Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• https://kodfabrik.com/journal/yazilim-gelistirici-olarak-h1b-vizesi-almak bunu okumanızı tavsiye ederim güzel bir hikaye ve bilgi verici

• H1B vizesi dusunen veya ugrasanlara sanirim kotu bir haber gelmek uzere:

• Arkadaşlar Merhaba,

H1B vizesiyle ABD'de çalışırken H1B vizesini almamızı sağlayan firmadan ayrılırsak süreç nasıl işliyor? Yani ayrdıldığımız an hemen ülkemize mi dönmemiz gerekiyor? Yeni bir iş bulmamız için vakit veriliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Arkadaşlar Merhaba,

H1B vizesiyle ABD'de çalışırken H1B vizesini almamızı sağlayan firmadan ayrılırsak süreç nasıl işliyor? Yani ayrdıldığımız an hemen ülkemize mi dönmemiz gerekiyor? Yeni bir iş bulmamız için vakit veriliyor mu?

En son hatirladigim kural soyle...

30 gun icinde yeni bir firma bulup, H1B statunuzu aktarabiliyorsunuz. Ama tabii hem yapacaginiz isin H1B'ye uygun olmasi lazim, hem de firmanin sponsor olmayi kabul etmesi lazim. Fakat 30 gun icinde boyle bir is ve firma bulamazsaniz ABD'den cikmaniz gerekiyor.

• @crazycells çok teşekkürler 30 gün ne az nede çok bir süre. Amerika şartları için yeterli olabilir mi bilemedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

@crazycells çok teşekkürler 30 gün ne az nede çok bir süre. Amerika şartları için yeterli olabilir mi bilemedim.

Zaten yeni bir firma ve is bulmadan, eskisinden ayrilmamaniz daha dogru olur. Yeni bir sponsor bulmak cok kolay olmayacaktir.

• Merhabalar Ben baya yeni biriyim eğer aynı soruyu tekrar tekrar soruyorsam k.bakmayın.

Ben Lise mezunuyum üniversite terk yazılım uzmanıyım yaklaşık 8 senelik profesyonel deneyimim var ben bu vize türüne uygunmuyum. veya vize sponsoru olmayı kabul eden çalışan arayan firmalara bulabileceğim bir web sitesi varmıdır.

Şimdiden teşekkür ederim. Dediğim gibi çok yeniyim bir kaç gündür aradım ama soru daha önce sorulmuşmu bulamadım.

• @Emre-Kalafat İlk önce ABD içinden sponsor bul. Microsoft, Nvidia falan gibi teknoloji şirketlerinin carreer bölümüne göz atabilirsin ancak üniversite mezunu istiyorlar. Zaten çok işten çıkarma olduğunu duydum. Siz yine şansınızı deneyin mail atın, görüntülü mülakat yapan olur sonrası kolay zaten. İngilizcenizin iyi olması lazım ama baştan uyarayım.

• Merhabalar,
    Şubat 2020 tarihinde USCIS kanalıyla H1B 2021 Fiscal Year kurasına başvuruda bulunduk. Kura tarafıma çıkarak 1 Nisan-30 Haziran 2020 tarihleri arasında formların doldurulması gerektiği uyarısını aldık.
    Bu süre zarfında arada avukat olmaksızın DOL Sertifikasyonu ve Wage Determination sürecini yaparak ve bir takım belgeleri düzenleyerek posta yoluyla başvuru yapmaya hazır hale getirdik. Ancak pandemi sürecinin olumsuz etkilerinden kaynaklı işverenim bu belgeleri belirten tarihte gönderemedi.
    An itibariyle şirketimle görüşmemde süreci tekrar başlatabileceğimizi söyledi.
    Ama Notice of Action belgesinde yer alan resmi filling dates’ler geçmiş durumda.
    Acaba USCIS pandemi olduğu için bu başvuru tarihlerini esnetmiş olabilir mi?
    Bununla ilgili resmi bir duyuru ve yazıya ulaşamdım.
    Bu konuda bilgi sahibi kişiler varsa yardımcı olabilirler mi?
    Saygılarımla,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@honourozdemir, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Merhabalar,
    Şubat 2020 tarihinde USCIS kanalıyla H1B 2021 Fiscal Year kurasına başvuruda bulunduk. Kura tarafıma çıkarak 1 Nisan-30 Haziran 2020 tarihleri arasında formların doldurulması gerektiği uyarısını aldık.
    Bu süre zarfında arada avukat olmaksızın DOL Sertifikasyonu ve Wage Determination sürecini yaparak ve bir takım belgeleri düzenleyerek posta yoluyla başvuru yapmaya hazır hale getirdik. Ancak pandemi sürecinin olumsuz etkilerinden kaynaklı işverenim bu belgeleri belirten tarihte gönderemedi.
    An itibariyle şirketimle görüşmemde süreci tekrar başlatabileceğimizi söyledi.
    Ama Notice of Action belgesinde yer alan resmi filling dates’ler geçmiş durumda.
    Acaba USCIS pandemi olduğu için bu başvuru tarihlerini esnetmiş olabilir mi?
    Bununla ilgili resmi bir duyuru ve yazıya ulaşamdım.
    Bu konuda bilgi sahibi kişiler varsa yardımcı olabilirler mi?
    Saygılarımla,

Bu soruyu Muslu Hukuk Burosuna soralim isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

En guncel bilgiyi bize versinler...

• Merhabalar,
    Çok teşekkürler cevabınız ve yönlendirmeniz için.🙏🙏
    Değerli görüşleri sabırla bekleyeceğim.
    Saygılar,

• Arkadaslar merhaba amerikaya turist vizesiyle gidip orda amerkan tır ehliyeti almayı düşünüyorum ondan sonra h1B vizesine basvurup tır sirketlerinin bana sponspor olmasını dusunuyorum böyle bi şey yapmak istersem h1b surecleri nasıl işliyor tır ehliyetini turist vizesi ile alabiliyo muyum ve bu ehliyeti aldıktan sonra h1b basvururken sirketler bana nasıl sponsor oluyo bu surec nasıl işliyo yardımlarınız için şimdiden tesekkurler ve h1b vizesi basvuruların da alınan ucretler nasıl oluyor ne kadar ucret oluyo şirket karsılıyo mu yoksa butun işlemleri biz mi ödüyoruz ve bu surec ne kadar zamn da gercekleşiyo turist viZesiyle gidip f1 gecmemiz lazım mı yoksa direk ehliyeti aldıktan sonra h1b ye basvura biliyoz mu

• https://cdn.discordapp.com/attachments/697532158704746577/760217323918852097/unknown.png

Herhangi bir greencard (daimi ikamet) ya da vatandaşlığınız olmadan ne yazık ki tır ehliyeti alamıyorsunuz.

(v) The person must provide to the State proof of citizenship or lawful permanent residency as specified in Table 1 of this section or obtain a Non-domiciled CLP as specified in paragraph (f) of this section.

https://driving-tests.org/cdl-requirements/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ubi-Akyol sorunuzu bu baslikta sorabilirsiniz.

Size sponsor olacak sirketin once DOL'dan ilgili meslegin vizeye uygunluguna dair belge almasi lazim, sonra USCIS'ten I-129 basvurusu yapmalari lazim... Genelde sizi ise alacak sirket karsiliyor bu ucretleri.

• Merhaba H1B vizesi için üniversite mezuniyeti zorunlu diye birşey okudum doğrumudur acaba ben aslen mobil oyun sektörünce yazılımcı olarak çalışıyorum ama 7 senelik bir web development tecrübemde var ama Lise mezunuyum ama listem elektronik bölümü üzerine bir teknik lise. Elektirik işlerindede anlarım.
    Benim herhangi bir şekilde H1B alma veya başka bir vize üzerinden çalışma izni alma şansım nedir ?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Kalafat, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Merhaba H1B vizesi için üniversite mezuniyeti zorunlu diye birşey okudum doğrumudur acaba ben aslen mobil oyun sektörünce yazılımcı olarak çalışıyorum ama 7 senelik bir web development tecrübemde var ama Lise mezunuyum ama listem elektronik bölümü üzerine bir teknik lise. Elektirik işlerindede anlarım.
    Benim herhangi bir şekilde H1B alma veya başka bir vize üzerinden çalışma izni alma şansım nedir ?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Evet, H1B basvurusu icin saglamaniz gereken sartlar var.

Ya universite veya ust bir diploma gerekiyor. Eger bu yoksa 12 yillik is deneyimine sahip olmaniz bekleniyor...

• Merhabalar
    Ben onlisans mezunu suanda lisans tamamlamada 4. Sınıf öğrencisiyim. 6 yıllık is turizm sektöründe uluslarasi otellerde finans deneyimim mevcut. Bildiğim programlar amerikan muhasebesi üzerinedir. H1b vizesi ile abd deki otellerde çalışmak istiyorum. Sizce calisma izni alabilme şansım nedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melike-Colak-Kara, içinde söyledi: (H1B) Çalışma Vizesi

Merhabalar
    Ben onlisans mezunu suanda lisans tamamlamada 4. Sınıf öğrencisiyim. 6 yıllık is turizm sektöründe uluslarasi otellerde finans deneyimim mevcut. Bildiğim programlar amerikan muhasebesi üzerinedir. H1b vizesi ile abd deki otellerde çalışmak istiyorum. Sizce calisma izni alabilme şansım nedir.

universite veya daha ust bir derece veya 12 yillik is deneyimi gerekiyor. Siz de sartlari sagliyorsunuz, o nedenle H1B sansiniz var. Fakat oncelikle diplomanizi alip bu sirada size H1B sponsoru olabilecek bir isyeri bulmaniz gerekiyor.

• @crazycells cok tesekkur ederim

• Sayin @crazycells, ben gecen ay Turkiye'ye geldim. H1B vizesi ile calisyorum Amerika'da. Vizemi extend ettim ordayken ve approval aldim. Ama suan da visa stamp almam lazim. En erken randevuyu 27 Temmuz 2021'e buldum..

1. Suan remote calisiyorum. Calistigim sirket problem yaratmiyor. H1B vizesinde [max 3 ay USA disinda olabilirsin] gibi bir kisitlama yok sanirim. Bilginiz var mi bu konuda?

2. Sizce Ocak' dan sonra, erken vize tarihleri acilir mi? Yoksa iptal edilen vizelerden dolayi yine yogunluk olur mu? Herhangi bir sekilde hizlandirabilir miyim?

3. Her gun kontrol ediyorum vize gorusme tarihini reschedule etmek icin. Sizin ne oneriniz olur bana?

Tesekkurler..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

34

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |