim yada spor yonetimi mezunu oldugum yada antranorluk belgem var turkiyede aldigim bu klubde cesitli is kollarindada calisma imkanida saglayabilirlermi cunku spor isi yaptim h1b vizesine uygunmuyum saygilar

ben bu spor kulubunun size bu imkani saglayip saglamayacagina karar veremem maalesef, bunu kendileriyle konusmalisiniz. O1, P1, H1B veya H2B gibi vizelere uygun olabilirsiniz, bunu spor kulubunun sizi hangi amacla hangi pozisyona almak isteyecegi belirleyecek. Sizi net bir amacla ise almalilar ki hangi vize turune uygun oldugunuzu belirleyebilsinler.

Sanirim futbolculuktan cok antrenor pozisyonlarina uygun olabilirsiniz, lisanlariniz o yonde gorunuyor... fakat bu konuda egitiminizin olmasi oldukca avantajli olacaktir sizin icin, giyim dukkaninizin bir etkisi olacagini sanmiyorum maalesef.

• @crazycells öncelikle çok tesekkur ederim vaktinizi ayirip bilgilendirdiniz icin ya 19 yilllik amator futbol lisansli gecmisim ve antranorluk belgem ve 2 yillik spor yonetimi mezunuyum ben futbolcu olarak almalarini istiyorum ama siz dediginiz kadariyla bu klubun beni hangi pozisyonda hangi amacla almak isteyecegi belirleyecek dediniz gibi ona gorede bana vize turunu belirliyecekler anladigim kadariyla peki sponsor oldular benden oncelikle bu klub
    hangi pozisyonda ise aldiysa o pozisyon ilgili evraklarimi yollamami isteyecekler ve bu klub amerikada nereye basvuruyor benim adima gocmenlik dairesine mi ? nereye basvuruyorlar tam onu ogrenmek istiyorum ve basvurdukdan sonra ne gibi bir surec bekliyor olacagim eger olumlu olursa ve bu kulubden ben ne gibi evraklar alip ve aldikdan sonra nezaman turkiyedeki konsolosluga h1b basvurusuna gitmem gerekir cunku nisan ayinin ilk haftasi vermem gerekiyor diyolarda mesala nisan degilde daha erken subat yada mart da daha erken versem olurmu yoksa nisan ilk haftasi aciliyor ve o arada mi vermem lazim bu evraklari kusura bakmayin baya detayli bir sekilde yazdim ama boyle konulari herkez tam detayli bilmedigi icin sizide bulmuskken herseyi ona gore bilmek ve yoluna koymak istedim cok tesekkur ederim tekrardan size rahatsizlik veriyorsam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İbo-Macrey once meslegin H1B'e uygun olduguna dair DOL'den onay alacaklar, sonra da USCIS'e basvuru yapip H1B basvurusunu yapacaklar. Eger USCIS her seyi onaylarsa ve Nisan'da sizin dosyanizi secerse, vize islemleri icin yonlendirileceksiniz.

Burada son asama (konsolosluktan vize almak) haric her seyi zaten sizi ise alan kurum yapacak, dolayisiyla sizin bu sirada yapmaniz gereken sizden istedikleri belgeleri onlara saglamaniz.

• ⭐⭐⭐

Görünüşe bakılırsa USCIS H1B lotosu için $10 başvuru ücreti getirecek.
    Ne kadar ihtimal vermesemde aklıma acaba DV lotosu içinde gelir mi sorusu geliyor.

@crazycells konu hk değerli yorumunu merak ediyorum 🙂

C711F94E-1D42-4D73-8954-1EF5304B66AE.jpeg

• @FreeWoRLD 20m insan katılıyordu sanırım dv sistemine, 200m dolar 🙂 Mantıklı bu paranın bir kısmını da göçmenler adına bir fon kursalar devlete yük oluyor tartışmaları da son bulur.

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man Ben olsam kesinlikle düşünürdüm 🙂

• @FreeWoRLD Yapılmaması hata bence de, bu başvuruyu yapan insanlar için 10 dolar hiç bir şey paranın bir kısmını illa ki hiç ederler ama her sene her sene bu para toplanıp dediğim gibi bir fona aktarılsa hiç bir sıkıntı kalmaz.

• H1B vizesi ile alakalı olarak, özellikle tecrübeli arkadaşlar iş başvuruları için hangi sitelere yönelmemiz gerektiğini, veya H1B vizesi için yayınlanan iş ilanları hangi tarihlerde yayınlanıyor ya da her zaman mevcut oluyor mu? Kendilerinin önerebileceği şirketlerde var ise bunları bizlerle paylaşabilirler mi?

• bir tanıdığımız H-1 exempt visa kapsamında bir üniversiteden teklif aldı . Sorumuz, burslu olarak ve f1 vizesi ile öğrenim gördüğü Sam Houston da aldığı ücret ve burs kesilecek mi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oz-engineer, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

H1B vizesi ile alakalı olarak, özellikle tecrübeli arkadaşlar iş başvuruları için hangi sitelere yönelmemiz gerektiğini, veya H1B vizesi için yayınlanan iş ilanları hangi tarihlerde yayınlanıyor ya da her zaman mevcut oluyor mu? Kendilerinin önerebileceği şirketlerde var ise bunları bizlerle paylaşabilirler mi?

su konu ve linkedin iyi bir baslangic yeri olabilir:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/148/amerika-da-is-arama-sureci-ve-tavsiyeler/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ziya-Palıgu, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Sayın yetkili; oğlum, F-1 ile doctoral research assistant pozisyonunda 1.5 yıldır Sam Houston State Üniversitesinde bulunuyor. Bu kapsamda aylık ücret ve ders ücretlerinin bir kısmını karşılayan burs alıyor. Şimdi H-1 exempt visa kapsamında bir üniversiteden teklif aldı. USIC'e başvuru yapıldı. Şimdi her ikisinde de çalışacak. Sorumuz, Sam Houston da aldığı ücret ve burs kesilecek mi. Üniversitedeki hocalar biz kesmeyiz demiş. Ama buradaki bazı konuyla ilgili bilgisi olan şahıslar, kesilmesi gerekli. iki yerde birden çalışamaz ileride (green Card sürecinde) sorun olur demişler. işin aslı nedir. kesilmeden devam edebilir mi. Üniversitenin ücreti çok yüksek, karşılanmaması durumunda çalışmasının anlamı kalmayacak. Size Sam Houston'un ücretleri belirten kabul mektubunu gönderebilirim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

bursun kesilmesi bulundugu doktora programinin sartlarina bagli. Eger is yeri bu programda kalmasinda sorun cikarmiyorsa ve universite de bu programda devam ederken bu iste calismasinda sorun cikarmiyorsa bursu devam eder diye tahmin ediyorum.

Peki kendisi asil olarak ne yapacak? Cunku genelde bu tur teklifler "full-time" olarak yapilir. Eger bu sekilde bir anlasma ise, ikisine ayni anda farkli statulere devam etmesi cok makul gorunmuyor.

• ⭐⭐

@crazycells h1b vizesine başvuranlar konsoloslukda mulkata giriyormu
    sanki internette bir yerde girmiyor diye gördüm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells h1b vizesine başvuranlar konsoloslukda mulkata giriyormu
    sanki internette bir yerde girmiyor diye gördüm

Hayir, giriyorlar. Vize almalari lazim ABD'ye girebilmeleri icin.

• ⭐⭐⭐

USCIS Announces Implementation of H-1B Electronic Registration Process for Fiscal Year 2021 Cap Season

• @crazycells tesekkur ederim, oldukça yararlı oldu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |